Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, będę niebawem w Zakopcu (a bywam baardzo rzadko) i prawdę mówiąc, chciałbym parę qultowych ;) miejsc zaliczyć (Szymoszkowa, Nosal i może KW?). O ile wiem, że Szymoszkową dam radę, na Nosalu jeśli po pierwszym razie wymięknę, przejdę na orczyk - czyli też nie problem, to zastanawiam się czy wycieczka na Kasprowy ma w ogóle sens. Wg. skali łapię się na 6. (chociaż subietywnie dałbym sobie dobrą piątkę) ale zastanawiam się czy moje nartki są odpowiednie. Na przyszły sezon planuję zakupić jakieś przyzwoite slalomki ale obecnie jeżdżę na bardzo miękkich Fisherach RX2 i o ile jeździ się na nich całkiem wygodnie po muldach, luźnym śniegu i raczej powoli to na twardym, zmrożonym (zalodzonym) i szybszym stoku czuję się niepewnie (głównie przez braki w technice, ale wydaje mi się że sprzęt też nie jest do tego). W dodatku przy szybszym zjeździe (krecha) narty mają sporą tendencję do "myszkowania". Reasumując zatem, czy mój ew. wypad na Kasprowego nie zakończy się dość szybko poszukiwaniem nartostrady do Kuźnic...? Proszę wybijcie mi to z głowy, najwyżej na świętą górę pofatyguję się w przyszłym sezonie :) Pozdrawiam m PS. Po czarnych raczej nie jeżdżę, ale jakoś specjalnie się ich nie boję (respekt jest, choć bez przerażenia :))

Jeżeli dobrze będzie Ci szło na Nosalu to śmiało możesz jechać na KW. Na początek polecam Goryczkowy, ponieważ początek trasy w Gąsienicowym zwłaszcza przy samych krzesłach może trochę wystraszyć. Jest to naprawdę piękna góra i będąc w Zakopcu koniecznie musisz się tam wybrać choć by dla samych widoków. Zawsze przecież można zjechać na dół kolejką :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tłumy na KW to jakiś mit, nigdy nie stałem w kolejce do wagonów dłużej niż pół godziny. Kolejki są jedynie w okresie świątecznym i czasem w ferie, a do krzeseł nigdy. Kwiecień to wymarzona pora na taki wypad. Przeszkodą może jedynie okazać się wiatr lub przerwa techniczna koleji linowej. Z tego co się oriętuję to przerwa w tym roku planowana jest zaraz po świętach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumy na KW to jakiś mit, nigdy nie stałem w kolejce do wagonów dłużej niż pół godziny. Kolejki są jedynie w okresie świątecznym i czasem w ferie, a do krzeseł nigdy. Kwiecień to wymarzona pora na taki wypad. Przeszkodą może jedynie okazać się wiatr lub przerwa techniczna koleji linowej. Z tego co się oriętuję to przerwa w tym roku planowana jest zaraz po świętach.

weź nie żartuj... chyba tylko w środku tygodnia a i to nie zawsze.... co prawda nie byłem w tym roku ale w poprzednich latach i owszem, i mam całkiem odmienny pogląd niż TY.... brak kolejki do kolejki? cz może w południe lub popołudniu na goryczkowej? żartujesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź nie żartuj... chyba tylko w środku tygodnia a i to nie zawsze.... co prawda nie byłem w tym roku ale w poprzednich latach i owszem, i mam całkiem odmienny pogląd niż TY.... brak kolejki do kolejki? cz może w południe lub popołudniu na goryczkowej? żartujesz...


dokładnie tak właśnie w tym sezonie było, kolejek brak; ferie - kompletne pustki, czasem trzeba było czekać, aż się trochę ludzi do wagonika zbierze;
teraz na wiosnę w weekend zaczynają robić się kolejki w kuźnicach i na goryczkowej, pewnie dlatego że coraz więcej ośrodków zamyka podwoje... w tygodniu dalej pustki.
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Orientuje się ktoś, czy duże kolejki są aktualnie do na Kasprowy?
Bo słyszałem jakiś czas temu, że trzeba czekać kilka ładnych godzin, ale czy to prawda...


Zależy od dnia i pogody. Tego lata ludzie potrafili w szczycie stać kilka dobrych godzin (ponad 4-5 godzin). Niemal organizują całodzienne "wyprawy" najpierw do Kuźnic, by po kilku godzinach stania na betonie w oczekiwaniu na upragniony bilet wjechać pod szczyt Kasprowego W. i w ciągu godziny zjechać z powrotem.
Ale za to jak przestronnie mają pasażerowie w wagonach? Prawie można się bawić w berka tyle jest miejsca.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.pkl.pl/?s...cennik,ant.html

Ostatnio na Kasprowym byłem w tym roku, jakoś w lutym i karnetów całodniowych nie było. Wygląda na to, że teraz są.

Ktoś się orientuje jak to wygląda?


Tak wyglada(~lo) jak jest napisane :)
Gdzies jakos na przelomie marca/kwietnia (moze raczej na poczatku) kwietnia
"rura im zmiekla" i wporadzili "promocje" w postaci karnetow czasowych.
Nie mam zadnej pewnosci ze w tym sezonie znow nie sprobuja lupic ludzi
i takich karnetow znow nie bedzie - zobaczymy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam nadzieję, że w tym sezonie będą jednak dostępne karnety czasowe bo na pojedynczych zjazdach można stracić majątek.
Ciekawe jak sprawa wymiany krzesełka w goryczkowej, jak nic pasowałaby tam wyprzęgana 4 lub 6 osobowa kolej najlepiej z przykryciem, z resztą taka sama powinna być na gąsienicowej, no ale dobra i ta niewyprzęgana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam nadzieję, że w tym sezonie będą jednak dostępne karnety czasowe bo na pojedynczych zjazdach można stracić majątek.
Ciekawe jak sprawa wymiany krzesełka w goryczkowej, jak nic pasowałaby tam wyprzęgana 4 lub 6 osobowa kolej najlepiej z przykryciem, z resztą taka sama powinna być na gąsienicowej, no ale dobra i ta niewyprzęgana.


Chłopie zejdź na ziemie.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo panie Mitek w tych kwestiach jestem na ziemi :D ;)
Jeśli chodzi o karnety to przecież były dawniej dostępne całodzienne i sądzę, że wrócą do tego jeśli nie w tym to w kolejnym sezonie.
A jeśli chodzi o goryczkową, to w zeszłym roku PKL wystąpiło o zgodę na modernizację i w tym przypadku prędzej czy później do niej dojdzie, a trudno spodziewać się, że na takiej długości zamontują niewyprzęgane krzesło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy już przy KL Kasprowy Wierch, to dorzucę od siebie drobną historyjkę:
Jakieś 2 dni temu po krótkiej obserwacji aury za oknem (około 6:30 rano) zdecydowałem się na przywdzianie kurtki gore-texowej, którą na ogół zakładam na narty. Niestety jako, że idzie jesień, kurtka się przydała. Ale też przy okazji zaobserwowałem coś w małej kieszeni na rękawie - jakiś kartonik czy co? I tu zajaśniało słońce! :D (wirtualne oczywiście), ale pysk się cieszy na samo wspomnienie! To bilet PKL z napisem: "PKL - KL Kasprowy Wierch - bilet ważny w dniu: 2009-04-11 - WYJAZD: 08:20 - Bilet do góry, Cena: 30,00 zł" (tu, przy cenie, już nieco mniej słońca :) ).
Małe a cieszy! Niby takie nic, śmieć, a jednak jest człowieka w stanie przybliżyć, choć tylko nastrojem, do tego co się zbliża :D
Leży teraz u mnie obok monitora i przypomina o śniegu :D
Cieszmy się tym co mamy!
Popzdrawiam.

Użytkownik przenio edytował ten post 01 październik 2009 - 21:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) To bilet PKL z napisem: "PKL - KL Kasprowy Wierch - bilet ważny w dniu: 2009-04-11 - WYJAZD: 08:20 - Bilet do góry, Cena: 30,00 zł" (tu, przy cenie, już nieco mniej słońca :) ).
Małe a cieszy! Niby takie nic, śmieć, a jednak jest człowieka w stanie przybliżyć, choć tylko nastrojem, do tego co się zbliża :D


He, he, mialem cos podobnego na zaglach :)

Mam nadzieję, że w tym sezonie będą jednak dostępne karnety czasowe bo na pojedynczych zjazdach można stracić majątek.


Mozna stracic i dlatego ludzi w ub. sezonie bylo duzo mniej (o ile wiem)
Wiem tez ze oni nie przegapia zadnej okazji zeby zlupic ludzi do bólu :)
Niby to oczywiste ... ale to panstwowe ... czyli nasze :)

Ciekawe jak sprawa wymiany krzesełka w goryczkowej, jak nic pasowałaby tam wyprzęgana 4 lub 6 osobowa kolej najlepiej z przykryciem, z resztą taka sama powinna być na gąsienicowej, no ale dobra i ta niewyprzęgana.


Jednym z rozlicznych problemow jest kwestia gornej stacji - tam nie ma miejsca na wieksza.
Kazda rozbudowa wiazalaby sie powazna inwestycja, kuciem skal - a sam ten pomysl
spowoduje zawal u paru ludzi :)
Do tego jest pare waskich miejsc, gdzie wieksza liczba ludzi sie pozabija po prostu,
nalezaloby wiec troche jeszcze pogrzebac w ziemi itd.- wiadomo :)
Plan oczywiscie jest i gdyby to ode mnie zalezalo to by sie zrobilo ...ale, ...wiadomo jak jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przepustowość, to budowa nowego krzesła, nawet 4-os. wyprzęganego nie musi się wiązać ze zwiększeniem przepustowości. Są stacje, które właśnie w związku z małą szerokością tras mają nowe krzesła o mniejszej przepustowości. Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych kilku lat dojdzie do modernizacji tego krzesła, bo zaczną się pojawiać coraz większe problemy z podporami i samymi krzesełkami i choćby na zasadzie modernizacji - wymiana poszczególnych elementów w miejsce starych na nowe - zostanie to zrealizowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nowe krzesło (kiedykolwiek nie odbyła by się modernizacja) będzie wprzęgnięte na stałe, chodzi przede wszystkim o wielkość stacji, krzesło wyprzęgane potrzebuje znacznie większych stacji na które nikt na terenie TPN się nie zgodzi, także pewnie powstanie 4 os krzesło, bez żadnych osłonek, podgrzewania etc. Jak ktoś ma inne zdanie mogę się założyć o jakąś konkretną sumkę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego modelu krzesła to pobożnym życzeniem byłoby powstanie wyprzęganego, choć sądzę, że wcale nie jest to wykluczony scenariusz, bo wiązałoby się to jedynie z ew. wykonaniem (poszerzeniem) nasypu skalnego, a powiedzmy sobie szczerze, że nowoczesne krzesła wyprzęgane wcale nie wymagają już tak ogromnej ilości miejsca na stacjach, jak te stare, tym bardzie te do kolei 4-osobowej. Także gdybym miał sądować to uważam, że przy 1700m długości wygra jednak rozsądek i powstanie kolej wyprzęgana i takowej dawałbym więcej szans na powstanie niż wprzęgniętej na stałe.

Użytkownik shuger edytował ten post 02 październik 2009 - 15:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...