Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wierchomla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 01 grudzień 2007 - 16:12

Większość jeżdzi krzesłem, a trasa w kilku iejscach jest wąska i jest tragedia. Chyba że poza sezonem, ale wtedy wszędzie jest luz.
:)Pozdrowienia

#22 kubetek

kubetek

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 11.2007
0

Napisano 04 grudzień 2007 - 17:33

witam
byl ktos może na jeździe nocnej w sylwestra w tamtym roku. Czy wtedy chodzą wszystki wyciągi czy tylko krzesło?? jak ktoś mi może udzielić odpowiedzi to bardzo bym prosił na prv. po ile byly bilety, czy długo sie czeka w kolejkach itp.
z góry dzięki
pozdrawiam

#23 peryszkop

peryszkop

Użytkownik

• Pip
  • 52 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Umiejętności: 6
  • Piotrków Trybunalski

Napisano 04 grudzień 2007 - 18:12

Witam w zeszłym roku w okresie świateczno sylwestrowym była czynna tylko jedna (główna) trasa a co do cen :http://www.wierchoml...hp?st=1&mid=788
Pozdrawiam

#24 filinator

filinator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Na forum od: 09.2007
485
  • Umiejętności: 1
  • Tarnów

Napisano 06 grudzień 2007 - 17:01

W Sylwestra od 21 chodzi tylko krzesło,karnet kosztował 50 zł,a tych bardziej zmęczonych obsługa nie wpuszcza na wyciąg.Kolejek nie było,tylko po piwo....

#25 Iwcia261

Iwcia261

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 02.2007
1
  • Umiejętności: 5
  • Stalowa Wola

Napisano 02 styczeń 2008 - 16:52

A ja mam pytanko o Wierchomli bo wybieram sie tam pierwszy raz, gdzie mozna tam w miare tanio przenocować, podajcie jakies namiary... Z góry wielkie dzieki:)

#26 groszek

groszek

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 01.2008
0
  • Wawa Gocław

Napisano 12 styczeń 2008 - 14:44

Byłem na Wierchomli w zeszły weekend.
"nowe" wyciągi i trasy były zamknięte... :(
Może na ferie się uda ?
Co do noclegów to ja zzazwyczaj nocuję w pensjonacie w Piwnicznej

pozdrawiam
„Niebo istnieje. Bo Ziemia nie pachnie jak dom.” - Sz. Hołownia- zatem "Szatan istnieje bo cap capi." Groszek

#27 TT

TT

Użytkownik

• PipPipPip
  • 766 postów
  • Na forum od: 03.2006
92
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 15 styczeń 2008 - 15:29

Jak wygląda sytuacja na wierchomli chciałbym tam wyskoczyć w tym tygodniu?
Pozdrawiam, Tomek

#28 Iwcia261

Iwcia261

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 02.2007
1
  • Umiejętności: 5
  • Stalowa Wola

Napisano 15 styczeń 2008 - 18:16

No właśnie napiszcie jakie tam warunki czy warto jechać...

#29 ziomal155

ziomal155

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 15 styczeń 2008 - 19:49

mam pytanie a jak z wypozyczenim snowboardu w piwnicznej?? Jaka jest ilość wypożyczalni?? Jakie są ceny?? był ktoś na kokuszce??

#30 F-16

F-16

Użytkownik

• PipPip
  • 158 postów
20
  • Umiejętności: 7
  • Brzeszcze

Napisano 29 styczeń 2008 - 16:29

Sytuacja w Wierchomli jest całkiem fajna. Caly czas trasy są naśnieżane, ratraki jeżdżą. Wyciągi czynne 3 i ława.

#31 JohnnyB

JohnnyB

Nowy użytkownik

• 8 postów
0

Napisano 19 luty 2008 - 12:17

cześć
czy nowe wyciagi na Wierchomli są już czynne? chcemy wybrać sie gdzies na narty na poczatku marca i pomyślelismy ze może własnie Wierchoma

#32 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 25 grudzień 2008 - 23:18

Byłem dzisiaj na nowych wyciągach od strony Szczawnika. Krzesło wprawdzie przestawione z Alp, ale wyprzęgane i tak odnowione, że wygląda na nowe. Trasa jest nowa, więc przy tej ilości śniegu co obecnie trochę upstrzona kamyczkami. Trasa przy orczyku Szczawnik II bardzo łatwa, ale nie trzeba się odpychać kijami - mały, ale równomierny spadek. Tak samo jest w górnej części trasy przy krześle Szczawnik I. Od 15 podpory w dół całkiem przyjemna trasa czerwona. Poza tym, parking bezpłatny ale lekkie kartoflisko, namiot gastronomiczny no i to o czym piszą bywalcy czeskich i słowacki ośrodków - bezpłatny i ogrzewany kibel.

A oto kilka fotek:

http://img184.images...02429777x6.smil

#33 marej

marej

Użytkownik

• PipPip
  • 189 postów
28
  • Marki

Napisano 25 grudzień 2008 - 23:29

Byłem dzisiaj na nowych wyciągach od strony Szczawnika. Krzesło wprawdzie przestawione z Alp, ale wyprzęgane i tak odnowione, że wygląda na nowe. Trasa jest nowa, więc przy tej ilości śniegu co obecnie trochę upstrzona kamyczkami. Trasa przy orczyku Szczawnik II bardzo łatwa, ale nie trzeba się odpychać kijami - mały, ale równomierny spadek. Tak samo jest w górnej części trasy przy krześle Szczawnik I. Od 15 podpory w dół całkiem przyjemna trasa czerwona. Poza tym, parking bezpłatny ale lekkie kartoflisko, namiot gastronomiczny no i to o czym piszą bywalcy czeskich i słowacki ośrodków - bezpłatny i ogrzewany kibel.

[/url]

Czy da się przedostać ze strony Szczawnika na stronę Wierchomli?
Naśnieżają te górne trasy , które jeszcze nie chodzą po starej stronie (Frycek, Płatek, czy jak je tam zwą)?
Do czego można porównać stopień trudności dolnego, czerwonego odcinka Szczawnika I? Łatwiej niż końcówka na Wierchomli? - moja małżonka ma traumę. Po tamtej stronie się uczyła i ta końcówka ją wykańczała.

Użytkownik marej edytował ten post 25 grudzień 2008 - 23:32

#34 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 26 grudzień 2008 - 08:23

Nie wiem czy Frycka i Płatka naśnieżają. Podejrzewam, że nie. Na głównych trasach jeszcze dużo do zrobienia w kwestii naśnieżania. Ze Szczawnika do Wierchomli jest z górki, więc można jakoś zjechać, zejść. Z powrotem trzeba jednak z buta pod górkę. Moim zdaniem dolna część trasy w Szczawniku jest o wiele bardziej równomiernie nachylona. Nie ma żadnych ścianek. Przy dużej ilości ludzi będzie trochę ciasno. Na szczęście nie wszyscy są w temacie i w tym sezonie myślę, że na Szczawniku będzie trochę luźniej niż na Jaworzynie i Wierchomli.

Apel do Admina: Jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce zasługuje na bycie w głównym menu!!!
  • marej podziękował za tę wiadomość

#35 marej

marej

Użytkownik

• PipPip
  • 189 postów
28
  • Marki

Napisano 26 grudzień 2008 - 09:02

Niepokojące jest to z buta pod Wielką Pustą, gdyby nie działała góra. Brakuje mi tam z dwóch trawersów umożliwiających łatwe korzystanie z całego kompleksu. Ale co by dały te trawersy bez naturalnego śniegu. Ciekawe czy w takim przypadku gdy całość nie działa sprzedają karnety na dwie strony?
Faktycznie, szczególnie dół pod krzesłami, wygląda dość wąsko jak na założoną przepustowość.
Skoro nie śnieżą góry gdy jest dużo do zrobienia na głównych trasach tzn. , że niektóre trasy śnieżone są jedynie "warunkowo" - jednak na mapie ośrodka oznaczone jako dośnieżane. Czyżby kolejna ściema wierchomlana? Kolejna ponieważ wcześniej dwukrotnie, zarówno w przypadku nowych wyciągów na górze jak i Szczawnika, przedwcześnie zostało ogłoszone powiększenie ośrodka. Trzy lata temu jechałem tam z nadzieją graniczącą z pewnością , że pojeżdżę na tych "Fryckach" (były na mapie), ale niestety leżały pod hotelem. Rok temu była akcja bardziej spektakularna gdy fikcyjnie dołożyli cały Szczawnik, a tu niespodzianka spotkała wielu łatwowiernych - ja już się na to nie nabrałem i od dwóch lat w Wierchomli nie byłam. Stąd ograniczone zaufanie do wiadomości na stronie, a przy tym twoje wiadomości są niezwykle cenne. Wielkie dzięki.

Ośrodek w zasadzie ma główny temat ale nazwa trochę mylna.
http://www.skiforum....3791#post163791

Użytkownik marej edytował ten post 26 grudzień 2008 - 09:27

#36 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 26 grudzień 2008 - 13:05

Ja w zeszłym roku jeździłem na Płatku, po Frycku sobie zjechałem sobie mimo że nie chodził wyciąg. Ogólnie uważam, że jest to bardzo atrakcyjny teren (widokowo i pod względem nachylenia).

#37 magi67

magi67

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 156 postów
  • Na forum od: 12.2006
19
  • Dębica

Napisano 27 grudzień 2008 - 12:21

Ze Szczawnika do Wierchomli jest z górki, więc można jakoś zjechać, zejść. Z powrotem trzeba jednak z buta pod górkę.

Czy to"z Buta"ma konkretny wymiar?Czy mógłbyś odrobinę przybliżyć odległość.Huśtam się bez kijów i każdy "but" jest dla mnie katorgą.Z tego co pamiętam na Frycka też było kawałek podejścia.

Popieram prośbę do admina o umieszczenie Wierchomli w głównym menu!!!!!

#38 slakam

slakam

Konto usunięte

• Pip
  • 93 postów
41

Napisano 28 grudzień 2008 - 21:25

Czy to"z Buta"ma konkretny wymiar?Czy mógłbyś odrobinę przybliżyć odległość.Huśtam się bez kijów i każdy "but" jest dla mnie katorgą.Z tego co pamiętam na Frycka też było kawałek podejścia.

Jak dzwoniłem do pani ze stacji narciarskiej to powiedziała, że z górnej stacji Wierchomla do górnej stacji Szczawnik 2 jest około 800 m "z buta".
O ile pamiętm aby z górnej stacji wierchomla dostać się do płatka trzeba było "łyżwować" ok 300 m pod delikatne wzniesienie. O ile pamiętam to frycek wwozi narciarzy wysoko i wystarczy wąska trasa do frycka i tor przy wyciągu aby wjechać na górę i zjechać do Szczawnika.

Wierzę, że obsługa stacji postara się faktycznie połączyć dwie doliny, bo 1 lutego jadę do Szczawnika i chcę w końcu pojeździć na rozsławionych dwóch dolinach.
  • magi67 podziękował za tę wiadomość

#39 Limanowa-Ski

Limanowa-Ski

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 11.2008
1

Napisano 28 grudzień 2008 - 22:33

jutro rusza kolej krzesełkowa w Limanowej
serdecznie zapraszamy, wraunki bardzo dobre
www.limanowa-ski.pl

#40 N.A.T.

N.A.T.

Użytkownik

• PipPip
  • 199 postów
  • Na forum od: 12.2008
53
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 29 grudzień 2008 - 01:13

wyczytałam dziś na stronie Wierchomli, że uruchomili połączenie ze Szczawnikiem, mianowicie wyciąg Frycek na mapce oznaczony jako G. http://www.wierchoml...srodka.html,306
nie wiem czy nie trzeba kawałeczek dojść do niego, bo jak byłam tam w piątek to jeszcze ten wyciąg nie chodził, a ta polana jest dosyć szeroka. cały czas tam śnieżą, więc myślę, że powinno dać się zjechać. najlepiej zadzwonić do kasy.
w każdym razie uruchomienie Frycka na pewno trochę rozluźni straszny tłok na Wierchomli. ja osobiście już bym tam więcej (w tym sezonie) nie pojechała, ponieważ, gdy było czynne tylko krzesło i Polanki zbyt mało się jeździło, a zbyt dużo stało w kolejkach. jak jeszcze uruchomią Toczka to będzie na pewno dużo luźniej. w Szczawniku też miałam okazję jeździć. bez połączenia z Wierchomlą było trochę nudno cały dzień na jednej trasie, ale za to szybka kolej i zero stania w kolejkach (a był to pierwszy dzień świąt).

Użytkownik N.A.T. edytował ten post 29 grudzień 2008 - 01:17