Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jasna Chopok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1935 odpowiedzi w tym temacie

#1921 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
  • Na forum od: 02.2018
25
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 10 luty 2019 - 17:47

Mam podobne zdanie o Chopoku - takie nasze lokalne Alpy. Ilością oraz urozmaiceniem tras, infrastrukturą, itp. naprawdę nie pozostają za dużo w tyle. Największa różnica dla mnie jest w samym śniegu. Na Chopoku, jak i w Polsce, o ile akurat nie posypie naprawdę dużo, to czuć, że jeździ się po ubitej przez ratrak skorupie, która jest trochę przysypana śniegiem. Minie pół dnia albo przyjdzie wiatr i zwiewa wszystko z wierzchu.

Akurat byłem tydzień na Chopoku, dwa tygodnie wcześniej we Francji i to, co mi się najbardziej rzuciło w oczy (uszy) na Chopoku, to ciągłe "szuranie" krawędzią na niektórych trasach. Odzwyczaiłem się od tego dźwięku, bo w Alpach tego niemal w ogóle nie było. Po trzech dniach takiej jazdy straciłem wszystkie wypełnienia w ślizgu ;-)

Śnieg we Francji to zupełnie inna bajka, fakt :)
Ma w sobie coś, nawet jeżeli porównujemy do tego Austrie...

#1922 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 12.2017
65
  • Bielsko-Biała

Napisano 03 marzec 2019 - 23:53

Wróciliśmy po 3 dniowym pobycie na Chopoku. Osobiście nie polecam, kiepsko przygotowane trasy, które w południe zamieniają się w pagórki o wysokości pół metra, wysokie ceny zupełnie nieadekwatne do standardu ośrodka i zauważalne lekceważenie swoich obowiązków przez personel ośrodka. Szczególnie duże uwagi mam do jakości ratrakowania, widać że oprócz braku umiejętności szukają również oszczędności. Po świeżym opadzie śniegu (około 5cm) w nocy z piątku na sobotę trasy pełne były ubitych grud o średnicy około 5cm, tak jakby ktoś nie wiedział że są narzędzia w postaci frezów, które są w stanie zmielić takie bryły prawie do zera. Po drugiej stronie (Juh) na dole jedno wielkie lodowisko. Rozumiem europejskie aspiracje Słowaków i nie mam nic przeciwko temu żeby zapłacić za pobyt tam podobne pieniądze jak w Austrii czy Włoszech, ale oczekiwałbym w zamian porównywalnej jakości usług. A niestety na dziś dzień dalece odbiega ona od tego co oferują ww. kraje.

#1923 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
  • Na forum od: 02.2015
347
  • Umiejętności: 8
  • okolice Gliwic

Napisano 04 marzec 2019 - 00:24

Dzięki w 100% popieram totalna porażka ostatnio nawet freeride nie uratrakowali! toż to niewybaczalne.
Polecam tylko Alpy...

#1924 Galdon

Galdon

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2019
0
  • Katowice

Napisano 10 marzec 2019 - 10:36

Witam

Ile czasu zbiera wam średnio droga na Chopok powiedzmy z Katowic lub Bielska, w jakim stanie jest droga i która najlepsza

Pozdrawiam

Ps

wstepnie planuje w ten wtorek z Katowic

#1925 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 12.2017
65
  • Bielsko-Biała

Napisano 10 marzec 2019 - 13:09

Zależy od ruchu na trasie. Jadąc późnym wieczorem z Bielska na kwaterę 10km od wyciągów niespełna 2 godziny. Wracając w niedzielę po nartach z Jasnej jakieś 2,5h. Żeby uniknąć winiet trzeba jechać przez Zuberec a nie przez Ruzemberok. Droga taka sobie, trochę dziur, przełęcz na ponad 1.000m, dużo zakrętów ale da się przeżyć. Trasa: Bielsko - Żywiec - Korbielów - Namestovo - Tvrdosin - Podbiel - Zuberec - Liptovsky Mikulas.

• Galdon podziękował za tę wiadomość

#1926 broot

broot

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
  • Na forum od: 11.2016
39

Napisano 10 marzec 2019 - 16:40

Zależy od ruchu na trasie. Jadąc późnym wieczorem z Bielska na kwaterę 10km od wyciągów niespełna 2 godziny. Wracając w niedzielę po nartach z Jasnej jakieś 2,5h. Żeby uniknąć winiet trzeba jechać przez Zuberec a nie przez Ruzemberok. Droga taka sobie, trochę dziur, przełęcz na ponad 1.000m, dużo zakrętów ale da się przeżyć. Trasa: Bielsko - Żywiec - Korbielów - Namestovo - Tvrdosin - Podbiel - Zuberec - Liptovsky Mikulas.

Również polecam tę drogę. Sporo osób woli trasę Ujsoły - Dolny Kubin - Ruzomberok z ominięciem płatnego odcinka. W ten sposób jest troszkę więcej kilometrów do zrobienia i przeważnie jest minimalnie dłużej, ale za to nie jedzie się serpentynami. Ja tam wolę drogę przez Zuberec. Robiłem ją wczoraj, warunki na serpentynach bardzo dobre.

• Galdon podziękował za tę wiadomość

#1927 Robert32

Robert32

Nowy użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 12.2011
13
  • Gdynia

Napisano 10 marzec 2019 - 17:12

Żeby uniknąć winiet trzeba jechać przez Zuberec a nie przez Ruzemberok.

Nie trzeba. Można jechać drogą nr 18 w miejscowości Ivachnova 500m za stacją Slovnaft jest zjazd na Besenova. Do Liptovskiego dobra droga teren niezabudowany

#1928 Robert32

Robert32

Nowy użytkownik

• Pip
  • 61 postów
13
  • Gdynia

Napisano 13 marzec 2019 - 17:20

Sezonówka 2019/20

https://www.jasna.sk...zonka-20192020/

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#1929 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1084
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 13 marzec 2019 - 17:25

I obejmuje Szczyrk oraz  ŠPINDLERŮV MLÝN.

#1930 Kristow

Kristow

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 03.2011
8
  • Umiejętności: 4
  • WAWA

Napisano 13 marzec 2019 - 18:26

I obejmuje Szczyrk oraz  ŠPINDLERŮV MLÝN.

Czy w momencie kiedy zapłacę część kwoty - 69E, to jestem zobowiązany do pozostałej  wpłaty ( są blokowane jakoś środki czy coś?), czy też moge potraktować to jako karnet do końca sezonu za 69E? Orientujecie się czy od 18 marca będzie można jeździć we wszystkich wymienionych ośrodkach czy tylko Chopok a pozostałe pod koniec sezonu?

#1931 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1084
  • Rajszew

Napisano 13 marzec 2019 - 18:42

Czy w momencie kiedy zapłacę część kwoty - 69E, to jestem zobowiązany do pozostałej  wpłaty ( są blokowane jakoś środki czy coś?), czy też moge potraktować to jako karnet do końca sezonu za 69E? Orientujecie się czy od 18 marca będzie można jeździć we wszystkich wymienionych ośrodkach czy tylko Chopok a pozostałe pod koniec sezonu?

Możesz potraktować to jako karnet do końca sezonu. Nie jesteś zobowiązany. Będzie można jeździć. Szczyrk ma chodzić do 31 marca. Chopok do 30 kwietnia (ja wybieram się od 12 do 19). 

• Kristow podziękował za tę wiadomość

#1932 Kristow

Kristow

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 03.2011
8
  • Umiejętności: 4
  • WAWA

Napisano 13 marzec 2019 - 18:52

Możesz potraktować to jako karnet do końca sezonu. Nie jesteś zobowiązany. Będzie można jeździć. Szczyrk ma chodzić do 31 marca. Chopok do 30 kwietnia (ja wybieram się od 12 do 19). 

Dzięki, byłam na Chopoku tylko 2 razy i nie przypadł mi do gustu. Albo mgła albo dużo ludzi na stoku i muldy po kolana. Trasy też jakieś nie z mojej bajki. Ale za każdym razem mówię sobie, że trzeba jeszcze spróbować i dać górze szansę. Jeśli chodzi o sprytną sezonówkę to bardziej patrzę pod kontem T. Łomnicy i Szczyrbskiego Plesa, bo w obu tych ośrodkach jeździło mi się super. Szczyrku nigdy nie próbowałem. Zbieram się tam od roku i za każdym razem jk spojrzę na kamerki albo niektóre komentarze dotyczące ilości ludzi, to mi się odechciewa:)

#1933 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Gromadka :D

Napisano 13 marzec 2019 - 19:20

Dzięki za info.

To ciekawe, ale gdy wchodzę na czeską stronę Szpindla, to za 5500 kC mam Chytrą sezonkę  2019.20 na Szpindl...

Wynika, że Sikovna sezonka jest bez porównania bardziej atrakcyjna, za podobne pieniądze.

Chyba że jest tu jakiś myk ...???

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#1934 Robert32

Robert32

Nowy użytkownik

• Pip
  • 61 postów
13
  • Gdynia

Napisano 13 marzec 2019 - 20:17

Dzięki za info.

To ciekawe, ale gdy wchodzę na czeską stronę Szpindla, to za 5500 kC mam Chytrą sezonkę  2019.20 na Szpindl...

Wynika, że Sikovna sezonka jest bez porównania bardziej atrakcyjna, za podobne pieniądze.

Chyba że jest tu jakiś myk ...???

wygląda że nie ma ...jest jedna nieścisłość na stronie info posezonowy serwis nart za 9€ a w załączniku pdf mały serwis nart - gratis

możliwe że chcą odzyskać klientów od Słowaków słyszałem, że TMR sprzedał 18 tys sezonówek mniej. Na stokach Jasnej ludzi jakby tyle samo.

Wg mnie oferta b. atrakcyjna 2 lata temu Słowacja + Szczyrk + Szpindlerowy - 300€

#1935 christof

christof

Użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 08.2016
41

Napisano 13 marzec 2019 - 20:29

Hmm w ubieglym sama slowacja plus szczyrk 319 ..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1936 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Gromadka :D

Napisano 13 marzec 2019 - 20:51

Hmm w ubieglym sama slowacja plus szczyrk 319 ..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

I moim zdaniem to dobra , bardzo dobra cena ze sezonówkę.

Idealnie byłoby to dobrze skonsumować , np. raz w Szczyrku, raz w Szpindlu, przy okazji wysokie tatry i dłuższy pobyt na Chopoku... kłopot często bywa w zgraniu wyjazdów z brakiem dzikich tłumów ... :D

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D