Skocz do zawartości

Szczyrk - Beskid


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, tylko z punktu widzenia klienta końcowego, jeśli sprytna nie będzie działać w BSA, to winny jest nie BSA, a TMR - to on nam obiecywał, że będzie się dało. Jeśli BSA faktycznie złamał jakieś wcześniejsze ustalenia z TMR, to co najwyżej TMR może się sądzić z BSA, ale dla nas to TMR dostarczył usługę niezgodną z podaną ofertą :-) Oczywiście wciąż można zwyczajnie nie lubić BSA za utrudnianie współpracy.

Nie byłbym tego taki pewien kto tu jest winny wygląda że ktoś kogoś robi w balona i oczywiście po dupie dostaje klient końcowy. Zarobią ze 40 tys. stracą z  400....  

 

 

Swoją drogą jest to solidna  podstawa aby zrobić charge back jak ktoś płacił kartą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jasne, tylko z punktu widzenia klienta końcowego, jeśli sprytna nie będzie działać w BSA, to winny jest nie BSA, a TMR - to on nam obiecywał, że będzie się dało. Jeśli BSA faktycznie złamał jakieś wcześniejsze ustalenia z TMR, to co najwyżej TMR może się sądzić z BSA, ale dla nas to TMR dostarczył usługę niezgodną z podaną ofertą :-) Oczywiście wciąż można zwyczajnie nie lubić BSA za utrudnianie współpracy.

Sytuacja póki co jest dość zawirowana, zobaczymy co odpiszą wam z poszczególnych ośrodków jeszcze. Osobiście mnie nie obchodzi BSA czy będzie czy nie, uważam że jak na nowy ośrodek jest dość słabo i krótko więc dla mnie żadna strata :P Oczywiście nie o to tu chodzi, ale wydaje mi się że od poczatku z BSA jest problem, i z niecierpliwością śledzę temat kto tu kogo chce lub już wykiwał, ale wydaje mi się że jeśli BSA to się sami spisali na straty. Zobaczymy jak jest na prawdę, mam nadzieję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko z punktu widzenia klienta końcowego, jeśli sprytna nie będzie działać w BSA, to winny jest nie BSA, a TMR - to on nam obiecywał, że będzie się dało. Jeśli BSA faktycznie złamał jakieś wcześniejsze ustalenia z TMR, to co najwyżej TMR może się sądzić z BSA, ale dla nas to TMR dostarczył usługę niezgodną z podaną ofertą :-) Oczywiście wciąż można zwyczajnie nie lubić BSA za utrudnianie współpracy.

No, nie do końca - regulamin i promocja tego karnetu jest wspólna, więc skoro wszyscy coś razem ustalili i spisali w formie regulaminu, to wszyscy powinni się tego trzymać, więc czemu TMR ma odpowiadać za wyłamanie się BSA? Poza tym BSA jest tu niekonsekwentne, bo już kilkudniowe karnety honorują, a tylko sezonowych nie - czyli dla tych karnetów sezon się już zaczął, a dla sezonowych nie?

 

Mnie dziwi też sposób podziału przychodów - logiczny wydaje się taki, gdzie zyski dzielone są wg ilości przejść przez bramki posiadaczy sezonówek, a pewnie dogadano się tak, że dzieli się je z góry, wyłącznie na bazie liczby sprzedanych karnetów. Pierwszy sposób jest lepszy, bo nagradza ten ośrodek, który potrafił naśnieżyć trasy wcześniej i najpóźniej zakończył sezon, czyli np. teraz BSA już miałby z tych narciarzy przychód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie do końca - regulamin i promocja tego karnetu jest wspólna, więc skoro wszyscy coś razem ustalili i spisali w formie regulaminu, to wszyscy powinni się tego trzymać, więc czemu TMR ma odpowiadać za wyłamanie się BSA?

 

Ja tu mówię o sytuacji prawnej, a nie moralnej, czy coś. Tutaj masz regulamin Sprytnej: https://www.gopass.p..._season/vop.pdf. Kto jest dla Ciebie stroną umowy, czyja to jest oferta? SON/TMR - to oni Ci obiecali w swojej ofercie, że płacisz za usługę wspólnego karnetu. Oczywiście, jeśli BSA zawarł z SON uwowę, na mocy której zobowiązuje się wpuścić na swoje wyciągi ludzi ze Sprytnymi, to gdyby teraz odmówił, SON mógłby się z nimi sądzić. Gdyby jednak było tak, że BSA się formalnie do niczego nie zobowiązał, a mimo to SON by umieścił w swojej ofercie informację o BSA, to w tym wypadku SON postąpiłby szczerze mówiąc wyjątkowo lekkomyślnie. Wtedy też na wszelkie Twoje pretensje względem BSA, że mają Cię wpuścić, bo tak masz w regulaminie, oni by mogli tylko wzruszać ramionami, bo nic a nic ich nie obchodzi cudzy regulamin.

 

Oczywiście zupełnie czymś innym jest zwyczajna antypatia klientów do BSA za taki obrót sprawy. Nie zmienia to jednak faktu, że formalnie rzecz biorąc pretensje mogliby mieć tylko i wyłącznie do SON.

 

Bądźmy jednak dobrej myśli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź dostałem dziś rano:

 

Szanowny Panie,

 

Wg regulaminu Sprytnej Sezonówki wspólny skipass będzie obowiązywał w trzech ośrodkach Szczyrk Mountain Resort, COS oraz BSA od 1 grudnia.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem +48 602 53 43 63 lub +421 220 510 448 lub kontakt mailowy: [email protected].

 

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Pozdrawiam serdecznie,

S pozdravom,

Kind regards,

Iwona Kwapisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj odwiedziłem BSA na wieczorną jazdę,ludzi mało jazda na bieżąco. Sniegu dużo minerałów na trasie nie stwierdzono. Śnieg na górze twardy zmrożony od połowy trasy już niestety mokry ale co zrobić o 18-00 temperatura na górze -1 a na dole +1. Jedyny minus tego wyjazdu to obsługa wyciągu która przy padającym śniegu dopiero po interwencji narciarzy przypomniała sobie że wyciąg ma przesłony które należało by opuszczać tak żeby nie trzeba było siadać na mokrych zaśnieżonych kanapach ... a ich póżniejsza próba odśnieżenia za pomocą dmuchawy już niestety niewiele dała. Ratrakowanie tras przed wieczorną jazdą to też niestety fikcja ale to akurat mogło być związane z temperaturą choć ratrak cały czas działał na przygotowywanej na jutrzejsze otwarcie czarnej trasy. Mimo wszystko wyjazd uważam za udany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w BSA w dniach 18-20 i czarna trasa była solidnie naśnieżona i nawet niektórzy pomimo, że była nieczynna to nią śmigali. Jedynie poniżej tunelu ziemia była mocno rozkopana i trzeba było przed tunelem przez las wbijać się na czerwoną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A to super informacja. W takim razie damy sobie z córką radę. Dzięki.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wróciliśmy. Śniegu niestety coraz mniej, odwilż zrobiła swoje. Rozmawiałem przy kawie z prezesem ośrodka, mówił mi, że operatorzy ratraków usiłują dokonać cudów, ale nie mają tak naprawdę z czego rzeźbić. Śniegu jest jakieś 20-30cm, w zasadzie wyłącznie sztucznego. Ponieważ w nocy lekko chwyta przymrozek, śnieg jest dość twardy, przy czym nie na tyle twardy, żeby cały dzień zachować się jak beton. Około 10 porobiły się już wysokie na 10cm garby, ich góra miękka za to za nimi wyślizgane do lodu. Najlepsze warunki zdecydowanie na czarnej trasie. Oficjalnie zamknięta, gdyż na dole wychodzą kamienie, ale nikt nie robi problemu jak się tam jeździ. Pytałem prezesa, prosił jedynie o ostrożność i tłumaczył że nie chce brać odpowiedzialności gdyż warunki na niej zbyt trudne. Ja go w sumie rozumiem, przy czym trzeba rzec, że na tej czarnej jeździło się naprawdę bardzo dobrze. Około godziny 13 zaczęło tam jeździć bardzo dużo osób, gdyż czerwona i niebieska zaczęły wyglądać jak trasa slalomu po muldach;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były straszne kłopoty z zaparkowaniem samochodu, tak dużo osób przyjechało. Pewnie dziewczyna wjechała w górę ul. Grzybową, zostawiła auto w szutrowym zaułku i żeby nie cofać pojechała do przodu z nadzieję, że gdzieś wyjedzie. Dziś będzie pewnie jeszcze gorzej, bo z powodu wiatru stoją COS oraz SMR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W dniu jutrzejszym (piątek - 29.12.2017) zamykamy trasę nr 2 na górnej polanie (wyciąg WN1) oraz odwołujemy jazdę wieczorną na Beskid Sport Arena Szczyrk, pomimo znakomitych warunków.

Powodem jest bardzo dobra (nawet do -7 st. C), ale niestety krótka, trwająca jedynie około jednej doby prognozowana pogoda pozwalająca na naśnieżanie.
Zima jest na ten moment bardzo słaba, więc musimy wykorzystać korzystny "pik" mrozu jak najlepiej.
Wszystkie urządzenia naśnieżające muszą pracować na pełnej mocy.
Robimy to dla Waszego bezpieczeństwa, komfortu i zadowolenia z Jazdy Sylwestrowej."

 

Info z facebooka. Całkiem rozsądna decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W dniu jutrzejszym (piątek - 29.12.2017) zamykamy trasę nr 2 na górnej polanie (wyciąg WN1) oraz odwołujemy jazdę wieczorną na Beskid Sport Arena Szczyrk, pomimo znakomitych warunków.

Powodem jest bardzo dobra (nawet do -7 st. C), ale niestety krótka, trwająca jedynie około jednej doby prognozowana pogoda pozwalająca na naśnieżanie.
Zima jest na ten moment bardzo słaba, więc musimy wykorzystać korzystny "pik" mrozu jak najlepiej.
Wszystkie urządzenia naśnieżające muszą pracować na pełnej mocy.
Robimy to dla Waszego bezpieczeństwa, komfortu i zadowolenia z Jazdy Sylwestrowej."

 

Info z facebooka. Całkiem rozsądna decyzja ;)

Nawet bardzo dobra decyzja, jeśli witający NR mają być zadowoleni. Ciekawe jak do tego podejdzie SMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj od 8:30 na BSA. Do ok 10:30 nawet się jeździło. Później kolejki do kanapy na ok 15 minut stania i dłużej. Śnieg sztuczny więc ok 10:00 już sporo odsypów ale jak dla mnie bez tragedii. Niestety największym problemem są wszechobecne kamienie. Na trasie niebieskiej i czerwonej najwięcej w okolicach tunelu i podjazdu do orczyka. Na czarnej do tunelu jest spoko, bez kamieni ale śnieg bardzo grudkowaty. Poniżej tunelu trudno nie trafić w kamień. Przydałoby się trochę naturalnego śniegu. Najeździłem się i mimo ślizgów do roboty to jestem zadowolony :)

 

Na BSA byłem pierwszy raz. Muszę przyznać, że ośrodek jest bardzo przyjemny. Trasy są super jak na taką górkę. Jedyne co ja bym zmienił, to zrobił orczyk od samego dołu, odciążył by kanapę która jest wąskim gardłem dla całego ośrodka. Imho orczyk wzdłuż czerwonej jest trochę na siłę, jest za krótki by chcieć na dłużej z niego korzystać. Przy niebieskiej jego istnienie jest zrozumiałe, bo ta trasa w sumie jest z boku, bardziej dla nauki i początkujących narciarzy. 

 

Jak zwykle kilka zdjęć. Pogoda dzisiaj była świetna. 

Załączone miniatury

  • 2018-01-14 09.50.28.jpg
  • 2018-01-14 09.50.22.jpg
  • 2018-01-14 09.28.05.jpg
  • 2018-01-14 09.28.02.jpg
  • 2018-01-14 09.50.37.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...