Skocz do zawartości

Karyntia - Lodowiec Mölltaler


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Piękne zdjęcia... co prawda nie jest to Hintertux, ale lodowiec to lodowiec ;) Wychodzi na to, że będziemy musieli dojechać do niego ok 65km, ale jeden dzień na pewno tam poszusujemy. Tym bardziej, że kupując Topskipass szkoda nie skorzystać ;) Mam jednak takie wrażenie, że pobyt w Dolinie Zillertal wygląda trochę lepiej pod względem kosztów... co mi tam, trzeba coś zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie podają powierzchnię a nie długość nartostrad, tylko ta mała "2" przy km im się zgubiła ;)

Albo raczej nie powierzchnię tylko liczą sobie, ze trasa ma np. 20m szerokości, a jesli ma w rzeczywistości 100m to jej długość x 5 mnożą, tak jakby to 5 tras równoległych było. W każdym razie pomijając te dane w zeszłym roku jeździłem tam 5 dni i było bardzo fajnie, nikt nie narzekał na monotonność i ujeździlismy się po pachy. Chetnie bym to powtórzył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
WIOSENNA jazda?? ;) Przyjechaliśmy do Innerfagant w poniedziałek 18.03 i ostatnie 140 km-to prawdziwy koszmar na autostradach i drogach lokalnych... Spadło ok 30-40cm /jak nie więcej miejscami/ świeżego śniegu. Następnie mrozik i od 19.03 jazda-warunki bardzo dobre i wyśmienite.Nie wszystkie trasy były przygotowane-z nadmiaru śniegu.Troszkę wiało i słońce przebijało się zza chmur. 20.03-trasy już pięknie przygotowane,pogoda lepsza i cały czas delikatny mrozik 21.03-na dole słońce i wiatr-który na górze unieruchomił wyciągi.Chodził tylko kret i gondola/orczyków nie liczę/ ;) 22.03-słońce,słońce i lazurowe słońce,wiaterek się uspokoił koło południa....no bajka! W ostatni dzień zamieniłem narty i spróbowałem jazdy na "trajce"-o dziwo,jestem mile zaskoczony doznaniami i jazdą /do tej pory bolą mnie ręce ;) / Był ze mną "skibobista"-więc jeżeli ktoś widział jego,bądź mnie na trajce-to my-bo byliśmy jedyni z tymi "sprzętami" na trasach. Podsumowując-rewelacyjne warunki na trasach,pogoda całkiem przyzwoita,bez kolejek do wyciągów i "mrowiska" na trasach.Wyjazd bardzo udany.Wyjeździliśmy się wszyscy.... Krótka-foto relacja: Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.us

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 23 marzec 2013 - 20:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dostałem przed chwilą powiadomienie, że Gopass rozszerza zniżki o lodowiec Molltaler. Info poniżej:

  Nieodkryty austriacki lodowiec - raj na ziemi!

 

Nie sposób się w nim nie zakochać, niezależnie od tego czy kocha się doskonale przygotowane trasy, jazdę po świeżym puchu czy wreszcie podziwianie niesamowitych widoków. Lodowiec Mölltaler to ukryta perła Karyntii, którą powinien odwiedzić każdy miłośnik białego szaleństwa!

Jak sama nazwa wskazuje, Mölltaler Gletscher to ośrodek na lodowcu, w którym sezon trwa od połowy czerwca do początku maja, czyli aż 320 dni w roku. Na wysokości od 2.108 do 3.122 m n.p.m. można mieć wrażenie szusowania w obłokach. W siódmym niebie można się znaleźć spotykając którąś z narciarskich gwiazd, ponieważ właśnie lodowiec Mölltaler jest popularnym miejscem treningów austriackiego i niemieckiego związku narciarskiego. W ośrodku znajduje się 9 wyciągów i 17 tras, z których mogą korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze, a także rodziny z dziećmi. Trasy mają różne stopnie trudności, od łatwych niebieskich po bardzo wymagające - czarne. Unikatem jest 100% system naśnieżania, który w razie braku opadów gwarantuje idealne warunki. Wystarczy odrobina szczęścia, by przeżyć tu swój wielki freeride’owy sen, ponieważ ośrodek oferuje 6,7 km łatwo dostępnych terenów do uprawiania freeride’u.

Niezależnie od tego, jaki cel przyświeca wyprawie na Mölltaler Gletscher, można mieć pewność, że z lodowca wraca się z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

 

Członkowie prestiżowego klubu GOPASS już wkrótce będą mogli się cieszyć przygodami w Austrii z wyjątkowymi zniżkami!

 

Czyżby, to nowa inwestycja TMR, związana z emisją obligacji przez TMR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

W poniedziałek jadę do Flattach, jeszcze prawie tydzień a emocji co niemiara :D

15 listopada zaatakowała zima, intensywne opady śniegu, w ciągu doby spadło pół metra, w ciągu kolejnych dni w sumie chyba ok. metra - zagrożenie lawinowe, stacja zamknięta

Gdy sytuacja z opadami się ustabilizowała problemy zaczęły się na dole, zaczęły schodzić lawiny błotne i lokalne podtopienia, dzisiaj trzeci dzień zamknięta jest droga dojazdowa do ośrodka, jutro służby mają podjąć decyzję co dalej

Trochę mnie to stresuje, ale na kamerce widać jeden ratrak, czyli jakaś nadzieja chyba jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z nieznanych przyczyn nie dostaje żadnych maili od TMR/Gopass.

Czy w związku ze skróceniem sezonu na Moltku o półtora miesiąca (zamknęli 14.03 a sezonówka miała być ważna do majówki), Słowacy przewidzieli jakąś rekompensatę? Na koncie Gopass nie mam widocznych żadnych benefitów ani rabatów na Moltka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć, pytanie do "letnich" bywalców Molltka. Wybieram się właśnie na urlop nad Adriatyk i w drodze powrotnej mamy w planie 2-3 dniowe nartowanie. Jako, że poza butami i akcesoriami nie chce targać ze sobą 3 par nart, pytanie czy wypożyczalnie we Flattach (lub intersport przy wyjściu z kreta) są czynne i jaka jest cena za dzień wypożyczenia samych nart?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie do "letnich" bywalców Molltka. Wybieram się właśnie na urlop nad Adriatyk i w drodze powrotnej mamy w planie 2-3 dniowe nartowanie. Jako, że poza butami i akcesoriami nie chce targać ze sobą 3 par nart, pytanie czy wypożyczalnie we Flattach (lub intersport przy wyjściu z kreta) są czynne i jaka jest cena za dzień wypożyczenia samych nart?

Intersport na górze po sezonie zamknięty. Można narty wypożyczyć we Flattach (Intersport Mentil -https://www.interspo...D=9120045544466). Cen nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...