Skocz do zawartości

Tyrol - Hintertux


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Noclegi są dostępne na stronie doliny Tuxertal http://www.tux.at/en...mmodations.html . poza tym, za pośrednictwem biura informacji w Tux można otrzymać ofertę na dany termin. Kontakt jest możliwy w jęz. niemieckim lub angielskim. TVB Tux-Finkenberg Lanersbach 401 A - 6293 Tux tel.: +43 5287 8506 fax: +43 5287 8508 E-Mail: [email protected] www.tux.at pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info

Coś to biuro pośrednictwa w Tux średnio działa, bo ok. tydzień temu wysłałam do nich zapytanie o ofertę na "długi weekend majowy" i do tej pory nic nie dostałam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, 25 lutego wybieram się do Hippach... Jako, że niestety nie ja wybierałem noclegi, a z racji rozsypania się mojego wyjazdu, dołączyłem do znajomych, wiec z przymusu zostałem "skazany" na mały hotelik tylko ze śniadaniami jednak bez aneksów i możliwości gotowania w nim... Może ktoś już mieszkał w Pensjon Gredler? W związku z powyższym mam pytanie do osób które już kiedyś mieszkały w Hippach jak tam wygląda sprawa z posiłkami w miasteczku? Czy są jakieś restauracje, pizzerie które polecacie? Czy jest tam jakiś supermarket? Czy jednak będę skazany na Mayrhofen? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 25 lutego wybieram się do Hippach... Jako, że niestety nie ja wybierałem noclegi, a z racji rozsypania się mojego wyjazdu, dołączyłem do znajomych, wiec z przymusu zostałem "skazany" na mały hotelik tylko ze śniadaniami jednak bez aneksów i możliwości gotowania w nim... Może ktoś już mieszkał w Pensjon Gredler? W związku z powyższym mam pytanie do osób które już kiedyś mieszkały w Hippach jak tam wygląda sprawa z posiłkami w miasteczku? Czy są jakieś restauracje, pizzerie które polecacie? Czy jest tam jakiś supermarket? Czy jednak będę skazany na Mayrhofen? Pozdrawiam

Infrastruktura Hippach na poniższej stronie http://www.tiscover....at,1/infra.html http://www.tiscover....1/catering.html Pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Wyjazd 2.04-6.04. Ciepło około 15-18C w dolinie. Na Tuxie bardzo fajnie na górze -3-4C śnieg znakomity. Jeden dzień jeździłem na Penken trasy rano zmrożone fajne do 12. Na górze temperatura +9. Reasumując trzeba wstrzelić sie w pogodę bo przy mgle jak dal mnie jazda na lodowcu ( duże przestrzenie śniegu)  jest niemożliwa - nie widzę dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Zbieramy ekipe 1-2 samochody na 10-13 listopada na Hintertux. Polecicie jakieś niedrogie pokoje w pobliżu ? Czy parking dla aut pod dolną stacją jest za free ?  Zastanawiamy się czy podjeżdżać codziennie autami czy raczej celować w skibusa

Parkingi w całej Austrii są gratis .Z noclegiem Ci nie pomogę a na Booking sprawdzałeś ? http://www.booking.c...roup_children=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście sprawdzałem i jak nikt z forumowiczów nie poleci nic lepszego to wezmę z booking.  Ale skoro parkingi są za free to tym bardziej lepiej zainstalować się w jakiejś chatce z boku, może będzie taniej a tyrolska gospodyni ugotuje coś lokalnego. Ostatnio jak byliśmy w innej części AT to w piwnicy była sauna - rewelacja!

 


 

Hej,

 

bardzo fajna Gospodyni, jedyny mankament, to że pali papierosy. Ale kwaterka spoko, w dobrej lokalizacja, obok duży parking. Blisko gondoli na Egalm, do lodowca też chwilka.

http://www.tux.at/nc...abeth-haus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Warunki na 16.03.2017

Około -5 stopni na górze,.Słonecznie więc odczuwalna temperatura wg mnie +10 :-)

Fajny przymrożony śnieg,trasy świetnie utrzymane.

Na wysokościach ok 2000 temperatury na plusie.

Jezdzimy w tym tygodniu w Zillertal Arena, Hochzireltal i na Hintertuxie.

Cały tydzień w słońcu ! :D

 

Miłego na białym wybierającym się do Zillertal.

 

Załączone miniatury

  • IMG_2313.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dojechałem. 8:15 z Wrocka z dwoma postojami. Stacjonuje w Juns, hotel Hohlenstein. Przydrogi, a w weekend wariactwo. Jutro Hintertux choć zimno. Dziś nowy śnieg.

8:16 start. Gefrorene Wand to nie był najlepszy pomysł na rozruch, mgla, -20, wiatr. Poczułem się jak jakiś zdobywca Antarktydy.
http://www.sstarwine...es/00529152.JPG
Najlepiej się ujechalem na wariantach 11, koło Kasserera, niby też wysoko, ale ciepłej i coś widac. Tak czy owak miło było powrócić w tereny pokonywanie latem z plecakiem i namiotem w mlodosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8:16 start. Gefrorene Wand to nie był najlepszy pomysł na rozruch, mgla, -20, wiatr. Poczułem się jak jakiś zdobywca Antarktydy.
http://www.sstarwine...es/00529152.JPG
Najlepiej się ujechalem na wariantach 11, koło Kasserera, niby też wysoko, ale ciepłej i coś widac. Tak czy owak miło było powrócić w tereny pokonywanie latem z plecakiem i namiotem w mlodosci.

Jak Gefrorene to Gefrorene ;) I tak zazdroszczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Gefrorene to Gefrorene ;) I tak zazdroszczę!

Dziś gesonnene;-) Lampa i wszyscy na lodowiec, a ja au rebours, czyli w drugą stronę. Ujeździłem się, że hej. Mówią, że do niedzieli zamkną wszystko oprócz Hintertux. Nie wiem. Trza by sprawdzić. Wjechałem na Rastkogel, bo miałem pod hotelem wyciąg. A potem już wszędzie. Mało ludzi, świetnie przygotowane stoki. Po południu południowo nachylone trochę się rozkopały, a inne trzymały fason. Powrót około 8h, z korkiem w okolicy Monachium i dwoma postojami, więc nieźle. W sumie emocji cała masa, warto nawet na dwa dni się wyrwać, choć solo trochę przydrogo wychodzi... no ale nie narzekam, Harakiri przecież nie popełnię;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozazdrościć. A na pierwszej fotce to Olperer w tle? Gdzie najfajniej było?

Zdjęcia są z Gefrorene Wand na Olperer i vice versa ;)
Było ekstra, pogoda jak to na Hintertuxie, pierwszego dnia bardzo ładnie, drugiego pochmurno, czasami mgła i mżawka.

Na razie śniegu jeszcze sporo, lód na trasach jeszcze nie prześwituje.

Najfajniej było zjeżdżać Gefrorene Wand + Tuxer Fernerhaus (4+3 - jak na załączonym filmie :)). Długi, fajny zjazd.

Olperer przy takim śniegu był fajny rano, później robiło się miękko i ciężko było dojechać bez odpychania. 

Orczyk na Gerforene Wand zajęty był przez zawodników.

Stoki puste, śnieg dość trudny, bo miękki, a jazda jedną trasą nie dostarcza może tyle ekscytacji, ale pamiętajmy że to połowa czerwca :)

 

Frekwencja - wymarzona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnij o logistyce studenckiej, jak poszło?

Było świetnie :) Miałem wyjechać z Wrocka w środę około 16.00, ale jak to w życiu bywa wyjechałem koło 19.00 i pod lodowiec zajechałem o 3.00 nad ranem. Fajnie się jechało w nocy przez Zillertal, niebo było bezchmurne, duży księżyc :) Na parkingu żywej duszy, zaparkowałem, wyciągnąłem kocyk i poduszkę, rozłożyłem fotel pospałem do 7.30. Potem śniadanie, przebrałem się i heja do góry. Po 15.00 zjechałem, pojechałem do hotelu w Finkenbergu, tam kolacja, małe piwko i o 20.00 padłem. O 6.30 obudziłem się nieprzyzwoicie wyspany, śniadanie, pakowanie i znowu na narty. Po 15.00 zjechałem, przebrałem się, pospacerowałem koło dolnej stacji - jest tam fajny wodospad i bardzo przyjazne, sympatyczne krowy, spacerujące luzem. Podrapałem je za uszami i ruszyłem do domu. Po drodze zakupy, małą przerwa, w nocy z piątku na sobotę ok. 2.00 byłem w domu.

To był mój pierwszy wyjazd na 2 dni i bardzo mi się podobało, nie mam poczucia że nart było za mało w stosunku do czasu podróży. Jeszcze to powtórzę :)

IMG_9498.jpg

IMG_9510.jpg

IMG_9539.jpg

IMG_9549.jpg

IMG_9566.jpg

IMG_9591.jpg

IMG_9596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Pozdrowienia z lodowca. :)
Warunki srogie, rok temu o tej porze mozna bylo zjechać po śniegu do Tuxer Fernerhaus, dzisiaj poniżej Gefrorene Wand nartostrady to czarny lód z plynacymi przezeń rzekami :) to by bylo jeszcze ok jako ciekawostka, gdyby nie kamienie. Dobrze ze wziąłem stare narty ;)
Śmigam wiec na górze i tez jest fajnie. :) byle do wrzesnia!

Załączone miniatury

  • WP_20170802_09_19_25_Pro.jpg
  • WP_20170802_10_00_16_Pro.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wygląda, jak się popatrzy na archiwa z kamer z przed kilku lat z lodowców alpejskich to aż się włosy jeżą, prawdopodobnie nadchodzą ostatnie lata gdy w lecie cokolwiek w Alpach będzie czynne.  Śpieszmy się jeździć na lodowcach, tak szybko się topią...   :(


Co ciekawe, tydzień temu spadlo ze 40cm i bylo calkiem bialo. A teraz jest faktycznie wyjątkowo cieplo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...