Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sobotę ,sypało niemiłosiernie ,gondolka na Skalnate Pleso działała z przerwami ze względu na silny wiatr,widocznośc kiepska , na siodle jest ponad metr śniegu ,ale jest słabo związany z podłożem i zagrożenie lawinowe 4 nie ma żartow ,ale siodło pewnie niebawem ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie powielić swą relację z Bachledowej. Byłem w poprzednim tygodniu. Warunki śniegowe doskonałe. Otwarta czarna (ale raczej chyba w/g mnie czerwona). Ludzi mało. Bachledowa dobra na jeden, dwa razy. Ja kotwiczę zawsze w Starej Lesnej i mam blisko do Lomnicy oraz Strbskiego Plesa. Łomnica od piątku otwarta w całości wraz z "czarną" na Łomnickim Siodle co umożliwia jazdę non stop po trasie o dł. około 5,5km i cały czas w dół!!! w bardzo dobrych warunkach śniegowych. Na Łomnicy coraz więcej narciarzy oraz deskarzy pozatrasowców. Naturalne przeszkody w postaci korzeni po połamanych drzewach oraz około 1m naturalnego śniegu pomiędzy nimi daje niesamowite wyzwanie i fun dla wyznawców zasady "im gorzej tym lepiej". Strbskie Pleso w tej chwili jest "miód i malina" zarazem. Nie rozumiem polskich narciarzy całkiem zresztą niezłych że jadą do np. Białki żeby dać się "ustrzelić" przez kogoś w tym przeogromnym "tłumie" częstokroć nie za bardzo skoordynowanego narciarsko współobywatela, skoro można się uszkodzić samemu w ciszy tatrzańskiej słowackiej przyrody!! I nie bójmy się "ojro", to też jest pieniądz!! oraz "egipskich ciemności" cytując pewnego politycznego "klasyka".
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Łomnicy 5 dni w tym tygodniu (jeździłem tam od niedzieli do czwartku). Warunki pogodowe przyzwoite - 3 dni słoneczne, 2 dni pochmurne. W poniedziałek nie działał drugi odcinek gondolki oraz Łomnickie sedlo z powodu silnego wiatru. W pozostałe śmigało wszystko. Warunki śniegowe super. Trafiłem na dzień akurat po tym jak całą noc padał śnieg, tak więc puch na Francuskiej Muldzie był przegenialny. Po prostu płynęło się w tym śniegu. Było na oko ok. 1.5 m puchu. Czułem się jak w Alpach. Na trasach też bardzo dobrze. Śnieg na trasach dobrze przygotowany, ubity, zmrożony, muldy robiły się dopiero ok. 14, a i tak były niewielki, lodu nie uświadczyłem prawie wcale. Kolejek do wyciągów żadnych - 0 czekania. Nowe krzesło na Bukowej Górze z czerwoną trasą jest OK. Generalnie przejeździłem te dni na Łomnickim Sedle + troche General i Cucoriedki. Mi się bardzo podobało. Lubię bardzo Łomnicę za trochę alpejskiego klimatu. W mieście pustki, 0 imprez, jednak restauracje przyzwoite, bardzo tanie jak na Euro (ceny porównywalne z polskimi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Witam Czy ktoś sie orientuje dlaczego lomnickie sedlo nie działa? kwestia śniegu czy wiatru? http://www.vt.sk/pl/...-i-nartostrady/ Jade w weekend na 4dni do Bukowiny T. i chciałem się wybrać w poniedziałek do Tatrzanskiej Łomnicy w głównej mierze dla zjazdu z Łomnickiego Sedla (takie troche sprawdzenie siebie i kolejny etap w narciarstwie :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki rycho, rzeczywiście mgła jest dosyć duża :) no trudno jak odpala to moze sie uda... a jak nie to zostawie to na jednodniowy wypadl w innym terminie :) co się odwlecze to nie uciecze :P

Ja bym sprawdził pogodę jak będziesz tam na miejscu w B.T. Może się okazać , że jest dzień bombowej pogody (lazurowe niebo, itp) ,wszystko ruszyło i warunki są na 1 m śniegu a wtedy warto to wykorzystać bo jest tam bardzo uroczo z Łomnickim Szczytem w tle. Podczas mgły to nie warto się męczyć bo masz przykład z Jasnej co się dzieje na Chopoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na łomnicy i ta czarna jest zamknięta Powód jak mi się wydaję na pewno mgła która wczoraj była naprawdę duża a śniegu też nie ma jakoś mega W sumie ciężko było stwierdzić warunki na tej czarnej bo jak się wysiadało na górze z gondolki to nie wiee było widać widoczność 5-10 metrów ale fajnie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zjazdovka v Lomnickom sedle je uzatvorená pre nevhodné snehové podmienky, momentálne je tam 70 cm snehu a na spustenie zjazdovky je potrebné, aby tam bolo 150 cm snehu.Prajem pekný deò,"

To będzie trzeba czekać do następnej zimy...może dosypie za rok?;) Też chyba park się zaczyna wtrącać albo komuś się nie chce !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe opady śniegu są w marcu. Pamiętam , jak trasy otworzyli dopiero 1 kwietnia. Były lata,że było 4 m śniegu. Najlepsze warunki do jazdy są wiosną. Jak jest mniej niż 150 cm to nie ma dobrych warunków do jazdy.

ja tam jeździłem i nie tylko w marcowym słońcu i człowiek się nie przejmował, że coś musi być czy musi napadać. Było otwarte to się pojechało. To że teraz musi być 150cm to pierwsze raz słyszę jak się interesuję Tatrami. A obok był wariant tej trasy w żlebie, czy to działa bo nie widać teraz tego na mapach?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 24 styczeń 2013 - 11:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...