Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mosorny Groń

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
390 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Umiejętności: 7
  • Olkusz

Napisano 28 grudzień 2007 - 16:42

Minka nie była ironiczna ;) Nie ruszył, ponieważ na stoku utrzymuje się inwersja (na górze jest cieplej niż na dole) w związku z czym nie mogą nasnieżać.

W necie nie jest napisane, czy chodzi?? LINK :)

#22 krolikkrol

krolikkrol

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 11.2006
11
  • Umiejętności: 5
  • Przeciszów

Napisano 28 grudzień 2007 - 23:06

wczesniej nei bylo komunikatu... albo bylem slepy... opcje do wyboru

#23 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Olkusz

Napisano 29 grudzień 2007 - 11:02

Oni co chwila komunikaty zmieniają więc można się pogubić ;)

#24 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • Umiejętności: 1
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 05 styczeń 2008 - 17:20

dzisiaj-w drugim dniu funkcjonowania krzesła na Mosornym-wybrałem się sprawdzić jak jest......
W komunikacie-"1"-bardzo dobre warunki.Owszem trasa naprawdę przygotowana,wyratrakowana...ale nie napisali,że w części górnej i środkowej nawet do połowy szerokości ograniczona/brak odp.ilości śniegu/:mad:
Jeżeli ktoś lubi jeździć,po lodowym betonie-to faktycznie warunki bardzo dobre...Nie czepiam się zbytnio,gdyż można sie było tego spodziewać,a nadomiar oda rana temp.na dole na plusie-nawet do 4,a na górze 5 więc trochę popuściło....ale....ale,koło południa zerwał się taki wiatr,że od godziny 14.20 nikogo nie puszczali już na kanapę i wyciąg wyłączyli......

o tym,że ja nie zjechałem nawet do połowy-oraz,że miałem "przyjemność" być przetransportowany na dół na topoganie przez goprowców napiszę w innym temacie...
Aaa....o takich przygodach jak odwiedziny w szpitalu w Suchej nie wspomnę nawet.......:(

#25 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 05 styczeń 2008 - 20:35

Osrodek jest na skraju bankuctwa. Wiec sie cieszmy, ze cos byli wstanie otworzyc. Natomiast za temperaturę na plusie i wiatr to chyba nikogo nie mozna winic. Apeluje do wszytkich, ktorzy lubia te gorke aby ja wsparli jezdzac na niej troche w tym sezonie swoja obecnoscia:D. Jest to jedyna gorka o takich parametrach, tak blisko Krakowa.

#26 tommer91

tommer91

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
  • Na forum od: 12.2006
11
  • Umiejętności: 6

Napisano 06 styczeń 2008 - 14:43

Czy jedyna to bym się nie zgodził, bo Śnieżnica ma podobne, ale to by była wielka strata zamknąć taki wyicąg :(

#27 baranekw

baranekw

Nowy użytkownik

• 26 postów
  • Na forum od: 01.2007
3
  • Kraków

Napisano 06 styczeń 2008 - 18:55

Czy jedyna to bym się nie zgodził, bo Śnieżnica ma podobne, ale to by była wielka strata zamknąć taki wyicąg :(

No nie żartuj że Śnieżnica ma podobną - Mosorny jest conajmniej 2razy szerszy a o długości i nachyleniu to już nie wspominam.

Co do warunków to byłem w piątek po południu i poza tym że otwarta rzeczywiście połowa szerokości stoku zwłaszcza w okolicach wypłaszczenia to było całkiem w porządku. Może w 1 miejscu na długości ok 20m było troche wyślizgane, ale można to było spokojnie bokiem przejechać z przyjemnością.

BTW: coś mi sie tam ciemno wydawało w tym roku nie wiem czy wszystkie lampy były włączone chyba że na tym też oszczędzają

#28 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198

Napisano 06 styczeń 2008 - 20:16

zdjęcia z wczoraj,przed moją "awarią" kolana.....;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#29 andy-w

andy-w

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 11.2007
7
  • Umiejętności: 8
  • Bielsko-Biała

Napisano 06 styczeń 2008 - 21:30

Snowblade man czy to byłeś Ty, którego ok 09.45 zwozili
Goprowcy? Jezeli tak to bardzo współczuję.
Właśnie o tej godzinie miałem pierwszy zjazd i widziałem po lewej stronie akcję ratunkową.
Co do Mosornego to uważam ich za pechowców. Pomijając czas przeszły to dopiero co uruchomili a tu znów odwilż. Wczoraj do godz 12 było bardzo dobrze, stok wyratrakowany, malutko ludzi i wtedy to zaczęło bardzo wiać. Wiatr zatrzymywał nas na wypłaszczeniu, a krzesłami tak huśtało, że 14 za namową 10 letniego syna skończyliśmy jazdę.
pozdrawiam Andrzej

#30 tommer91

tommer91

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
11

Napisano 07 styczeń 2008 - 15:59

No nie żartuj że Śnieżnica ma podobną - Mosorny jest conajmniej 2razy szerszy a o długości i nachyleniu to już nie wspominam.

Co do warunków to byłem w piątek po południu i poza tym że otwarta rzeczywiście połowa szerokości stoku zwłaszcza w okolicach wypłaszczenia to było całkiem w porządku. Może w 1 miejscu na długości ok 20m było troche wyślizgane, ale można to było spokojnie bokiem przejechać z przyjemnością.

BTW: coś mi sie tam ciemno wydawało w tym roku nie wiem czy wszystkie lampy były włączone chyba że na tym też oszczędzają

Nigdy nie byłem na Śnieżnicy i mówię to co wyczytałem na stronie. Chociaż sądząc to co piszą o Śnieżnicy na tym forum to raczej się tam nie zjawie.

#31 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198

Napisano 07 styczeń 2008 - 17:51

Snowblade man czy to byłeś Ty, którego ok 09.45 zwozili
Goprowcy? Jezeli tak to bardzo współczuję.
Właśnie o tej godzinie miałem pierwszy zjazd i widziałem po lewej stronie akcję ratunkową.

Tak to ja.....A już myślałem,że nikt ze skiforum mnie nie widział-i nie będzie obciachu....;):P
A na poważnie-niestety-każdemu może zdarzyć się taka przygoda...
Jeszcze raz dziękuję tamtejszym goprowcom którzy mi pomogli oraz narciarzom którzy się wogóle mną zainteresowali po upadku i wezwali pomoc.Nadmieniam,że jeden "parapeciarz";) też wykazał zainteresowanie oraz chęć pomocy....To miłe.

#32 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 07 styczeń 2008 - 18:12

Wracaj do zdrowia ... szybciutko.:)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#33 Dziadek Kuby

Dziadek Kuby

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1003 postów
  • Na forum od: 12.2007
850
  • Umiejętności: 9
  • Wadowice

Napisano 08 styczeń 2008 - 20:40

Moje współczucie. Byliśmy tam w sobotę o dziewiątej i podczas drugiego, czy trzeciego zjazdu żona mi powiedziała, że widziała u góry skrzyżowane narty. Nie zauważyłem, bobym podjechał. Zawsze się zatrzymuję i pytam, czy nie trzeba zawiadomić GOPR.Życzę szybkiego powrotu na narty.

#34 yoonior

yoonior

Nowy użytkownik

• 18 postów
9
  • Kraków

Napisano 08 styczeń 2008 - 21:09

Nadmieniam,że jeden "parapeciarz";) też wykazał zainteresowanie oraz chęć pomocy....To miłe.

Niby snowboardziści tacy straszni są? Nie każdy jeżdżący na desce to młodociane "dziecko nowej ery" ;)

Żarty na bok, co z kolanem? Poważna kontuzja?

Ten Mosorny to jakiś pechowy stok i miejsce dla narciarzy i właścicieli. Ale mam nadzieję, że mimo to gmina Zawoja zrezygnuje z absurdalnego pomysłu krzesła na Małą Babią :(
Junior/G3R
www.g3riders.com

#35 tommer91

tommer91

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
11

Napisano 09 styczeń 2008 - 18:27

Co masz do pomysłu krzesła na Małą Babią? Wg.mnie to jest świetny pomysł i tam mogą być długie trasy o dobrej trudności, a takie są najlepsze. Im więcej ośrodków narciarskich tym lepiej.

#36 astald

astald

Nowy użytkownik

• 23 postów
7
  • Kraków

Napisano 09 styczeń 2008 - 20:13

Niby snowboardziści tacy straszni są? Nie każdy jeżdżący na desce to młodociane "dziecko nowej ery" ;)

Żarty na bok, co z kolanem? Poważna kontuzja?

Ten Mosorny to jakiś pechowy stok i miejsce dla narciarzy i właścicieli. Ale mam nadzieję, że mimo to gmina Zawoja zrezygnuje z absurdalnego pomysłu krzesła na Małą Babią :(

Je też go zbyt dobrze nie kojarzę.

W styczniu zeszłego roku, podczas ostatniego zjazdu na dopołudniowym karnecie, wyrwałem w nowych-dwutygodniowych Fisherach RX6 jakimś kamorem trzycentymetrową wyrwę w krawędzi... :( i tyle było jazdy na tych deskach.

#37 Guzio

Guzio

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 11.2007
0
  • Umiejętności: 8
  • Maków Podhalański

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:20

Co masz do pomysłu krzesła na Małą Babią? Wg.mnie to jest świetny pomysł i tam mogą być długie trasy o dobrej trudności, a takie są najlepsze. Im więcej ośrodków narciarskich tym lepiej.

Tez o tym słyszałem oczywiście prace miały już być wstępnie zaczęte ale (bo w Polsce musi być zawsze "ale") w grę wchodzi park a dokładnie to ze Mała Babia jest umiejscowiona w parku narodowym i nasi kochani ekolodzy nie chcą sie zgodzić i strajkują ze im roślinki zniszczą.

#38 Mati1981

Mati1981

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 02.2008
34
  • Umiejętności: 9
  • Bielsko-Biała

Napisano 04 luty 2008 - 19:08

Witam. Byłem wczoraj na Mosornym, było super. Rano twardo, wyratrakowane, sztruksik, rewelacja! Do godziny 13 zjechałem 13 razy i jestem bardzo zadowolony:) Załączam zdjęcia!!!

Załączone miniatury

• IMG_0111b.jpg
  • IMG_0114b.jpg
  • IMG_0134b.jpg

#39 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 06.2006
20
  • Gùrny Ślùnsk/Górny Śląsk

Napisano 12 luty 2008 - 16:05

Byłem dzisiaj na Mosornym Groniu. Warunki różne: górna część bardzo dobre, środek dobre/trudne, dół dobre. Ludzi mało, wjeżdżało się na bieżąco. Trzy godzinki zjazdów non stop. No i ta pogoda:D:D:D

Załączone miniatury

• zawoja01.jpg
  • zawoja02.jpg
  • zawoja03.jpg
  • zawoja05.jpg
  • zawoja06.jpg

#40 krolikkrol

krolikkrol

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
11
  • Przeciszów

Napisano 13 luty 2008 - 12:44

Ale trudne tzn? Przetarcia do ziemi kamole na całej szerokości? Bo trudne to trochę ogólnie jest...