Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Puławy - Kiczera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 roni

roni

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 03.2010
2
  • Mielec

Napisano 23 grudzień 2010 - 23:17

Był ktoś może ostatnio na stoku , ciekawi mnie jakie warunki panują i czy dało by się w święta pośmigać

#22 pawelw

pawelw

Użytkownik

• PipPipPip
  • 377 postów
  • Na forum od: 10.2007
112
  • Umiejętności: 8
  • wawa

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:16

Byłem zdecydowanie nie polecam - trasa FATALNIE przygotowana - kamienie, lód koszmarny, obsługa się leni z dosypaniem śniegu na stacji górnej. jednym słowem kaszana. Trochę żal bo z roku na rok jest coraz gorzej. w/g mnie stan trasy to 3 w ich skali...

aha byłbym zapomniał - Radosna kartka na kasie - BRAK obsługi medycznej , brak gopr'u... to to już dla mnie było za wiele...
  • tycoon podziękował za tę wiadomość

#23 piotrek88

piotrek88

Użytkownik

• PipPip
  • 242 postów
  • Na forum od: 02.2008
7
  • Umiejętności: 4
  • Krosno

Napisano 28 grudzień 2010 - 08:43

Również byłem wczoraj na Kiczerze w Puławach.

Ocena 6 w skali to faktycznie nie na miejscu, góra 4.
Jednak zawiedziony nie jestem, spodziewałem się złych warunków, w niedzielę była ocena trasy 4, więc ta 6tka była podejrzana, rano o 9tej można było dać 5, ale o 10/12tej już 4.

Dużo lodu, kamienie gdzieniegdzie tylko.
Byłem zadowolony gdyż wypożyczałem sobie narty i chciałem je wypróbować właśnie w takich w trudnych warunkach :) Odnośnie GOPR u, był wypadek wczoraj na trasie głównej, i było 2 ratowników, mieli na kurtkach napis GOPR, załadowali poszkodowanego na takie sanie i odtransportowali na dół. Więc nie wiem, jak to jest z tym GOPR em na Kiczerze...

#24 pawelw

pawelw

Użytkownik

• PipPipPip
  • 377 postów
  • Na forum od: 10.2007
112
  • Umiejętności: 8
  • wawa

Napisano 01 styczeń 2011 - 02:43

widocznie wezwali gopr "normalnie " tyle ze biedak musiał czekać, swoja drogą wczoraj już kartki nie było a trasa była o wiele lepiej przygotowana...

Użytkownik pawelw edytował ten post 01 styczeń 2011 - 02:44

#25 kiczera

kiczera

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2012
0
  • Puławy Górne

Napisano 09 styczeń 2012 - 16:14

Odpowiadając na Państwa opinie chcielibyśmy sprostować kilka rzeczy:
1) GOPR-u nie ma, są ratownicy medyczni.
2)Temat muld to temat rzeka. W chwili kiedy mają Państwo od 300 do 500 osób na wyciągu lub więcej i część z Państwa zaczyna mocno hamować na górnej ściance (co jest normalne, gdyż nie każdy ma ochotę zjechać "na krechę" z samej góry) to chociaż stok będzie super wyratrakowany będą tworzyć się muldy. Przy tak dużej ilości klientów w trosce o bezpieczeństwo nie będziemy zamykać stoku na 2h aby go ponownie zrobić (dochodzi tutaj jeszcze kilka szczegółów stricte technicznych takich jak np. warunki pogodowe). Nie oszczędzamy na paliwie w ratrakach, itd.
Dobre przygotowanie stoku zajmuje nam od 3 godzin w górę.
3) Temat wiatru i lodu. Co do tego pierwszego niestety nie mamy Boskiej ręki aby zatrzymać wiatr. Zostały posadzone drzewa oraz wybudowane specjalne konstrukcje przypominające płoty, które to odbijają wiejący chodź trochę od południa wiatr.
Druga kwestia - lód. Tworzy się w chwili kiedy wieje bardzo mocny wiatr, który potrafi zwiać nawet dobrze wyratrakowany śnieg z górnych partii stoku.
O sile wiatru zawsze piszemy na stronie Ośrodka KiczeraSki.
4) Trasa pod koleją nie ma sztucznego naśnieżania. W chwili kiedy nie ma wystarczającej pokrywy śnieżnej jest ona zamknięta.
5) Warunki pogodowe zmieniane są na stronie 2 razy dziennie (godzina 8:00-9:00 oraz 15:00 lub później). Nie mniej jednak, jeżeli ktoś z Państwa chciałby uzyskać informację z danej chwili to zapraszamy do zakładki kontakt na stronie Ośrodka KiczeraSki.

Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie, opinie itd to prosimy o kontakt bezpośredni. Postaramy się pomóc, wykorzystać Państwa sugestie tak aby Nasz ośrodek był w pełni przyjazny dla Państwa.

Pozdrawiamy
KiczeraSki

#26 Jasiek0506

Jasiek0506

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2011
5
  • Umiejętności: 7
  • Siemianowice Śląskie

Napisano 01 luty 2012 - 11:24

Witam wszystkich.
Byłem na stoku 29-30.01.2012
Kiczera pozytywnie mnie zaskoczyła tzn: szerokość i zróżnicowanie tras oraz przygotowanie
- trasa 1 (czerwona część) z gródkami lodu ale bez muld i przetarć - krótko ale dosyć stromo i można intensywnie pośmigać (szybko - a nawet bardzo szybko)
- trasa 1 (niebieska cześć) wypłaszczona, do nauki ok., w dolnej części niepotrzebny sztuczny śnieg który tylko wyhamowuje.
- trasa 2 (czerwona) - można podzielić na 2 odcinki:
górny: płaski przez lasek a w miejscu przejścia pod wyciąg dużo przetarć i kamieni
dolny: dobrze przygotowany bez większych przetarć, można go pokonać na niezłej prędkości
- snow park - jak to snow park - było kilku chętnych
- trasa 3 - mój syn (10 lat) nazwał ją "turystyczna" ze wzgledu na prędkość ( można przysnąć w kilku miejscach)
Ogólnie wyjazd uważam za bardzo udany, taka odmiana po "śląskich" górkach (Korbielów, Wisła, Szczyrk)
Temperatura była na granicy mojej wytrzymałości (ok. - 8 do -14)

#27 kiczera

kiczera

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Puławy Górne

Napisano 12 luty 2012 - 10:49

Jak co roku Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki organizuje imprezę Snow Show Weekend. Jest to trzydniowy cykl zawodów, konkursów oraz pokaz najnowszych innowacji wśród sportów zimowych.

W obecnym sezonie przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji w stosunku do lat wcześniejszych (m.in. Zawody Big Air na dużą poduszkę z powietrzem).

Szczegółowy plan imprezy:

Piątek 17.02

- 11:00 – „Puchar Kiczery W Zjeździe Na Krechę” wraz z pomiarem prędkości.
Zawody odbędą się na głównej trasie wyciągu. Pomiar prędkości będzie robiony przez funkcjonariuszy Policji.

- 10:00-12:00 – Dla najmłodszych „Mini Bag Race” – czyli zajazd na poduszkach.
Wyścigi odbędą się na bocznej trasie wyciągu, gdzie będzie specjalnie przygotowany tor.

Sobota 18.02

- 10:00 – „Jibb Session” na całkowicie nowym Snowparku KiczeraSki.
Zawody odbędą się na całkowicie nowym snowparku KiczeraSki, gdzie uczestnicy będą mogli wykazać siękombinacjami tricków na przeszkodach typu: box, rail, corner, itp.

- 10:00-16:00 – Skoki na poduszkę zapewnioną przez firmę Flybag.pl, a w między czasie 13:00-15:00 kwalifikacje do zawodów „Big Air Bag”
Kwalifikacje do zawodów Big Bag Air odbędą się blisko snowparku. Zawodnicy będą skakać na specjalnie przygotowanej do tego celu poduszce powietrznej udostępnionej przez firmę Flybag.pl o wymiarach 12mx10m. Obiekt będzie bardzo dobrze widoczny z wyciągu krzesełkowego.

18:00-19:00 – night session
nocna sesja fotograficzna.

Niedziela 19.02

- 10:00-16:00 – Skoki na poduszkę w między czasie Finał Zawodów „Big Air Bag”

- „Pokaz Speedridingu”.
Pokaz odbędzie się na głównej trasie wyciągu. Uczestnicy będą zlatywać w dół stoku na specjalnych skrzydłach na nartach. W przypadku niekorzystnych warunków będzie można zobaczyć pokaz snowglidingu.
speedridding.pl

- „Skuterami na Kiczerze”.
Wyprawa skuterami śnieżnymi po malowniczych wzniesieniach zlokalizowanych w obrębie Ośrodka Sportów Zimowych KiczeraSki.

Cena za dwa dni skoków na poduszkę 60zł
Cena za jeden dzień skoków na poduszkę 40zł
Cena za pojedynczy skok poduszkę 5zł

Pełny plan imprezy:
PLAKAT_SSW_A2-1.jpg
http://www.kiczerask...ow-show-weekend

Zabezpieczenie medyczne imprezy http://www.eurat.zg.pl/

Poduszkę udostępnia flybag.pl, http://www.facebook.com/Flybag

Serdecznie zapraszamy!

#28 mech15

mech15

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 15 marzec 2012 - 21:24

Byłem niedawno, gdyby nie deszcz i ta płaska, długa część na dole stoku to było by ekstra. kiczera nie chcecie kupić Karlikowa??

#29 janek35

janek35

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 01 grudzień 2013 - 01:48

Bylem raz w zeszlym roku. Znajomi zaprosili mnie do siebie do Krosna i wybralismy sie pojezdzic. Ciuchy pozyczyli znajomi a sprzet wypozyczylem na miejscu. Bylo naprawde fajnie. Stok moim zdaniem byl naprawde dobrze przygotowany. Nie wiem moze akurat tak trafilismy. Sporo ludzi, ale nie trzeba bylo dlugo czekac w kolejce do krzeselka. Pyszne żarełko w knajpce na dole. Kucharz wieczorem nawet gral na fortepianie. Pewnie gdybym mial blizej do znajomych bywalbym czesciej i na Kiczerze. Moze w tym roku tez sie pojawie. 

#30 Daria5511

Daria5511

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 03.2014
2
  • Umiejętności: 1

Napisano 12 marzec 2014 - 08:56

niestety w tym roku porażka, warunki były bardzo kiepskie

#31 zellt

zellt

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 11.2008
3
  • Umiejętności: 1
  • Rz-ów

Napisano 10 styczeń 2016 - 19:25

SKI BUS z Rzeszowa na Kiczerę w super cenie 70zł (w cenie przejazd tam i z powrotem + 5h karnet)

Oferta tutaj: https://www.facebook.com/wycieczkipks/

#32 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 02.2016
545
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 05 grudzień 2016 - 15:45

Kiczera otwarta od Soboty!