Skocz do zawartości

Bułgaria - Bansko


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Bułgaria - Bansko Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stoki: http://www.bulgarias...ski_map_en.html Aktualne cam: http://www.bulgarias...Bansko1&lang=en Aktualna pogoda: http://www.bulgarias.../pages/_en.html i moze pare filmikow z youtube coby pokazac jak to wyglada mniejwiecej: YouTube - Bansko Bulgaria YouTube - beautiful Bulgaria - Bansko and Melnik YouTube - bulgaria skiing 2008 Bansko YouTube - Skiing in Bansko 2008 witam Wrocilem z Bansko 3dni temu. Bylem tam juz po raz 3ci. Nie wiem z autopsji jak Bansko ma sie do pozostalych kurortow w Bg, z rozmow na miejscu wynikalo ze najfjaniej, ze swoich spostrzezen musze przyznac ze wyglada to bardzo dobrze i w porownaniu z zeszlym rokiem zmienilo sie duzo na lepsze. Warunki do jazy wysmienite. Jesli chodzi o dojazd z Sofii to taksowka trzeba sie dostac do dworca autobusowego 'Ovcha Kupel' - koszt taksowki na dzien dzisiejszy ok 15lv, przjejazd od ok 25 do 45 min w zaleznosci od stopnia zakorkowania miasta (przejazd przez calusienka Sofie), autobus do Bansko 11lv - cena z lipca, teraz kozystalem z taksowki -100lv. (oglnie trzeba dobrze ponegocjowac na lotnisku z taryfiarzami bo zaczynaja rozmowe od kwoty 2x wiekszej), czas przejazdu ok 2-2.5h droga malownicza - szczegolnie na ostatnim odcinku 40km - dobre serpentynki w gorach, droga jest nowa w duzej mierze, dwu-pasmowa tak ze jedzie sie dobrze, co do autobusow to nie mam ze soba rozkladu ale z tego co pamietam od wczesnego rana - ok godz 6ta, do wieczora - ok 23 autobusy jezdzily co ok 40min-1h, aaa i jeszcze jedno - klimatyzowane z toaleta i barkiem na cieple i zmine napoje - taki nam sie przynajmniej trafil latem i zeszlej zimy. Jesli chodzi o dojazd autem z Polski to do przezycia (dolatywalem do Sofii z powrotem wracalismy autem z kolega ktory dojechal) - omijac Rumunie (cala masa podatkow za przejazd, dojazd, prom, most, poniesienie szlabana i wszelkiej masci vinietek co chwila - sama granica kosztowala nas ok 200pln w oplatach + prom) a dalej droga tak tragiczna ze nawet w najczarniejszych snach wyobrazalem ja sobie lepiej - np. srodek drogi krajowej(tranzytowej) 110km/h na liczniku i prog zwalniajacy z nikad na srodku prostego odcinka w polu bez zadnego znaku. dalej wegry, slowacja, kawalek w czechach - dwa pasy w jednym kierunku. jak ktos jest zainteresowany znalezieniem kwatery to mozna pisac na 4854287, badz na maila [email protected].pl chetnie pomoge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Na stronie: http://www.bulgarias...sko/index.shtml masz namiary na kwatery, zresztą kolega czarny1999 ma tam czteroosobowy apartament i z pewnością chętnie tanio Ci wynajmie. Dojazd może być trochę męczący, ale zawsze można polecieć samolotem. Pozdrawiam marioo PS. A będąc tam, masz rzut beretem do Grecji i całkiem niedaleko do Turcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam po chwilowej nieobecnosci spowodowanej brakiem netu :) jesli ktopolwiek z Was ma jakies pytania odnosnie dojazdu z lotniska do Banska, dojazdu autem, tras i ogolnie co i jak na miejscu, to chetnie pomoge - piszcie na priva, badz na czarny1999(malpeczka)wp.pl

Najwyższy szczyt w okolicy Vihren ma 2914 m. Trasy są na na wys. 2000-2600m. Zerknij tu: http://www.bulgariaski.com/

co do tras to dodam jeno ze najnizej polozona konczy sie na 934m npm przy stacji gondoli - przy najdluzszej mozliwej kombinacji (z Tudorki ok 2600m npm) daje 16km ciaglego zjazdu

Użytkownik qaz edytował ten post 11 październik 2009 - 06:57 edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście wygląda tak jak na załączonym zdjęciu, to jestem pod wrażeniem

wyglada osobiscie polecam czarna trase - 9, 9a ktora nazywa sie Alberto Tomba, ma srednie nachylenie 73procent a w najbardziejs stromym odcinku dochodzi do 83procent i byla czescia trasy przejazdu w ostatnich Mistrzostwach w SG kobiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po chwilowej nieobecnosci spowodowanej brakiem netu :) jesli ktopolwiek z Was ma jakies pytania odnosnie dojazdu z lotniska do Banska, dojazdu autem, tras i ogolnie co i jak na miejscu, to chetnie pomoge - piszcie na priva, badz na czarny1999(malpeczka)wp.pl co do tras to dodam jeno ze najnizej polozona konczy sie na 934m npm przy stacji gondoli - przy najdluzszej mozliwej kombinacji (z Tudorki ok 2600m npm) daje 16km ciaglego zjazdu

czy ktosd jezdzi w tej dolinie centralnie polozonej miedzy obydwoma szczytami??? wyglada na dsokonale miejsce do free....... na jakim lotnisku sie laduje?

Użytkownik jan koval edytował ten post 15 październik 2009 - 13:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej dolinie jezdzilem w zeszlym roku z kolega, wspaniale miejsce - jedyny mankament to fakt ze z Tudorki (po lewej) nie masz mozliwosci zjechac w doline w gornych partiach stoku - pionowa sciana o wysokosci znacznej i skalista tak ze jak ktos nie jest zwolennikiem extremalnych lotow to odradzam troszke powyzej miejsca gdzie zaczyna sie czarna trasa da rade odbic w dolinke i pojezdzic, przy czym stok jest tam zaleciony miejscami taz ze fajnie i urokliwie

....... na jakim lotnisku sie laduje?

sofia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej dolinie jezdzilem w zeszlym roku z kolega, wspaniale miejsce - jedyny mankament to fakt ze z Tudorki (po lewej) nie masz mozliwosci zjechac w doline w gornych partiach stoku - pionowa sciana o wysokosci znacznej i skalista tak ze jak ktos nie jest zwolennikiem extremalnych lotow to odradzam troszke powyzej miejsca gdzie zaczyna sie czarna trasa da rade odbic w dolinke i pojezdzic, przy czym stok jest tam zaleciony miejscami taz ze fajnie i urokliwie sofia

dziekuje. nie wiem czy sie tam wybiore, ale za dawnych czasow spinalismy sie na wihren (widzielismy olimp z samej gory). i byla to niezla gorka........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje. nie wiem czy sie tam wybiore, ale za dawnych czasow spinalismy sie na wihren (widzielismy olimp z samej gory). i byla to niezla gorka........

tak z innej beczki ... to do Vihrenu robilem latem dwa podejscia w tym roku i dwa razy wygrala pogoda.... ale co nie dalo rady w zeszlym moze uda sie w nastepnym :D, z poziomu miasta to jakies 12-14h wspinaczki, troche zazdroszcze Ci widoku - ale mawiaja ze potem lepiej smakuje he he ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki ... to do Vihrenu robilem latem dwa podejscia w tym roku i dwa razy wygrala pogoda.... ale co nie dalo rady w zeszlym moze uda sie w nastepnym :D, z poziomu miasta to jakies 12-14h wspinaczki, troche zazdroszcze Ci widoku - ale mawiaja ze potem lepiej smakuje he he ...

tak ale np we wrzesniu w nocy zamarzaly na kosc banki z woda.........gonilismy z gorki arbuzy i podlewalismy ognisko rakija zeby sie lepiej palilo;. pamietam ze wejscie nie bylo jeszcze takie zle, ale zejscie to byl koszmar.........mielismy biwak nad takim jeziorkiem chyba wlasnie w tym miekscu gdzie jest stacja a moze troche w bok.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale np we wrzesniu w nocy zamarzaly na kosc banki z woda.........gonilismy z gorki arbuzy i podlewalismy ognisko rakija zeby sie lepiej palilo;. pamietam ze wejscie nie bylo jeszcze takie zle, ale zejscie to byl koszmar.........mielismy biwak nad takim jeziorkiem chyba wlasnie w tym miekscu gdzie jest stacja a moze troche w bok.....

jeziorko to OKOTO, generalnie to w przyszlym sezonie planuje wjechac sobie autkiem pod schronisko (jakies 3-4h mniej lazenia i odpuszczam dosc nudny - - nizinny odcinek) i z tamtad na Vihren to ze 4-5h jeno zostaje moze na obudzenie wspomnien :D 1ka to OKOTO Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika pozdrawiam

Użytkownik czarny1999 edytował ten post 20 październik 2009 - 13:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witamy serdecznie! Jako nowi na tym forum chcemy się przywitać, w szczególności z użytkownikami tego działu, i na dzień dobry mamy pytanie do kol. Czarnego - jak w sezonie wygląda kwestia kolejek do wyciągów i zatłoczenia tras?? Mamy na uwadze doświadczenia z Rumunii, gdzie w ciągu tygodnia można miło spędzać czas na pustawych trasach, jednak w wekendy należy jak najszybciej znaleźć sobie inne źródło rozrywek (tam są fajne zamki siedmiogrodzkie więc nie ma obaw o wymuszony czas wolny). Czy w Bułgarii sprawa wygląda podobnie? Z góry dziękujemy za odpowiedź. Pzdr K&N

w grudniu okolo 10ego jest weekend studencki (cos jak nasze juwenalia)= kolejki potezne do wszystkiego, standardowo bardziej oblegany przelom Swieta/Nowy Rok, w drugiej polowie lutego zaczynaja sie ferie w UK i tez wzmozony ruch na stokach - poza tymi okresami absolutnie zadnych kolejek do wyciagu nie stwierdzilem, w w/w szczytowych terminach nigdy nie zdazylo mi sie stac (ani moim znajomym) w kolejce dluzej niz pare minut; spotykalem sie z opinia ze z samego rana (ok 8.30) kiedy otwieraja gondole w Bansko potrafi sie zrobic kolejka na 15mina do nawet pol godziny - ja nigdy nie czekalem dluzej niz pare minut - bardzo sprawnie to wszystko tam dziala w drodze powrotnej czesc osob wraca gondola, wiekszosc decyduje sie jednak na zjazd trasa, ktora liczac z Tudorki daje 16km (!!!) nieprzerwanego zjazdu i konczy sie przy samiutkiej stacji gondoli, tak ze odpada jakiekolwiek czekania w drodze powrotnej...

Użytkownik czarny1999 edytował ten post 16 listopad 2009 - 16:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, będziemy w Bansku między 14 a 22 lutego i się zastanawiamy....zaliczona cała linia z Sewtembri do Banska:) Jeszcze raz dzięki za informacje - pozdrawiamy!

spoko co do 'naganiaczy' to w Bansko nie spotkalem zadnych na dworcu nigdy - z tej prostej przyczyny, ze lokalne apartamenty nie oferuja nawet przyblizonego standardu do apartamentowcow - tak ze nawet nie probuja konkurowac, z tego co mi sie udalo dowiedziec w trakcie rozmowy ze znajomym z Bansko to miejscowi razej wynajmuja swoje pokoje robotnikom, ktorzy pracuja na budowach kompleksow wypoczynkowych. jadac z Sofii proponuje Ci skozystac z uslug jednej z firm obslugujacych trase Bansko-Sofia, trasa kolejowa jest strasznie powolna (mimo ze piekna i malownicza) od Septemvri w szczegolnosci (zaliczylem dojazd Sloneczny Brzeg - Bansko) firma z ktora ja wspolpracuje za transport Sofia - Bansko w zaleznosci od ilosci osob liczy sobie od 12 do 24£ za strone/osobe (odbieraja z lotniska i zawoza pod kompleks)

...zaliczona cała linia z Sewtembri do Banska:)....

polecam wszystkim ta trase latem - YouTube- Dobrinishte Septemvri narrow train & steam 01.23 at Lakatnik ostanie 50km przed Bansko ta waskotorowa kolejka jedzie w naprawde gorzystym terenie - masa tuneli, dolinek, strumieni = super widoki, Kristofor&Nemiroffka - wiesz o czym mowie :D

Użytkownik qaz edytował ten post 18 listopad 2009 - 14:48 edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
[quote name='witq']Witam, na początek witam wszystkich jako nowy na forum :) Właśnie wróciłem w tygodniowego wypadu do Banska (26.12.2009-02.01.2010), więc podzielę się wrażeniami. Wyjazd był organizowany przez Itakę i jak zwykle w każdym aspekcie na który mieli wpływ było świetnie. Niestety nie do końca dopisała pogoda, ale nie było też całkiem źle z nią, ale o tym dalej. Sam wyjazd kosztował mnie 1400 PLN za osobę. W tym przelot Katowice-Sofia-Katowice, transfery busem, Hotel LION BANSKO 4*, dwa posiłki dziennie, ubezpieczenia, opieka bardzo fajnej rezydentki i inne standardowe duperele oraz impreza sylwestrowa, która wg. rezerwacji została wyceniona na 400 PLN. Wyjazdy 2 stycznia na tydzień kosztowały ok 1000 PLN, wg mnie cena świetna. Do tego oczywiście trzeba było dokupić skipass (6 dni - 311 leva, 1 leva=2 PLN). ======================================== Na styczniowy termin , w last minutes. ,znalazłem ofertę nawet za 509zł, natomiast z wyżywieniem za 709zł, w hotelu *** ale to już minęło. Chciałem się wybrać w ostatniej chwili ale nie znalazłem odpowiedniego towarzystwa. Myślę, że na przełomie lutego/ marca uda mi się tam polecieć chociaż na tydzień. Jak widzę z Twojego opisu jest to ciekawy region i nawet za 1000zł/os. z wyżywieniem + skipass, jest to bdb cena. Raczej nie warto samemu tam podróżować tylko należy czyhać na takie last m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Sam przelot do Sofii z Katowic (via Warszawa) to koszt 600 USD (nie pamiętam czy to cena za 1 czy 2 osoby). Taniej można polecieć na przykład Wizzairem (przez Dortmund lub Londyn Luton), ale biorąc pod uwagę że liczą dodatkowo za każdą sztukę bagażu (deska, narty, buty) to raczej za 2 osoby nie zamkniesz się w 1200 PLN. ......

proponuje nie szukac daleko i zerknac na oferte naszego poczciwego LOTu W-wa - Sofia 468pln / dwie strony z oplatami przez znakomita wiekszosc sezonu. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My lecimy 14 lutego na tydzień, płacimy po 400 zł. T/P Lotem, więc dasię:) (wiem, wiem, liczyć można:) K&N

tak jak sledze w miare na biezaco ceny lotow (m.in. LOTu) z racji czestych zapytan o apartament, terminy i wszystko co z tym zwiazane - moge powtorzyc ze przez wiekszosc sezonu cena lotu w 2strony z oplatami przy terminach 3/4 tyg do przodu wynosi wlasnie te w/w 468pln - wiec dasie :) jesli chodzi o ceny w sklepach to w zaleznosci gdzie sie pojdzie - w hotelowym barze za Kaminitze placilem 3Lv, ale w markecie do ktorego zawsze uczeszczamy w trakcie pobytu w przedziale 0.79 - 1 LV mielismy do wyboru Kamienitze, Szumensko, Tuborga i moje ulubione Pirinsko (polecam) - tak samo jest z barami i knajpami - w jednej za male piwo wolaja 4Lv, 8 Lv za jakiegos podstawowego drinka, a 200m dalej 1.5Lv za duze piwo i 3.5Lv za np gin z tonikiem, czy tequile (czyli wiecej niz akceptowalnie) - z reguly nie chadzalismy do knajpek przed ktorymi stali naganiacze, bo wiadomo ze robione sa one pod turystow z cenami ktore odstraszaja miejscowych na kilometr, nie kupowalismy w hotelowych barach (ceny x3), w hotelowych sklepikach (ceny x2), za to jedlismy czasem w kompleksie bo mieli dobre jedzenie i ceny absolutnie dobre (14Lv za obiad / dorosla osobe - szwedzki stol i jedzenia tyle ile kto dal rade zjesc, albo jak ktos wolal skromniej 5.5Lv za jakies bolognese 400g), udanego pobytu.....aaaaaa..... co do temperatur to chyba Angla sciaga do siebie cale zimno i opady sniegu (za oknem cale 2cm) z calej Europy (zdezorietowani i przerazeni Anglicy naprawde tak mysla) na chwile obecna i na przymrozki nie ma co liczyc , a tak na powaznie to powinno byc dobrze - styczen/luty to okres najwiekszych opadow sniegu w tym regionie i najlepszej pogody (dluzszy dzien, duzo puchu, duzo slonca) sam sie zbieram coby poleciec raz jeszcze do Banska w tym sezonie w marcu pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

jak wyglądają warunki w 2 połowie lutego chodzi mi o ilość śniegu,temperaturę.Proszę także o jakieś informacje dotyczące ośrodka na co zwracać uwagę takie podstawowe informacje.

Dołączam się do pytania kolegi NATIVATE, z tym że mi by pasowała pierwsza połowa lutego:) więc bardzo prosimy, jak ktoś był w tym czasie w Bansko, dajcie znać jak tam wygląda pogoda. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...