Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Słowacja - Zverovka/Spalena/Rohace

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 17 wrzesień 2007 - 03:56

Słowacja - Zverovka/Spalena

Ośrodek leży na pograniczu Zachodnich Tatr i Orawy, ponad doliną Roháèská. Miejsce bardzo popularne i chętnie odwiedzane przez turystów polskich, zapewniające bardzo dobre warunki narciarskie.

Strona ośrodka:

Położenie
Ośrodek znajduje się w odległości ok. 27 km od miejscowości Tvrdo¹ín, za Zubercem. Centrum zimowych sportów znajduje się na leśnej polanie, na wysokości 1090 m n.p.m. Na terenie ośrodka parking. Sklep, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i ski servis. Pogotowie górskie, lekarz, kantor wymiany walut, przechowalnia bagażu i sklepy.
Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
4-osobowa kolejka krzesełkowa o długości 1490 m i przepustowości 2000 os./h
wyciągi o długości od 250 - 400 m
wyciągi czynne w godz. od 09:00 - 16:00
3 trasy zjazdowe (1 niebieska, 1 czerwona i 1 czarna)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)
http://www.holidayin...resorts/?id=330
Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
Wyciąg, trasa i szkółka dla dzieci.
Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik rychmar edytował ten post 01 marzec 2009 - 00:26

#2 rychmar

rychmar

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2007
1

Napisano 26 grudzień 2009 - 00:04

Sezon zaczął się na Zverovce 19 grudnia, ja byłem już z synem 20-tego.
Mróz trzaskający -18 stopni ale stok przygotowany rewelacyjnie, wyratrakowane żadnych muld. Ludzi nie było za dużo więc jeździło się super.
22 zaczął wiać halny , nie działał orczyk na górnym stoku, trzeba było za każdym razem zjeżdżać do kolejki krzesełkowej, ale też było super.
23 niestety przyszło nagłe ocieplenie , deszcz i stok zamknęli, podobnie jak inne w tej okolicy.

Użytkownik rychmar edytował ten post 26 grudzień 2009 - 00:05

#3 belgrano

belgrano

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 12.2010
0
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 12 luty 2012 - 13:41

Fajny stok z małą ilości ludzi nawet w weekend. Trasa ciekawa choć jak dla mnie ostatni odcinek czerwonej dość, że wąski to po południu muldy i lód. Co widac poprzez ilośc stojących przed zjazdem i myślących jak zjechać:-). To jedyny minys tej trasy. Tak to ładnie przygotowana zwłaszcza z rana. Czynne do 16.00

#4 Felipe

Felipe

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 01.2013
4
  • Umiejętności: 6
  • Kraków (tymcz.)

Napisano 17 marzec 2013 - 14:16

Jeżdżone w sobotę, 16 marca 2013, od 10:00 do 15:30. Ośrodek otwarty od 9:00 do 16:00. Mapa tras: http://www.slovakia....zima_nahlad.jpg
Za karnet całodzienny zapłaciłem ze zniżką 15 € + 3 € kaucji, co oznacza, że chyba zostałem wzięty za dziecko. LOL.

Stok leży w lesie, na odludziu, jest tam tylko parking. Trzy punkty gastronomiczne: jeden na parkingu, drugi przy dolnej stacji kolejki kanapowej (koniec trasy nr 1,2 i 3), trzeci w 1/3 odcinka trasy nr 2. Ceny: od 2,80 do 5,50 € za drugie danie. Najatrakcyjniejsze menu w punkcie przy kolei kanapowej, dobrą opcją jest menu dnia z zupą i drugim daniem za 3,98 €. Do picia herbata, gorąca czekolada, piwo, nalewki, bombardino. W ogóle alkoholi od groma. Jest tam też zadbana toaleta. W bufecie przy trasie nr 2 pizza słusznych rozmiarów za 4 € i dania bardziej typu fast-food.

W tym okresie nad Europą Centralną krążyły duże opady śniegu. W Rohaczach leżało tego dnia pełno świeżego, nieruszonego śniegu, na trasie też było go pełno. Już o 10:00 trasa była dość rozkopana, nierówna, ale dopuszczalnie i zjeżdżało się przyjemnie. Ludzi było niedużo (w porównaniu z polskimi stokami) przez cały dzień. Po godzinie-półtorej było już wyraźnie gorzej, przede wszystkim na końcowym odcinku przez który trzeba przejechać, na mapie oznaczony jako czerwony odcinek trasy nr 3. Alternatywą jest jeszcze gorszy odcinek czarny tras nr 1 i 2. Odcinek czerwony jest bardziej stromy niż reszta stoków w ośrodku i strachliwi rozkopują go do niemożliwości. Od 11:30 płynny zjazd po niej tylko dla osób powyżej mojego poziomu. Ja byłem pierwszy raz na nowych, dłuższych nartach i zaliczyłem największą glebę w moim życiu po przelocie z muldy na muldę. Jest węziej niż na reszcie trasy i oprócz śniegu trzeba mieć też baczność na ludzi jeżdżących obok w różnym tempie. A stromizna wcale nie jest duża. Odcinki czarne tylko dla zawodowców, a żeby na nie trafić, to trzeba było wiedzieć, że one tam są, bo zjazd na nie jest dość ukryty. Były rozkopane od samego początku niemiłosiernie, a jest tam prawie pion - ja bym nie zjechał.

Później już tylko gorzej. Na dotychczas spokojnych odcinkach zrobiło się pełno muld i z jazdy było coraz mniej przyjemności. No i ten rozwalony odcinek, przez który trzeba było dojechać do kanapy - coraz większa męczarnia. Później wystąpił oczywiście również lód.

Poza opisanymi morderczymi kawałkami trasy zdecydowanie bardziej niebieskie niż czerwone, gdyby było bardziej gładko, to całkowicie niebieskie, jazda na pełnym relaksie, ale wypłaszczenia nie są za długie, więc jedzie się całkiem płynnie, w dobrym tempie. Tras jest jednak mało, nie są zbyt długie, kanapy dość wolne, a warunki do jazdy zbyt szybko się pogarszają. Nie polecam, sam tam już nie wrócę.
[COLOR="#0066cc"][FONT=Book Antiqua]swoosh, swoosh[/FONT][/COLOR]
Śląsk to nie Śląskie!

#5 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216

Napisano 03 grudzień 2013 - 11:14

Szukałem tego ośrodka w wykazie i znalazłem bo temat stary ,i ośrodek słabo przez nas odwiedzany ,a tam zawsze bdb "pierwszy śnieg" jak i ostatni gdzieś w maju oraz liczne promocje.

Będąc tam w ostatnią sobotę (podążając do Jasnej) bdb pojeździłem w db cenie (10eu/4h). Pogoda dopisał chociaż panowało pełne zachmurzenie, ludzi było trochę na stoku (uruchomili 3/4 ośrodka, teraz mają przerwę techniczną ale znowu ruszają od 6-go i dalej ma być non-stop) bez kamieni a kanapa zapełniona co druga - jazda "na okrągło"! Po nartach był jeszcze czas na pobliskie Oravice (stare baseny za 5eu/os., droga nowa - bdb dojazd, nie wiem jak będzie w śniegu) oraz kolibę Josu.

Wszelkie promocje i info znajdzie się bezpośrednio u nich: http://www.tatrawest.sk lub poprzez http://www.zuberec.sk

W połączeniu z Milotinem i Janovkami w samym Zubercu to bdb propozycja na cichy wypoczynek. Jedyny minus to brak wspólnego skipassu na te 3 ON ale może w przyszłości to się zmieni? Ale za to w sezonie, czyli tak do połowy marca, gmina funduje bezpłatne ski-busy. PS Nie wszystko napisałem a od czasu do czasu tam jestem - proszę pytać.

Przydałoby się zmienić w temacie na: Rohaće - Spalena tak jak to jest w/g http://www.holidayinfo.sk

#6 tmazur

tmazur

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 12.2012
1
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 13 grudzień 2013 - 10:29

Był ktoś może w ośrodku na tygodniu lub ostatni weekend? Warunki wyglądają na dobre sądząc po opisie na stronie (60cm śniegu) i na kamerce widać, że można całkiem fajnie pojeździć. Podbijam prośbę o zmianę tematu (Rohace-Spalena), ciężko go znaleźć.

#7 Felipe

Felipe

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 01.2013
4
  • Kraków (tymcz.)

Napisano 14 grudzień 2013 - 22:35

Podpisuję się pod dwoma powyższymi prośbami o zmianę tematu.

[COLOR="#0066cc"][FONT=Book Antiqua]swoosh, swoosh[/FONT][/COLOR]
Śląsk to nie Śląskie!

#8 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216

Napisano 11 czerwiec 2014 - 08:20

Kolejny długi sezon w tym ośrodku, chyba nawet najdłuższy w całych Tatrach. Jazda już od początku grudnia z licznymi promocjami.

Trochę później wykorzystałem tam parę dni i nie żałuję chociaż ilość tras nie powala.

Na pierwszy rozruch jak i na zakończenie sezonu gdzieś w kwietniu to strzał w 10-kę!

Ośrodek może trąci myszką (standard lat 90-tych ub.w.) ale w powiązaniu z zubereckimi stacjami może dostarczyć licznych wrażeń także na dłuższy pobyt, np. tygodniowy, w ferie.

#9 vrinx

vrinx

Użytkownik

• PipPipPip
  • 314 postów
  • Na forum od: 04.2008
62
  • Umiejętności: 8
  • Łódź duchem ówKrak

Napisano 30 grudzień 2014 - 20:43

Kolejny długi sezon w tym ośrodku, chyba nawet najdłuższy w całych Tatrach. Jazda już od początku grudnia z licznymi promocjami.

Trochę później wykorzystałem tam parę dni i nie żałuję chociaż ilość tras nie powala.

Na pierwszy rozruch jak i na zakończenie sezonu gdzieś w kwietniu to strzał w 10-kę!

Ośrodek może trąci myszką (standard lat 90-tych ub.w.) ale w powiązaniu z zubereckimi stacjami może dostarczyć licznych wrażeń także na dłuższy pobyt, np. tygodniowy, w ferie.

Był ktoś ostatnio? Chyba uruchomili nowe 6 os krzesło z osłonami ;-) Ciekawe czy dołożyli coś tras?

[COLOR="Gray"]dawno temu[/COLOR] [COLOR="Blue"]Sulov[/COLOR], [COLOR="Gray"]kiedyś[/COLOR] [COLOR="Red"]Streetracer 8[/COLOR], [COLOR="gray"]później[/COLOR] [COLOR="Lime"]RC4 Race SC[/COLOR], [COLOR="gray"]teraz[/COLOR] [COLOR="Black"]SL11[/COLOR], [COLOR="red"]czasem D2 jak syn da[/COLOR]

#10 artkas

artkas

Nowy użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 01.2012
59
  • Poznań

Napisano 30 grudzień 2014 - 22:26

Nie wiem jak warunki, ale krzesło już otwarte:

https://www.youtube....d&v=LKQ227aiZ6A

#11 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 21 luty 2015 - 23:21

Postanowiłem wreszcie wypróbować to cudo, które postawili w popularnych Rohaczach.
Poprzednie podejście zakończyło się falstartem - zaspaniem na autobus.
Tym razem udało się wstać, ale pełen obaw jechałem na miejsce, powód: zapowiadana wichura w Tatrach.
Głupio byłoby przyjechać na miejsce i dowiedzieć się, że dzień stracony, bo wyciągi nie chodzą.
Przy wjeździe na parking: uff, kanapa funguje, będzie dobrze. Wiatr był przez cały dzień bardzo silny,
na szczęście wiało prosto w kanapy, gdyby wiatr odrobinę zakręcił, to niechybnie wyciąg musiano by wyłączyć.
Poza tym całkiem ładnie, słonecznie. Warunki dobre, choć zdradliwe - z powodu wiatru były miejsca z wywianym śniegiem
do "gipsu", a miejscami i do żywego lodu, więc można się było naciąć. W górnej części powstał nowy, trzeci już wariant trasy,
biegnący jarem, równolegle do orczyka. Otwarty również "padak" - stroma ściana wzdłuż początkowego odcinka starego krzesła.
Oczywiście to trasa nie utrzymywana, ale lance do naśnieżania przy niej stoją... dziwne to dość.
Kolejka do nowego wyciągu w szczycie na 7-8 minut, chyba jeszcze nie ma docelowej ilości kanap. Stara kanapa też działała przez pół dnia,
ale chętnych do skorzystania nie było. Obludzenie stoków z wyjątkiem ostatniej ścianki znośne - póki co nie było zapowiadanej hekatomby
związanej z otwarciem nowego wyciągu.

Załączone miniatury

• IMG_0260.JPG
  • IMG_0259.JPG
  • IMG_0254.JPG

Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#12 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1355 postów
  • Na forum od: 01.2015
1493

Napisano 22 luty 2015 - 00:30

Witam!

Ten padak jest dobry na fri, jak jest dużo śniegu. Nie otwarty, bo może się obawiają, że  ktoś na dole wpadnie na dolną stacje krzesła. A jest naprawdę stromo. Tu kiedyś jeździłem, gdy nie było jeszcze krzeseł,  tylko Poma, biegnąca od dołu krzesła,  do miejsca, gdzie obecna Poma na górze się kończy.  Trasa jest zagrożona lawiną. Przy ściance,  kończy się potężny żleb z lewej strony(patrząc w dół). Przy ekstremalnych opadach śniegu może się tu kiedyś wyzwolić potężna lawina. Ale Słowacy są doświadczeni bardziej od nas w tych sprawach i na pewno zamkną ośrodek, gdyby zaistniało takie potencjalne nie bezpieczeństwo. Ogólnie jest to b. fajne miejsce. Piękne widoki na szczyty Tatr Zachodnich. Śnieg długo leży, bo północne zbocza. Powyżej wyciągów dobry teren na skitouring.

#13 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 22 luty 2015 - 16:24

Ale właśnie obecnie ta ścianka jest oficjalnie otwarta. Wystaje trochę gałęzi, ale nie ma tragedii. A moje zdziwienie bierze się z "dekoracji" tej trasy, tj. zainstalowanych kilku lanc do naśnieżania. W sytuacji, gdy nie jest ratrakowana (bo i pewnie nie bardzo jest jak) i praktycznie nikt z niej nie korzysta, to po co ją naśnieżać... :)
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#14 rung

rung

Użytkownik

• PipPipPip
  • 343 postów
  • Na forum od: 09.2016
444
  • Wrocław

Napisano 05 luty 2017 - 23:41

Z Wrocławia rzadko zapuszczam się na Słowację, ale wczoraj byłem w Rohaczach i kurczę, bardzo fajne miejsce. Fajna, miejscami dość wymagająca trasa, szybki wyciąg, duży darmowy parking, ładne widoki, już takie trochę "alpejskie" :). Do tego ciekawa trasa skialpinistyczna, ciągnąca się od górnej stacji kanapy pod sam Salatin. Same warunki OK, sporo śniegu, ale pod koniec trasy, na krótkim odcinku robią się okropne muldy na przemian ze zlodowaciałym śniegiem. Przy tłumie na stoku i sporej liczbie walczących ze trasą przyjemność z jazdy średnia, chyba że ktoś ma niezłe skille (ja raczej tak sobie :) Ale i tak było fajnie ;)

https://youtu.be/2C0ymkwNujI

Załączone miniatury

• WP_20170204_10_15_33_Pro.jpg
  • WP_20170204_11_22_19_Pro.jpg

https://www.facebook.com/skibumpl/ - taki jakby blog narciarski

www.youtube.com/user/realrung - filmy głównie narciarskie: klipy ze znośną muzyką, przegląd tras, czasami jakiś rower albo skitury :)

A wszystko razem na skibum.pl/

#15 lski

lski

Nowy użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 11.2010
14
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 03 marzec 2017 - 23:03

Z Wrocławia rzadko zapuszczam się na Słowację, ale wczoraj byłem w Rohaczach i kurczę, bardzo fajne miejsce. Fajna, miejscami dość wymagająca trasa, szybki wyciąg, duży darmowy parking, ładne widoki, już takie trochę "alpejskie" :). Do tego ciekawa trasa skialpinistyczna, ciągnąca się od górnej stacji kanapy pod sam Salatin. Same warunki OK, sporo śniegu, ale pod koniec trasy, na krótkim odcinku robią się okropne muldy na przemian ze zlodowaciałym śniegiem. Przy tłumie na stoku i sporej liczbie walczących ze trasą przyjemność z jazdy średnia, chyba że ktoś ma niezłe skille (ja raczej tak sobie :) Ale i tak było fajnie ;)

https://youtu.be/2C0ymkwNujI

Byłem tam dzisiaj z ciekawości. Liczyłem, że w tygodniu będzie luźno a niestety nie było (wyglądało mi to na ferie u Słowaków)

Śniegu dużo ale niestety masa ludzi robi swoje. Już o 11:00 trasa zmaskarowana - szczególnie w dolnej części o której wcześniej pisał kolega. 

Niestety jest to odcinek którego nie można ominąć zjeżdżając w dół więc robi się kocioł i trochę niebezpiecznie również z drugiego powodu. 

Druga sprawa to śnieg. Mają go podobno 120cm ale niestety podobnie jak w przypadku BSA w którym byłem tydzień temu, co z tego skoro to jest beznadziejny cukier. 

Wracając patrzyłem na ośnieżony szczyt Pilska i trochę żałowałem, że na nim dzisiaj nie zostałem. Wolę mniej prawdziwego, dobrego śniegu i orczyki niż szybkie kanapy i metry sztucznego pseudośniegu. 

Załączone miniatury

• WP_20170303_12_04_19_Pro.jpg

#16 piter100

piter100

Nowy użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 02.2007
212
  • Kraków

Napisano 03 marzec 2017 - 23:29

Miejscówka super...ale od kiedy uruchomili nową kanapę to ludu mnóstwo.A teraz faktycznie Słowaki mają ferie,do 12 marca.

http://calendar.zozn...school-plsk.php

#17 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6557 postów
  • Na forum od: 02.2008
4751
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 04 marzec 2017 - 09:05

Tsk z ciekawości.... to co widać na foto (pomijając ludzi) to zamaskowany stok czy jeszcze dobre warunki? Pytam by mieć jakiś punkt odniesienia przy czytaniu rekacji.

#18 lski

lski

Nowy użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 11.2010
14
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 04 marzec 2017 - 10:57

To zdjęcie z ok 10:00 czyli po 1h godzinie jazdy - później nie robiłem zdjęć. Była tam jedna czarna trasa, która od samego początku wyglądała z góry z krzesła bardzo podobnie a gdy stało się na krawędzi to jeszcze gorzej :) Prawie nikt nią nie jeździł bo rzeczywiście widać, że ratraka w swoim życiu chyba nie widziała. Powiem szczerze, ześlizgnąłem sie po niej bo wielkiej techniki na niej nie pokazałem ale jechało mi się po niej lepiej niż dwie godziny póżniej ok 12:00 po pokazanej na zdjęciu czerwonej gdy musiałem unikać muld, korzeni i ludzi stojących, leżących i starających się tak jak ja zjechać. Wyjaśniło się, że są ferie więc w żadnym razie w obecnej chwili nie polecam tego ośrodka. 

#19 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 997 postów
  • Na forum od: 08.2017
686
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 23 marzec 2019 - 19:05

W poszukiwaniu zimy zawitaliśmy na Rohace. Po powyższych opiniach nie spodziwałem się "szału" ale było ekstra!

Szybka kolej, bardzo szybki talerzyk na górze (chyba najszybszy jakim jeździłem), na dole fajne ośle łączki do nauki.

Po 10 już trochę miękko, ale pogoda genialna, a widoki...niemal alpejskie. Ludzi rano bardzo dużo, później z upływem dnia coraz mniej...dziwne zjawisko, chyba dużo miejscowych wpadło na 2 godziny.

Polecam! :)

IMG_0752.JPG IMG_0753.JPG IMG_0754.JPG IMG_0755.JPG IMG_0756.JPG IMG_0759.JPG IMG_0761.JPG IMG_0762.JPG