Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Góra Kamieńsk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 06 wrzesień 2007 - 09:02

Kamieńsk - Góra Kamieńsk
Największy stok na nizinach.
czteroosobowa kolejka z ruchomym chodnikiem o przepustowości około
2000 os. / h. firmy Doppelmayer.
wyciąg talerzykowy o długości ok. 700 metrów i przepustowości ok. 800 os / h
wyciąg talerzykowy dla początkujących narciarzy o długości ok. 160 metrów
i przepustowości ok. 600 os / h

Strona ośrodka: http://gorakamiensk.info

Położenie
OSiR "Góra Kamieńsk" usytuowany jest 18 km od Bełchatowa (1 km od drogi wojewódzkiej nr 484,
Bełchatów - Kamieńsk), 6 kilometrów od drogi krajowej Warszawa - Katowice (krajowa jedynka).

Dojazd
Zjeżdżając z trasy Warszawa - Katowice, na wysokości Kamieńska, mamy do przejechania jeszcze 6km. Jeśli miniemy miejscowość Szpinalów (są tu przy drodze dwa sklepy spożywcze po lewej i prawej stronie), to już jesteśmy prawie na miejscu.
Jeszcze tylko skręt w lewo przed wzniesieniem drogi (na które nie wjeżdżamy) i 1 km dzieli nas od OSiR Góra Kamieńsk. Znaki nas zaprowadzą.

Jeżeli jedziemy od strony Bełchatowa, to za skrzyżowaniem w miejscowości Kalisko, napotkamy las po obydwu stronach drogi. Po wyjechaniu z lasu po prawej stronie ukaże nam się Góra Kamieńsk.Jeszcze tylko 1 km prostej drogi i zjeżdżając w dół drogą, należy już zwolnić, gdyż zaraz powinniśmy skręcić w prawo.

Parkingi
Na miejscu są bezpłatne parkingi na ponad 500 samochodów.

Miejscowości
Kamieńsk - odległość ok 5 km
Bełchatów - odległość ok. 20 km
Radomsko - odległość ok. 20 km

Noclegi
Na miejscu jest kilkanaście miejsc noclegowych od 50 zł / os za noc. W poblizu jest kilka hoteli i ośrodków: Hotel Wodnik, Olimpus w Kleszczowie, Wawrzkowizna, a w Bełchatowie: Sport Hotel, Santin, Energetyk

Trasy
Główna trasa ma długość 760 metrów i jej szerokość waha się od 30 do 150m a różnica wzniesień to 123m. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a u jego ponóża czeka na narciarzy pełne zaplecze gastronomiczne i sanitarne oraz parking dla 500 samochodów.

Ceny
http://www.gorakamie...id=15&Itemid=40

Kamera online
http://www.gorakamie...id=12&Itemid=36

Aktualne warunki
http://www.gorakamie...id=12&Itemid=36

Serwis narciarski
Jest serwis w budynku wypożyczalni. Nowe maszyny i przeszkolona obsługa.

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
Szkoła narciarska i snowboardowa Biwak.

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)
Na miejscu są restauracje i bary, gdzie niestety cena posiłów nie jest wprost proporcjonalna do jakości.

Galeria zdjęć
http://www.gorakamie...ategory&catid=3

#2 robbur

robbur

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2009
0

Napisano 03 styczeń 2009 - 13:57

Otwarte tylko pół jednej trasy i trzy parkingi ludzi.
Kamera nie działa- przypadek;) Ale dajmy im szanse bo dwa sezony dopłacali do interesu! Tylko więcej rzetelności na oficjalnej stronie:mad:

#3 ddChavez

ddChavez

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • Radomsko/Wrocław

Napisano 03 styczeń 2009 - 15:39

Krótka relacja.
O godzinie 8:30 staliśmy już w kolejce po karnety. Panie z kasy rzuciły ni z tego ni z owego plotkę, że ze względu na trudne warunki (?) nie zostanie dziś uruchomiona kanapa. Część ludzi od razu zwinęła się do domu. My zmieniliśmy plany i zamiast kupić karnet dopołudniowy, kupiliśmy na kilka zjazdów na orczyk. Na początku kolejka do orczyka była na jakieś 20-25minut. Po godzinie kanapa ruszyła ale nam już nie chciało się stać po karnet. Ludzie przy okienku mówili, że stali 1:40h. Wkurzony jestem strasznie bo myślałem, że kasjerki mają sprawdzone informacje.
Co do samych warunków na stoku... Naśnieżona jedna trasa więc tłok był spory. Miejscami ziemia plus kamienie ale ogólnie pozytywnie, przecież to niziny i mróz od niedawna dopiero chwycił.
Podsumowując, fajny stok ale sprawy organizacyjne mnie trochę zraziły.

#4 vincentlodz

vincentlodz

Użytkownik

• Pip
  • 38 postów
  • Na forum od: 01.2008
1
  • Umiejętności: 7
  • Łódź / Zakopane

Napisano 03 styczeń 2009 - 20:56

Właśnie wróciłem z Kamieńska. Na stok dojechałem o 12 i godzinę przestałem w kolejce po karnet. Niestety kolejki do wyciągów na 10-15 minut. Na zwężonej górze wielu słabszych narciarzy nie daje rady i blokuje trasę. Duży minus dla obsługi za brak siatki oddzielającej orczyk od stoku przez co gorsi narciarze wypadając z trasy wjeżdżali w osoby jadące wyciągiem. Mimo to jestem zadowolony z tego wypadu:)

pozdrawiam.

Vincent:D

#5 Mister K

Mister K

Użytkownik

• PipPipPip
  • 334 postów
  • Na forum od: 10.2008
76
  • Umiejętności: 6
  • Pabianice

Napisano 04 styczeń 2009 - 19:55

Krótka relacja.
O godzinie 8:30 staliśmy już w kolejce po karnety. Panie z kasy rzuciły ni z tego ni z owego plotkę, że ze względu na trudne warunki (?) nie zostanie dziś uruchomiona kanapa. Część ludzi od razu zwinęła się do domu. My zmieniliśmy plany i zamiast kupić karnet dopołudniowy, kupiliśmy na kilka zjazdów na orczyk. Na początku kolejka do orczyka była na jakieś 20-25minut. Po godzinie kanapa ruszyła ale nam już nie chciało się stać po karnet. Ludzie przy okienku mówili, że stali 1:40h. Wkurzony jestem strasznie bo myślałem, że kasjerki mają sprawdzone informacje.
Co do samych warunków na stoku... Naśnieżona jedna trasa więc tłok był spory. Miejscami ziemia plus kamienie ale ogólnie pozytywnie, przecież to niziny i mróz od niedawna dopiero chwycił.
Podsumowując, fajny stok ale sprawy organizacyjne mnie trochę zraziły.

Jak kupiłeś karnety na orczyki to prawdopodobnie były punktowe, a tymi mogłeś posługiwać się na kanapie, wjazd zabierał 60pkt, ja tak zrobiłem

Pozdrawiam

Góra Kamieńsk (KWB Bełchatów) na stronie internetowej:

Taryfy w soboty ,niedziele i święta
Karnet poranny od 9.00 do 13.30 : kwota 35,00 zł

Podczas gdy faktycznie 45,00zł
Lub jak kto woli:
Dni świąteczne , soboty i niedziele:
Opis Ilość punktów za
jeden wjazd Cena za jeden
wjazd w zł.
9.00 - 13.00 50 5,00

Podczas gdy faktycznie 60pkt

Użytkownik Mister K edytował ten post 04 styczeń 2009 - 19:59
dodałem fragment innego posta

#6 Zgnily

Zgnily

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 11.2008
2
  • Warszawa

Napisano 05 styczeń 2009 - 11:34

Witam
My bylismy wczoraj ( niedziela ) od 10 do 16.00
Karnet wykupilismy do 17.00 za 65 pln
jeździlismy tylko kanapa
Cza oczekiwania do 11.00 nie wiecej jak 5 minut, 11-13 ok 10 minut a potem znowu zrobiło sie luźno
Warunki
Rano było całkiem całkiem ( choc na górze były juz przetarcia ) a później stale pogarszały sie warunki. po 13.00 przejazd górnego odcinka to ju była walka ( kamienie, ziemia muldy ) część środkowa i dolna warunki średnie.
Ogólnie mimo trudnych warunków wyjazd udany i dobre przetarcie przed wyjazdem w góry.

#7 Spidey

Spidey

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 10.2007
0

Napisano 07 styczeń 2009 - 11:20

Ja niestety mam mieszane uczucia.
Kamieńsk odwiedziłem w poniedziałek, 160 km. w jedną stronę, ale dla mnie najbliższy większy stok. Wykupiłem poranny karnet (9:00-13:30) około godziny 9:30, do kas kolejek brak.

Od razu rzuciło mi się w oczy, że w nocy mimo ok. 10 stopni mrozu prawdopodobnie nie dośnieżali, a stok nie widział ratraka "na oczy".
Przez cały ten czas ludzi mało, nie czekałem w kolejce ani razu! Duży plus.

Oczywiście otwarta tylko środkowa część. Na górę chodziły wszystkie wyciągi, ale kanapa tylko na połowę prędkości (jechało się tyle samo czasu na górę co orczykiem).
Na górze duże przetarcia możliwy przejazd tylko środkiem (ok. 12 metrów szerokości) i bokiem koło orczyka (5 metrów, trochę niebezpiecznie blisko-gdzie siatki?), a z drugiej strony sporo ziemi i lodu.
Dół trasy był spoko.
Niestety widać, że właściciele oszczędzają na śniegu, w czasie dnia włączone dwie armatki (jedna na samym szczycie produkuje góry śniegu) i dwie lance, które dośnieżały jedynie zamkniętą trasę, mimo że ludzie cieli na kamieniach narty na tej otwartej.
Do tego prawdopodobnie zdecydowano się specjalnie zwolnić kanapę, by kliencie nie rozjeździli za szybką resztki śniegu.

Co by było za mało, administrator ich strony nie puszcza komentarzy nie przychylnych warunkom i przygotowaniu stoku (mojego w podobnym tonie co ten nie puścił), więc trzeba brać poprawkę na informacje zawarte na ich stronie.

Mimo tylu narzekań jestem zadowolony, ludzi mało, moje pierwsze narty w tym sezonie i jeśli tylko właściciele mniej skąpili by na produkcję śniegu byłoby idealnie.

Ogólnie polecam, ale lepiej się wstrzymać do większych opadów śniegu.

#8 betty

betty

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 07 styczeń 2009 - 20:54

Byłam dziś na Górze Kamieńsk. Jest coraz więcej naturalnego śniegu i w tygodniu jest zdecydowanie mniej ludzi. Polecam nocleg blisko stoku Góra Kamieńsk - ok. 300 m. w miejscowości Huby Ruszczyńskie 6, u pani Barbary Stępień (tel. 044 6817 209). Fajnie,ciepło i blisko.

pozdrawiam wszystkich narciarzy :)

#9 decent

decent

Użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
  • Na forum od: 09.2008
42
  • Łódź

Napisano 13 styczeń 2009 - 09:37

Podzielę się swoimi wrażeniami z Kamieńska, Byłem wczoraj 12.01.2009 od godziny 18 do 21
do godziny 19 stok jeszcze się jakoś trzymał później zaczęło mocno wiać i była już totalna porażka, zaczęły pojawiać się duże połacie lodu i kopny naniesiony wiatrem śnieg, tak więc warunki były trudne zwłaszcza dla osób początkujących.
Ogólnie stok zaskoczył mnie i to bardzo pozytywnie porównał bym go do Małego Cichego zwłaszcza trasę nr 1 najpierw dość stromo a później bardzoooo spokojnie ;-) Myślę tylko że kopalnia traktuje go tak trochę po macoszemu, prawdopodobnie chodzi o kasę przydało by się częstsze naśnierzanie zwłaszcza że warunki jak nigdy są bardzo dogodne w nocy i w dzień mróz i tak ma być przynajmniej do końca stycznia tak więc mogli by się bardziej postarać.
Jedyny minus wczorajszego wyjazdu do banda czterech baranów inaczej tego nie mogę ująć jeżdżąca na krechę bez umiejętności skręcania jeden taki zaatakował mnie wpadając na mnie od tyłu, później się tłumaczył że nie wiedział że będę skręcał.
Ogólnie stok ma duży potencjał i polecam go tylko przed wyjazdem radzę upewnić się co do warunków jakie na nim panują.

#10 Szulamitka

Szulamitka

Użytkownik

• Pip
  • 79 postów
  • Na forum od: 12.2007
4
  • Częstochowa

Napisano 13 styczeń 2009 - 14:56

Byłam w ndz. od 17 do 21.oo (8 wjazdów orczykiem + 9 wjazdów kanapą). Szerokość stoku - super, ukształtowanie stoku -urozmaicone, nie nudzi się, super. Bliziutko od Częstochowy, Łodzi... Ale warunki na stoku były b.ciężkie: na górze przetarcia do trawki, oblodzenie na całej powierzchni, wiatr całkowicie rozdmuchał sypki śnieg, zero kontroli nad nartami; im niżej, tym więcej muld. Kamyczki i spore bryły lodu (można sobie było wziąć na pamiątkę jak z kopalni w Wieliczce)...
Ludzi ubywało, podjeżdżało się prawie bez czekania, także szkoda, że zły stan stoku nie pozwalał na pełną frajdę.
Trasa nr1 wyglądała lepiej niż 2 i 3. Ale szkoda, że kanapa wolniejsza od orczyka.
Karnety czasowe - 40 PLN... dziwne, że jazda nocna w tej samej cenie, a nie tańsza, choć krótsza o 30 min. i w najgorszych warunkach...
Parkowanie o g.17-tragiczne: brak parkingowych,którzy kierowaliby tym. Na terenie ośrodka i w krzakach, na poboczu :D - parking bezpłatny, a po drodze do Góry parkingi prywatne, płatne (chyba jednorazowo 5 PLN).
No i niespodzianka na pożegnanie: kasjerki nie miały 20 PLN i 40 PLN na zwrot kaucji (bez drobnych nie przyjeżdżaj) - szkoda, że wcześniej nie rozmieniły sobie np. w barze :))
A taki fajny stok i w korzystym miejscu...
Konkurencyjna stronka informacyjna: http://www.gorakamiensk.kwb.pl/ oraz przydatne zdjęcia stoku: http://www.efotogale...ndex.php?m=1284

#11 Apach

Apach

Nowy użytkownik

• 18 postów
1
  • Kamieńsk

Napisano 17 styczeń 2009 - 17:26

Witam
Byłem dzisiaj (17.01.09r) na stoku i powiem Wam, że było Super.
Jeśli chodzi o kolejki to 5-7 min i jechało się na górę. Sama trasa przygotowana dosyć dobrze, tzn. w niektórych miejscach występują małe oblodzenia ale da się z tym żyć :)

Polecam szczególnie jechać w godzinach południowych wtedy było stosunkowo niewiele ludzi. Można się było wyszaleć :)

Pozdrawiam

#12 skijack555

skijack555

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 12.2008
1
  • Umiejętności: 7
  • Częstochowa

Napisano 17 styczeń 2009 - 19:21

Faktycznie dzień był niezły , ale zaczął się fatalnie - zaraz po godz 9 awaria wyciągu krzesełkowego .Zero informacji, ludzie rzucili się na wyciąg talerzykowy ,ogromne kolejki a czas ucieka.Część narciarzy miała dość.chciała oddać w kasie karnety terminowe a tu figa! Regulamin ośrodka nie przewiduje takie sytuacji,są to przyczyny niezależne od organizatorów a system kasowy nie przewiduje zwrotu pieniędzy-paranoja!zanosiło się na niezłą zadymę,ale na szczęście dla wszystkich wyciąg ok godz 10 ruszył .Ale niesmak pozostał.
  • tewew podziękował za tę wiadomość

#13 decent

decent

Użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
  • Na forum od: 09.2008
42
  • Łódź

Napisano 17 styczeń 2009 - 22:18

byłem wczoraj 16.01 od godziny 18 do końca i było całkiem nieźle prócz początkowego odcinka gdzie były muldy i lód :(
był to mój drugi wypad i jestem bardzo zadowolony szkoda tylko że idzie ocieplenie ale w Poniedziałek jeszcze pojadę :)

#14 ddChavez

ddChavez

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Radomsko/Wrocław

Napisano 23 styczeń 2009 - 13:11

Przykra wiadomość moi mili. Od soboty 24.01.2009 stok zostaje zamknięty. Śnieg topi się w oczach.
Mam nadzieję, że w lutym przyjdzie jeszcze ochłodzenie bo jeszcze się w tym sezonie nie najeździłem.

#15 kamils94

kamils94

Użytkownik

• Pip
  • 47 postów
4
  • Tomaszów Mazowiecki k. Łodzi

Napisano 14 luty 2009 - 12:09

a ja zamierzam tam jechać w niedziele. Akurat pogoda dopisze:D

#16 Violet

Violet

Użytkownik

• PipPip
  • 121 postów
  • Na forum od: 02.2009
18
  • Warszawa/Ząbki

Napisano 14 luty 2009 - 14:14

Mam nadzieję, że dobre warunki sie utrzymają. Chce pojechać z całą rodziną w przyszłą niedzielę:)

#17 Pawson_7

Pawson_7

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 02.2009
0

Napisano 14 luty 2009 - 14:24

Czy ktoś wie, jakie teraz są tam warunki? I czy wszystkie wyciągi już uruchomili?

#18 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12900 postów
  • Na forum od: 11.2007
7731
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 14 luty 2009 - 14:28

Witam
http://www.gorakamie...walentynki.html
Jedziemy jutro rodzinnie. Do zobaczenia.
Jakby co 501753831 Mitek

#19 kamils94

kamils94

Użytkownik

• Pip
  • 47 postów
4
  • Tomaszów Mazowiecki k. Łodzi

Napisano 14 luty 2009 - 17:52

Czy ktoś wie, jakie teraz są tam warunki? I czy wszystkie wyciągi już uruchomili?

warunki są dobre, wszystkie trasy i wyciągi otwarte. Możesz śmiało tam jechać. Sniegu od 10-50 cm.
  • Pawson_7 podziękował za tę wiadomość

#20 ddanil

ddanil

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 12.2007
1

Napisano 16 luty 2009 - 14:01

Jeździłem 14 lutego od 9.00 do 13.30. Zdążyłem w tym czasie zjechać nieco ponad 20 razy. Karnet 45PLN.
Warunki dobre-bardzo dobre. Na początku dnia świeży śnieg (ok. 10 cm) na ratrakowanych rano/nocą trasach - warto było, aby tuż przed początkiem jeszcze raz przejechały, warunki byłyby pewnie jeszcze lepsze, a i śnieg będzie się dłużej trzymał podłoża. Później śnieg został rozjeżdżony i mniej więcej ubity przez narciarzy. Minimalne przetarcia i kamyczki na szczycie.
Do 10.30 jazda bez stania do wyciągu. Potem nieduża kolejka - czas oczekiwania max 5 minut.
Jedyny minus: wolny wyciąg krzesełkowy (prędkość taka jak sąsiedniego orczyka).
D.

Użytkownik ddanil edytował ten post 16 luty 2009 - 23:04

• Pawson_7 podziękował za tę wiadomość