Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wierchomla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 marej

marej

Użytkownik

• PipPip
  • 189 postów
  • Na forum od: 11.2007
28
  • Umiejętności: 6
  • Marki

Napisano 29 grudzień 2008 - 08:13

wyczytałam dziś na stronie Wierchomli, że uruchomili połączenie ze Szczawnikiem, mianowicie wyciąg Frycek na mapce oznaczony jako G. http://www.wierchoml...srodka.html,306
nie wiem czy nie trzeba kawałeczek dojść do niego, bo jak byłam tam w piątek to jeszcze ten wyciąg nie chodził, a ta polana jest dosyć szeroka. cały czas tam śnieżą, więc myślę, że powinno dać się zjechać. najlepiej zadzwonić do kasy.
.

Rozumiem, że widziałaś jak śnieżą na górze (Frycek i Płatek)? Jeśli tak to jest nadzieja na połączenie dwóch dolin. Wg strony ośrodka to ta trasa pod Fryckiem jest jedynie wyratrakowana a nie naśnieżona.
Ten wyciąg linkowy (żółwik) to ma pomóc pokonać podjazdy na grani, czy jest gdzie indziej?

#42 N.A.T.

N.A.T.

Użytkownik

• PipPip
  • 199 postów
  • Na forum od: 12.2008
53
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 29 grudzień 2008 - 18:00

ja tam widzę na stronie, że Płatek i Frycek są czynne (nie mają tylko oświetlenia, więc połączenie działa jedynie w ciągu dnia). faktycznie nie śnieżą tam. właśnie te dwa wyciągi stanowią połączenie ze Szczawnikiem. pokrywa śniegowa wynosi 30 cm, więc nie za dużo, ale wystarczająco, aby móc dostać się do Muszyny. jak nadal nie masz pewności, czy te trasy są czynne, to po prostu zadzwoń do ośrodka. wiadomo, że zawsze ci powiedzą, że warunki są bardzo dobre, ale przynajmniej uzyskasz potwierdzenie.
drop cliffs not bombs

#43 nomaag

nomaag

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2009
0

Napisano 19 styczeń 2009 - 12:05

Słuchajcie czy moze ktos jakies foto wstawic apropo tego podejscia z wierchomli do gornej stacji szczawnika, jak tu ktos opisuje to z buta jest 800 metrow to sporo , mozna sie niezle zapocic a kobieta moze poprostu nie dotrzec i zamarznąc na grani, Byłem w wierchomli gdy był tam 900 metrowy orczyk - stanowił najdłuzszy wyciąg o krzesle wtedy mówili jakies 10 lat temu. Nie bardzo moge sobie wyobrazic to podejscie gdybym byl jak było juz krzesło bylo by mi łatwiej zrozumiec bo ono wyjezdza juz na sama góre a wtedy orczyk konczył przed szczytem. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

#44 marej

marej

Użytkownik

• PipPip
  • 189 postów
  • Na forum od: 11.2007
28
  • Marki

Napisano 19 styczeń 2009 - 14:01

Jeśli działa Frycek to podejść trzeba ze 100-150 m. Jeśli nie działa to chyba nie sprzedają karnetów na dwie doliny.

#45 shuger

shuger

Użytkownik

• PipPipPip
  • 392 postów
  • Na forum od: 04.2007
89
  • Kraków

Napisano 20 styczeń 2009 - 13:26

A oto 90cm śniegu w Wierchomli po 2 dniach ocieplenia: :D
Dołączona grafika
Gdyby jeszcze kierować się temperaturą podawaną na stronie, to przecież żadnej odwilży nie ma (dziś -1`C), tym bardziej że w Wierchomli jest 4`C mniej niż dookoła. :D:D:D
Ciekaw jestem jak długo właściciele będą sobie kpić z nas narciarzy. Wiadomo, że przy niewielkich opadach naturalnych nikt nie rząda metra śniegu na długiej trasie, ale rzetelna informacja to podstawa. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy przy 60cm podawanych na stronie Wierchomli w dolnej części było jedynie błoto zmieszane ze śniegiem i kamieniami.

#46 TomKur

TomKur

Użytkownik

• PipPipPip
  • 466 postów
  • Na forum od: 09.2006
161
  • Umiejętności: 5
  • Gdańsk

Napisano 29 styczeń 2009 - 17:36

Witam i pytam jak w temacie. Wybieramy się większą paczką w niedzielę na kilka dni z dzieciakami i ciekawi mnie, jak tam wygląda ?. Był ktoś może ostatnio ?
Pozdrawiam.
Tom

#47 Szulamitka

Szulamitka

Użytkownik

• Pip
  • 79 postów
  • Na forum od: 12.2007
4
  • Umiejętności: 5
  • Częstochowa

Napisano 15 styczeń 2010 - 18:37

upss, pomyliłam wątki, więc wykasowuję post w tym miejscu

Użytkownik Szulamitka edytował ten post 15 styczeń 2010 - 18:47

#48 baranekw

baranekw

Nowy użytkownik

• 26 postów
  • Na forum od: 01.2007
3
  • Kraków

Napisano 15 styczeń 2010 - 22:56

Cześć.
Dziś byłem w Wierchomli(piątek). Jazda od 9-17 65 zł. Jazda bez kolejek ludzi średnio na stoku pracowało kilka armatek, warunki do 14 idealne później pojawiło sie kilka miejsc z lodem ale dało się je objechać bez problemu. Śniegu naturalnego w rejonie mają na ten moment bardzo mało może z 10cm masakra, wszystko sztuczny

#49 leszekny

leszekny

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 26 styczeń 2010 - 14:00

jak w temacie, podzielcie sie info. wybieramy sie 15 lutego na 4 dni

pozdrawiam i do zobaczenia na stoku

#50 Toro

Toro

Użytkownik

• PipPipPip
  • 431 postów
  • Na forum od: 09.2007
59
  • Warszawa

Napisano 08 marzec 2010 - 21:33

Czy w Wierchomli jest swiezy snieg? Napadalo cos ostatnio? Da rade pojezdzic po lesie? Jutro albo wskakuje w pociag do Zakopanego albo do Wierchomli.
pozdr
Piotr

#51 sir t'OMEN

sir t'OMEN

Użytkownik

• PipPip
  • 124 postów
  • Na forum od: 09.2008
26
  • Umiejętności: 7
  • Beskid

Napisano 12 marzec 2010 - 19:37

Toro już pewnie gdzieś myka na skijach ale ewentualnie dla innych narciarzy którzy maja ochotę pojeździć na Wierchomli to warunki oceniam po dzisiejszym wyjeździe na 5 z minusem... minus dla pogody bo rano straszliwie wiało i zarzucało śniegiem... Szczególnie na Płatku i Frycku.... Akurat posypało śniegiem więc trasy super, ludzi mało.... Miałem jechać na Chopok ale rano patrząc na niebo i webcam stwierdziłem że chyba odpuszczę na inny dzień i pojechałem na Wierchomle i super... A i świeży puch jest więc dla osób lubiących mykać po lesie też coś się znajdzie biorąc pod uwagę możliwości tej stacji….

#52 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 835 postów
  • Na forum od: 09.2010
274
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 09 styczeń 2011 - 21:55

Tak to wyglądało 7 stycznia.Frycek, połączenie dwóch dolin i zjazd do Szczawnika. Poza tym warunki do godz. 14,30 były naprawdę super.

#53 Małgoś

Małgoś

Nowy użytkownik

• 24 postów
10
  • Kraków

Napisano 09 styczeń 2011 - 22:29

Warunki z dzisiaj: 9.01.2011, ludzi niewiele, temp. na plusie, wędrujące mgły (miejscami dość solidne) a przez nie przebijające słońce. Warunki do szusowania - trasy przygotowane super! wszystko pięknie wyratrakowane, zaskakująco twardo jak na temp. powietrza. Jazda pierwsza klasa, żal było wracać. Frycki i łączniki czynne do 15.30 więc po tej godz. dostanie się z Wierchomli na Szczawnik li i jedynie z buta. W 2gą str. zjazd bez problemu.
Powolutku zaczynają wychodzić gdzie niegdzie przetarcia - ale w mniej istotnych miejscach i do ominięcia, jednak jeśli temp. na plus utrzyma się dłużej to może być nieciekawie.
Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem stacji, ostatni raz byłam tam przed połaczeniem dolin. Ośrodek fajny do nauki jazdy, spokojne trasy "dla rodzin", piękne widoki, relaksik. Brakuje mi tam jednak jakiejś czerwonej traski (w stylu Mosornego Gronia) bo te czerwone, które tam sa to raczej podpadają pod niebieskie, a taki Szczawnik II (gorny talerzyk) to raczej zielona trasa a nie niebieska.

#54 stylistka145

stylistka145

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
  • Na forum od: 11.2011
10
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 01 styczeń 2012 - 14:40

Witam
W tym tygodniu wybieram się z rodziną właśnie do Piwnicznej tylko zastanawiam się jakie są nie daleko ośrodki narciarskie na Słowacji szukam w internecie ale nie mogę znaleźć proszę o pomoc:)

#55 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 01 styczeń 2012 - 15:11

Litmanova, Vysne Rusbachy, Bachledova Dolina, Tatranska Lomnica do 1h jazdy samochodem/ do 60 km /.
:)Pozdrowienia

#56 Małgoś

Małgoś

Nowy użytkownik

• 24 postów
10
  • Kraków

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:12

warunki z dzisiaj: ludzi sporo - święta + Sylwester więc nie ma sie co dziwić,, ale jakoś się to rozłożyło na stoki i kolejek strasznych nie było - myślałam, że będzie gorzej.
- wiadomość dla leniwych: brak połączenia via wyciąg ze Szczawnikiem! nie jest naśnieżony ostatni talerzyk (Frycek), co nie przeszkadza wcale małemu spacerkowi z nartami w pięknych okolicznościach przyrody... w nie całe 10 min. jesteśmy na Szczawniku
- warunki: całkiem OK, twardo, miejscami po południu lód wyziera, ale przy tej pogodzie nie ma się co dziwić. Ogólnie można fajnie pojeździć, ostre krawędzie się przydają.
  • W.W. podziękował za tę wiadomość

#57 narel

narel

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2013
0

Napisano 01 grudzień 2013 - 15:00

rozumiem ze mozliwe jest przedostanie sie z wierchomli malej do szczwanika ale czy odrotnie tez jest to do zrobienia na nartach? bo z mapki jakos nie moge tego wyczytac. drugie moje pytanie dotyczy tego czy stacja ta jest przyjazna osobom nie zmotoryzowanym? czy wystepuje system skibusow rozworzacych ludzi po okolicy?

#58 aadd34

aadd34

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 10.2013
14
  • Umiejętności: 7
  • Białystok

Napisano 01 grudzień 2013 - 16:08

Jest to możliwe na nartach. Że szczenika wciagasz się krzesełek potem orczykiem a potem nie jedziesz trasa tylko skręcasz lekko w prawo i jadąc łącznikiem ponad skrajem lasu docieramy prawie do górnej stacji Wierchomli małej. Pisze prawie gdyż odcinek ten wpierw pokonujemy jadąc niejako z góry a końcówka już jest lekko pod górkę i jeżeli nie rozpedzimy się za wczasu to może być trudno dojechać na nartach do stacji Wierchomla mała. Może być potrzebny spacer 50-100 metrów :-) co do skibusow to nie zauważyłem takowych będąc w dwóch dolinach :-)

#59 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 513 postów
  • Na forum od: 09.2011
226
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano 01 grudzień 2013 - 16:56

Ski busów brak. Autobusów też prawie. Tylko własny pojazd.

Co do przejazdu, to miejscowi rąbią zwykle przejazd przez las i jadąc czaiły czas lekko w dół, wypadasz w połowie stoku. Niestety, wypadasz z lasu wprost na trasę orczyka, więc trzeba uważać. ;)

Pozdrawiam WW

#60 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 01 grudzień 2013 - 17:35

Skibusów nie ma,ale kursują normalne busy mniej więcej raz na godzinę.

Połączenie istnieje i nie ma  problemów z przejazdem na  nartach między dolinami. 

Mapa ze strony stacji jest mało czytelna. 

Przez las przejeżdża tylko jakiś Łodzianin który ma problem z orientacją 

:)Pozdrowienia