Skocz do zawartości

Tyrol - Hintertux


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Strasznie to wygląda, jak się popatrzy na archiwa z kamer z przed kilku lat z lodowców alpejskich to aż się włosy jeżą, prawdopodobnie nadchodzą ostatnie lata gdy w lecie cokolwiek w Alpach będzie czynne.  Śpieszmy się jeździć na lodowcach, tak szybko się topią...   :(

Różnie chyba tu bywa w sierpniu. Rok temu o tej porze śniegu bylo mnóstwo. Z kolei w poprzednich latach w sierpniu bywało tak, ze śnieg znikal i zostawal sam lód.
http://welove2ski.co...-august-27-2012
A pod koniec sierpnia/na poczatku wrzesnia robi sie znów biało. Ale faktem ze jest ze lodowce powoli znikają :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie chyba tu bywa w sierpniu. Rok temu o tej porze śniegu bylo mnóstwo. Z kolei w poprzednich latach w sierpniu bywało tak, ze śnieg znikal i zostawal sam lód.
http://welove2ski.co...-august-27-2012
A pod koniec sierpnia/na poczatku wrzesnia robi sie znów biało. Ale faktem ze jest ze lodowce powoli znikają :(

Cześć

Biorąc pod uwagę, że okresy lodowcowe w dziejach ziemi są raczej rzadkie nie i tak mamy bardzo wiele szczęścia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy letni lodowiec. A was ilu było? Na milion mi to nie wygląda;-) Jak z logistyką?


Sam sobie wyskoczyłem w ramach dłuższego wyjazdu rodzinnego :) narciarzy rekreacyjnych garstka, część z nich sądząc po minach nie wiedziała na co się pisze. Trochę zawodników na Olperer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda lodowiec jak pod koniec sierpnia i to po upalnym lecie.Trochę marnie,a przecież to lato nie było aż tak ciepłe.W lipcu nawet nieźle dosypało.

Z marnych wieści dodam,że chyba po raz pierwszy Stelvio zamyka swoje trasy od 7 do 17 sierpnia,z braku warunków.Bardzo im popłynęło ostatnio.

Na lodowcu Dachstein  też lipa.Ogłosili,że niestety, ale od tego roku nie będą już robić fun parku-zbyt wielka była by ingerencja w strukturę lodowca.

Znikają lodowce coraz szybciej.Jeszcze pamiętam jak Kitzteinhorn był całorocznym narciarsko lodowcem,a niedługo to już w czerwcu będą zamykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda lodowiec jak pod koniec sierpnia i to po upalnym lecie.Trochę marnie,a przecież to lato nie było aż tak ciepłe.W lipcu nawet nieźle dosypało.
Z marnych wieści dodam,że chyba po raz pierwszy Stelvio zamyka swoje trasy od 7 do 17 sierpnia,z braku warunków.Bardzo im popłynęło ostatnio.
Na lodowcu Dachstein  też lipa.Ogłosili,że niestety, ale od tego roku nie będą już robić fun parku-zbyt wielka była by ingerencja w strukturę lodowca.
Znikają lodowce coraz szybciej.Jeszcze pamiętam jak Kitzteinhorn był całorocznym narciarsko lodowcem,a niedługo to już w czerwcu będą zamykać...

Bylem w połowie czerwca i śniegu bylo mnóstwo, potem jeszcze dosypywalo pod koniec czerwca i w lipcu, wiec troche mnie ta lipa zaskoczyla, zwłaszcza ze rok temu bylo dużo lepiej a lipiec byl cieplejszy. Ale trzeba przyznać ze od tygodnia jestem w Zillertal i codziennie jest bardzo goraco z gwaltownymi burzami popołudniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Wrzuciłem jeszcze filmik - widok z krzesła, zjazd Gefrorene Wand i walka o życie na Tuxer Fernerhaus ;)

Witam

 

Nie było tak źle z tym życiem. Bardziej walka o całe ślizgi. Płachty pokrywające firn wydają się dość skuteczne. Byłem tam przed dwudziestu pięciu laty i przed dziesięciu. I już były ogromne zmiany(np. zniknął prawie cały lodowczyk na południowej stronie).  Smutny krajobraz. Góry bez lodowców są ładne(nasze Tatry). Ale z lodowcami jeszcze ładniejsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić miejscówke/ferienwohnung na kwiecień? Planuje tym razem nie jechać ani na Pitztal ani na Kauner tylko zmienić otoczenie. Czy na Tuxie jest może tańszy tydzień jak na Kaunertal?


Zillertal jest długa, jeśli nie masz nic przeciwko dojazdom to w zasięgu 30 minut jest spory wybór. Ja używam booking.com więc nie mam jakiejś upatrzonej miejscówki. Z doświadczenia wiem że w Zillertal wybór miałem zawsze większy niż w Pitztal czy Stubaital.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

arky nie pisze raczej o jednym ciągłym zjeździe, bo taki (z 3250 na 1400) na tuxie nie jest możliwy. Kluczem pewnie jest "bez wypinania":-).

Żeby zjechać na sam dół trzeba się wciągnąć minimum jednym krzesłem Sommerberg i zjechać na dół skirutą 1a lub dwoma krzesłami i trasą 1.

Stąd najdłuższy i z największym przewyższeniem zjazd w dolinie Zillertall jest na Arenie - z 2500 m n.p.m. (Ubergangsjoch) na 576 (dolna stacja gondoli Karspitzbahn lub Rosenalmbahn 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arky nie pisze raczej o jednym ciągłym zjeździe, bo taki (z 3250 na 1400) na tuxie nie jest możliwy. Kluczem pewnie jest "bez wypinania":-).

Żeby zjechać na sam dół trzeba się wciągnąć minimum jednym krzesłem Sommerberg i zjechać na dół skirutą 1a lub dwoma krzesłami i trasą 1.

Stąd najdłuższy i z największym przewyższeniem zjazd w dolinie Zillertall jest na Arenie - z 2500 m n.p.m. (Ubergangsjoch) na 576 (dolna stacja gondoli Karspitzbahn lub Rosenalmbahn 1).

Trzeba było się podciągnąć 2 krzesłami. Reszta się zgadza :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...