Skocz do zawartości

Salzburg - Saalbach


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg - Saalbach Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.saalbach.at Położenie: Salzburg Land, 90 km od salzburga. Dojazd: Od Salzburga na A10, następnie zjechać na St2101 później na B21, B311 kierując się cały czas na Saalfelden. W Saalfelden na 1. rondzie w prawo i jesteśmy w ośrodku :) . Parkingi Pamiętam, że nie było problemu z miejscami, są darmowe, blisko stoku (mówię o Leogang), bo w Saalbach i Hinterglemm to ciężko o miejsce :/ Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy:Tras jest sporo, przeważają łatwe i dla średniozaawansowanych. Mapka jest na stronie www.saalbach.at Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.galeriana...bach/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak się trafi na dobre warunki to SKICIRCUS po prostu powala na kolana-dla mnie nr 1 w Alpach - 200 km tras połączonych w 1 całość,szybkie nowoczesne wyciągi (poza nieszczęsnym 3-osob. krzesełkiem Bernkogel),długie,kilkukilometrowe trasy o różnicy poziomów 1000 m,oświetlone trasy narciarskie i tor saneczkarski,na który wywozi gondolka i to za free(w cenie zwykłego karnetu)-trasa wzdłuż gondolki w Leogangu to dla mnie nr 1 w Alpach-zawsze wzorowo przygotowana i bez muld nawet pod koniec dnia.W Saalbach - bujne życie nocne w knajpkach.Na północnej stronie doliny dobre warunki na trasach nawet w marcu/kwietniu a w przypadku wyjątkowo ciepłej aury - mamy ewentualnie niedaleko lodowiec Kitzsteinhorn w Kaprun.Tu naprawdę warto zajrzeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jako ze jestem stosunkowo mlodym narciarzem, nie moge porownywac Saalbach z innymi austryjackimi osrodkami. Jednak co od razu rzucilo mi sie w oczy to: 1. Infrastruktura po prostu bajeczna z oficjalnych folderow 278 km tras, bez koniecznosci zdejmowania nart. Jezdzilem ze znajomym praktycznie bez przerwy 6 dni i nie bylem w stanie zjechac ze wszystkich stokow. 2. Pojecie kolejki praktycznie nie istnieje, byłem 2 razy praktycznie w srodku sezonu, i kolejke zobaczylem raz (taka 3 minutowa), w niedziele kiedy masa austryjakow przyjechala na narty. 3.Z pogoda moze byc roznie, bylem tam 2 razy i jak dotad raz jezdzilem przy braku sniegu i oblodzonych trasach, raz w sniezycy i mgle ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Saalbach w 2004 r. Ceny niezłe infrastruktura świetna, karuzela tras genialna, ale stoki głównie dla początkujących (co nie znaczy, że na takich stokach nie mogą zabawić się profesjonaliści;) ) Piękna miejscowość, ładniejsza niż sąsiednie hinterglemm. Na prawde polecam, bo świetna zabawa za niezbyt wysoką cenę!! PS Różnie tam z pogodą - 1002 m.n.p.m.;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A z czym porównujesz? Dla mnie porównując stacje które znam to pierwsze miejsce zajmują Saalbach-Hinterglemm i trzy Doliny (Francja). Ze względu na odległość to Saalbach jednak ma przewagę. Czyli: 1. Saalbach-Hinterglemm (Austria) 2. Trzy Doliny (Francja) 3. Rejony Sella- Ronda, Marmolada (włochy) 4. ale daleko w tyle Aineck-Katschberg 5. Kaprun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przyłączam się do zachwytów nad Saalbach Hinterglemm Leogang. Byłem tam dwa dni właśnie w tym tygodniu i zdołałem zjeździć tylko południową stronę !!! Tak dużo jest tam fajnych tras ! Warunki śniegowe wyśmienite, pogoda również, choć sama dolina a raczej jej dno sprawia ponure wrażenie z racji jej szerokości ( a raczej wąskości). Słońca w miasteczku Saalbach nie stwierdziłem, ale przecież się jeździ zdecydowanie wyżej, a tam słońce było. Codziennie spotykałem się ze zjawiskiem inwersji temperatury, na górze potrafiło być cieplej nawet o 7 stopni. Wg opisów jest to familijny ośrodek z przewagą niebieskich tras, ale ja się z tym nie zgadzam ! W każdym innym ośrodku większość tych niebieskich tras byłaby czerwonymi. Strome, baardzo szerokie, może to pozwoliło je zakwalifikować jako niebieskie. Super szybki śnieg, mało ludzi na trasach, ski pass tańszy niż w sąsiednim Europa Sport Region, szybkie i nowoczesne wyciągi, dobrze przygotowane trasy, jazda możliwa od 1000 m do 2000 m. Ja jazdę zaczynałem pierwszą gondolką od wjazdu do doliny i bujałem się jak na huśtawce po południowej stronie od wyciągu do wyciągu, ale uwaga, na wysokości Saalbach huśtawka się zacina i trzeba po prostu zdjąć narty i przejść 150 m do następnego wyciągu, choć na mapce było inne połączenie. Ja go nie znalazłem. Na koniec wjechałem na północną górę, która uchodzi za trudną ( tam jest większość tras czarnych) i zjechałem najdłuższym zjazdem do doliny, 7 km bitej trasy, oczywiście oznaczonej na niebiesko, tylko przez kogo ? Wrażenie sprawiają też dojazdówki, w innych ośrodkach tak wyglądają trasy główne, nie wiedziałem, że jazda dojazdówkami może być tak przyjemna. Reasumując bardzo dobry ośrodek z trasami dla sportowców,można się wyszaleć do woli, ja wolałbym mieszkać w Leogang, po prostu jest tam sympatyczniej, nie tak ponuro jak w Saalbach, czy Hinterglemm. Zamierzam tam pojechać w przyszłości na sześc dni, a nie dwa jak teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do zachwytów nad Saalbach Hinterglemm Leogang. Byłem tam dwa dni właśnie w tym tygodniu i zdołałem zjeździć tylko południową stronę !!! Tak dużo jest tam fajnych tras ! Warunki śniegowe wyśmienite, pogoda również, szybkie i nowoczesne wyciągi, dobrze przygotowane trasy, jazda możliwa od 1000 m do 2000 m. Ja jazdę zaczynałem pierwszą gondolką od wjazdu do doliny i bujałem się jak na huśtawce po południowej stronie od wyciągu do wyciągu, ale uwaga, na wysokości Saalbach huśtawka się zacina i trzeba po prostu zdjąć narty i przejść 150 m do następnego wyciągu, choć na mapce było inne połączenie. Ja go nie znalazłem. Na koniec wjechałem na północną górę, która uchodzi za trudną ( tam jest większość tras czarnych) i zjechałem najdłuższym zjazdem do doliny, 7 km bitej trasy, oczywiście oznaczonej na niebiesko, tylko przez kogo ? ... ja wolałbym mieszkać w Leogang, po prostu jest tam sympatyczniej, nie tak ponuro jak w Saalbach, czy Hinterglemm..

Hej, witam kolejnego zwolennika Skicircusa, pozwole sobie troche skomentowac twoja wypowiedz, oczywiscie pozytywnie :) Po pierwsze primo, osrodek jest ogromny, ma niby tylko 200km tras, ale ich wysmienite polaczenie i roznorodnosc powoduje wrazenie ze jest ich wiecej. Po drugie, dolina ma swoj mikroklimat, przez co sa tam wysmienite warunki sniegowe, a zpogoda to roznie bywa, najczesciej dobra! Po trzecie, duzo straciles jezdzac na polnocnych stokach(mysle o lewej stronie doliny, patrzac od wjazdu), gdyz strona prawa, ma lepsza infrastrukture wiecej barow, knajpek i podgrzewanych kanap, plus super szybkie czerwone trasy na Asitzu! Po czwarte, polaczenie jest, sprwadz dobrze na mapce, jest w tym miejscu kilka wyplaszcen, wiec trzeba wybrac wlasciwa trase zeby dojechac do kolejnego wyciagu! Jedyny brak polaczenia, to przejscie z lewej strony doliny na prawa i na odwrot, ale najlepiej zrobic to tam gdzie koncza sie trasy Zwolferkogel Nord(czarne), czyli na samym koncu doliny, badz w Saalbach, zjechac sobie na lunch, a wjechac poxniej juz na druga strone gorek! Po piate trasa 7km jest oznaczona na niebiesko gdyz jest ona w wiekszej swej czesci latwa, wiec ogolnie wychodzi na to ze jest niebieska(patrzac procentowo)! A na koniec powiem ci ze Saalbach wlasnie najlepsze jest do mieszkania, a jesli cenidz cisze i spokoj to wybierz Vorderglemm, przy wjezdzie do doliny! Saalbach ma tez najlepsze imprezy Apresski jakie widzialem, ludzie baluja w barach, knajpach i restauracjach schodzac prosto ze stokow, w butach narciarskich i calym rynsztunku :], a nrty stoja przed knajpami do poxnych godzin nocnych :] Zycze milych szusow w przyszlosci Marek P.S. A miasteczku Saalbach daj druga szanse, gwarantuje ze pozytywnie cie zaskoczy swym klimatem i urokiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wypowiedziałem się nieprecyzyjnie, bo przez pojęcie "południowej strony " miałem na myśli stoki o ekspozycji południowej, czyli właśnie Spieleckkogel, Reiterkogel, Bernkogel, i właśnie Asitz oraz inne. Natomiast połączenia nie znalazłem między Kohlmasiskopf (wyciąg m.in Panorama, i te śmieszne czerwone wagoniki, jeżdzące w piątkę) a Bernkogel. Na mapce jest zaznaczona dojazdówka,której ja nie znalazłem, widziałem też inne osoby odpinające narty i wędrujące te 150 m na wyciąg Bernkogel. Natomiast ten zjazd 7 km zaliczyłem z Schatberg Ost, czyli z tej "ambitniejszej" strony doliny (chodzi o trudność tras), większość trasy była w cieniu,co oznacza twarde jak skała podłoże, lekko przysypane tylko zeskrobanym przez narty śniegiem. Stąd moje wątpliwości co do koloru trasy. Saalbach i Hinterglemm jako miasteczka zrobiły na mnie dobre wrażenie, na pewno wieczorem jest tam bosko, i wtedy nie ma znaczenia ten permanentny brak słońca, jaki się rzuca w oczy w dzień. Co do apres ski, jestem na to już za stary, nie mówiąc o tym, że ze stoku zawsze schodzę na "ostatnich nogach" i marzę wtedy o gorącej kąpieli i kieliszku dobrego wina oraz regeneracji, by w następnym dniu znów poszaleć na stoku. Wesołych Swiąt !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie miedzy tymi gorkami jest napewno, jesli sie nie myle to taka mala traska nr 18 bodajze! A odnosnie tego szalenie dlugiego zjazdu to jechalem nim, tylko ze byly na tej trasie wtedy kiepskie warunki, snieg rozmiekly, taka "zupa"! Ale przyjemnosc gwarantowana, az nogi bola zeby zjechac calosc na raz! Pozdrawiam Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ja jadę 9 lutego :) Będę w tym rejonie po raz trzeci i pewnie nie ostatni! Pierwszy raz nie spotkaliśmy w czasie wyjazdu żadnego Polaka (oczywiście nie licząc wycieczki do Kaprun - bo tam sami Polacy) a w pensjonacie mylono Poland z Holand. W tamtym roku już Polacy byli. A w tym jak widać na ich witrynie pojawiły sie stronki w języku polskim. http://pl.saalbach.com/2.0.html?L=9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wolne noclegi w "tańszej" stronie Skicircusa macie w wyszukiwarce na www.leogang-saalfelden.at/ - miłego szukania...Dla przypomnienia - w Leogangu jest gondola,która ma połączenie z Saalbach i Hinterglemm,Saalfelden to większe miasteczko 8 km od Leogangu przy drodze salzburg-Zell am see/Kaprun,ale są tu najtańsze kwaterki w rejonie Pozdrawiam - Jurek M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK, to jeszcze pytanie. Jest skibus Leogang - Saalfenden i drugi Vorderglemm - Saalbach - Hinterglemm. Ale czy jest połączenie skibus między tymi ośrodkami.

A po co?Wjeżdżając gondolką z Leogangu do góry masz przed sobą 2 krótkie zjazdy i wjazdy krzeselkami i już jesteś w Saalbach-szkoda czasu na przemieszczanie się skibusami z Leogangu do Saalbach(o ile by były)-a drogą to jednak spory kawałek jest i straconych conajmniej kilkadziesiąt minut-na nartach szybciej i przyjemniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich doświadczeń nie ma. Jest Schibus z Maishofen do Saalbach i z Maishofen do Zell. Te Schibusy do Saalbach/Hinterglemm to są normalne Linienbusy z Zell (8:20, 9:20, 10:20, 11:20) , które od Maishofen przewożą bezpłatnie narciarzy z karnetem i ekwipunkiem. Podobnie powrót (co godzinę z Hinterglemm 13:15 - 17:15) Wypada więc wchodząc do autobusu w Zell wykupić bilet powrotny (Tageskarte) do Maishofen za 3,80€
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym dziale założyłem temat http://www.skiforum....ead.php?t=13698 i jestem skłonny wybrać się właśnie w ten region. Czy ma ktoś namiary na sprawdzone miejsca noclegowe w których można by było załatwić spanie na 2 noce. Wyszukiwarki na stronach regionów praktycznie nic nie wyszukują. Czy jak pojedziemy w ciemno na 3 dni (dwie noce) jest duży problem ze znalezieniem noclegu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
z oświetleniem to nie wiem, a z knajpkami? coż jest ich sporo na trasach wyciagow, na pewno znajdziesz, a ceny tanie chyba dla nas nie są, zjeść można jakieś kielbaski z frytkasmi itp, takze inne dziwne rzeczy są (cos niesamowicie dziwnie tam pachnie jakieś danie) ale ze ja tylko english to szkoda było debatowac i brało się to co na obrazkach ;-) , zresztą dla mnie to istotne aby nie byc głodnym a ważniejsze jest być w kabince 8:01...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

które trasy regionu są oświetlone?

A po co ci oswietlone?! Z tego co wiem jest jedna w hinterglemm i jedna w leogangu, otwarte chyba we wtorki i czwartki, obie w cenie karnetu tygodniowego! Ale tam jest tyle tras, że jak bedziesz schodzic ze stoku o 5 po poludniu, to bedziesz marzyc tylko o misce dobrego zarcia i łóżku!!! Pozdrawiam, Marek P.S. Wszystkich miłośników skicircusa serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na stokach tegoz osrodka od 14-21 stycznia 2009!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...