Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
245 odpowiedzi w tym temacie

#221 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12959 postów
  • Na forum od: 11.2007
7884
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2014 - 12:58

Cześć Radek

Szkoda, że nie było okazji pogadać. Sytuacja poznania się zresztą była wyjątkowo niekomfortowa - ja goniłem swoich, Ty brałeś udział w udzielaniu pomocy chłopcu a w takich sytuacjach jeżeli wszystko pod kontrolą (obecnośc ratownika) lepiej nie robić zbiegowiska tym bardziej, że to wąskie miejsce. Jak tam ten chłopiec wszystko OK, skończyło się na strachu?
Pozdrowienia

#222 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
  • Na forum od: 03.2010
482
  • Umiejętności: 2
  • PODKARPACIE

Napisano 27 luty 2014 - 13:20

Jeżeli coś porównujemy to założenie jest takie,że wszystkie krzesła śą zajęte, kolejka nie ma wpływu na przepustowość.

Oba wyciągi wywiozą tyle samo osób , chociarz wyprzęgany jeżdzi dwa razy szybciej. :P

Nie wiem czy o to chodzi ale np w Zielencu kanapa jedzie szybciej ale przed stacją zwalnia a drugi  wyciąg nie zwalnia ale jedzie wolniej .Tyle ,że na kanapie jest 6 miejsc a na krzesełku 4 ale chodzi mi o zasadę ,bo do porównania trzeba by takich samych.

??? 

Tylko nie bijcie  ;) pytam tylko.

".... Przyjdzie taki moment, że będziesz patrzyła w jakim kierunku "rzucić ciało". Narty pójdą za Tobą poslusznie. ...."  Niko130

#223 radkonrad

radkonrad

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 12.2009
2
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2014 - 14:28

Hej

fakt okolicznosci byly niefortunne ale wszystko na szczescie skonczylo sie na strachu - zadnych obrazen zewnetrznych i wewnetrznych.

Potem jak zjezdzalem trasa nr 5 nastepnego dnia to postawili dodatkowe siatki przed kolejka do bramek - zmuszalo to do wiekszego wyhamowania.

Pozdrawiam

Radek

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#224 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 27 luty 2014 - 21:46

Nie wiem czy o to chodzi ale np w Zielencu kanapa jedzie szybciej ale przed stacją zwalnia a drugi  wyciąg nie zwalnia ale jedzie wolniej .Tyle ,że na kanapie jest 6 miejsc a na krzesełku 4 ale chodzi mi o zasadę ,bo do porównania trzeba by takich samych.
??? 
Tylko nie bijcie  ;) pytam tylko.

To nie jest żadna fizyka jądrowa... ale na przykładzie:
1) krzesło 4os, niewyprzęgane (wolne), 2400os/h (Kasprowy W. - Gąsienicowa)
2) krzesło 4os, wyprzęgane (szybkie, zwalniające w peronach), 2400os/h (Skrzyczne)

Przy teoretycznym pełnym obłożeniu i pełnej prędkości użytkowej jedno i drugie zabiera 4 narciarzy co 6 sekund ze stacji dolnej
i wypluwa co 6 sek na stacji górnej...
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#225 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
  • Na forum od: 03.2010
482
  • Umiejętności: 2
  • PODKARPACIE

Napisano 27 luty 2014 - 23:50

2) krzesło 4os, wyprzęgane (szybkie, zwalniające w peronach), 2400os/h (Skrzyczne)

Przy teoretycznym pełnym obłożeniu i pełnej prędkości użytkowej jedno i drugie zabiera 4 narciarzy co 6 sekund ze stacji dolnej

Czyli ,że dobrze rozumiem?

".... Przyjdzie taki moment, że będziesz patrzyła w jakim kierunku "rzucić ciało". Narty pójdą za Tobą poslusznie. ...."  Niko130

#226 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 28 luty 2014 - 09:06

Ale jedną narciarz wyjeżdża 8 minut , a drugą 4 minuty. Cuda?

:)Pozdrowienia

#227 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 28 luty 2014 - 09:13

Czyli, ze liczy sie tylko odstep czasowy miedzy krzeselkami i ilosc osob na krzesle.

...

No cuda panie, cuda :D

• mig12345 podziękował za tę wiadomość
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#228 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 28 luty 2014 - 09:20

A może teleportacja? Czyli jednak fizyka jądrowa!

:)Pozdrowienia

#229 generalswit

generalswit

Nowy użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 01.2009
8
  • Koronowo

Napisano 13 październik 2015 - 14:53

http://www.wierchoml...cennik-karnetow

Cennik na ten sezon. Zastanawia mnie nazwa ,,karnet lokalny" ..

Pozdr

#230 grzechotnik

grzechotnik

Użytkownik

• PipPip
  • 121 postów
  • Na forum od: 12.2011
23
  • Umiejętności: 7
  • Tarnów

Napisano 15 październik 2015 - 14:09

http://www.wierchoml...cennik-karnetow

Cennik na ten sezon. Zastanawia mnie nazwa ,,karnet lokalny" ..

Pozdr

Pewnie taki karnet nie będzie obowiązywał po drugiej stronie. Czyli, jak odbiłeś się na dole w Wierchomli, to tylko Wierchomla, Polanki, Frycek. A jak odbijesz się w dole w Szczawniku to możesz korzystać ze Szczawnika I oraz II. Zresztą gdybyś chciał w ciągu tych 3 godzin przedostać się z jednej strony na drugą, to więcej czasu stracisz na wyciągach, niż podczas jazdy. Mnie tylko martwi fakt, że chyba ba stałe zrezygnowali z karnetu od 9 do 17

#231 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 11.2008
1

Napisano 21 listopad 2015 - 12:53

Pewnie taki karnet nie będzie obowiązywał po drugiej stronie. Czyli, jak odbiłeś się na dole w Wierchomli, to tylko Wierchomla, Polanki, Frycek. A jak odbijesz się w dole w Szczawniku to możesz korzystać ze Szczawnika I oraz II. Zresztą gdybyś chciał w ciągu tych 3 godzin przedostać się z jednej strony na drugą, to więcej czasu stracisz na wyciągach, niż podczas jazdy. Mnie tylko martwi fakt, że chyba ba stałe zrezygnowali z karnetu od 9 do 17

ma ktoś jakieś namiary na kwatery, z góry xzięki

#232 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 633 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 31 grudzień 2015 - 15:53

Wczoraj ruszył wyciąg Wierchomla I z trasą po stronie Wierchomli. Otwarcie bardzo na siłe. Dzień wcześniej jeszcze trawa w górnych odcinkach trasy. Stok na górze naśnieżony wąsko tak żeby ratrak się zmieścił. Z wyczytanych komentarzy - wiele kamieni, co mnie nie dziwi. Zawsze otwierają sezon gdy jeszcze stok nie jest dobrze naśnieżony. 

Dzisiaj obsuwa z otwarciem o kilka godzin... powodem awaria wyciągu. Działał z 2 godziny i znowu stoi. Ludzi wywożą na górę ratrakiem. (zdjęcia poniżej)

Jeśli zaplanowane sylwestrowe szusowanie (od 19 do 3 w nocy) ma się odbyć przy transporcie ratrakiem to życzę powodzenia... Wstawieni narciarze sylwestrowicze mają dużą szanse na fiknięcie prosto na gąsienice.

Załączone miniatury

• wiercho 31.12 awaria.jpg
  • wiercho 31.12 awaria2.jpg

#233 Kamczi

Kamczi

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2016
1

Napisano 09 styczeń 2016 - 15:37

Byłem teraz na sylwestra w okolicach i jezdzilismy na Wierchomli, troche szkoda ze wyjazd nie odbyl sie 5 dni pozniej bo teraz wyglada to naprawde ciekawie (otwarty snowpark, duzo sniegu na glownych trasach). Polecam kazdemu ten stok, zdecydowanie bardziej niz Jaworzynę (płaski odcinek na srodku glownej trasy, kolejki jak stąd do tamtąd). Bardzo klimatyczna stacja, zaluje jedynie ze nie posypało śniegu na ten okres noworoczny bo byłoby w ogóle pięknie. A jak już bedziecie to zjedzcie pizze w pizzerii na dole, też na wypasie.

#234 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1165 postów
  • Na forum od: 07.2009
373
  • W-wa

Napisano 10 styczeń 2016 - 22:57

Byłem teraz na sylwestra w okolicach i jezdzilismy na Wierchomli, troche szkoda ze wyjazd nie odbyl sie 5 dni pozniej bo teraz wyglada to naprawde ciekawie (otwarty snowpark, duzo sniegu na glownych trasach). Polecam kazdemu ten stok, zdecydowanie bardziej niz Jaworzynę (płaski odcinek na srodku glownej trasy, kolejki jak stąd do tamtąd). Bardzo klimatyczna stacja, zaluje jedynie ze nie posypało śniegu na ten okres noworoczny bo byłoby w ogóle pięknie. A jak już bedziecie to zjedzcie pizze w pizzerii na dole, też na wypasie.

Reklama dźwignią handlu :D

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos

#235 Kamczi

Kamczi

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2016
1

Napisano 15 styczeń 2016 - 13:53

Reklama dźwignią handlu :D

Haha, niee, nie jestem kimś z wewnątrz :P

#236 piotrek96

piotrek96

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 248 postów
  • Na forum od: 04.2013
80
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 15 luty 2016 - 15:58

wczoraj i dzisiaj padał deszcz, warunki niedostateczne, raczej wkrótce koniec sezonu w dwóch dolinach o ile nie pomrozi.

#237 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 633 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 16 październik 2016 - 13:51

Na nadchodzący sezon miał być nowy wyciąg 6os. wyprzęgany (Wierchomla I) ale go nie ma... Ciekawe czy dalej będą częste awarie aktualnej Tatrapomy postawionej w 1998r. 

Nowy cennik karnetów na sezon zimowy już jest:
http://www.wierchoml...w?season=winter

#238 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 177 postów
  • Na forum od: 03.2013
169

Napisano 16 styczeń 2017 - 21:27

Cześć, witam wszystkich forumowiczów :D

I na start mam prośbę.

Ma ktoś jakieś fajne namiary na pensjonat blisko stacji Muszyna-Wierchomla? Z wyżywieniem. Znalazłem np. Chata pod Pustą, ale może coś jeszcze?

Wojtek

#239 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 11 luty 2017 - 16:38

Jeżdżę do Dwóch Dolin od lat, ale w tym roku zauważyłem z wielkim niepokojem spadek jakości tej stacji narciarskiej. Stoki naśnieżone, wyciągi otwarte ale, .... Brak działających zegarów przy dolnych stacjach kolejki (Szczawnik I i II, Frycek, Płatek) które kiedyś były czynne i w miarę dokładnie pokazywały godzinę. Niby bzdura ale przy karnecie czasowym sprawdzanie czasu na komórce przy sporym mrozie to już dyskomfort. Poza tym z czynnych na stoku 4 barów pozostał tylko jeden w połowie Wierchomli. Tych przy dolnych stacjach kolejki nie liczę. I jeszcze ceny które i tak są wysokie, ale w poprzednich latach można było liczyć na zniżkę przy zakupie karnetu on line w tym roku tego nie ma. Szkoda, dla kilku osobowej rodziny to była oszczędność nie do pogardzenia. Reasumując, szkoda że tak fajny ośrodek podupada. Bardzo go lubię i uważam za jeden z lepszych w Polsce, tylko o szczegóły należy tez zadbać.

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#240 generalswit

generalswit

Nowy użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 01.2009
8
  • Koronowo

Napisano 30 wrzesień 2017 - 14:18

Takie coś się pojawiło.

http://www.wierchoml...w?season=winter