Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Słowacja - Szczyrbskie Pleso

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 KALI

KALI

Użytkownik

• Pip
  • 39 postów
  • Na forum od: 02.2007
8
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 08 marzec 2009 - 09:43

Czesc
Wlasnie wczoraj wrocilem z Strebskiego Plesa. Osrodek bardo fajny, ale nie polecam poczatkujacym. Brak jakiegos orczyka na dole, na ktorym mozna by stawiac pierwsze kroki. Ciekawa szeroka trasa na gorze, ale akurat wczoraj troche tam wialo i robily sie muldy.
Z gornej stacji krzeselka super widoczki.

Sniegu dosyc duzo, czynne wszystkie wyciagi. Do godziny 13.00 kolejka na max. 10min do krzeselka, pozniej jazda gora dol.

Na dolnych waskich odcinkach dopoludnia duzy tlum, trasy bardzo srednio przygotowane. Trasa obok skoczni nie wyratrakowana, ale da sie oczywiscie smigac.

Punkty gastronomiczne pootwierane.

Przewaznie kieruja na dolny parking i dojazd na gore skibusem. Droga powrotna w buyach narciarskich ok. 10min.

Karnet calodzienny 20e. Mysle, ze mozna w tym czasie wjechac ok. 15 razy krzeselkiem.
  • Friski podziękował za tę wiadomość

#22 kulas9

kulas9

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 135 postów
  • Na forum od: 02.2007
16
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:13

Wie ktoś ile musi spać śniegu mniej więcej żeby otworzyli górne trasy??:rolleyes: narazie jest 70cm ponoć do piątku ma dopadać 30cm jeszcze, wyjeżdżam własnie w piątek tam i się zastanawiam czy bedzie dało się jeździć na trasach wyżej położonych..

#23 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 15 grudzień 2009 - 23:10

Wie ktoś ile musi spać śniegu mniej więcej żeby otworzyli górne trasy??:rolleyes: narazie jest 70cm ponoć do piątku ma dopadać 30cm jeszcze, wyjeżdżam własnie w piątek tam i się zastanawiam czy bedzie dało się jeździć na trasach wyżej położonych..

Na pewno nie. Górę otwierają zwykle kilka tygodni po otwarciu łączek na dole, może na okres sylwestrowy się wyrobią. 70cm dotyczy tylko tych naśnieżanych tras na dole.

EDIT:

©TRBSKÉ PLESO (1360 - 1820 m)
V prevádzke u¾ od utorka 15. Decembra 2009. K dispozícii bude svah Interski, 3-sedaèková lanovka Mostíky a detský vlek. Cez víkend bude pre pe¹ích k dispozícii aj 4-sedaèková lanovka na Solisko!

Czyli póki co mizeria...

Użytkownik faf500 edytował ten post 15 grudzień 2009 - 23:19

#24 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 16 grudzień 2009 - 09:08

Szkoda.

Użytkownik Kuba99 edytował ten post 16 grudzień 2009 - 09:09

:)Pozdrowienia

#25 adhd273

adhd273

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2009
0
  • Świdnica

Napisano 22 grudzień 2009 - 14:02

:eek: obnizyli ceny na slowacji w marcu caly dzien 16 e parking za free jesli masz kupiony skipass nawet na godz tylko trzeba rano wstac i byc k 8 15 bo o 8 30 ruszaja. te ceny obawiazuja tez w donovalach i wielkiej racy (polaczyli sie)
biorac pod uwage ceny i jakosc tras i nowiutka 6 os kanape bedzie jeszcze lepiej -rok temu przy 4 os kanapce w marcu bylo pusto:) najlepszy wariant spac w zakopcu i zwiedzac wschodnia i zachodnia strone slowackich tatr....w tym roku wydali 260 MLN eur !!!! na osrodki -nowe kanapki w bachledowej ,dolnym kubinie,donowalach...........jedynie spalena dolina troche zacofana i stosunkowo droga no i nieszczesna lomnica bez karnetowow czasowych:( i nieotwarta gora z reguly a tak reszta coraz lepsza............ warto pojechac by zobaczyc jak za 50 lat bedzie u nas:))) w zakopcu tylko na termy warto sie wybrac-wzglednie warto bo jak ktos byl w popradzie to wie....;)

#26 malin

malin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 446 postów
  • Na forum od: 01.2007
236
  • Lublin, Zakopane, gdzieś w świecie :)

Napisano 04 styczeń 2010 - 22:22

Bylismy tu w Sylwestra, trochę nas rozczarowały ceny - mocno na wyrost. Ale ośrodek fajny, tak na jeden dzien do pojeżdzenia. Widoki piękne, na górze jak jest słoneczko wrażenia bez mała alpejskie;) Krzesełko sześcioosobowe było niestety nieczynne, do czterosobowego kolejka , ale warto było postać:)
Generalnie pojezdzilismy, a wieczór sylwestrowy zakończylismy jeszce na Kotelnicy:)
Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło

#27 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1294
  • Katowice

Napisano 05 styczeń 2010 - 21:02

Witam wszystkich.
Ja byłem ostatnio w Szczyrbskim Plesie 10 lat temu,kiedy zamiast 4 osobowej kanapy,była jeszcze stara 2 osobowa,bardzo powolna.
Chcę się wybrać na narty w Wysokie Tatry,a wiem,że tam można liznąć iście Alpejskich krajobrazów.Oczywiście Kasprowy odpada z racji stania w kilkugodzinnych kolejkach,a to jedyny polski stok o charakterze wysokogórskim,więc wypada na Słowację.
Powiedzcie,czy jest już otwarte nowe 6 -cio osobowe krzesełko i czy przepustowość wyciągów w Sczyrbskim Plesie jest przyzwoita,jak długo stoi się w kolejkach?
Dziękuję i Pozdrawiam

#28 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:31

Oczywiście Kasprowy odpada z racji stania w kilkugodzinnych kolejkach,a to jedyny polski stok o charakterze wysokogórskim,więc wypada na Słowację.

Żebyś się nie zdziwił, jak na Plesie będą większe kolejki niż na Kasprowym...
A potem zamiast przestrzeni, będziesz miał szarańczę na stoku.

Powiedzcie,czy jest już otwarte nowe 6 -cio osobowe krzesełko i czy przepustowość wyciągów w Sczyrbskim Plesie jest przyzwoita,jak długo stoi się w kolejkach?
Dziękuję i Pozdrawiam

Wg. ich strony nie, za mało śniegu. Tam (po pd. stronie Tatr) generalnie jest słabo z naturalnym śniegiem. Co do kolejek, to w styczniu raczej jest luźniej niż w lutym.

#29 adhd273

adhd273

Nowy użytkownik

• 8 postów
0
  • Świdnica

Napisano 06 styczeń 2010 - 13:02

czy probowal ktos a moze widzial czy mozliwa jest odsprzedaz kolo poludnia karnetu??? Na ich stronce STANOWCZO zabraniaja:) ale cennik jest tak skonstruowany ze szczegolnie tu(caly dzień 26,5 E a od 12 czyli 4 godz 22,5 E wiec za 15 mozna oddac:) jak i na Lomnicy(28 E a od 12 stej 23 E ) dobrze by bylo pojezdzic od rana i zrobic komus przysługe:) wtedy jeden ze stoków masz za free
pytanie czy ktos mial jakies doswiadczenia w tym zakresie...;) ????

#30 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
1294
  • Katowice

Napisano 06 styczeń 2010 - 14:23

Dziwne by było gdyby do tego zachęcali:D
Ja tam na Słowacji kilka razy odsprzedałem albo kupiłem od kogoś zależy od której jeżdżę i nigdy nie miałem z tym problemów,zobaczysz na miejscu jak sprawa wygląda

#31 adhd273

adhd273

Nowy użytkownik

• 8 postów
0
  • Świdnica

Napisano 06 styczeń 2010 - 15:02

tyle wiem:) chodzilo mi o to czy nie ma hycla czy cos i czy nie blokuja ale jak mowisz ze ok to jakos sobie poradze:) wysle kobiete jej sie nikt nie oprze:D

#32 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3396 postów
  • Na forum od: 01.2008
1954
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 06 styczeń 2010 - 15:56

tyle wiem:) chodzilo mi o to czy nie ma hycla czy cos i czy nie blokuja ale jak mowisz ze ok to jakos sobie poradze:) wysle kobiete jej sie nikt nie oprze:D

Spokojnie, oni to pisza i stanowczo zabraniaja bo akurat na Slowacji odsprzedawanie
karnetu jest bardzo, bardzo popularne - np. Slowacy kupuja 3 dniowy, zeby ostatniego dnia odsprzedac.
To sie chyba oplaca wszystkim (klientom oczywiscie).
Nie prowadze jakiejs statystyki ale wielokrotnie tak kupowalem: na Chopoku,
Lomnicy, Velkej Raczy, ostatnio w Hrustinie - tania lyzovacka za grosze :)

Jesli ty chesz odsprzedac - nie licz na wiele - ja kupowalem np. przed
poludniem, ok. poludnia za 1/3, 1/4 ceny dziennego - naprawde wiele razy.

O, przypominialo mi sie: sprzedawalem sam w Oravskiej Lesnej (beznadziejnej wg mnie:))
Pisze sporo bo wg moich obserwacji tam to zjawisko jest sporo wieksze niz gdziekolwiek indziej :)

#33 tencogoniema

tencogoniema

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
  • Na forum od: 01.2007
19
  • Umiejętności: 8
  • Himalaje

Napisano 06 marzec 2010 - 00:03

był ktos ostatnio? jak wyglada sprawa z freeridezone'ami?
ski hard or go home

#34 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
1294
  • Katowice

Napisano 07 marzec 2010 - 19:44

Wczoraj byłem na Szczyrbskim.Warunki dobre,ludzi trochę, jak to w sobotę,ale kolejek do wyciągu wcale,to po części zasługa nowego szybkiego 6 osobowego krzesełka,rozładowuje ruch i nowa trasa Furkota też bardzo fajna,szersza od głównej i trochę bardziej stroma.Brakowało tylko słońca ale i tak było warto.

#35 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 09 styczeń 2011 - 22:43

Warunki super i pomimo wolnych dni w Polsce i w Rosji, oraz na Ukrainie praktycznie zero kolejek. W przeciągu 3 godzin zrobiliśmy ponad 10 wjazdów (chyba 14 :) ) na samągórę i z powrotem.

#36 Larry

Larry

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 11.2009
0
  • Nie z tego świata ...

Napisano 31 styczeń 2011 - 20:02

http://www.skiforum....t=5787&page=115

#37 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 25 listopad 2011 - 11:02

Aktualny filmik ze Szczyrbskiego Plesa: http://www.webnoviny...section_article

#38 Yagutka

Yagutka

Użytkownik

• PipPip
  • 178 postów
  • Na forum od: 09.2007
15
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:10

Mam pytanie w sprawie parkingów.

http://www.holidayin...i?image=6230203

Tu jest mapka i są zaznaczone dwa parkingi - to są te płatne czy bezpłatne? A ten podziemny w którym miejscu jest i czy ktoś wie, ile kosztuje? Z poprzedniej strony wątku wynika, że idzie się 10 minut, czy to znaczy, że to jest jeszcze wcześniej, nie na mapce?

Użytkownik Yagutka edytował ten post 03 styczeń 2012 - 18:35
dodanie mapki

#39 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216

Napisano 27 listopad 2012 - 11:00

Tu jest mapka i są zaznaczone dwa parkingi - to są te płatne czy bezpłatne? A ten podziemny w którym miejscu jest i czy ktoś wie, ile kosztuje? Z poprzedniej strony wątku wynika, że idzie się 10 minut, czy to znaczy, że to jest jeszcze wcześniej, nie na mapce?

Problem stary ale te parkingi są na terenie ośrodka i wjazd do niego w roku 2010 (marzec-kwiecień) był płatny (5eur/osobówka), oprócz gości hotelowych itp.
Natomiast poniżej , wzdłuż drogi dojazdowej był zakaz postoju i zatrzymywania się, zaś najbliższe wolne i bezpłatne parkowisko było poniżej przy karczmie (0,5km), dalsze przy jakimś tam bazarze i hotelu, w sąsiedztwie "zubatki" jakieś 1,5 -2km od ośrodka.

Na fotkach www.holidayinfo.sk widać, że od 3 dni starają się naśnieżyć.
Nie wiem dlaczego co roku upierają się na otwarcie sezonu (Wysokie Tatry + Jasna) w pierwszy weekend grudnia, wiedząc od paru sezonów, że znowu będzie problem z naśnieżaniem?

#40 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
1294
  • Katowice

Napisano 27 listopad 2012 - 12:35

Byłem tam w 2011 roku spokojnie możesz jechać,to nie Polska ,wszystko jest dobrze zorganizowane, panowie pokierują Cię na miejsce parkingowe w zależności gdzie będzie wolne, a z dolnego parkingu jest jakieś 5-10 minut spacerem pod górkę,jak nie chcesz chodzić,to co 10 minut odjeżdża bus i podwozi narciarzy pod wyciąg,ja stałem na dolnym parkingu ,tam gdzie kończy swój bieg kolejka i był bezpłatny ,bus też bezpłatny,tzn już zapłacony w karnecie. http://www.vt.sk/use...web_800x600.jpg