Skocz do zawartości

Ukraina - Bukovel


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ukraina - Bukovel Kompleks narciaski w Ukraińskich karpatach wybudowany niedaleko miasteczka Jaremcza (Yaremcha). Ponad 20 stoków dobrze przygotowanych (aktualna lista na stronie kurortu). Nowe krzesła 3 i 4 osobowe. Stacja narciarska jest zaprojektowana tak, że wsiadając w dowolnym miejscu można cały dzień nie zdejmując nart jeździć po wszystkich dostępnych trasach. Strona ośrodka: http://www.bukovel.com Położenie Zachodnia Ukraina, Obwód Ivanofrankovsk, niedaleko miejscowości Yaremcha i Vorohta Uwaga - Bukovel kilka lat temu nie był nawet osadą dlatego próżno go szukać na wielu mapach ukrainy czy atlasach samochodowych. Z Polski - generalnie - jechać przez Lwów na Ivanofrankovsk i dalej na Jarmcha - Bukovel Dojazd z Polski Najlepiej własnym autem, od granicy w Medyce ok 240 km. Z Medyki lub Korczowej na Lwów i dalej Iwanofrankowsk i Jaremcza Parkingi bezpłatne dookoła stacji 5 i 1 Miejscowości Yaremcha - http://www.yaremcha.com.ua/ Noclegi w okolicznych wsiach pokoje za 10 $ (noc/osoba) hotele za 50$ - 100 $ za dwuosobowy pokój (Bukovel - hotel Kozachok, Yaremcha - Edelweiss) Sprawdzony pensjonat PIGY: http://www.pigy.if.ua/ Trasy 3 - czarne 13 - czerwone 10 - niebieskie 1 - osila łączka dla dzieci Trasy niestety raczej krótkie, łączna długość ok 50 km zaglądać na http://www.bukovel.com/ua/map - liczba tras cały czas w rozbudowie Karnety Jednodniowy karnet ok 80 PLN, w tygodniu zniżki, możliwość kupowania karnetów na ilość podjazdów wyciągiem Update - styczeń 2009 - karnety staniały dla nas bo Hrywna upada na łeb na szyję Serwis Jest, ale w sezonie raczej oblężony Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Jest ośla łaczka z małym orczykiem i można wynająć instruktora/opiekuna, kótry bez problemu będzie mówił po Polsku. Wyżywienie Kilka barów na stokach bezpośrenio przy stacjach wyciągów - dla jedzących w ciągu dnia. Ekskluzywna restauracja Kozachok przy Hotelu, oraz Kolyby - kozackie chaty w Jaremchy, gdzie obiad dla dwóch osób kosztuje ok 60 PLN. Galeria zdjęć http://photo.bukovel.com/

Użytkownik alfiski edytował ten post 04 styczeń 2009 - 09:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Powiedz coś więcej masz jakąś polską stronę na temat tego ośrodka ?

Cześć ! Loveski, starałem się jak najbardziej wyczerpująco uzupełnić opis ośrodka tu na forum. Polskiej strony z tego co wiem nie ma niestety. Jeżeli się tam wybierasz to napisz do mnie na [email protected] wszystkie nurtujące Ciebie pytania. Znam to miejsce bardzo dobrze i postaram się odpowiedzieć na wszystkie możliwe kwestie. Poza tym w styczniu i lutym powinienem być tam ze trzy razy. Możemy się wieć tam spotkać. Jeśli mogę jakoś pomóc pisz BR KK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram sie w zimie do bukowela i mam pytanie w jakim stanie jest droga Przemysl- Lwow -Stanislawow .. bo poruszalem sie bocznymi drogami i za bardzo nie wiem czy sa duzo lepsze niz droga Chyrow-Stryj-Stanislawow

O wiele, jeżeli jechałeś przez Chyrów to jesteś twardy. Droga Medyka/Korczowa => Lwów to teraz rozkop, ale z dnia na dzień coraz lepiej, potem obwodnica Lwowa też rozkop ale też coraz lepiej to wygląda i droga do Ivanofrankivska (Ukraińcy znielubiliby Cie pewnie za ten Stanislawow chociaż tak się to powinno nazywać - nasze w końcu) Pewnie pare KM więcej niż przez Chyriw, ale szybciej na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalem w zalaczniku cennik orietujesz sie czy jest aktualny i czy moga cos podniesc bo calkiem fajnie to wyglada przy obecnym kursie hrywny 0.35pln(a nie jak niedawno 0.60) za 1 hrywne.bedzie..... 3 dni w tygodniu 440x0.35 wyjdzie 155pln dla porownania chopok na slowacji 3 dni 80euro =320pln

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wita mam zamiar wyjechac w 2dzien swiat na Ukraine do tego osrodka BUKOVEL czy jest mi ktos w stanie pomoc jesli chodzi o glebsze info? jak najlepiej dojechac z lublin? jak sprawdzalem na forach to wszedzie pisza zeby przejs pieszo przez przejscie graniczne i dalej komunikacja ukrainska. pytanie odnosnie cen: jak wygladaja ceni karneto i spania w okolicznych miejscowosciach? czy mozna bez problemu dojechac na stok jakims skibusem? z gory dzieki za pomoc lylis

Co do skibusów to bym był ostrożny. Poza tym Ukraina ma sieć naszego PKP i PKS oraz marszrutek (małe 7-12 osobowe busy, które są w posiadaniu firm prywatnych) które zawiozą was wszędzie niemalże. Problem tylko polega na tym, że zwykle informacji na temat marszrutek oraz autobudsów nie znajdziecie na www (Ukrzaliznica (Ukraiński PKP) ma rozkład na www - znajdę to wkleje) i trzeba iść do okienka dopytać. Mały słowniczek (piszę fonetycznie) Żydewakzał - dworzec kolejowy Marszrutka - busik jeżdżący po określonej trasie często słanbo oznaczony zupinka - przystanek (po rosysjku ostanowka) godina i minuta - tak jak u nas godzina i minuta widprawka - odjazd do Bukovla - do Bukovla De je - gdzie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Jak widać sąsiedzi zza wschodniej granicy dalej mają w głębokim poważaniu swoje najbliższe (i bezpieczne) sąsiedztwo, a wydaje im się, że nanosząc na swe strony napisy w angielskim sprawią, iż nagle Anglicy porzucą wygodne wypady w Alpy na rzecz Wschodu. Pododnie jak i Rosjanie, którzy już nie są wrogiem - jak widać, a jedynie i w dalszym ciągu ... Lachy.


Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy nas lubia czy nie to inna sprawa ale ciekawe jak zareaguja ci ewentualni anglicy na "VIP-карти ТК "Буковель" (дають право проходження до витягів через VIP-коридор)" to chyba jakis nowy pomysl i jak dla mnie zenujacy

Użytkownik jawy88 edytował ten post 30 listopad 2011 - 11:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

to czy nas lubia czy nie to inna sprawa ale ciekawe jak zareaguja ci ewentualni anglicy na "VIP-карти ТК "Буковель" (дають право проходження до витягів через VIP-коридор)" to chyba jakis nowy pomysl i jak dla mnie zenujacy

Co Ty w Szczyrku nie byłeś? Zresztą to jest praktykowane w większości Polskich ośrodków. Np. Instruktor z kursantem bez kolejki to norma - tak jak VIP karta.
Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Spędzałam w zeszłym roku sylwestra w Bukovelu i było świetnie. Był to wyjazd z ...s p a m. W cenie był transport, noclegi, opieka pilota, dojazdy na stoki, wyżywienie-5 śniadań i obiadokolacji w Mikuliczynie no i oczywiście impreza sylwestrowa. Za wyciągi i biletu wstępu trzeba było dopłacić, ale i tak uważam, że było warto. Genialna przygoda! ;)


"...i to nieprawda ze dach przeciekal zwlaszcza ze prawie nie paadalo" (:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Wybieramy się do Bukovela w tym sezonie - prywatnie, samochodami z Warszawy, +-8 osób. Nocleg zarezerwowany gdzieś poza ośrodkiem. Prośba (gorąca) o podpowiedź jak nie za drogo kupić karnety. Cena 5-dniowego na ich stronie www to 165.5 E - strasznie drogo (chyba, że źle to odczytałem).
http://shop.bukovel.info/stock/

Z wątku wynika, że są trzy opcje:

1. Przed 9 rano karnety jednodniowe bardzo tanio w kasie.

2. Tani karnet 5. dniowy (+-90zł.dzień).

3. Kupno od rezygnujących z jazdy ok. 12-13.

Jak wyglądało to w ostatnim sezonie (część informacji jest sprzed paru lat)?

Inne porady dla jadących tam pierwszy raz?

 

Z ciekawości - jak długie są najdłuższe trasy? Ogólnie preferuję siedzenie w lesie w puchu po pas i do tego dość długie zjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się do Bukovela w tym sezonie - prywatnie, samochodami z Warszawy, +-8 osób. Nocleg zarezerwowany gdzieś poza ośrodkiem. Prośba (gorąca) o podpowiedź jak nie za drogo kupić karnety. Cena 5-dniowego na ich stronie www to 165.5 E - strasznie drogo (chyba, że źle to odczytałem).
http://shop.bukovel.info/stock/

Z wątku wynika, że są trzy opcje:

1. Przed 9 rano karnety jednodniowe bardzo tanio w kasie.

2. Tani karnet 5. dniowy (+-90zł.dzień).

3. Kupno od rezygnujących z jazdy ok. 12-13.

Jak wyglądało to w ostatnim sezonie (część informacji jest sprzed paru lat)?

Inne porady dla jadących tam pierwszy raz?

 

Z ciekawości - jak długie są najdłuższe trasy? Ogólnie preferuję siedzenie w lesie w puchu po pas i do tego dość długie zjazdy.

Moja rada jest taka, jeżeli to jest Wasz pierwszy raz w Bukovelu to zrezygnujcie z własnego transportu i podczepcie się do jakiejś grupy zorganizowanej. Ja tam byłem już 4 razy i jadę w lutym po raz piąty i absolutnie nie decydował bym się na wyjazd własnym pojazdem. Drogi nadal są w tragicznym stanie a nawet jak już chyba tu pisałem odcinkami istnieją tylko teoretycznie no i granica na której różnie bywa. Odnośnie cen karnetów, no cóż to jest ok. 60 km świetnie przygotowanych tras z niezłą infrastrukturą wyciągów krzesełkowych (16szt). Chopok pomimo mniejszej ilości tras życzy sobie 179 euro za 5 dni. Być może tzw. "rankowa" czyli zakup karnetu dziennego za 50% do godz. 8.59 rozwiąże jakoś problem finansowy. Nie wiem tylko czy ten bonus będzie w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka, jeżeli to jest Wasz pierwszy raz w Bukovelu to zrezygnujcie z własnego transportu i podczepcie się do jakiejś grupy zorganizowanej. Ja tam byłem już 4 razy i jadę w lutym po raz piąty i absolutnie nie decydował bym się na wyjazd własnym pojazdem. Drogi nadal są w tragicznym stanie a nawet jak już chyba tu pisałem odcinkami istnieją tylko teoretycznie no i granica na której różnie bywa. Odnośnie cen karnetów, no cóż to jest ok. 60 km świetnie przygotowanych tras z niezłą infrastrukturą wyciągów krzesełkowych (16szt). Chopok pomimo mniejszej ilości tras życzy sobie 179 euro za 5 dni. Być może tzw. "rankowa" czyli zakup karnetu dziennego za 50% do godz. 8.59 rozwiąże jakoś problem finansowy. Nie wiem tylko czy ten bonus będzie w tym sezonie.

Jadę na doczepkę i nie ja decyduję o transporcie. Z drugiej strony - gorzej niż w Albanii? Bo tam byłem i przeżyłem ;) ;)
Jakie nastawienie miejscowych do Polaków?
Jak kupowałeś swoje karnety? Rozumiem, że dobrze odczytałem cenę z ich strony www?
Wygrzebałem informację z lutego 2016, że jednak jest trochę taniej (na samym dole): karnet 5 dni 2800 hrywien.
http://www.natemat.c...narciarski.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...