Skocz do zawartości

Góra Kamieńsk


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z żonką z Kamińska warunki dzisiaj dostateczne z dużym plusem strasznie dużo przetarć po całych trasach śnieg zmrożony (co dziwne na trasie 1 i 2 były pasy po ratraku i tam śnieg był super ciekawe dlaczego tylko pasy a nie cała trasa przeratrakowana) duży plus za małą liczbę osób do krzesełek szło na bieżąco mało tego tylko raz jechaliśmy w czwórkę a tak to z żoną tylko we dwoje. Generalnie dzisiaj wypad udany ale nie wiem jak jutro będą jeździć zwłaszcza że mają tam być zawody które i tak nie wiem gdzie się odbędą bo generalnie wszędzie można naciąć się na żwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być temperatura ujemna żeby śnieg z armatki opadł i związał na stoku

Nie do końca tak jest. Obecnie istnieje na rynku sporo preparatów i firm, które umożliwiają produkcję śniegu, nawet przy plusowych temperaturach. Do najbardziej znanych i cenionych na rynku należy mi.in. Snowmax Jedyny warunek, to - oprócz zasobności portfela właściciela areału - bezwzględnie wymagane suche i minimalnie wilgotne powietrze. Widok zaś niebieskiego śniegu na alpejskich stokach jest też i tego m.in przykładem ;-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest. Obecnie istnieje na rynku sporo preparatów i firm, które umożliwiają produkcję śniegu, nawet przy plusowych temperaturach. Do najbardziej znanych i cenionych na rynku należy mi.in. Snowmax Jedyny warunek, to - oprócz zasobności portfela właściciela areału - bezwzględnie wymagane suche i minimalnie wilgotne powietrze. Widok zaś niebieskiego śniegu na alpejskich stokach jest też i tego m.in przykładem ;-) Zdravim :-)

No tak Jareczku ale mowa jest o Kamieńsku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj byłem w godzinach 11.30-14.30, ruch spory ale to chyba przez zawody. Do krzesełka trzeba było chwilę postać ale wszystko w granicach przyzwoitości, kolejka nie sięgała poza płotki. To był mój pierwszy wypad na tę górkę i jestem pozytywnie zaskoczony - trasa dobrze przygotowana, przetarć jak na lekarstwo, ogólnie beton po którym można było ładnie pocisnąć. Do tego słoneczko w twarz na wyciągu :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Trwa naśnieżanie trasy nr 1 i nr 3 (wyciąg talerzykowy - mały). Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych planowane otwarcie przewidziane na 28.01.2012 r. W dniu 27.01.2012 r. wieczorem zostanie potwierdzona informacja dotycząca uruchomienia stoku narciarskiego. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

w końcu po miesiącu prób coś się ruszyło... otwarta ma być póki co węższa i bardziej wymagająca trasa, jednakże nie polecam się wybierać tam od razu w weekend po otwarciu, od poniedziałku do piątku pod wieczór będzie raczej pustawo. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie stoku narciarskiego Góra Kamieńsk w sobotę 28.01.2012 r. od godziny 9.00 - trasa nr 1 (kolej linowa). W niedzielę 29.01.2012 r. otwarcie trasy nr 3 (wyciąg talerzykowy - mały). Trwa naśnieżanie trasy nr 2. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

tak więc w sobotę rusza węższa trasa, koło wtorku otwarty będzie cały stok, ktoś ze SkiForumowiczów wybiera się tam w tygodniu? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś , od 17 do 21. ludzi na początku sporo, po 18 już pustawo, do krzesła bez kolejki, wszystko w biegu. warunki świetne, stok naprawdę konkretnie przygotowany. na minus czterech półdebili śmigających na krechę nie patrząc na dzieciaków itp, grali sobie w berka na nartach, idioci . w tygodniu trzeba się znów przejechać ! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Byłem w sylwestra od 1730, warunki naprawdę bardzo dobre, śnieg szybki, muszę chyba nawet odwołać to co kiedyś powiedziałem ze się nie da bujnąć na tej górze bo warun był taki że jeździło się super. Zero kolejek, w 3.5 h zjechałem jakieś 25 razy, jest lepiej niż to wygląda na kamerkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj, przez ostatnie dni naśnieżyli trochę i jeździło się bardzo przyzwoicie. Spora mgła, mimo dodatniej temperatury nie było wcale mokro, najmniej przetarć było tradycyjnie na trasie nr 1. Przyjechałem około 10.30 ale i tak opłacało się kupić karnet poranny (do 13.30) - jazda non stop bez kolejek, zrobiłem chyba z 15 kursów i miałem dość. Jak pogoda się nie pogorszy (nie ociepli) to można spokojnie jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem się wczoraj rano na górkę, po nocnych opadach deszczu pojawiło się troszkę przetarć, ale od 9 do 13 udało się dobrze zmęczyć i wyjeździć ;). na węższej trasie nr 1. warunki dobre, choć wiadomo, że śnieg mokry i ciężki, na szerszej sporo przetarć co widać na zdjęciach i niestety mnóstwo nierówności. lodu praktycznie zero :). btw. pod koniec wjazdu krzesłem widać po prawej rosnącą kolejną górę koło Szczercowa, wie ktoś jak sprawy się tam toczą? :) 2013-01-10 10.08.02.jpg

Załączone miniatury

  • 2013-01-10 11.59.35.jpg
  • 2013-01-10 11.59.21.jpg
  • 2013-01-10 11.57.04.jpg
  • 2013-01-10 11.57.01.jpg
  • 2013-01-10 11.55.14.jpg
  • 2013-01-10 11.55.03.jpg
  • 2013-01-10 10.08.09.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano nieźle, kilka centymetrów świeżego puchu, rozjechanego natychmiast. Ludzi zadziwiająco dużo, zwłaszcza w wieku szkolnym. Skąd ich tyle, przecież ani my, ani warszawka ani Częstochowa nie ma teraz ferii? Kolejka do kanapy na kilka minut, na orczyk 4-6 osób do bramki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...