Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jasna Chopok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1935 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fka77

Fka77

Użytkownik

• PipPip
  • 137 postów
  • Na forum od: 10.2006
6
  • Kraków/w-wa/żywiec

Napisano 11 styczeń 2008 - 20:49

aaaaaaaaaaaaaaaa no nie wsyzstkie tu sie zgodze.....wiec lipa jakdla mnie np....................
NarTa!

#22 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
  • Na forum od: 03.2006
335
  • Umiejętności: 8
  • Katowice/Warszawa

Napisano 11 styczeń 2008 - 23:49

ZAMKNIETE BYŁO................NIE z MOJEJ WINY A KAMERKI MOGLI USTWICWC WG SIEBIE czemu mialabym klamac....POLECAM MIEJSCOWOSC BREZNO dojazd w kazda gore w tatrach niskich dogodny + nawet jesli nie ma sie wlasnego transportuai Polakw malo

a tłumy i tak jeździły... :)

poważnie jeździłem tam wtedy na kanapach i na nartach:)
...no chyba, ze zamknięte było jakiś jeden dzień
pozdrawiam
CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ

#23 laik

laik

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 12.2007
3
  • Umiejętności: 7
  • Pabianice

Napisano 13 styczeń 2008 - 17:23

Może ktoś był w Jasnej w hotelu Junior.Znajomy ma do odstąpienia miejsce w tym hotelu.Prosze o opinie o tym hotelu,choć bardziej interesuje mnie,czy będąc tam nie trzeba poruszać się samochodem aby dotrzeć do stoków.Jakie są trasy w pobliżu,jężeli w ogóle takie są? Muszę dać odpowiedz do 16.01.2008.Bardzo proszę o udzielenie informacji na ten temat,za co z góry serdecznie dziękuję.

#24 motcross

motcross

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
  • Na forum od: 11.2006
19
  • Chelm

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:03

MOże byl ktoś w Hotelu SREDIECKO ?? Jesli tak to prosił bym powiedzieć kilka słow o tym hotelu, wyjawić jego wady i zalety. Czy można sie dogadać po polsku na Chopoku?? Chodzi głównie o restauracje i kasy do wyciągów. Z gory dzieki
Atomic GS 9 + Neox 310 2006/2007 :P Sory za błędy ;)

#25 jabol

jabol

Konto usunięte

• PipPipPip
  • 413 postów
225

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:03

Do Laika:Paragraf 3 w Katalogu ośrodków narciarskich, jeśli już o to pytałeś w innym dziale to poco jeszcze raz tutaj?

#26 laik

laik

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
3
  • Pabianice

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:27

Do Laika:Paragraf 3 w Katalogu ośrodków narciarskich, jeśli już o to pytałeś w innym dziale to poco jeszcze raz tutaj?

Teraz wiem,że napisałem w dwóch działach.Jak pisałem pierwszą wiadomość i ją wysłałem to wyskoczyło mi okienko,że nie jestem zalogowany i dlatego napisałem w innym dziale.Jestem od niedawna na forum,a z komputerem u mnie trochę na bakier.Będę bardziej uważał pozdrawiam Krzysiek.

#27 jabol

jabol

Konto usunięte

• PipPipPip
  • 413 postów
225

Napisano 13 styczeń 2008 - 21:01

po powrocie zdaj jakąś małą relację bo ciekaw jestem czy wiele się zmieniło, wtedy gdy byłem to na szczyt Chopoka jechało się jeszcze takimi przedpotopowymi 2osobowymi krzesełkami z odwróconym na bok siedzeniem. Zrób jakieś zdjęcia. Pozdrawiam Janusz

#28 laik

laik

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
3
  • Pabianice

Napisano 13 styczeń 2008 - 21:59

po powrocie zdaj jakąś małą relację bo ciekaw jestem czy wiele się zmieniło, wtedy gdy byłem to na szczyt Chopoka jechało się jeszcze takimi przedpotopowymi 2osobowymi krzesełkami z odwróconym na bok siedzeniem. Zrób jakieś zdjęcia. Pozdrawiam Janusz

O.K Napiszę co i jak i fotek też troszkę napstrykam:):):)
Pozdrawiam Krzysiek

#29 motcross

motcross

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
19
  • Chelm

Napisano 14 styczeń 2008 - 08:57

O.K Napiszę co i jak i fotek też troszkę napstrykam:):):)
Pozdrawiam Krzysiek

Laik keidy sie wybierasz na Chopok ?? Bo ja w środe 15,01,2008r. może sie spotkamy na stoku. Pozdrawiam

Cześć,poweidz mi jakei są cyeny pokoju 2osobowego w terminie 16,01 do 19,01 ?? NIewiesz czy są wole pokoje w tym terminie ?? Pozdrawiam

#30 gogi8

gogi8

Nowy użytkownik

• 9 postów
0
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 15 styczeń 2008 - 13:37

Ja jade do Jasnej ze starym dowodem. Ryzykuje, ale juz w tym roku raczej nigdzie nie pojade. Czy zdarzyly wam sie jakies kontrole na Slowacji??? Przez granice przejade ale jest ryzyko, ze mnie wylegitymuja gdzies na miejscu albo po drodze zatrzymaja samochod. Napiszcie prosze, czy czesto sie zdarzaja jakies kontrole??? Prosze napiszcie mi szybko, jutro jest wyjazd.

#31 motcross

motcross

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
19
  • Chelm

Napisano 15 styczeń 2008 - 14:36

Ja jade do Jasnej ze starym dowodem. Ryzykuje, ale juz w tym roku raczej nigdzie nie pojade. Czy zdarzyly wam sie jakies kontrole na Slowacji??? Przez granice przejade ale jest ryzyko, ze mnie wylegitymuja gdzies na miejscu albo po drodze zatrzymaja samochod. Napiszcie prosze, czy czesto sie zdarzaja jakies kontrole??? Prosze napiszcie mi szybko, jutro jest wyjazd.

Kolego a do jakiego ośrodka narciarskiego ?? Chopok czy jakis inny ?? Pozdrawiam

#32 Piotrek

Piotrek

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 10.2006
1
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2008 - 19:02

Tam w ogóle widzę, że nie najlepiej z trasami. W zeszłym roku dało się jeździć praktycznie tylko na 1 i tej Biela Put, w tym roku widzę, że też sporo tras pozamykanych, po południowej stronie także...

#33 motcross

motcross

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
19
  • Chelm

Napisano 15 styczeń 2008 - 21:11

Zobaczymy jak będzie źle to się zabiore i pojade gdzies indzije. Tak na margisesie gdyby na Chopoku bylo kijowo to jak Jaworzyna Krynicka ??

#34 bloodpet

bloodpet

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 16 styczeń 2008 - 14:34

Witam, mam pytanie. Czy na Słowacji istnieje obowiązek noszenia kasku na stoku? Jeżeli tak to jak to wygląda w praktyce? Prosiłbym o dokładną odpowiedź, z góry dzięki :)

#35 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
  • Na forum od: 03.2006
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 16 styczeń 2008 - 15:33

Nie ma obowiązku. Kask muszą mieć dzieci do pewnego przedziału wiekowego.
:) W praktyce w kasku jeździ 1/3 narciarzy na Słowacji:)
CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ

#36 Koszka

Koszka

Użytkownik

• Pip
  • 48 postów
  • Na forum od: 01.2006
4
  • Kielce

Napisano 17 styczeń 2008 - 21:13

A ja mam pytanko natury finansowej :)

Wybieram się na obóz tygodniowy w pierwszy tydzień ferii - właśnie do Chopoku. Problem w tym, że to będzie mój pierwszy wyjazd na narty do Słowacji na taki dłuższy okres czasu i nie orientuję się, jaką kwotę powinnienem zabrać ze sobą ;]

Czy moglibyscie mi doradzić ile pieniążków mam zabrać ze sobą - oczywiście nie licząc karnetu, bo to mam już opłacone. Chodzi mi o codzienne wydatki - na takim poziomie, żebym nie musiał liczyć każdego grosza, ale również nie zależy mi na każdej atrakcji na ulicy. Pobyt trwa 6 dni. Pakieś propozycje?
Już nie taki Noobek narciarski ^^
[img]http://chakierek.w.interia.pl/koszkamu2.jpg[/img]
.:Bullet For My Valentine:.

#37 dzamilo

dzamilo

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 17 styczeń 2008 - 21:17

Witajcie! Mam problem z dotarciem do w/w miejsca, moze dokladnie z Krakowa do Ruzomberoku. Z tego wzgledu, iz przebywam za granica zostaje mi tylko internet gdyz probowalem dodzwonic sie na info PKS Krakow/Zakopane, niestety numery zaczynaja sie od 0 300... tak wiec jest bezszansie na kontakt telefoniczny a strony niestety nie podaja mi szczegolow, przekopalem internet i nic, moze akurat ktos z Was tu obecnych na forum mi pomoze, aha, najwazniejsze: z krakowskiego lotniska Balice, okolice poludnia, wiem, ze sa autobusy ale kursuja tylko w weekendy, moze ktos juz przetarl szlak i chce sie podzielic informacjami, za wszystkie odpowiedzi bede bardzo wdzieczny!!! Pozdrawiam

#38 Marrcin

Marrcin

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
6
  • Gdynia

Napisano 17 styczeń 2008 - 21:50

Tam w ogóle widzę, że nie najlepiej z trasami. W zeszłym roku dało się jeździć praktycznie tylko na 1 i tej Biela Put, w tym roku widzę, że też sporo tras pozamykanych, po południowej stronie także...

A właśnie z tego co ja widzę to wcale nie jest tak źle;
http://www.holidayin...winter/resorts/

Prognozy też źle nie wyglądają;
http://pogoda.onet.p...251,miasto.html

Będę tam od soboty więc sprawdzę to organoleptycznie :- )
Pozdrówka, Marcin.

#39 carver

carver

Nowy użytkownik

• 11 postów
2
  • Kraków

Napisano 18 styczeń 2008 - 08:53

Przegladajac slowacki serwis na temat kolei linowych na tamtejszym forum trafilem na temat zwiazany z inwestycjami w Jasnej (http://www.lanovky.s...k&od=0&pocet=10). O ile dobrze zrozumialem to ma to wygladac nastepujaco:

2008- budowa 8 osobowej gondolki Otupne - Brhliská(w miejsce starej 4 osobowej) + 4 osobowy wyciag krzeselkowy Zahradky - Priehyba (w miejscu lamanego wyciagu orczykowego w Zahradkach) + poczatek budowy samoobslugowej restauracji Priehyba
2009- poczatek budowy funitelu Priehyba - Chopok + budowa "vodnej nádr¾e"(cokolwiek to jest:), moze chodzi o instalacje do nasniezania albo zbiornik wodny?) + dokonczenie restauracji Priehyba
06/2010- dokonczenie budowy funitelu + dokonczenie budowy vodnej nádr¾e

Wiecej o wyciagu Zahradky - Priehyba mozna przeczytac tutaj :

http://eia.enviropor...manovska-dolina

Szykuje sie powazna rozbudowa osrodka. Sukcesywnie wymieniane sa stare wyciagi na nowsze (6 osobowa kanapa w Zahradkach, planowana wymiana gondolki ). Zeby tylko wiecej sniegu bylo ...

#40 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 504 postów
216
  • Gliwice

Napisano 18 styczeń 2008 - 18:07

Na Chopoku jest śnieg, tylko zwykle w II połowie zimy. Sezon zaczyna sie późno, ale też późno kończy.

Ja również obserwuję ten wątek od pewnego czasu. Jak się to wszystko uda zrealizować, to Chopok nie będzie miał konkurencji w tym regionie Europy.