Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Krajno-Zagórze - Sabat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 mirekpaszt

mirekpaszt

Nowy użytkownik

• 27 postów
  • Na forum od: 01.2010
6
  • Umiejętności: 6
  • Radom/Szydłowiec/Warszawa

Napisano 19 luty 2010 - 18:48

Mam pytanie: jadę jutro na (prawdopodobnie) ostatni w tym roku wypad na narty. Jak wyglądała sytuacja na stoku dzisiaj? Pojawiają się przetarcia itp? Da się jeszcze pojeździć?

#22 Seiba

Seiba

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 02.2010
3
  • Umiejętności: 7
  • Świętokrzyskie

Napisano 30 listopad 2010 - 15:16

Stok otworzą "dopiero" 11.12.2010. Info:

Wszystko wskazuje na to że otwarcie sezonu zimowego nastapi w sobotę 11.12.2010r .Wprawdzie śniegu już trochę napadało ,ale aby móc wpuścić narciarzy należy jeszcze tego śniegu masę naprodukować . Nasz stok jest olbrzymi i trzeba pokryc sniegiem około pięć hektarów powierzchni tak aby nie było żadnych przetarć i aby nartostrada wytrzymała ewentualną kilkudniową odwlż. Dlatego też prosimy o wyrozumiałość z tego względu że stok nie będzie czynny w najbliższy weekend to jest 04.12.2010r.

Informujemy również ,że na przełomie roku 2010/2011 powiększymy ofertę dla poczatkujących narciarzy,na bocznej trasie będzie zamontowany dywanowy wyciąg narciarski o długości 100mb co w znacznym stopni uprzyjemni naukę jazdy na nartach ponieważ jazda na takim wyciągu odbywa sie bezstresowo a całą energię narciarz skupia na nauce jazdy na nartach. Zaletą tego wyciagu jest też to że moga korzystać z niego osoby bez ograniczenia wiekowego tak naprawdę od niemowlaka do wieku super seniora.

Serdecznie Zapraszamy na pierwsze zjazdy a my wszystko uczynimy tak aby jazda na naszym stoku była bezpieczna i przyjemna w komfortowych warunkach,. Sabat.

#23 Szkoła Narciarska SKY SKI

Szkoła Narciarska SKY SKI

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 11.2010
5
  • Umiejętności: 9
  • Kielce

Napisano 03 grudzień 2010 - 20:26

Warunki na stoku z każą chwilą coraz lepsze

Otwarcie sezonu planowane jest na 11.XII.2010

Użytkownik Szkoła Narciarska SKY SKI edytował ten post 03 grudzień 2010 - 20:29

#24 tomlys

tomlys

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
  • Na forum od: 08.2010
21
  • Umiejętności: 1
  • Kielce

Napisano 17 grudzień 2010 - 09:41

Bylem wczoraj wieczorkiem warunki dobre dla tych ktorzy lubia lod i roznej wielkosci bryly lodowe i niespodzianki w stylu dziury lub inne rowy . jakos nie mam szczescia do tego stoku ale moze ja za duzo wymagam Przydalo by sie tam troche naturalnego sniegu, na Skoczni to pomoglo Pozdrowienia :cool:

#25 Toro

Toro

Użytkownik

• PipPipPip
  • 431 postów
  • Na forum od: 09.2007
59
  • Warszawa

Napisano 17 grudzień 2010 - 16:12

Skad takie warunki? W kieleckim nie padal snieg?
Dwa pytania - da sie tam wyjechac za trase i smignac te 1000 metrow miedzy drzewami w hmm, puchu? Na zdjeciu widac jakies dostepne choinki po prawej (patrzac w gore). Jest tam miekki snieg?
Jakie orczyki? Talerzyki czy te wygiete? Bo ja deskarz jestem i talerzyki bola ;)
Ile trwa wjazd/zjazd? Bo te 30 zl za 10 razy to wola o pomste do nieba. Tfu, akurat nauczylem sie ostatnio szybko (no dobra, szybciej) jezdzic ;)
Aaa - obsluga. Pani przez telefon nie chciala mi powiedziec jaka dlugosc ma stok i usilnie odsylala do www, gdzie nie mozna latwo znalezc tej informacji. Ogolnie bylem zdziwiony tonem rozmowy - pani prawie mnie olewala ;)

pozdr
Piotr

PS
Juz wiem - na gore jakies 3 minuty na dol 2-3

dodac hmm, 5-6 minut w kolejce, wychodzi 5-6 zjazdow na godzine.
6 godzin * 6 zjazdow to 36 zjazdow na dzien czyli jakies 105 zlotych ;) dobra niech bedzie 90.
Dobrze ze spadam do Szczyrku przed swietami :)

Użytkownik Toro edytował ten post 17 grudzień 2010 - 19:16
juz wiem :)

#26 tomlys

tomlys

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
21
  • Kielce

Napisano 17 grudzień 2010 - 21:20

Przede wszystkim tam nie ma 1000 m zjazdu Drzew tez nie ma i miekiego sniegu tez nie ma Na dzien dzisiejszy jest lod doly i rowy no chyba ze ktos lubi takie warunki Wyciag jest talerzykowy a to ze pani Cie olala to sie nie przejmuj tam jest to standartem Tak ze zycze Ci milego pobytu w Szczyrku bo w Krajnie mily to on by nie byl Pozdrowienia

#27 tra-bel

tra-bel

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 19 grudzień 2010 - 19:21

Byłem dzisiaj, bardzo dużo ludzi, wszędzie doły i rowy.

#28 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 19 grudzień 2010 - 22:08

Kilka lat temu właściciel podawał, że posiada 1000 m stoku, za dwa lata tylko 900 m , dziś w kasie dowiedziałem się, że to prawie 800 m (chyba z parkingiem ) GPS obnażył prawdę całe .... 630 m Nie sądzicie, że zmierzmy w kierunku horyzontu zdarzeń czarnej dziury? Wszechświat się kurczy i to błyskawicznie :P Właściciel stoku chyba za dużo naoglądał sie Star Treka gdzie przestrzeń i czas były bardzo umowne :) ;)
P.s. dla mnie to żenada i pod tym wszystkim podpisują się instruktorzy Firmy ....

#29 tomlys

tomlys

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
21
  • Kielce

Napisano 20 grudzień 2010 - 09:48

:cool:Ganeralnie ten stok to jedna wielka SCIEMA I CHAMOWA poczawszy od dlugosci stoku skonczywszy na obsludze w wypozyczalni a juz nie wspomne o BARZE To chyba wszystko co mam do powiedzenia o Krajnie:cool:
  • robertw podziękował za tę wiadomość

#30 filipm

filipm

Nowy użytkownik

• 15 postów
0

Napisano 11 styczeń 2011 - 16:59

jak tam? byl ktos? jak wrazenia? warto jechac?:)

#31 bartek12

bartek12

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 01.2011
3
  • Wierzbica

Napisano 11 styczeń 2011 - 20:02

Stok nieczynny do odwołania są w stanie otworzyć dla grup powyżej 40 osób. Info z www.sabatkrajno.pl

#32 Szkoła Narciarska SKY SKI

Szkoła Narciarska SKY SKI

Nowy użytkownik

• 17 postów
5
  • Umiejętności: 9
  • Kielce

Napisano 11 styczeń 2011 - 20:59

Byłem dzisiaj, bardzo dużo ludzi, wszędzie doły i rowy.

mam prośbę - wskaż na filmie doły i rowy oraz te Bardzo dużo ludzi
Moim zdaniem w całej Polsce w ładną pogodę połączoną z długim weekendem jest dużo narciarzy.

#33 natik505

natik505

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 26 styczeń 2011 - 17:06

Pojechałam 26 stycznia. Na stronie stoku było napisane iż warunki są "bardzo dobre". Pojechałam więc. Okazało się zupełnie inaczej. Warunki były FATALNE. Śnieg (jeżeli to co było na stoku można było nazwać "śniegiem" ) Był zlodowaciały i nie przejechał po nim ratrak. Nie ma frajdy z jazdy. Aha i uważajcie. Bo za nie zjechane zjazdy NIE ODDAJĄ PIENIĘDZY.

#34 bartek12

bartek12

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
3
  • Wierzbica

Napisano 26 styczeń 2011 - 19:50

pojechałeś dziś okej kolego to był pierwszy dzień otwarcia... gdyż była przerwa z powodu roztopów. A i jeszcze jeno pytanko gdzie oddają kase za nie zjechane zajzdy?.

#35 tomlys

tomlys

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
21
  • Kielce

Napisano 26 styczeń 2011 - 20:44

Pieniazki oddaja na Skoczni i na Telegrafie ale w Krajnie sie wycwanili i sprzedaja zjazdy:cool:

#36 bartek12

bartek12

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
3
  • Wierzbica

Napisano 13 luty 2011 - 20:59

no wiem, ale w górach tak samo jest nie oddaja kasy za nie zjechane zjazdy za dużo by stracili, kurde musze sie przejechać na telegraf:D

byłem wczoraj tzn.(28.01.11) i stok był świetnie przygotowany! nie było lodu żadnych przetarć ludzi troszkę było ale można było normalnie jeździć 0 kolejek do wyciągu wszystko sprawnie szło.

sory za spam:) był ktoś ostatnio??
Bo na k
kamerce to nie bardzo to wygląda potwierdzacie?

sory za spam:) Byłem widziałem i swoją relację zdam wam:] Warunki bomba super sie jeździło ludzi bardzo mało jezdzilo sie super. Warto też powiedzieć że jest nowy wyciąg dla uczących się, wyciąg taśmowy świetna sprawa nawet dla najmłodszych:] gorąco polecam

#37 bartek12

bartek12

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
3
  • Wierzbica

Napisano 20 styczeń 2012 - 21:00

Sory za spam :) byłem dzisiaj na stoku (20.01.2012 piątek) stok był łądnie przygotowany do jazdy było troche lodu ale mozna było go spokojnie ominąć, gorzej było z wyciągiem było dużo dołów i dla nie których cięzko było wjechać na góre, kolejek do wyciągu nie było było troche ludzi ale kolejki sie nie tworzyły wszystko sprawnie szło :)

#38 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 20 styczeń 2012 - 23:05

Chłopie przestań spamować, placa Ci za podbijanie wątku :) Pojedź wreszcie na Nasze sensowniejsze świetokrzyskie górki. Telegraf mami przedsmakiem "alpejskiego" wyciągu, a Niestachów umożliwia w miare normalny zjazd z przyzwoita szybkością. Zostaw tą pseudo-górke w spokoju.

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#39 bartek12

bartek12

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
3
  • Wierzbica

Napisano 21 styczeń 2012 - 10:19

na telegraf jednak sie troche boje :) nie płacą mówie tylko to co widziałem ;p

#40 mirekpaszt

mirekpaszt

Nowy użytkownik

• 27 postów
6
  • Radom/Szydłowiec/Warszawa

Napisano 26 styczeń 2012 - 19:48

Byłem dzisiaj w Krajnie. No i ... W porównaniu z zeszłym rokiem to kompletna żenada. Sorki, ale polska chęć najszybszego się napchania pieniędzmi za wszelką cenę jest porażająca. Wprawdzie to była okolica godziny 15 to: wjazd orczykiem zapewniał wrażenia jak z jakiejś jazdy poza trasą. Trasa sama w sobie prawie ok, ale trochę chęci i byłoby idealnie. Zlodowacenia szczególnie przy zjeździe z orczyka oraz na dole gdzie większość wyhamowuje są niedopuszczalne! Tam jeżdżą nie tylko Ci co urodzili się z nartami ale też i paroletnie dzieci. A kpiną było przejście przez bramki - po lodzie i nierówno. Żeby dojść od bramek do orczyka też wymagało opanowania pewnej umiejętności podciągania się po poręczy. Kijek niestety się nie wbijał w lód. Osobną bajką jest nowa (sic!) baza gastronomiczna. Konsumpcja dań ogrzewanych chyba w mikrofali w akompaniamencie kucharza/kucharki krzyczących: FRYTKI DUUUUŻE jest średnio przyjemna. Na dodatek trwająca rozbudowa i robotnicy obecni na sali kręcący się na linii miejsce prac - kuchnia jest kompletnie nie na miejscu.
A przecież wystarczy chcieć. Wyłączyć około 15 na godzinę lub półtorej orczyk i wpuścić ratrak lub nawet dwa. Przecież do wieczora wygłodniali narciarze zryją stok do gleby. Można od siedemnastej dać wyższą stawkę za wjazd i już. Zwróci się. A Ci co będą na stoku na siedemnastą będą mieli ekstra warunki. Rozbudowę gastronomii można prowadzić niezauważalnie dla klientów i potrawy też mogą być z innej półki. Z chęcią zapłacę te dwa trzy dziesięć złotych za danie takie jak powinno być a nie za obawy, że wieczór spędzę na białym skuterze (tzn. na muszli klozetowej). To jest jedna z lepszych górek w świętokrzyskim i szkoda, że taka zachłanność niszczy przyjemność z jazdy.
Pozdrawiam
Mirek
P.S. Jest to bardzo subiektywna ocena ale myślę, że tylko my - korzystający z tych górek narciarze możemy trochę zmienić ten stan rzeczy. Po prostu mówiąc o tym.