Skocz do zawartości

Wielka Racza


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jakie warunki? Na stornie podają że dobre, wszystkie trasy otwarte, oprócz czarnej. Mam zamiar się jutro wybrać. Czy można płacić kartą lub złotówkami? Nie mam Euro w gotówce, a kupować to jakoś się nie chce :) Pozdrawiam Jacek

Użytkownik jaca10 edytował ten post 07 styczeń 2012 - 14:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niezły przelicznik, jeden Euro - pięć złotych :) Oby się nie sprawdziło. Czy jest możliwość odsprzedaży karnetu, jak ktoś nie wyjeździ pełnych godzin? Chodzi mi odsprzedaż innym, świeżo przybyłym braciom i siostrom, narciarzom. Cena za karnet 26€ jak na kurs 4,46zł to trochę drogo :) Jak by tak ostatnie dwie, trzy godziny za parę € oddał, trochę mniej by bolało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - polecieli z tymi cenami Wielkiej Raczy - 31 ojro za cały dzień to trochę dużo. miałem wybrać się w ten weekend do Oscadnicy, ale zainwestowane 30 zł na 4-godzinny karnet na Pilsku całkowicie mnie usatysfakcjonowało:) Chociaż zerkam na Raczę, warunki się poprawiły, wspomnienia fajne są ale jednak dość drogo:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

hej. zastanawiam się nad wypadem w najbliższy weekend. mam pytanie czy można kupić np karnet godzinowy lub na określoną ilość wjazdów? wiecie może jako tam cenowo wychodzi taki pół dniowy pobyt lub np 10 zjazdów?

Możesz kupić karnet na pół dnia (albo od rana do 12:00 albo od 12:00). Nie wiem czy da się na ilość wjazdów, bo my zawsze bierzemy czasówki, ale chyba nie, bo w cenniku takiej informacji nie widzę. Tu masz cennik w euro: http://www.velkaraca...dise/sk/cennik/ a tu w złotówkach: http://www.velkaraca...eb-stranka.html Jak będziesz jechał to sprawdź aktualny kurs i zobacz co wychodzi taniej. Ale tak czy siak wyjazd z pewnością da po kieszeni bardziej niż taki w Polsce. Za lepsze warunki niestety trzeba płacić :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro póki co jeździsz mało intensywnie, to wyjazd aż na Słowację raczej nie będzie Ci się kalkulował. Warunki są fajne, ale bez przesady. Tam warto się wybrać np. jeżeli chcesz zaczynać naukę jazdy na krawędziach (do tego przydaje się szeroka trasa), albo jeżeli chcesz się wyjeździć co niemiara, a polskie kolejki Ci na to nie pozwalają. Natomiast z tego co mówisz, to kilka ośrodków w Polsce powinno spełnić twoje wymagania. W Szczyrku (przynajmniej w SON) krzesełek nie uraczysz, ale może się jednak tym tak nie zrażaj, bo trasy są fajne i jest taniutko ;) Jak chcesz krzesełka i łatwą trasę to spróbuj na początek w Istebnej na Zagroniu i w Wiśle na Nowej Osadzie. Fajna niebieska, szeroka trasa jest na Cieńkowie (też Wisła), ale tam musiałbyś jeździć na talerzyku, bo kanapy jadą na samą górę, gdzie jest trochę bardziej stromo. Na ten moment tyle mi przychodzi do głowy z okolic Śląskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odwiedziliśmy Velka Race w piątek zamierzaliśmy tam jeździć również w sobotę ale po tym co tam zastaliśmy zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.Pogoda nie była zbyt zadowalająca w zasadzie nie było mocno na minusie ale dosyć wiało i co chwila krzesło stawało i sam wyjazd był bardzo nie przyjemny.Trasy na lalikach źle przygotowane strasznie dużo lodu dedovka przygotowana najlepiej i tam właśnie jeździliśmy.Ludzi mało po zjeździe od razu wsiadało na krzesło:)W rezultacie nie wiem czy cena 27 euro jest warta jazdy na jednej trasie ....może nie wszystkie osoby to pochwalą ale chyba wole już komunistyczny szczyrk:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rezultacie nie wiem czy cena 27 euro jest warta jazdy na jednej trasie ....może nie wszystkie osoby to pochwalą ale chyba wole już komunistyczny szczyrk:P

ten Szczyrk przez dawne inwestycje górników i hutników jest bardziej śląski niż " komunistyczny " , no - może być , że jeszcze zawiewa PRL-em ale to dobrze, że pamięć wciąż żywa!;) Przy zmiennych warunkach obniżyłbym tam cenę do 15eur na jedną stronę i byłoby git! Nie wiem dlaczego prawie wszystkie ośrodki sztywno trzymają się cen przy zmiennych warunkach "na siłę" a tam w szczególności?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 24 luty 2013 - 15:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cena 15 euro było by super no ale cóż tam pewnie uważają że i tak maja dużo promocji.

teraz zrobili nowe ceny do 19eur/den! Cóż z tego jak warunki dobre i dostateczne. Przeszkadzają nawet pojedyncze kamienie ,chyba zmielone w śniegu jeszcze przed sezonem?! Szkoda nawet tych 19euro chociaż jak dosypie na nadchodzące święta to może być ciekawie pod warunkiem ,że nie zapomną o ratrakach. Obecnie chyba lepiej zostać u Szczyrkowskiego lub na Pilsku porównując ośrodek do ośrodka. www.holidayinfo.sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Czy skibus w Oscadnicy jest płatny czy bezpłatny?

Znalazłem sprzeczne informacje na stronkach, więc jeśli ktoś był ... widział i jeździł (...)

Powinien być bezpłatny od Dedovky poprzez Centrum do Lalik i z powrotem...byłem, widziałem ale nie jeździłem tam ostatnio.

Nawet gdyby był płatny po tej miejscowości to cena za dojazd nie powinna przekroczyć 1eu/os.

 

Powinno być nawet lepiej niż się spodziewałem:

(w/g ich stronki - parkingi (to z definicji) i ski-busy w sezonie  są darmowe!)

Oszczadnica o_skibusy.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Miałem ochotę wyskoczyć na 2-3dni na W Racze od 7styczn. po tych całych świętach,ale widzę że bardzo mała część tras działa :(  może ktoś kto zna to miejsce napisze czy jest sens?  http://www.snowparad...y.html#zjazdovk     na oko wygląda mi że lepiej inny kierunek obrać... Łomnica nie źle wygląda,Bachledowa w pobliżu itd.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Miałem ochotę wyskoczyć na 2-3dni na W Racze od 7styczn. po tych całych świętach,ale widzę że bardzo mała część tras działa :(  może ktoś kto zna to miejsce napisze czy jest sens?  http://www.snowparad...y.html#zjazdovk     na oko wygląda mi że lepiej inny kierunek obrać... Łomnica nie źle wygląda,Bachledowa w pobliżu itd.. 

Znam bardzo dobrze ten ośrodek i zdecydowanie warto go odwiedzić kiedy wszystkie trasy są otwarte,ale na dzień dzisiejszy wygląda to kiepsko otwarte w zasadzie 2 trasy bo reszta to łączniki i dojazdówki.Działa niebieska Dedowka 1,5 km średnia trasa,czerwona jest ciekawsza i Marguska,fajna trasa ale tylko 1 km .Ogólnie w Beskidach jest kiepsko, dzisiaj i jutro ma sypać ,ale nie wiem,czy zdążą coś otworzyć do 7 stycznia.Jak dosypie i otworzą wszystkie trasy,to polecam ,tym bardziej ,że od tego roku karnet dzienny za 20 E. Na chwilę obecną masz bliżej do lepiej przygotowanych ośrodków może Łomnica ,Strbske Pleso,Chopok,Kubinska Hola, niedawno były na Grupperze  karnety na chopok i Łomnice za 65 zł w tym terminie w którym jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 niedawno były na Grupperze  karnety na chopok i Łomnice za 65 zł w tym terminie w którym jedziesz.

 

 niestety nie zwróciłem wtedy uwagi i nie nabyłem :mellow:

 

Dzięki,liczyłem na Ciebie bo widziałem że jesteś w temacie :) może innym razem tam się wybiorę.

Kubińska chodziła mi już po głowie,ale chciałbym to z czymś połączyć-może Rochace jeszcze i Chopok,było by w rozsądnej odległości od siebie a nocleg gdzieś po środku.  Może ktoś się też gdzieś w te okolice wybiera wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś był w ten weekend na Raczy ? Jak warunki bo na stronce widzę, że już prawie wszystkie trasy czynne, no i jak z kolejkami do wyciągów - wybieram sie w przyszłą sobotę, ale obawiam sie tłumów :/

Podbijam pytanie ,też chcę się wybrać w weekend ,o warunki raczej bym się nie martwił,powinno być ok,ale nie wiem jakich tłumów się spodziewać, po obniżce cen Racza stała się moim zdaniem najbardziej atrakcyjnym kierunkiem w Beskidach, stosunkiem jakości do ceny biją wszystkie polskie ośrodki,nie tylko te w Beskidach,jak czytam ,że w Krynicy, która aspiruje do najlepszego ośrodka w Polsce trzeba płacić za parking i za kible, to już mi się odechciewa tam jechać do tego dzienny karnet za 105 zł, Szczyrk ,w którym nic się nie zmienia poza cenami 85 zł a Korbielów 90 zł, za to Wielka Racza 84 zł a Kubinska Hola na Grouponie za 69 zł cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowidziałem się, że podobno na Dedovce w godz. szczytu 10-15 min czekania, Marguska cały dzień na bieżąco, Laliki max 2 minuty czekania - ja dalej się waham czy jechać ...

w takim razie warto jechać, tak było zawsze w weekend i zawsze wracałem wyjeżdżony,rano kilka zjazdów na Dedovce ,tam i tak wyciąg chodzi bardzo wolno,później przeprowadzka na Marguske i Laliki ,tam też jest gdzie pojeździć ,najdłuższy wariant zjazdu ma ponad 3 km ,wyciąg na Lalikach dużo szybszy,jest gdzie pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ochote zobaczyć w końcu w całości ten kompleks. Byłem raz ale otwarta była tylko Dedovka, szczerze początek ok ale potem te wąskie zjazdy nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia. Gdy do tego dodać mase ludzi na trasie która miała 4 metry szerokosci to wiadomo co było. Kuszą mnie właśnie Laliky i Margurska. Czy możecie mi porównać do czegoś w beskidzie te trasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...