Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rabka Zdrój - Maciejowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 ellsworth

ellsworth

Nowy użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 02.2013
52
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 01 grudzień 2013 - 11:58

Może chcą wyznaczyć trasę z ominięciem feralnej działki, ale jeśli to chodzi o którąś z ciągu 2587-2539 to może być problem, no chyba że wyznaczą zupełnie nowy przebieg trasy po wschodniej stronie wyciągu.

maciejowa.JPG maciejowa2.JPG

#22 adamski10

adamski10

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
  • Na forum od: 02.2009
212

Napisano 01 grudzień 2013 - 12:17

Czytałem w "Podhalańskim" że chodzi o drogę dojazdową,jeden z mieszkańców nie podpisał zgody na dzierżawę,bo alternatywna droga jest w bardzo złym stanie (kto szedł od dołu to wie która) a z kolei inny mieszkaniec nie chce zgodzić się na jej remont,czyli takie tradycyjne piekiełko.. ze stacji nikt nie chciał się wypowiadać.Ostatnio pisali znów że miasto chce się tym zająć żeby rozwiązać problem drogi,w końcu atrakcyjność Rabki na tym na pewno ucierpi,choć Maciejowa w tym kształcie to nic wielkiego,ale była najbliżej a Polczakówka to nie jest alternatywa dla wszystkich..

#23 maciejowa

maciejowa

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2013
0

Napisano 17 grudzień 2013 - 07:52

Droga, będąca w zarządzie Gminy prawnie stanowi jedyny dojazd do domów i gospodarstw zlokalizowanych w jej sąsiedztwie oraz do WYCIĄGÓW NARCIARSKICH. Co więcej, była ona licznie uczęszczanym szlakiem turystycznym prowadzącym na gorczańskie trasy i ścieżką rowerową.

Droga ta  jest jedyną trasą, która mogłaby służyć służbom ratunkowym w wypadku, gdyby zaistniała potrzeba ich interwencji. W chwili obecnej, wedle opinii straży pożarnej, drogi prywatne są zbyt wąskie i strome, a zimą dodatkowo, jako przedłużenie nartostrady, oblodzone. Wizja konieczności przemieszczania się po takich drogach przez służby ratunkowe powinna dać do myślenia szczególnie w świetle ostatnich zdarzeń, tj. pożaru na Długiej Polanie w Nowym Targu, gdzie w akcji ratowniczej brało udział 13 zastępów straży pożarnej. Jednakże aktualnie w drogę, która znajduje się w zarządzie Gminy, wbite są metalowe pręty wystające ponad jej powierzchnię, a jej część została zajęta przez właścicieli sąsiedniej działki poprzez nadsypanie ziemi oraz zasadzenie drzew i krzewów. Opisane przeszkody wprost zagrażają bezpieczeństwu użytkowników tej drogi, w szczególności stwarzają możliwość uszkodzenia poruszających się po niej pojazdów oraz okaleczenia ludzi i zwierząt. Komfort korzystania z przedmiotowej drogi jest również w znacznym stopniu obniżony z uwagi na zgłaszanie przez właścicieli sąsiadującej z nią nieruchomości chęci objęcia jej fragmentu w wyłączne władanie i ich działania faktyczne, które mają na celu zniechęcenie innych do przemieszczania się tą drogą.

Należy zwrócić uwagę, ze zgodnie z ustawą o drogach publicznych, to Gmina Rabka-Zdrój jako zarządca terenu, na którym jest zlokalizowana droga, ma obowiązek budowy, przebudowy, remontu, utrzymania, ochrony i oznakowania dróg wewnętrznych oraz zarządzania nimi. To na zarządcy drogi spoczywa również ciężar finansowania powyższych zadań. Ich realizacją powinna się zając Pani Burmistrz.

Od władz lokalnych w mojej opinii należy  oczekiwać wykorzystania leżących po ich stronie możliwości, nie mówiąc o realizacji ustawowych obowiązków, a nie wyłącznie nakłaniania do ustępstw poszczególnych mieszkańców. Zwłaszcza, że dążenie do zapewnienia im odpowiedniego poziomu dobrobytu, bezpieczeństwa i komfortu powinno właśnie dla nich stanowić priorytet. W tej sytuacji zasłanianie się przez Panią Burmistrz Ewę Przybyło sporami sąsiedzkimi w mojej ocenie stanowi jedynie próbę odwrócenia uwagi od bezczynności władz Gminy.

#24 ellsworth

ellsworth

Nowy użytkownik

• Pip
  • 97 postów
52
  • Kraków

Napisano 24 wrzesień 2014 - 10:09

Coś wiadomo, czy w tym sezonie Maciejowa ruszy?

#25 jarekte

jarekte

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 07.2008
0

Napisano 01 październik 2014 - 14:21

Z tego co mi wiadomo, to niestety nie ruszy w sezonie 2014/2015

#26 ellsworth

ellsworth

Nowy użytkownik

• Pip
  • 97 postów
52
  • Kraków

Napisano 05 październik 2014 - 17:23

W międzyczasie zasięgałem informacji na forum Rabki i jedna osoba twierdziła, że ma wieści iż jednak ruszy.

#27 adamski10

adamski10

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
  • Na forum od: 02.2009
212

Napisano 23 październik 2015 - 20:44

W tym sezonie jednak ma ruszyć http://www.maciejowa-ski.com/

czytałem wywiad z właścicielem-czy jednym z właścicieli.. mówił że umowy podpisane na dłużej niż jeden sezon,ale o jakichś inwestycjach za wcześnie mówić.   a już kilka lat temu chodziły plotki o budowie krzesła...

#28 Turgon

Turgon

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2015
0

Napisano 16 luty 2016 - 13:01

W tym sezonie jednak ma ruszyć http://www.maciejowa-ski.com/

czytałem wywiad z właścicielem-czy jednym z właścicieli.. mówił że umowy podpisane na dłużej niż jeden sezon,ale o jakichś inwestycjach za wcześnie mówić.   a już kilka lat temu chodziły plotki o budowie krzesła...

Według ich strony ponoć wyciąg zaczął działać. Ale warunki zdaje się mizerne...