Skocz do zawartości

Istebna - Marek (na Złotym Groniu)


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Istebna - Marek (na Złotym Groniu) Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.istebna.org/index.php/home Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik samba-77 edytował ten post 21 marzec 2009 - 19:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Stacja może być alternatywą dla podobnych w okolicy (Kiczory, Pasieki). W opisie ośrodka podano trasa śriednio trudna, wg. mnie średnio trudna tylko do połowy stoku, dalej aż do samego dołu łagodny spadek. Wyciąg, dł: ok 850m Talerzyk: ok 300m Wypożyczalnia sprzętu Mała knajpka Parking przy samym stoku Ogólnie polecam go jako ośrodek rodzinny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Ja dopiero wróciłem. Jeździłem od 12.30 do 17.30. Kolejki od 12.30 do 15.00 może 5min czekania czasami mniej, po 15.00 bardzo małe kolejki. Na stoku trochę przetarć, czasem można było dostrzec jakieś kamienie, w pewnym miejscu były porozrzucane bryły lodu. Ogólnie wyjazd zaliczam do udanych i z czystym sumieniem mogę polecić ten stok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby sprecyzować to ośrodek z wyciągiem krzesełkowym nazywa się "ZAGROŃ" !!!!! Moim zdaniem górka fajna, szeroka i ma ogromny potencjał, niech tylko właściciel dobrze ją zagospodaruje. Ale pierwsze co bym zrobił na jego miejscu, to posłał gościa od ratrakowania na kurs doszkalający ...

Użytkownik jaro76 edytował ten post 11 styczeń 2009 - 16:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ ,informacji o tym wyciągu w necie jest bardzo mało,nie ma strony internetowej itd.(tylko info pobieżne-a jest to kolejna ,,kanapa" na śląsku) więc jak ktoś wie coś więcej ,niż już podano np .cennik,aktualna jakość trasy,fotki ..itd , to proszę o informację na tym forum. Dziękujemy:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj........ To co przeżyłem dziś na wyciągu-rozjaśniło mi całkowicie pogląd na zaistaniałą sytuację w końcu ubiegłego roku-chodzi mi o uwięzionych narciarzy na wyciagu podczas awarii...Otóż/dla nie wtajemniczonych/nowa kanapa powstała w miejscu starego orczyka/pierwszy wyciąg po skręcie w lewo od Wisły przy stacji benzynowej "bliska"po zjeździe z Kubalonki/.Postawili nowe słupy zawiesili linę,wpięli 4os.krzesełka i na tym koniec!!Lina na samym początku wisi tak nisko,ze jeżeli w ciągu 5sek.po zajęciu miejsca nie zdejmiesz pałąka i nie umieścisz na nim nart,to "szurasz" nimi po lodo-betonie co w 90% kończy się w najlepszym przypadku wypięciem nart....Sam przy ostatnich wyjazdach tego doświadczyłem,jak i tego,że podbiło mi kija-który w efekcie mi wypadł i został na dole.... Nie byłem odosobnionym przypadkiem,bo kolej zatrzymywała się podczas jednego wyjazdu średnio 2-3 razy:eek::eek::eek::eek: Totalna arogancja podczas zwrócenia uwagi,że należałoby to skuć kilofem,a najlepiej gdyby podjechała koparka i wybrała w tym miejscu ziemię.Obsługa poczuwała się tylko do okrzyków"narty na pałąk!"i co chwila zbierała bądź to narty,bądź to kije.... Stok nie był źle przygotowany,ale jezeli nie chcesz drałować z nartami bóg wie ile to musisz być pod wyciągiem najpóźniej o 8.45.Ceny rozsądne,ale totalny brak profesjonalizmu jeżeli chodzi o wyciąg i jego obsługę!!!! p.s o tym,że sami niszczą sobie sprzęt przez uderzanie obciążonych kanap o glebę-nawet nie wspominam!

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 17 styczeń 2009 - 20:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym się nie zgadzam też byłem w Istebnej wczoraj i przyjechałem tam dopiero o 12. Pod samym wyciągiem miejsca nie było, ale 20m dalej już tak wiec nie wiem czemu tak piszesz jakby trzeba było chodzić z nartami kilometr.

kolego-jeżeli nie wiesz-to odpowiadam.O godzinie 12-13 dużo ludzi zjeżdża na obiad-stąd możliwość znalezienia miejsca.Ja natomiast wyjeżdżałem spod wyciągo o 13.20 i miejsca nie było.Przy wsiadaniu na kanapę oswoiłeś się z okrzykiem "narty na pałąk!"?

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 18 styczeń 2009 - 21:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w górach nie można tak po prostu sobie "wybrać ziemi koparką" lub pozbierać kamieni ze stoku. Latem chodząc po górach nie zauważyliście tabliczek typu: nie zbierać kamieni lub nie zrzucać kamieni ze szlaku ?? Każdy kamień w górach jest "elementem natury" ...

Użytkownik jaro76 edytował ten post 20 styczeń 2009 - 21:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, w górach nie można tak po prostu sobie "wybrać ziemi koparką" lub pozbierać kamieni ze stoku. Latem chodząc po górach nie zauważyliście tabliczek typu: nie zbierać kamieni lub nie zrzucać kamieni ze szlaku ?? Każdy kamień w górach jest "elementem natury" ...

Zdecydowanie przesadzasz - terenu gdzie miałaby kopnąć koparka dotyczy pozwolenie na budowę. Jesli krzesełko haczy o podłoże to ktoś wcześniej 'spierd....ł' robotę. Powinien za darmo poprawić. Ew obsługa wziąść sie do odsnieżania. Jakoś zdecydowanie bardziej lubie jezdzić po sniegu niz po 'elementach natury'.... ;-( pOZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem wczoraj. Stok przygotowany bez zarzutu. Długość kilkaset metrów - nachylenie- dolne strefy niebieskiej ... Idealny stok na pierwsze kroki- tym bardziej, że wspomagany małym talerzykiem. Parking darmowy i w akceptowalnej odległości (do 200m). Brak miejsca pod krzesłami i ich haczenie o podłoże jest spowodowany 2 przyczynami: zbyt płytkim wykopem i zagapieniem sie obsługi przy pierwszych opadach. Do poprawki. Ośrodek sympatyczny- ale raczej dla tych co lubią sie spokojnie powozić na sniegu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Chciałbym zamieścić cennik na nadchodzący sezon 09/10 ;) Oby nam tylko śnieg spadł ;) Pojedynczy wyjazd: 4,50zł 10 wyjazdów: 40zł 20 wyjazdów: 75zł - KARNETY CZASOWE Dopołudniowy (9-13): 35zł Popołudniowy (13-17): 35zł Wieczorny (17-21): 35zł 1-godzinny: 18zł Całodniowy (9-17): 50zł Całodniowy (9-21): 70zł 2-dniowy: 130zł 3-dniowy: 180zł 4-dniowy: 220zł 5-dniowy: 250zł 6-dniowy: 280zł Tygodniowy: 300zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ze śniegiem jest ubogo :( stok jest przygotowany na beton ale śniegu jest mało, od 9 do 10 pustki potem trochę ludzi cały czas bez kolejki do wyciągu(była kolejka do kasy) ok 11 dużo ludzi a że stok jest wąski to trzeba było się zwijać, ogólnie dobrze warunki trudne ale do zniesienia (nie warto brać nowych nart) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...