Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Chyrowa - Wyciąg Chyrowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 06 wrzesień 2007 - 07:51

Chyrowa - Wyciąg Chyrowa

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 jawy88

jawy88

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 354 postów
  • Na forum od: 10.2006
112
  • Umiejętności: 6
  • krosno

Napisano 08 październik 2007 - 09:33

strona wyciagu http://chyrowaski.pl/
pierwszy rok mieli raczej nie udany ok.14 dni czynny.
kiepski parking-w dobrym miejscu ale nie utwardzony i slabo odsniezany.
trasy dla poczatkujacych

#3 agata77

agata77

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 03 styczeń 2008 - 01:17

Lekka przesada kamienie wystają spod sniegu czynne tylko pół stoku. jezeli komuś zależy na swoim sprzęcie radze poczekac na lepsze warunki pogodowe.

#4 piti

piti

Użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Umiejętności: 7
  • Rzeszów

Napisano 30 grudzień 2008 - 18:32

Zgadzam się z poprzednim postem.
Stok nie przypadł mi do gustu. Po pierwsze jest za mała ilość kart chipowych. Po godzinie od otwarcia stoku, już ich brakowało, a wcale nie było dużo ludzi. Dlatego byłem zmuszony kupić bilet papierowy. Niestety przy rozrywaniu 2 biletów, nieszczęśliwie rozerwałem jeden na kodzie paskowym. Pani z kasy poleciła mi sklejenie go. Niestety nikt nie miał taśmy. W końcu wróciłem do kasy i poprosiłem rozmowę z kierownikiem, bo nic się nie dało, a kolejnych 45 zł nie chciałem wydawać. Czekałem ok. 10 minut, kierownika nie było. Więc opiekun grupy poszedł do kasy i udało mu się zdobyć nowy.

A co do warunków...pozostawiają dużo do życzenia. Co z tego, że jest dosyć szeroki, jak z jednej strony jest armatka, a pod nią zmrożony lód, a po drugiej stronie garby, na których dosyć trudno się jeździ. Droga orczykowa wygląda tak: góra, dół, góra, dół. Nie ma prostego kawałka. Jak już wspomniałem na stoku występuje duża ilość garbów, muld. Na najwyższych partiach da się jeździć, ale niżej jest dosyć trudno. Odnośnie orczyków, dosyć słaba przepustowość. Dzisiaj, mimo, iż dla niektórych dzień pracujący, stało się ponad 15 minut w kolejce. To zdecydowanie za długo.

Szczerze mówiąc, do póki się warunki nie poprawią, to nie polecam.

#5 Salem

Salem

Użytkownik

• PipPip
  • 221 postów
  • Na forum od: 03.2006
24
  • Dębica

Napisano 13 styczeń 2009 - 13:10

Mając dzisiaj trochę czasu udałem się do Chyrowej, aby zobaczyć na żywo jak tam jest.
Zaznaczam, że jest to moja subiektywna opinia.
Nastawiłem się, że zakupię sobie karnet czasowy od 9.00 do 14.00 i tak też zrobiłem. Cena 35 zł plus kałcja 15 zł, więc niezbyt dużo. Zabrałem się do jazdy...
Zjechałem chyba cztery razy po tym betonie jaki zastałem na stoku, do tego garby na których trzebabyło uwarzać aby nie stracić kontroli nad nartami. Do tego ostry wiart, który zwiał im trochę siniegu ze stoku. Sprzedałem karnet przy kasie i wróciłem do chaty.
Trzeba chyba poczekać na jakiś naturalny śnieg aby można pojeździć na tym stoku.
Nie odradźam ani nie polecam tego stoku, ale w takich warunkach jakie zastałem dzisiaj, trudno to było nazwać przyjemną jazdą na nartach. Przypuszczam, że przy lepszych warunkach śniegowych ten stok może być bardźo fajny na zabawę na nartach, ale jak wspomniałem wyżej trzeba poczekać na śnieg, miejmy nadzeję, że jeszcze w tym sezonie.
Skoro może być gorzej to znaczy nie jest źle, a skoro nie jest źle to jest dobrze.

Pozdrowienia Salem

#6 bloos11

bloos11

Użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 01.2009
7
  • Jasło

Napisano 18 styczeń 2009 - 21:22

Byłem dzisiaj stok przygotowany żadnych w/w utrudnień świetnie się jeździło. Tylko jeden mankament- tłum ludzi ale to była niedziela.

#7 DoMo

DoMo

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 12.2008
0
  • Dukla

Napisano 19 styczeń 2009 - 18:50

Ja tam dzisiaj byłem na na na miedzyszkolnych zawodach gminnych. Stok super przygotowany. Płacilismy 10 zł i w tym mielismy karnet 10 zajdzdow, obiadek:D, i darmowe wyjad na wyciąg ten 400m.
A i o miejsce nawet nie pytajcie bo wsytd sie przyznac...

#8 piotrek88

piotrek88

Użytkownik

• PipPip
  • 242 postów
  • Na forum od: 02.2008
7
  • Umiejętności: 4
  • Krosno

Napisano 03 styczeń 2010 - 21:21

Witam.
W tym sezonie chyba zmienił sie właściciel wyciągu, Chyrowa-Ski.

Byłem w Chyrowej 28 grudnia 2009 roku.
Musze przyznać, że jak na warunki pogodowe, warunki na stoku były całkiem przyzwoite. Ale co, stok jest teraz ratrakowany wieczorem po 21 i rano jeśli jest dośnieżany przez noc lub napada naturalnego śniegu. Można to zobaczyć na kamerach jak jeździ ratrak.
Co jeszcze, zdecydowanie mocniej jest naśnieżany, w tym sezonie po tych odwilżach nawet KICZERA miała przerwę a Chyrowa pracowała bez przerwy, a wiadomo jaka była odwilż na święta na Podkarpaciu, jakie ulewy deszczu były i temperatura +12st.C, więc jestem mile zaskoczony.

Na to wygląda, że wreszcie ktoś się zajął tym wyciągiem i jest duża szansa że całkiem fajnie będzie można w tym sezonie tam pojeździć.

Jutro chyba pojadę ponownie.

#9 LUKSUS

LUKSUS

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 10.2009
0

Napisano 06 styczeń 2010 - 21:16

ja wybieram sie tam w niedziele i tez napisze co i jak :) stok chyba szeroki ale z tego co widze na kamerce to niezbyt stromy wiec jakichs predkosci nie osiagnie :P chyba ze sie myle

#10 Dejwid-Podkarpacie

Dejwid-Podkarpacie

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 01.2010
0
  • Jasło

Napisano 07 styczeń 2010 - 11:34

Planuje wybrac sie do Chyrowej jutro na 16 do 20. Powiedzcie jak tam jest wieczorami? Stok w miare przygotowany, czy pojawia sie lód? Duzo ludzi?

#11 Andis 13th

Andis 13th

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 01.2008
1
  • Czudec/Rzeszów

Napisano 15 luty 2010 - 09:18

Jeździliśmy w Chyrowej w sobotę w gęstej mgle a potem w padającym śniegu. Stok bardzo przyzwoity - przygotowany bez zarzutu (a zaczęliśmy jazdy koło południa dopiero), nachylenie równomierne na niemal całej długości, szeroko jak na lotnisku. Nie jest stromo, ale można osiągnąć całkiem niezłe prędkości. Ceny też niewygórowane. Można polecać!

#12 birkut

birkut

Użytkownik

• Pip
  • 60 postów
  • Na forum od: 11.2009
2
  • Umiejętności: 7

Napisano 19 luty 2011 - 19:22

witam
byłem tam w środę i plecam dla jeźdżacych spokojie i ceniących bezpieczeństwo.
stok bardzo szeroki, ludzie jeżdżą zazwycaj po stronie blisko wyciągu tak więc druga strona pusta.
Stok dobrze przygotowany, niestety tylko orczyk.
Jedyny minus to jeżdząc przy świetle należy uważać na słabo widoczne siatki na dole.

#13 byzu

byzu

Użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 01.2010
5
  • New York / Podkarpacie

Napisano 07 marzec 2011 - 17:48

bylem tam 3 dni temu...nic mnie nie wk**wia na nartach jak chamstwo!!!

moze byc lod, moze byc deszcz ale matolow nie trawie...

"inteligentny" inaczej wymyslil ze za bramkami zrobi wolna przestrzen w ktorej narciarze sami sie ustawia do orczyka...jak sie latwo domyslic w PL to raczej marne szanse wiec pcha sie motloch, po nartach skacze byle szybciej byle byle szybciej....

jechalem tam 2h, zjechalem 10 razy i wrocilem do domu bo mnie szlag trafil....

a stok przygotowany tez srednio...
Bucik: Fischer Soma Progressor 120 Deska(i): Fischer Progressor 9 + Salomon Scream 10 Hot

#14 rycho

rycho

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 11.2007
5

Napisano 18 styczeń 2012 - 10:54

Byłem w Chyrowej 2 dni temu i póki co raczej nie polecam tej górki. Owszem śniegu było dość sporo i gdyby nie tych kilkadziesiąt kamyczków na samym dole to i byłoby zupełnie nieźle. Jedno tylko mnie doprowadza do szewskiej pasji: jeżeli kurna płacę niezłą kasę to oczekuję, że stok będzie przygotowany jak należy, a w Chyrowej ratrak jest chyba tylko po to, żeby go pokazywać na zdjęciach. Śnieg był rozjeżdżony, pełno nierówności i dla początkujących zjazd stanowił mały problem. A przecież wystarczyło pojeździć ratrakiem godzinkę i wszystko byłoby ok. Chciałoby się tam jeszcze wrócić. A tak to moja noga (i nie tylko moja) już tam szybko nie postanie.

#15 katarzyna_kilar

katarzyna_kilar

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 01.2014
0
  • Kraków

Napisano 13 czerwiec 2014 - 12:41

Chyrowa jest świetna, nie ma tłumów i można w miarę pojeździć, bez szaleństw ale da się!

#16 Kyto

Kyto

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 12.2013
0

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:16

naprawdę zależy co kto lubi i do czego przywykł