Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jadę jutro, może będzie ktoś z forum?

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

 

Ja w tym roku zakończenie sezonu na Kasprowym odpuszczam z kilku powodów:

1. Żona ma zapalenie krtani od soboty i na pewno nie wyzdrowieje na wielki piątek a samego mnie nie puści :-(

2. Majówka... w Tignes (jeszcze nie do końca potwierdzona, ale na 80% jadę :-) ) Moris, jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspro z wczoraj. Cały dzień lampa, 20 stopni na dolnej stacji :) Warunki raczej dla koneserów ale w końcu wiosna jest. Czynna tylko Gąsienicowa, na górze muldy, a niżej ok. Zjechałem też z. Beskidu i przeł. Liliowe. Tam różnie, zmrożone i sporo kamieni wystaje. Ale przynajmniej bez muld :) pzdr Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj klasyczna dupówa. Zapowiadali zachmurzenie i śnieg. Rano na Hali widoczność 20 m i ulewa, ze śniegiem nie wyszło. Wszedłem na Kaspro i zjechałem Goryczką a później na Halę Kondratową. Śnieg na nartostradzie kończy się jakieś 500 od Kuźnic, ale narty można rozwalić ze 2km wcześniej. Ogólnie białe znika w oczach. Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
TOPR apeluje o wstrzymanie wywożenia narciarzy na Kasprowy. 3-metrowe zaspy Ratownicy TOPR zwrócili się do Polskich Kolei Linowych o wstrzymanie wywożenia na Kasprowy narciarzy i turystów planujących dalsze wyjście w góry. W Tatrach panują teraz fatalne warunki dla turystów. Obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego.

 

Ratownicy zwrócili się z tym apelem na podstawie Ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

  Na Kasprowym na razie i tak nie kursuje kolejka oraz wyciągi w obu kotłach. Przy górnej stacji kolejki na Kasprowy utworzyły się 3-metrowe zaspy. Wieje silny wiatr.   Obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR apelują do turystów o niewychodzenie w Tatry do odwołania.

 

 

http://24tp.pl/n/38974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOPR apeluje o wstrzymanie wywożenia narciarzy na Kasprowy. 3-metrowe zaspy Ratownicy TOPR zwrócili się do Polskich Kolei Linowych o wstrzymanie wywożenia na Kasprowy narciarzy i turystów planujących dalsze wyjście w góry. W Tatrach panują teraz fatalne warunki dla turystów. Obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego.

 

Ratownicy zwrócili się z tym apelem na podstawie Ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

  Na Kasprowym na razie i tak nie kursuje kolejka oraz wyciągi w obu kotłach. Przy górnej stacji kolejki na Kasprowy utworzyły się 3-metrowe zaspy. Wieje silny wiatr.   Obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR apelują do turystów o niewychodzenie w Tatry do odwołania.

 

 

http://24tp.pl/n/38974

 

Taa, dobry motyw jest. Pół Polski się na jutro szykowało a kolejka nie będzie chodzić i 4ka ogłoszona :o W weekend ma być dodatkowo ocieplenie, więc sytuacji nie polepszy. Ciekawe jak po, bo meteogram na sobotę nadal pokazuje opady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PKL Kasprowy znowu w rękach Polaków, po tym jak jacyś niegospodarni gamonie sprywatyzowali spółkę .

Człowieku, z całym szacunkiem, daj spokój. Ileż można nadawać na jedną partię? Z PISu wszyscy teraz mają polewkę, bo są u władzy i momentalnie robią głupie rzeczy. Innym to też się zdarzało. Bądź łaskaw nie zaśmiecać forum politycznymi wpisami, które nie mają nic innego na celu, jak tylko wywołać burzę. Bo co innego uczynią? Tylko podzielisz ludzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKL Kasprowy znowu w rękach Polaków, po tym jak jacyś niegospodarni gamonie sprywatyzowali spółkę  .

 

 

Mógłbyś doprecyzować konkretniej ? Wiesz coś więcej ? Bo z komunikatów które były podawane wynika, że Państwo nic nie odzyskało a jedynie przełożyło "z jednej kieszeni do drugiej" i ogłosiło sukces aby naiwni mogli uwierzyć ? Co konkretnie odzyskał Skarb Państwa od tej "niepolskiej" spółki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś doprecyzować konkretniej ? Wiesz coś więcej ? Bo z komunikatów które były podawane wynika, że Państwo nic nie odzyskało a jedynie przełożyło "z jednej kieszeni do drugiej" i ogłosiło sukces aby naiwni mogli uwierzyć ? Co konkretnie odzyskał Skarb Państwa od tej "niepolskiej" spółki ?

 

PKP przekazało (częściowo) grunty pod wyciągami i budynkiem na rzecz Skarbu Państwa. Czyli SP będzie mógł w jakimś stopniu decydować o tym co się na nich dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKP przekazało (częściowo) grunty pod wyciągami i budynkiem na rzecz Skarbu Państwa. Czyli SP będzie mógł w jakimś stopniu decydować o tym co się na nich dzieje.

 

No tak, ale ja pytałem co uprawnia do pisania " Kasprowy znowu w rękach Polaków" ? Bo z postu wynika, że Kasprowy nie był w polskich rękach, a teraz, po opisanych działaniach rządu "odzyskaliśmy co nasze".   A przecież PKP to spółka Skarbu Państwa, więc Państwo przełożyło sobie z jednej kieszeni do drugiej. Upraszcza to zarządzanie, umożliwia utrudnianie działań "obcej" spółki, ale w kwestiach majątkowych nie zmienia praktycznie nic. Dlatego zapytałem, co naprawdę odzyskaliśmy z "obcych rąk" ? Bo wedle mojego rozeznania nie odzyskaliśmy NICZEGO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja pytałem co uprawnia do pisania " Kasprowy znowu w rękach Polaków" ? Bo z postu wynika, że Kasprowy nie był w polskich rękach, a teraz, po opisanych działaniach rządu "odzyskaliśmy co nasze".   A przecież PKP to spółka Skarbu Państwa, więc Państwo przełożyło sobie z jednej kieszeni do drugiej. Upraszcza to zarządzanie, umożliwia utrudnianie działań "obcej" spółki, ale w kwestiach majątkowych nie zmienia praktycznie nic. Dlatego zapytałem, co naprawdę odzyskaliśmy z "obcych rąk" ? Bo wedle mojego rozeznania nie odzyskaliśmy NICZEGO. 

ano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem to info do Hyde Parku (bo ono raczej tam się nadaje), w temacie "Na Kasprowy przez Luksemburg".

 

To co tam się obecnie wyprawia, prowadzi w prosty sposób do degradacji ośrodka narciarskiego jako takiego. Do tego Polska w pigułce - patrz myślenie samorządowców, wzajemne tarcia, brak porozumienia, rozdrobniona struktura właścicielska w ramach jednej góry (do kogo innego należą hale, do kogo innego główna infrastruktura, kolej linowa to inny właściciel niż stacja górna, TPN) itp.  

 

http://www.skiforum....rzez luksemburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKL  dotychczas dzierżawiły nieruchomości na Kasprowym Wierchu od państwowego PKP, czyli od państwa. Teraz PKL będzie dzierżawił od skarbu państwa. W praktyce nic się nie zmieniło. PKL dalej należy do spółki zarejestrowanej w Luksemburgu.

Ciekawe czy za darmo PKP przekazało grunty? Może trzeba było kasą sypnąć dla państwowego przewoźnika i należało mieć powód. Tak tylko luźno myślę, bo nie wiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj, warunki bajka. Zjazd nartostradą w Goryczkowej do samego dołu. Poza trasą śnieg różny, na górze przewiane z gipsem, niżej czasami fajnie a czasami 10cm na twardym i nie wiadomo czym. Generalnie można zepsuć narty lub siebie, ale ma być dostawa śniegu więc będzie lepiej. Jeżdżę tam do piątku, ktoś z forum może śmiga? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ahoj. Mam problem ze znalezieniem porządanego info.  A więc wybieram sie na Kasprowy. Pytanie jest takie, jeśli będe chciał z GORYCZKOWEJ dostac sie na GĄSIENICOWĄ nie zjeżdzając na dół to czeka mnie długie podejście ?

 

Punkt startu to dół wyciągu? Kalatówki??? Z buta czy deski?

 

Jak to pierwsze to masz 600 m vertical. Na deskach - ostro godzina a spokojniej półtorej. Z buta w warunkach zimowych nie szedłem i raczej tej drogi bym nie polecał.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaja zle zadałem pytanie-przepraszam. Wyjezdzam na samą góre, Woże się GASIENICOWA pozniej zmieniam na GORYCZKOWĄ i chce spowrotem wrocic na GĄSIENICOWĄ (z tego co czytałem skipass pozwala na 1-razowe wjechanie koleją linową) i pytanie(ponieważ nigdy nie byłem) a na mapie widać, że jest to teoretycznie nie daleko. Ale nie wiem jaki jest tam teren itp.

 

To jest praktycznie na jednej wysokości - może trzeba dać coś z łyżwy ale nie przypominam sobie aby to było coś istotnego. Na wyciągach jeździłem tam z 10 lat temu i tak dokładnie topografii nie pamiętam...

 

Na pewno nie jest to problem.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...