Skocz do zawartości

Chrzanów - Narciarski Raj "Skała" u Rzetelskiego


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Chrzanów - Narciarski Raj "Skała" u Rzetelskiego Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://nartraj.rzetelski.com.pl/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Wczoraj odwiedziłam stok w Chrzanowie /obok Janowa Lubelskiego/ pierwszy raz. Powiem, że zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Trasy rzeczywiście krótkie -w granicach 500 m nie powalają długością...ale za to 1 i 4 szerokie jak lotnisko:) ..idealne do nauki...Świetnie przygotowane...cały czas widać było obsługę pracującą również przy orczykach podsypującą śnieg dla wygodnej jazdy "pod górę":)...Mało ludzi w ciągu tygodnia...Dla lubelszczyzny to niezła rozgrzewka przed czymś większym:), tacy "desperaci" jak ja ze świetokrzyskiego /dla mnie to całe 100km./ też na popołudniową jazdę po pracy mogą:) POLECAM! Jest i ośla łączka dla całkiem początkujących...i coś dla deskarzy... Pomału rozwija się też zaplecze -kuligi, nowa karczma, wiecznie płonące ognisko i grill dla tych co na powietrzu wolą- "zakanszać":) a tu strona: http://nartraj.rzetelski.com.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Byliśmy wczoraj, zaczęliśmy sezon ( dopiero teraz, niestety) Ludzi sporo, trasy nieżle przygotowane, ale ogólnie jakoś bez rewelacji. Na rozruch może być. Moje dziecko stwierdziło-" ee , dużo oszołomów, na krechę jeżdżą". Wrażenie, że w Rąblowie bardziej klimatycznie , no i dojazd lepszy , tutaj droga fatalna, zwłaszcza ostatni odcinek. Ale pojeżdziliśmy i to najważniejsze:p Pozdrawiam:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam Ciekawe czy Pan Rzetelski będzie musiał podbić ceny na nowy sezon. Jak się odbiją ambicje polityczne na naszym nartowaniu. Proponuje ankietę. Lepiej, czy drożej - przepraszam, gorzej. Miało powstać krzesełko. Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 28 wrzesień 2011 - 12:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na stokach we Włoszech - Livigno,Weremień i wszystkie dookoła Lublina. Pracownicy nigdzie nie kazali kasować dzieciom karnety które wjeżdzały na jednym orczyku z rodzicem. Obsługa z Chrzanowa karze nawet dziecku 1-rocznemu (słowa Jacka) płacić tyle samo, mimo, że z tobą na jednym orczyku robi jeden wjazd. Gratuluję Panu Rzetelskiemu podejścia i pracowników - pewnie się dorobicie na tym. Ja już do was nie zajrzę i pewnie żaden z moich znajomych. Pozdrawiam Tacek

Mnie również zirytowało, iż trzeba ponosić opłaty za takie małe dzieci. A ci co 'obsługują' orczyki są bardzo nie mili... Zobaczymy czy coś w tym sezonie się zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ta sobie popatrzyłem dziś kamerką na ośrodek a tam...
Nie wiem czy to tylko kamerka ale ścięte zostało pół górki - czyżby miała się stać ta górka czymś na kształt Bobliwa - płaska i bez pomocy kijków w dół ani rusz ????
Zobaczymy
ale dobrze to nie wygląda ...
COś tak czuję że była sobie górka .. niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Tydzień temu dachowałem na nartach i coś ponaciągałem w biodrze - smary, maści itp. dały jakiś efekt,

ale postanowiłem - konieczna jest rehabilitacja.

Na ośrodek rehabilitacyjny wybrałem Nartraj Rzetelskiego w Chrzanowie. Zaordynowałem 2x1 godz. kuracji.

Przed południem kiepskie warunki widocznościowe - pochmurno, trochę padał śnieg, ale z tendencją do poprawy.

Prawa (patrząc od dołu) strona stoku lepiej przygotowana.

Nie byłem w zeszłym roku, to też byłem ciekaw zmian. Wspomniana prawa strona trochę przebudowana - dodane

łączniki "nowe trasy" - zmiany pozytywne, bo więcej miejsca do pojeżdżenia i różnorodnie. Przez parę godzin nie można się zanudzić nawet na takiej małej górze.

 

Ludzi trochę było, ale pracowały wszystkie wyciągi, zapewniając pełną przepustowość. Wszystko czynne.

 

Teraz najlepsze - na szczycie stoku usypana kolejna wielka góra ziemi, widać to nawet na kamerkach. Na mapce tras przy kasach wielka krecha w poprzek z napisem "kolej 2016/17". Pytam obsługi - ki czort? Mówią tak, tak - będzie krzesło 4-osobowe!!!

Super - trzymam kciuki za pierwsze krzesło na Lubelszczyźnie.

 

W barze - żurek z chrzanem (jak to w Chrzanowie) trzyma poziom, soki z prawdziwych owoców - tłoczone na Roztoczu,

jest też pizza, ale nie byłem na tyle głodny.

 

UWAGA: dojazdówka od trasy Lublin-Biłgoraj odśnieżona, ale biała - opony zimowe trza mieć, zwolnić i uważać bo ślisko,

szczególnie jak się jedzie z Lublina skręcając przy młynie, a nie dalej w Goraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

To podpowiedzcie mi, bo jeszcze tam nie byłem ale w tym roku pewnie pokombinuje, żeby zalecieć. Jak ten stok wygląda w porównaniu z Rąblowem czy Kazimierzem Dolnym, czy może bardziej przypomina Bałtów ?.

Jest lepszy niż wymienione przez ciebie - wg mnie bardzo fajny kąt nachylenia, przyjemna trasa, oczywiście bardzo krótka, ale da się nabrać prędkości i wykonać kilka porządnych skrętów. Gdyby ta trasa była w Alpach i stanowiła fragment dużego stoku to często bym ją odwiedzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiedzcie mi, bo jeszcze tam nie byłem ale w tym roku pewnie pokombinuje, żeby zalecieć. Jak ten stok wygląda w porównaniu z Rąblowem czy Kazimierzem Dolnym, czy może bardziej przypomina Bałtów ?. 

 

Jest lepszy niż wymienione przez ciebie - wg mnie bardzo fajny kąt nachylenia, przyjemna trasa, oczywiście bardzo krótka, ale da się nabrać prędkości i wykonać kilka porządnych skrętów. Gdyby ta trasa była w Alpach i stanowiła fragment dużego stoku to często bym ją odwiedzał.

Potwierdzam, trasa efektywnie znacznie dłuższa od pozostałych,w dodatku z jednorodnym nachyleniem, jednak z powodu odległości częściej bywam w Rąblowie. 

Biorąc pod uwagę fakt że to nie są góry, nawet nie pogórze, określenie "bardzo krótka" nie jest trafione :) - bardziej trafnym byłoby "najdłuższa w regionie", da się wykonać znacznie więcej skrętów niż kilka  :)

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na szczycie "góry" w Chrzanowie:

attachicon.gifSAM_5836.JPGattachicon.gifSAM_5837.JPG

Pozostaje śledzić rozwój tej inwestycji.

No i jest - pierwszy wyciąg krzesełkowy na lubelszczyźnie  :)  !!! W Chrzanowie dobre zmiany - dziś sobota - stok dobrze przygotowany, dużo miejsca, mimo wielu samochodów i narciarzy - bez wielkich kolejek do wyciągów, na stoku bez gigantycznego tłoku - można sobie spokojnie znaleźć bezpieczną i przyjemną linię przejazdu, w knajpie w miarę luz. Wyszło trochę słońca. Tylko te 60 zł za 3 godziny trochę boli.

Załączone miniatury

  • chrzanów_20-01-2018_018.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Tylko te 60 zł za 3 godziny trochę boli.

60 zł / 3 h = 20 zł / h -  soboty, niedziele, święta   

45zł / 3h + bonus 1h = 45 zł / 4h = 11,25 zł / h  - w tygodniu 

z Lublina masz tylko 70 km, ja z Siedlec 3 x dalej  (zimą 210 km / 3 h dojazdu)   :(

 

Byłem wczoraj - wielki plus za kanapę bo nogi odpoczywają szczególnie że pierwszy raz w tym sezonie.

Malkontenci jak zawsze byli - krytykowali  że kanapa bez osłony, że nie podgrzewana, że na stoku twardo, że ślisko,  ... 

na co ja (w podobnym tonie) - "... szkoda że nie można tu kupić ciupagi"     :unsure:  B)   :rolleyes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...