Skocz do zawartości

Salzburg - Flachau


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sezon rozpoczynam w Flachau i okolicach. Poszukując co można robić po nartach - znalazłem nowość tego roku - Aqua Park (otwarty w październiku 2010). Na uwagę moim zdaniem zasługuje niespotykana wg. mnie zjeżdżalnia wodna - pełna pętla (no pod pewnym nachyleniem, ale jednak). W każdym razie jako maniak aquaparków - MUSZĘ ją zaliczyć: http://www.thermeamade.com/www/amade/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślicie, że można pojechać w ciemno w terminie 27.12-02.01 ? Przez internet teraz trudno coś zarezerwować w rozsądnej cenie, ale myślę, że coś wolnego powinno się znaleźć mimo wszystko na miejscu?

Możesz pojechać w ciemno w tym terminie,ale nie zapomnij śpiwora,bo spanie w samochodzie masz murowane....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Mam prośbę do ludzi, którzy jeżdżą w tamten rejon. Czy możecie wytyczyć trasę np. google/map którędy najlepiej, najszybciej dojechać do Flachau. I pytanie z innej beczki.Ponieważ nigdy nie byłem w takich ośrodkach, powiedzcie mi jak odbywa się przemieszczanie skibusami. Czy jeździ się w butach narciarskich, czy może jakieś plecaki i dopiero na wyciągu zmiana oraz jak sprawa wygląda z wjazdem gondolkami? Z góry dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Najszybciej autostradami - Na Salzburg A1 a dalej A10 do zjazdu 66. Ta trasa się sprawdza oprócz sobotnich przedpołudni, gdy A10 jest zapchana jadącymi do Włoch. Wtedy polecana jest trasa Wieden-Semmering-Lienz-Radstadt. Co do dojazdu do Austrii są dwie szkoły : przez Czechy lub przez Słowację. Wyszukiwarki preferują Czechy. Moi znajomi, nielubiący jazd przez austriackie miasteczka, wolą jeździć trasą Cieszyn-Żylina- Bratysława-obwodnica Wiednia. 2. W austriackich skibusach, a także liniowych autobusach (bezpłatnych dla narciarzy posiadających skipasy) jeździ się w butach narciarskich - chyba, ze ktoś nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
z Mikulowa jedziesz wg oznakowań w kierunku na Wiedeń i po ok. 25-30 km znaki wprowadzą Cie na nowy odcinek autostrady. Uważaj, na odcinku pomiedzy tunelami, pn obwodnica Wiednia (jest ograniczenie do 100) wysokie prawdopodobieństwo łapanki z suszarką lub telewizorem..... :eek: Chyba najaktualniesza wersja mapy: http://www.mapy.cz/#[email protected]=10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Z pewnością całkowity koszt pobytu (tzn. apartament + karnet 6dniowy) będzie niższy w regionie narciarskim LUNGAU, położonym ok. 40 km ponizej Flachau (na południe, jadąc A10). W styczniu tego roku byliśmy w 2 rodziny, ja zapłaciłem 850 € za trzy osoby (2 dorosłe + junior 16 lat), zaś znajomi 1060 € za 5 osób ( 2 dorosłe + 3 x juniorzy 15-18 lat). Jeśli będziesz załatwiać oddzielnie mieszkanie , to za 6 dniowy skipass dla osoby dorosłej zapłacisz +/_ 210 €. Sugeruję szukać ofert zniżkowych (Pauschalen) ... lub pogrzebać na stronach Lungau (mozna wysłać zapytanie, z pewnoscią dostaniesz sporo ofert). Pzdr, Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, wybieramy się w nocy z niedzieli na poniedziałek do Flachau(udało się:D) nocleg 600 euro za 6 osób na 6 dni(5 nocy). W związku z tym, iż pierwszego dnia możemy być trochę późno, a dodatkowo ja osobiście uwielbiam jazdę przy sztucznym świetle, czy jest szansa w regionie na jazdę w godzinach wieczornych? i jak jest z skibusem w tym czasie?

Tu Masz plan skibusa http://www.flachau.a...plan 201213.pdf we Flachau jest oświetlony stok tylko czy co dzień nie wiem Musisz poszukać lub zadzwonić http://www.flachau.at/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok dzięki za info, wiem właśnie, że jedna z tras była otwarta wieczorami(nie wiem czy nie ta na zawody PS) ale akurat wtedy tam nie byliśmy

Na trasie Hermana Maiera można pojeździć do woli ale w godzinach dziennych, na niej też odbywają się zawody WC w slalomie ( byłem, widziałem). Nocne jazdy dla nas, czyli narciarzy amatorów, odbywają się na innym stoku, mniej wiecej pośrodku między SpaceJet1 i AchterJet. Jest to trasa o wiele gorzej oświetlona od stoku pucharowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rauf']Update: nocna jazda pon - środa - piątek, na miejscu obsługa sama zdziwiona tym ze na www tego nie zmieniono... chyba zmienili albo źle podali na stronie Godziny otwarcia w Dzień Jazda dzienna Jazda nocna Pn 08:30-16:00 00:00-00:00 Wt 08:30-16:00 18:30-21:45 Śr 08:30-16:00 00:00-00:00 Cz 08:30-16:00 18:30-21:45 Pt 08:30-16:00 00:00-00:00 So 08:30-16:00 00:00-00:00 Nd 08:30-16:00 00:00-00:00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Fajny ośrodek choć jak na warunki alpejskie nie za duży, ale istniejące połączenie z ośrodkiem w Wagrain i Alpendorf to już robią się dość duże możliwości szusowania. Można również pojechać skibusem lub autem (duże i darmowe parkingi) do pobliskiego Flachauwinkl, gdzie istnieje możliwość jaźdy na dwóch stronach "górki" Mooskopf wyciągając się ze stacji SunShine. Również we Flachauwinkl jest dolna stacja Highliner Port, z której można się dostać do Zauchensee. To nowa i zaopatrzona we wszystko co jest konieczne do komfortowego spędzania czasu na nartach. Kasy, restauracje, WC, skidepot i sklep sportowy Intersport Schnaider oraz wiele wiele innych udogodnień to wszystko jest rozplanowane tak, aby ułatwić życie narciarzom. We Flachau istnieją trasy zróżnicowane jeśli chodzi i trudność, ale nie najostrzejsze. Najbardziej wymagająca to trasa pucharu świata nr 1, nazwana imieniem Hermanna Maier'a. Jedna z kolejek wyjeżdżająca najwyżej StarJet3 wyciąga nas do miejsca gdzie można zjechać do Wagrain lub z powrotem do Flachau. Do Flachau na początku ostrzej, później łagodnie gdzie stok przechodzi w szeroką polanę. Knajpki na każdym kroku. Moim zdaniem dość tanio (jak na ceny na stokach) jest w Sky Lounge, obok dolnej stacji kolejki StarJet3. W okresie kiedy jeździłem na stokach Flachau było nie za tłoczno. Wyciągałem się kolejką StarJet 1-3. Spałem tuż przy dolnej stacji kolejki StarJet1 - Haus Christine. Miły i przytulny pensjonat. Polecam ośrodek!!!

Załączone miniatury

  • SAM_0990.JPG
  • SAM_0991.JPG
  • SAM_0992.JPG
  • SAM_0993.JPG
  • SAM_0994.JPG
  • SAM_2029.JPG
  • SAM_2030.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Koledzy podpowiedzcie - jadę na 4 dni w te rejony 20 stycznia. Narty od soboty do wtorku włącznie. Flachau i Wagrain zostawiamy raczej na poniedziałek, wtorek z uwagi na ilośc osób na stoku. Gdzie podjechać w sobote i niedziele aby polatać bez tłumu na trasie ? Preferowane trasy niebieskie/czerwone. Możemy dojechać 20-30km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...