Skocz do zawartości

Słowacja - Szczyrbskie Pleso


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem na Szczyrbskim.Warunki dobre,ludzi trochę, jak to w sobotę,ale kolejek do wyciągu wcale,to po części zasługa nowego szybkiego 6 osobowego krzesełka,rozładowuje ruch i nowa trasa Furkota też bardzo fajna,szersza od głównej i trochę bardziej stroma.Brakowało tylko słońca ale i tak było warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie w sprawie parkingów. http://www.holidayin...i?image=6230203 Tu jest mapka i są zaznaczone dwa parkingi - to są te płatne czy bezpłatne? A ten podziemny w którym miejscu jest i czy ktoś wie, ile kosztuje? Z poprzedniej strony wątku wynika, że idzie się 10 minut, czy to znaczy, że to jest jeszcze wcześniej, nie na mapce?

Użytkownik Yagutka edytował ten post 03 styczeń 2012 - 18:35 dodanie mapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie w sprawie parkingów. http://www.holidayin...i?image=6230203 Tu jest mapka i są zaznaczone dwa parkingi - to są te płatne czy bezpłatne? A ten podziemny w którym miejscu jest i czy ktoś wie, ile kosztuje? Z poprzedniej strony wątku wynika, że idzie się 10 minut, czy to znaczy, że to jest jeszcze wcześniej, nie na mapce?

Problem stary ale te parkingi są na terenie ośrodka i wjazd do niego w roku 2010 (marzec-kwiecień) był płatny (5eur/osobówka), oprócz gości hotelowych itp. Natomiast poniżej , wzdłuż drogi dojazdowej był zakaz postoju i zatrzymywania się, zaś najbliższe wolne i bezpłatne parkowisko było poniżej przy karczmie (0,5km), dalsze przy jakimś tam bazarze i hotelu, w sąsiedztwie "zubatki" jakieś 1,5 -2km od ośrodka. Na fotkach www.holidayinfo.sk widać, że od 3 dni starają się naśnieżyć. Nie wiem dlaczego co roku upierają się na otwarcie sezonu (Wysokie Tatry + Jasna) w pierwszy weekend grudnia, wiedząc od paru sezonów, że znowu będzie problem z naśnieżaniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie parkingów. http://www.holidayin...i?image=6230203 Tu jest mapka i są zaznaczone dwa parkingi - to są te płatne czy bezpłatne? A ten podziemny w którym miejscu jest i czy ktoś wie, ile kosztuje? Z poprzedniej strony wątku wynika, że idzie się 10 minut, czy to znaczy, że to jest jeszcze wcześniej, nie na mapce?

Byłem tam w 2011 roku spokojnie możesz jechać,to nie Polska ,wszystko jest dobrze zorganizowane, panowie pokierują Cię na miejsce parkingowe w zależności gdzie będzie wolne, a z dolnego parkingu jest jakieś 5-10 minut spacerem pod górkę,jak nie chcesz chodzić,to co 10 minut odjeżdża bus i podwozi narciarzy pod wyciąg,ja stałem na dolnym parkingu ,tam gdzie kończy swój bieg kolejka i był bezpłatny ,bus też bezpłatny,tzn już zapłacony w karnecie. http://www.vt.sk/use...web_800x600.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie Rycho zrobiłeś w balona ,to pytanie jest ze stycznia,koleżanka raczej nie czekała na odpowiedź,tylko sprawdziła sama :)

Przecież napisałem ,że " problem stary ". A koleżanka mogła coś dodać od siebie czy te parkingi sama sprawdziła, to bylibyśmy mądrzejsi o parę lat.:) A jak będzie tam w nadchodzącym sezonie (myślę, że podobnie jak opisałem i opisałeś?) to sprawdzę w najbliższą sobotę bo robię sobie objazd dookoła Tatr, korzystając także z promocji w Tatralandii za 2 eur (voucher można wykupić także w Strb.Plesie, T.Lomnicy - infocentrum ale podobno tylko w dniu 30.XI, tj piątek i skorzystać w tym dniu?). Natomiast na sobotę mam wstępy na popradzkie baseny - zaległe kody (po 10eur zamiast 18-tu) z Dz.Zach. Ups! Chyba za dużo napisałem - będzie tłok w basenach!?;) Jak wiadomo ,ogólnie parkingi przy lub w ośrodkach (narciarskie, aquaparki, itp) w SK, od kilku lat (generalnie chyba od 2008? -albo jeszcze wcześniej?) są bezpłatne ale czasem można się rozczarować i ja to rozumiem. Ale jest duży wybór, szczególnie na tatrzańskiej magistrali (wielkie parkingi jeszcze po CSSR dla zakładowych autokarów , w punktach docelowych lub przesiadkowych). Zresztą będąc tam, trudno się zgubić i czekać w nieskończoność. :cool:

Użytkownik rycho65 edytował ten post 27 listopad 2012 - 18:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

teraz zauważyłem,bo myślałem ,że chodzi Ci o kanapę Furkota a ona działa już ładnych parę lat, tej nowej kanapy z pewnością jeszcze nie ma ,ale nie wiem ,czy wniesie ona cokolwiek do tego ośrodka ,wygląda na krótką i może przynieść co najwyżej tłok w dolnej części Strbskiego Plesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

W Strbskim Plesie planują budowę 4 osobowego krzesełka. Ma startować z brzegu Szczyrbskiego jeziora a górna stacja będzie się znajdować w pobliżu końca orczyka Interski.
Nowa trasa, a raczej przedłużenie aktualnej w stronę jeziora ma mieć około 800m.

Znalazłem informację że w latach 1944-1969 był już wyciąg w tym miejscu, od jeziora na samą górę (w okolice górnych stacji aktualnych wyciągów krzesełkowych). Dopiero przed sezonem 1970 kiedy odbyły się tam MŚ w narciarstwie klasycznym, trasy narciarskie poprowadzono zakrętem obok skoczni, tak jak znajdują się obecnie.

 

Załączniki:
1 - Rzut trasy wyciągu w google earth.

2 - Mapa wyciągów, tras.

3 - Zdjęcie z 1969r. Dawny wyciąg z brzegu jeziora.

Załączone miniatury

  • 12717239_10153905503571684_3820227775467607201_n.jpg
  • img.jpg
  • 12308095_10153718049351684_2061787838403822215_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj warunki śniegowe - bajka! Wczoraj padał śnieg, dzisiaj lekki minus, idealne warunki do jazdy.

WP_20170319_12_19_41_Pro.jpg

A tu przykra niespodzianka - obydwie kanapy na górę zamknięte z powodu silnego wiatru. Wszyscy tłoczą się do pomy i na zabytkową kanapę z drewnianymi siedziskami, która wwozi nas na oszałamiającą, 400-metrową trasę. :(

Powiedziałem "sprawdzam" - pożyczyłem sprzęt do skitouru, wlazłem na górę, a tam sielanka - słońce, czasami podmuchy, ale bez dramatu. Dziewczyny się opalają na stołach, ja zjadłęm sobie obiad na tarasie. W Karpaczu się wjeżdżało kolejką z 1955r. przy takiej wichurze, że się bokiem jechało, a tu taka lipa :(

Ale może tak trzeba? No cóż, dzięki wejściu piechotą chociaż pooglądałem widoki i raz sobie zjechałem :)

 

Załączam film żeby pokazać siłe niszczycielskiego żywiołu.

https://youtu.be/_71_T_JAhgg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki śniegowe - bajka! Wczoraj padał śnieg, dzisiaj lekki minus, idealne warunki do jazdy.
WP_20170319_12_19_41_Pro.jpg
A tu przykra niespodzianka - obydwie kanapy na górę zamknięte z powodu silnego wiatru. Wszyscy tłoczą się do pomy i na zabytkową kanapę z drewnianymi siedziskami, która wwozi nas na oszałamiającą, 400-metrową trasę. :(
Powiedziałem "sprawdzam" - pożyczyłem sprzęt do skitouru, wlazłem na górę, a tam sielanka - słońce, czasami podmuchy, ale bez dramatu. Dziewczyny się opalają na stołach, ja zjadłęm sobie obiad na tarasie. W Karpaczu się wjeżdżało kolejką z 1955r. przy takiej wichurze, że się bokiem jechało, a tu taka lipa :(
Ale może tak trzeba? No cóż, dzięki wejściu piechotą chociaż pooglądałem widoki i raz sobie zjechałem :)

Załączam film żeby pokazać siłe niszczycielskiego żywiołu.
https://youtu.be/_71_T_JAhgg

Pozdrawiam :)


Podoba mi się.
Sam wszedłem z rana na stok SM, wcześniej dojeżdżając 3km i powrót ski busem. Jeden zjazd, warto. Pięknie o świcie SM i okolice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...