Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nom :)
Ja te "dobre" warunki bym czytał jako: ludzie przyjeżdżajcie, bo wreszcie nam się udało otworzyć, jest jako tako, ale wicie rozumicie, da się zjechać i w ogóle potrzeba nam kasy ;).
Przedwczoraj w górach spadło kilkanaście cm śniegu, więc może być ok.


Jeśli podają, że na Goryczkowej jest od 25 cm - to znaczy, że miejscami może być straszna nędza :)

Mam nadzieję, że promocja zostanie i będzie przynajmniej na razie obowiązywać na całość. Jutro albo pojutrze pojadę, to będę wiedział jak się sprawy mają...
---
edit:
I już wiadomo. Na stronie zmienili informację o promocji i teraz obejmuje ona obie kolejki :)


No fakt - jest info na głównej - w środku jest niespójnie.

Zdaj jakąś relację koniecznie bo ...mnie pięty swędzą ;) Zwłaszcza przy promocji... może mi przejdzie trochę moje obrażanie się na KW :)
Ja niestety nie bardzo mogę (chyba) do końca tygodnia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krótka relacja z dziś:

Warunki jak widać na zdjęciach. Największy plus to ZERO jakiegokolwiek lodu przez cały dzień, jednak to prawdziwy śnieg, a nie jakaś tania podróba z armatki :cool:. Śniegu w Tatrach bardzo mało, ale warunki na Gąsienicowej zgodne ze stroną PKL - bardzo dobre, brak przetarć itp, śnieg dziś dość puszysty i miękki, bo ratrakowali rano. Na Goryczkowej znacznie mniej śniegu, rano bardziej twardo i trochę nierówno - małe uskoki między paskami ratraka, raczej za mało śniegu, żeby to wyrównać. Dopóki był sztruks warunki dobre, kilka niespodzianek na trasie, głównie na dolnej polanie przed zwężeniem, ale bez większych problemów z ominięciem tego. Potem w czasie dnia powyłaziło tego więcej - głównie małe gałązki, trochę kamieni. Tu już trzeba było bardziej uważać, ale dało się wybrać wariant z samym śniegiem (tam jest jednak bardzo szeroko). Najgorszy fragment (w okolicach buli) zaczęli pod wieczór naśnieżać (ściągali ratrakiem śnieg z Pośredniego). Żeby oddać sprawiedliwość, to w Szczyrku by takie warunki oznaczyli jako "bardzo dobre" :P

Co poza tym...

Ludzi bardzo mało, rano czekanie aż się wagonik zapełni, potem jazda na okrągło. Rano słonecznie, potem pochmurnie, na koniec mgła. Zjazd nartostradą do Kuźnic bezproblemowy, właściwie żadnych niespodzianek na trasie.

A poza tym...

Tam gdzie nie wolno (:D), dużo wystającej kosodrzewiny, ale i 30cm nienaruszonego puchu w wersji DE LUXE :).

A jeszcze poza tym małe zmiany w samej kolejce. Zamiast nieśmiertelnej tablicy z napisami "Gąsienicowa - czynna, warunki dobre", wszędzie pojawiły się plazmy. W samym wagoniku teraz nadają audycje: w dolnym krótka opowiastka o kolejce linowej, w górnym pogadanka wychowawcza od TPNu :D

... i cholera jasna nie było fasolki po bretońsku w szałasie na Goryczkowej :mad:

Załączone miniatury

  • image001.jpg
  • image002.jpg
  • image003.jpg
  • image004.jpg
  • image005.jpg
  • image006.jpg
  • image007.jpg
  • image008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krótka relacja z dziś:
(...)
... i cholera jasna nie było fasolki po bretońsku w szałasie na Goryczkowej :mad:


Super, dzięki - co prawda Val Gardena już niebawem ale chyba jeszcze się skuszę któregoś dnia. Potwierdź, proszę, jeszcze ew. to info o promocji na karnety - nie było problemów (jak kiedyś)? :)

Brak fasolki to skandal! U mnie to stały punkt programu na KW! :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krótka relacja z dziś:

Najgorszy fragment (w okolicach buli) zaczęli pod wieczór naśnieżać (ściągali ratrakiem śnieg z Pośredniego).


Nie dziwota, tam są przetarcia nawet jak dowali 2m sniegu :confused:

... i cholera jasna nie było fasolki po bretońsku w szałasie na Goryczkowej :mad:


Mam nadzieję że to chwilowe braki w zaopatrzeniu a nie ostateczna zmiana w menu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ceny są cały czas promocyjne. Oprócz dziennych/półdziennych (70/50), punktowe w cenie 5 zł za wyjazd dowolnym krzesłem. Oczywiście dodatkowo 32 zł za kolejkę z Kuźnic.

Mam nadzieję że to chwilowe braki w zaopatrzeniu a nie ostateczna zmiana w menu :(


W menu jest bez zmian. Wczoraj tylko nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ceny są cały czas promocyjne. Oprócz dziennych/półdziennych (70/50), punktowe w cenie 5 zł za wyjazd dowolnym krzesłem. Oczywiście dodatkowo 32 zł za kolejkę z Kuźnic.


Jeszcze jedno - do której teraz to hula? Czy to już ten czas, że do 16.45?
...korci mnie, żeby jutro :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 05 marzec 2010 - 15:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - do której teraz to hula? Czy to już ten czas, że do 16.45?


Tak, Goryczkowa do 16.40. I osobiście po prawie 8 godzinach i mgle na koniec dnia, to to już było zdecydowanie wystarczająco... ;)

...korci mnie, żeby jutro :)


Hmm, popatrz na kamerki - jutro ma być podobnie :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem o 8.45 w Kuźnicach, zero ludzi przy kasie, wagonik czekał na pasażerów. Pogoda: -15, niebo bezchmurne (lampa), brak wiatru, na krzesełku można się było poopalać :) Trasa twarda, śniegu wystarczająco dużo za to ludzi mało :). Jeden wjazd krzesłem (na obu halach) kosztuje 5zł, karty dzienne i półdniowe (od 11.00) również dostępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem o 8.45 w Kuźnicach, zero ludzi przy kasie, wagonik czekał na pasażerów.


Heh, byłem jakieś 15 minut wcześniej, ale mogliśmy jechać tym samym wagonikiem, bo chwile czekałem, aż się zapełni :)

Pogoda: -15, niebo bezchmurne (lampa), brak wiatru, na krzesełku można się było poopalać :) Trasa twarda, śniegu wystarczająco dużo za to ludzi mało :).


Na dziś też taką zapowiadali, więc skombinowałem kwaterę i dziś też jeździłem. Było cieplej o kilka stopni, ale nadal mocny mróz i lampa :D
Ludzi nieco więcej dziś, ale to maksymalnie 3-4 minuty czekania na Goryczkowej.

Wczoraj trzymałem się głownie tych mniej legalnych miejsc :P. Warunki bajeczne. Pół metra puchu - funkiel nówka, nieśmiganego :D.

Wrzucę później jeszcze kilka zdjęć z wczoraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W piątek to na Goryczkowej już nie będzie śniegu, byłem dzisiaj, są duże przetarcia, ziemia, kamienie.
Gąsienicowa jak na razie jest ok.
Zjechałem 20 razy Gąsienicową i 2 razy Goryczkową i do Kuźnic, więcej się nie dało bo córki zaczęły się ,,burzyć":mad:.
Na ,,łikend'' faktycznie zapowiadana jest zmiana pogody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja ze strony PKL

Trasa narciarska w Kotle Goryczkowym
śnieg od:20cm do:157cm rodzaj śniegu: lodoszreń
Warunki trudne !
Trasa przygotowana częściowo ! Uwaga na wystające korzenie i kamienie.


Chyba faktycznie jest już tam kiepsko ;| korzenie i kamienie wystające - nie brzmi to zachęcająco :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(...)W drodze do domu zaliczyłem Jurgów.


Jurgów to wg mnie jedna z fajniejszych miejscówek w okolicy Zakopanego. Z tego co podają na stronie to właśnie zakończyli sezon.

Na Kasprowym chyba ostatnio dosypało trochę białego. Pewnie na krótko pomoże (jeśli w ogóle) ale zawsze to bardziej zimowe okoliczności do jazdy. Jeździł ktoś może w święta?

Użytkownik JanKos edytował ten post 06 kwiecień 2010 - 23:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w sobotę na Kasprowy po kilkuletniej przerwie.
Jak teraz wygląda sprawa z kolejkami do kolejki?
Na którą trzeba być w kuźnicach żeby się wyrobić z wyjazdem przed 9.

Pozdrawiam


Tego nie wie nikt - bo z jednej strony mam właściwie pewność, że w tygodniu żaden problem, weekendy kwietniowe też bywały luźne na ogół ale ten nawrót zimy może obudzić w ludziach nowe żądze :) jeśli do tego pokażą ośnieżoną, słoneczną górę gdzieś w TV, np. w Teleekspresie - to nie wiadomo co będzie :)
Stawiam, że przed 8 rano to będzie bez problemu, mniej lub bardziej na bieżąco - z doświadczenia tak między 7.45 a 8.30 zjawia się najwięcej ludzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chyba zaraz polubię (trochę) PKL ;) Kupują właśnie Mosórny Groń i mają plany a teraz coś konkretnego o modernizacji Goryczkowej:
http://krakow.naszem...montu,id,t.html

"Polskie Koleje Linowe niebawem złożą w zakopiańskim urzędzie miasta wniosek o warunki zabudowy i zagospodarowania dla modernizacji wyciągu narciarskiego w Kotle Goryczkowym (...)
- Półtora roku trwało przygotowanie materiałów do złożenia wniosku - informuje Andrzej Laszczyk, prezes PKL w Zakopanem. - Sprawa nie jest łatwa, bo teren ten objęty jest ścisłą ochroną przyrody.
Niemniej jednak - jak zaznacza Laszczyk - do dwóch tygodni wniosek zostanie złożony w urzędzie. - Chcemy zmodernizować wyciąg. Żeby dla narciarzy było dobrze, dolną stację należy usytuować w innym miejscu, powinna być też bezkolizyjna komunikacja między Goryczkową a Gąsienicową oraz dobry zjazd w Goryczkowej do kotła. To wiąże się jednak z poważnymi pracami budowlanymi, a te na tym obszarze są mocno ograniczone.

Według PKL krzesło powinno być czteroosobowe, (...)
TPN jest zdania, że modernizacja wyciągu na Goryczkowej jest konieczna. (...)
Remontowi nie sprzeciwiają się przyrodnicy. - Jeżeli byłaby to modernizacja, a nie rozbudowa na nowych terenach, to my nie mówimy "nie" - zaznacza Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. "

Tak wstępnie to wygląda, że nie ma stanowczych sprzeciwów, że w zasadzie wszyscy są "za" ...więc jeszcze tylko jakieś 2-3 lata ... ;)

Jeszcze niedawno wyglądało to chyba gorzej - linkuję jeszcze inne źródła:
http://polskalokalna...nizacje,1396813
http://z-ne.pl/s,doc...ernizacja_.html
Podają stwierdzenia: zmieniona lokalizacja stacji górnej i dolnej i, że ma być wyprzęgana - to chyba konieczność wobec braku miejsca.

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 28 kwiecień 2010 - 14:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właściwie to było oczywiste przez cały sezon że na KW nie dzieje się dobrze w tym roku ale teraz jest oficjalne potwierdzenie:
http://z-ne.pl/s,doc...kasprowego.html
"Obydwa wyciągi zamiast sześciu miesięcy kursowania pracowały o wiele krócej. Gąsienicowa jeździła tylko trzy miesiące (i to też niecałe, bo często wiejące w tym okresie wiatry halne unieruchamiały kolejkę na kilka dni), Goryczkowa zaś jeździła zaledwie... trzy tygodnie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...