Skocz do zawartości

Mosorny Groń


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

No nie żartuj że Śnieżnica ma podobną - Mosorny jest conajmniej 2razy szerszy a o długości i nachyleniu to już nie wspominam. Co do warunków to byłem w piątek po południu i poza tym że otwarta rzeczywiście połowa szerokości stoku zwłaszcza w okolicach wypłaszczenia to było całkiem w porządku. Może w 1 miejscu na długości ok 20m było troche wyślizgane, ale można to było spokojnie bokiem przejechać z przyjemnością. BTW: coś mi sie tam ciemno wydawało w tym roku nie wiem czy wszystkie lampy były włączone chyba że na tym też oszczędzają

Nigdy nie byłem na Śnieżnicy i mówię to co wyczytałem na stronie. Chociaż sądząc to co piszą o Śnieżnicy na tym forum to raczej się tam nie zjawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 291
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Snowblade man czy to byłeś Ty, którego ok 09.45 zwozili Goprowcy? Jezeli tak to bardzo współczuję. Właśnie o tej godzinie miałem pierwszy zjazd i widziałem po lewej stronie akcję ratunkową.

Tak to ja.....A już myślałem,że nikt ze skiforum mnie nie widział-i nie będzie obciachu....;):P A na poważnie-niestety-każdemu może zdarzyć się taka przygoda... Jeszcze raz dziękuję tamtejszym goprowcom którzy mi pomogli oraz narciarzom którzy się wogóle mną zainteresowali po upadku i wezwali pomoc.Nadmieniam,że jeden "parapeciarz";) też wykazał zainteresowanie oraz chęć pomocy....To miłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale trudne tzn? Przetarcia do ziemi kamole na całej szerokości? Bo trudne to trochę ogólnie jest...

Chodzi o przetarcia. Ogólnie warstwa śniegu na wypłaszczeniu cienka (10-20 cm). Ale dzisiaj na stronie podali, że w nocy dośnieżali, więc powinno być lepiej. Ogólnie warunki całkiem dobre. Mogę polecić, zwłaszcza że ludzi niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam zwłaszcza od 9:00 do 14:45 :-) zjeżdżasz wyjeżdżasz choć panowie chyba specjalnie włożyli niższy bieg kolejki przybywało ludzi przyspieszali ubywało zwalniali;/ Drobne niegroźne przetarcia. W miarę upływu czasu troszeńkę sypkich muld a u góry oblodzenia. Tu i ówdzie zdarzy sie mały kamyk ale o dziwo stan mojego ślizgu nie uległ zmianie. Potem na dole jest bardzo sypki śnieg i jest go dużo ale muldy sie nie robią(ostatni stromy odcinek na samym dole). Bylem dzisiaj tam gdyby nie walentynki pewnie by było mniej osób bo przyjechała jakaś cala klasa busikiem:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam, mnie osobiście Zawoja bardzo się podoba, jest tam 4 osobowa kanapa, stok dość długi zresztą w wszystkie inf masz tutaj : www.mosornygron.pl Co do reszty Twoich pytań to ani wróżka nie odpowie, jak jest śnieg - jest pięknie, naśnieżanie także jest ale działa jak jest ujemna temp więc nie odkrywając Ameryki stwierdzam że wszystko zależy od pogody. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, iż Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział VIII Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych ogłosił upadłość Ośrodka Turystyczno-Narciarkiego "Mosorny Groń" Sp. z o.o. w Zawoi obejmującą likwidację majątku dłużnika. Buuuu to pierwsa upadlosc chyab tak sporego osrodka... i to zanim sie na dobre nei rozkrecil.... Karczma na gorze neidokonczona.... Ech. A GORKA BLISKO Krakowa i FAJNA, chco nie umieli jej porzadnie przygotowac na gorze, a przerwa techniczna (chyba ewenement w skali PL) i tak nic nei dawala.... SZKODA moze ktos kupi to i zrobi cos wiecej bez dlugow..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, iż Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział VIII Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych ogłosił upadłość Ośrodka Turystyczno-Narciarkiego "Mosorny Groń" Sp. z o.o. w Zawoi obejmującą likwidację majątku dłużnika. Buuuu to pierwsa upadlosc chyab tak sporego osrodka... i to zanim sie na dobre nei rozkrecil.... Karczma na gorze neidokonczona.... Ech. A GORKA BLISKO Krakowa i FAJNA, chco nie umieli jej porzadnie przygotowac na gorze, a przerwa techniczna (chyba ewenement w skali PL) i tak nic nei dawala.... SZKODA moze ktos kupi to i zrobi cos wiecej bez dlugow..?

Z tego o kojarze to jest to czesc działan prowadzacych do sprzedazy wiec jest dobrze. W tym roku ma to byc dzierzawione a w nastepnym sprzedane. Oczywicie obecna spolka narobiła tyle długów iz musza postawic ja w stan upadłosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej to jak to w końcu z tym Mosornym jest? On będzie działał kiedyś czy już nie? :( :(:(:(

Spewnością znajdzie się inwestor,bo nie wierze żeby cała inwestycja upadła i nic dalej się nie działo.Tylko pytanie czy w tym sezonie.Mam cichą nadzieję że tak, no i że zima w końcu nas odwiedzi.Tyle mi wystarczy pod choinke.Pozdrawiam Wojtek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...