Skocz do zawartości

Szczyrk - Beskid


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niezłe jaja :) jakoś mi się pomyliło ,że 2016 to ta zima ,a tu grudzień 2016 , ile to już lat stawiają ten jeden wyciąg?

Z robotami weszli w 2014 roku. Inwestor Mosty Katowice. Szkoda, że nie przejęli w tamtym czasie SON, bo Mosty Katowice to konkretna firma z kasą. Jak na taki mały stoczek to przyjemnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiedziałem ,że Beskidzie Śląskim wszystko stoi na głowie ,ale to mnie zupełnie zdziwiło,wygląda na to ,że najlepiej naśnieżony w tej chwili stok i najdłuższy naśnieżony,to Beskid,który rusza ... w przyszłym roku :) System naśnieżania robi wrażenie,oby w SON podeszli do tematu tak profesjonalnie,bo przy takich zimach jak teraz ,inna opcja nie wchodzi w grę. Już widać ,że ośrodki ze słabszą artylerią nie dały rady naśnieżyć nawet kilometra stoku.Patrz Poniwiec, Skolnity, Palenica itd. 

http://www.skionline...newsy,6627.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sposobu budowy ośrodka wynika, że maja nadmiar kasy?

podobno naśnieżenie 1 km stoku to koszt około 30 tyś zł  , to raczej zagranie marketingowe,darmową reklamę mają pewną,widocznie to przeliczyli,bo do sprawdzenia instalacji wystarczy chyba odpalenie artylerii na jakiś czas i tyle a nie naśnieżanie całej trasy i jej dobre przygotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że skoro naśnieżają, to potrzebują zrobić taki test.

Chodzi mi o co innego, widzę w nich profesjonalistów,

fajne zaplanowanie ośrodka, realizacja, testy.

Chciałbym aby tacy ludzie kierowali Pilskiem.

Nie mam nic przeciwko....... (byc może tylko cenę karnetów, ale to tylko moja podła insynuacja... :-) )

 

A w temacie - taka instalacje nalezy przetestowac i odebrać przez zapłatą, wiec i tak należało to zrobić...jednak dziwi mnie roczne wyprzedzenie całkiem sporych wydatków. Przypuszczam, że czegos nie wiem..... Może 'zero ryzyka' jest tego warte?

 

podobno naśnieżenie 1 km stoku to koszt około 30 tyś zł

 

w zeszłym chyba roku liczyliśmy, że z grubsza 2-3 x wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W poniedziałek jest szansa. Na razie 15 st w Ustroniu... :-( Podkład chyba lepszy na zamarzniety grunt?d

Do zmrożonego gruntu raczej trudno będzie związać (patrz lodowce pomimo ponad metrowego opadu struktura śniegu jest sypka częściowo twarda ), o ile wiem najlepiej jak wszystko "puści" a potem razem zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to są drożsi niż SON i tańszy niż Podhale (Jurgów ski). Tak w środku ale wolę SON mimo wszystko. Cena instruktorska nie powinna przekraczać 80zł 

Jurgów obecnie odsyła do szkoły http://www.ski-plus.pl/szkola.html, która w cenniku ma 75 zł za lekcję do 17:00.  BSA stworzył fajny ośrodek narciarski (przynajmniej na papierze), szkoda tylko, że od razu chce się pozycjonować jako najdroższy ośrodek narciarski w Polsce, a w okolicy ma przecież bardzo silną konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgów obecnie odsyła do szkoły http://www.ski-plus.pl/szkola.html, która w cenniku ma 75 zł za lekcję do 17:00.  BSA stworzył fajny ośrodek narciarski (przynajmniej na papierze), szkoda tylko, że od razu chce się pozycjonować jako najdroższy ośrodek narciarski w Polsce, a w okolicy ma przecież bardzo silną konkurencję.

za tą cenę to mamy na Wielkiej Raczy kilkanaście kilometrów zróżnicowanych tras , o przewyższeniu do 400 metrów i długości 1,5- 2,5 km i nowoczesną infrastrukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą cenę to mamy na Wielkiej Raczy kilkanaście kilometrów zróżnicowanych tras , o przewyższeniu do 400 metrów i długości 1,5- 2,5 km i nowoczesną infrastrukturę.

Dodam, że mają jeszcze jedną przewagę nad BSA (i większością ośrodków narciarskich w Polsce), a mianowicie

 

SUPER SEZÓNKA len za 139 €. Pre fanúšikov večerného lyžovania sme pripravili SUPER SEZÓNKU VIP za 199 €,  ktorá zahŕňa aj večerné lyžovanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

W mijającym roku chyba byłem w miarę grzeczny bo pod choinką w śród prezentów znalazłem jeden szczególny a jest nim zaproszenie na nieoficjalne jutrzejsze otwarcie BESKID SPORT ARENY w Szczyrku !!!. Będzie podobno dość kameralnie ,kilkadziesiąt osób jedynym zmartwieniem jest zapowiadany na jutro deszcz ale co tam ósma rano melduję się na stoku.Po południu skrobnę kilka słów jakie będą moje wrażenia po sprawdzeniu BSA .

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...