Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Słowacja - Jezersko-Bachledova dolina

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#81 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1084
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 15 lipiec 2018 - 18:21

Aktualny stan budowy gondolki w Bachledovej. 

Dolna stacja gondolki.

dolna_stacja.jpg

Górna stacja.

G_rna_stacja.jpg

Naciągnięta lina i gotowe podpory.

trasa_nowej_gondolki.jpg

Gondolki dojechały.

gondolki.jpg

#82 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1294
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 16 lipiec 2018 - 20:07

no i po Bachledce ,będzie tłoczno :(

#83 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1084
  • Rajszew

Napisano 16 lipiec 2018 - 22:47

Mam nadzieję, że jednak nie. Gondolka zapewni im dopływ turystów na chodnik i ścieżkę koronami drzew. Na trasach narciarskich pozostanie grupa zapaleńców i Słowackie kluby narciarskie. 

#84 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
  • Na forum od: 12.2010
124
  • Łódź

Napisano 24 lipiec 2018 - 14:00

Tam już był dramat z tym przedpotopowym krzesłem, zanim powstała ścieżka piesi tak spowalniali, że wjazd potrafił trwać >20 min. IMO to jedyne rozsądne wyjście.

pzdr

#85 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2299 postów
  • Na forum od: 01.2017
856
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 24 lipiec 2018 - 16:17

A to nie jest tak, że tym wyciagiem wjeżdża się raz?

#86 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
124
  • Łódź

Napisano 29 lipiec 2018 - 14:24

Teoretycznie mozesz wjechac i jezdzić po str Jezerców, ale tam są dwa albo trzy wyciągi, trasy zawsze w cieniu i po jakimś czasie też się znudzą. Każda jakieś 900m. Cały ośrodek da sie zjechać w gidzinę z hakiem,więc odpuszcznie zjazdu na str Bachledowej to hakieś 40% wszystkich tras:) . Tam jest bardzo łatwa niebieska ale za to widokowo super i ma jakieś 2 km.

#87 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2299 postów
  • Na forum od: 01.2017
856
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 lipiec 2018 - 15:22

Ja akurat raz na koniec zjechałem ta niebieska, widoki były ograniczone. Na drugą stronę są czerwona i czarna.

#88 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
124
  • Łódź

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:59

Byłem dzisiaj, gondolka daje rade, tzn kolejka nie była większa niż 5 min i wjazd na górę też 5 min. Cały dzień sypał śnieg więc pięknie, wszystkie wyciągi czynne.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Pzdr

#89 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
124
  • Łódź

Napisano 03 styczeń 2019 - 14:36

Jednak biznes narciarski na Słowacji to stan umysłu... Od 4 dni w Zdziarze pada śnieg, warunki są idealne, jeździłem tu wczoraj, stwierdziłem, że dzisiaj będzie lepiej. Kupiłem karnet, wjeżdżam na górę Jeziersko zamknięte, krzesło i orczyk, żeby nie było. Info oficjalne wiatr. Może to i prawda, tylko orczyk też im wiatr unieruchomił. Oczywiście kupując karnet w kasie żadnej informacji, że 2/3 ośrodka zamknięte.Dołączona grafika

Dołączona grafika

Od strony Doliny Bachledowej jest niestety zdecydowanie zbyt płasko, żeby pojeździć w miękkim.

Pzdr

#90 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
124
  • Łódź

Napisano 03 styczeń 2019 - 19:36

Trochę jednak pokombinowałem, jest fajna droga przez las, po lewej stronie gondolki, patrząc w dół, zaczyna się zaraz za barem na górze lub można do niej dojechać od starej wieży, tej mniejszej, skręcając w prawo. Nadal trochę płasko, ale jest kilka przecinek leśnych gdzie jedzie się fajnie. Wyjazd na parking i nim do gondolki.
Druga opcja bardziej oczywista, bezpośrednio pod gondolą.
Śniegowo to jest teraz bajka, póki co jest puch i sypie cały czas :) Kilka fotek poniżej.

Testowałem Rossi S7, bardzo fajne narty, chociaż dzisiaj to równie dobrze mogłyby być Super 7 albo Lumberjacki :)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Pzdr
  • Rakar podziękował za tę wiadomość

#91 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
124
  • Łódź

Napisano 05 styczeń 2019 - 17:33

Dzisiaj w Bachledowej znów dostawa śniegu ibtym razem wszystko czynne. W chwili obecnej leży jakieś 70-80 cm i cały czas przybywa. Poszukałem trochę puchu, jak się od małej wieży pojedzie wgłąb lasu, to dojeżdżamy do dwóch przyjemnie nchylonych stoków, oznaczonych na mapce jako freeride zone ;) Całkiem fajnie tam się jeździło, zwłaszcza, że konkurencja była mała. Na ostatnim zjeździe zaliczyłem niezły lot, uderzając na sporej prędkości w niewidoczny nad śniegiem poeń drzewa.
Jedna z nart zniknęła pod śniegiem, za 30 min zamykali więc mało ciekawie. Po 20 jakimś fartem znalazłem, ale traciłem już nadzieję szczerze mówiąc. Btw, podjechał na snb jakiś Słowak i pomagał w przekopywaniu śniegu. Miły gest w dzisiejszych czasach :)

https://www.relive.c...ew/e1249666738'> https://www.relive.cc/view/e1249666738

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pzdr