Skocz do zawartości

Szczyrk - Beskid


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Skuszony opiniami, że to najlepiej naśnieżona stacja w Beskidach, wybrałem się dzisiaj na BSA. Nie kłamali. Tzn nie mam pewności czy to najlepiej naśnieżona stacja, ale śniegu to tam jeszcze długo nie zabraknie. Na czarnej jest spokojnie z metr, co ładnie widać z kanapy. Co do tras - twarde i równe. Miejscami oblodzenia, ale od 8:30 do 11:30 nie widziałem by się te miejsca pogarszały. Omijać i będzie ok. Jeździłem po wszystkich trasach z wyjątkiem tej do nauki na górze - przygotowanie od rana bez zarzutów, o 11:00 wciąż dobrze. Delikatne odsypy przed tunelem ale to tam normalne. Ludzie tam mają jakiś dziwny zwyczaj hamowania prawie do zera i stawania w poprzek stoku - bywa niebezpiecznie. 

 

Jeździło mi się świetnie, ale trochę w tyłek dawał wiatr, miejscami bardzo silny. Temp odczuwalna to chyba z -20. Pierwszy raz w tym sezonie złamałem się i poszedłem do knajpy na herbatę :P O 11:30 powiedziałem pass, za zimno. Od ok 10:30 do kanapy robiły się już spore kolejki. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się na koniec sezonu takich tłumów. No właśnie... to miał być mój ostatni wypad w tym sezonie. Jeżdżę co niedzielę od połowy grudnia (z wyłączeniem świąt i nowego roku i chyba jednej niedzieli w styczniu). Dzisiaj miałem zakończyć, ale przez ten wiatr mam niedosyt :P Liczę, że jeszcze za tydzień uda się zaliczyć szybki wypad. 

 

Kilka fotek

Załączone miniatury

  • 2018-03-18 10.55.15.jpg
  • 2018-03-18 10.55.11.jpg
  • 2018-03-18 10.55.06.jpg
  • 2018-03-18 10.40.07.jpg
  • 2018-03-18 10.40.02.jpg
  • 2018-03-18 10.39.57.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dziś BSA. Nie mam szczęścia do tego ośrodka, to moja druga w nim wizyta i drugi raz raczej słabo wypada. Dodam, że tym razem to nie jest ich wina. W Szczyrku zamknięte SMR oraz COS spowodował najazd narciarzy na BSA. Do tego przyszła odwilż i wiatr (kompletnie nieodczuwalny w BSA - nawet na górze). Napiszę o swoich subiektywnych odczuciach, w moich relacjach zawsze są one subiektywne. Cały ośrodek robi dobre wrażenie, nowoczesnej stacji narciarskiej. Niemniej jednak, jest to dla mnie stacja sztucznie zbudowana jakich wiele. Mamy wytyczone dwie trasy (przepraszam 3, niebieska z czerwoną tak się trochę przenikają wzajemnie). Fajny jest przejazd tunelem - urozmaicenie. Trasa czarna, raczej z tych "czarnych" w cudzysłowie, owszem ma nachylenie, ale solidnej trasy to jest może ze 400 metrów, garb i 200 metrów. To co mi najbardziej przeszkadzało to brak wydzielenia tras na dole taśmami przez co trzeba było uważać na ludzi jeżdżących w poprzek stoku, a jak chcesz się puścić na czarnej to przy tym tłumie, po prostu jest to niemożliwe bo możesz kogoś strzelić lub ktoś Ciebie. Śnieg dziś miękki, podchodzący wodą, warunki rano dobre, rzekłbym nawet bardzo dobre ale później to raczej takie wiosenne nartowanie.  Płynna jazda do 9:30, później dramat, o 10:40 postanowiłem się ewakuować. Pomijając kolejki, tłum ludzi na trasach, to brakowało mi takiego klimatu z obcowania z dużą górą jaki znajduję na Skrzycznem, w SMR, Pilsku czy Kasprowym i innych miejscach o nieco dłuższych trasach.  

 

BSA 

BSA.jpg    

BSA 2.

BSA-2.jpg

BSA 3.

BSA-3.jpg

BSA z góry.

Czarna.jpg

Kolejka do orczyków i widoczek.

BSA-kolejka-i-wiodcek.jpg

Widoczek.

Widokowo.jpg

Kolejka po 9:30.

Kolejka-po-9.jpg

Kolejka około 10:30

Kolejka-po-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nich miałem zawsze szczęście i było super. Pomijając sztuczność ośrodeczek milutki na cztery godzinki śmigania. To co pokazałeś na ostatniej fotce mnie przerasta niezależnie od długości tras. Odpinam wtedy dechy choć bym nie wiem jakie miał ciśnienie na jazdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nich miałem zawsze szczęście i było super. Pomijając sztuczność ośrodeczek milutki na cztery godzinki śmigania. To co pokazałeś na ostatniej fotce mnie przerasta niezależnie od długości tras. Odpinam wtedy dechy choć bym nie wiem jakie miał ciśnienie na jazdę.

No właśnie, zrobiłem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczorajsza relacja z BSA (SMR zamknięte ze względu na wiatr, trzeba było gdzieś jechać, a że znajomi nigdy nie byli na BSA, to padło na ten ośrodek). Śnieg ciężki lub bardzo ciężki, kopny, później takie kartoflisko, dla większości jazda po muldach to nie jest ulubiona dyscyplina sportu, liczne odsypy, lodu jednak bardzo mało. Ludzi sporo, dużo szkółek wszelkiej maści, kolejki na maksimum do 10 minut stania. Temperatura około +15, to jednak za dużo na ten stok i bardzo szybka degradacja. Dziś zapraszam na relację z SMR we właściwym wątku

Rano było jeszcze tak.

BSA-3.jpg

Równo praktycznie tylko na górnym orczyku.

BSA.jpg

I na zjeździe z kanapy.

BSA-2.jpg

Jakieś drobne przecierki.

BSA-5.jpg

Robiło się coraz gorzej - już tak po 10.

BSA-9.jpg

Potem tylko kartoflisko.

BSA-14.jpg

Kartoflisko cd.

BSA-13.jpg

Niektórzy przegrywali walkę z warunkami.

BSA-11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam do odstąpienia karnet 4 godzinny na BSA - za darmo.

Dwa warunki :

- odbiór karnetu osobiście - Bielsko - Biała

karnet jest już na moim e-skipassie i po wykorzystaniu chciałbym, żeby e-skipass do mnie wrócił.

Chętnych zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...