Skocz do zawartości

Limanowa SKI - Łysa Góra


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

a co to jest na drugim zdjęciu? bo jeśli fragment trasy, to wygląda to trochę hardkorowo... kilku narciarzy na zakręcie, to może się skończyć, że któryś wypadnie :eek: I jestem w szoku - jak to: małopolskie ma ferie i nikogo w weekend na tym stoku? 70 km od Krakowa ???

Użytkownik Szulamitka edytował ten post 25 styczeń 2010 - 12:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a co to jest na drugim zdjęciu? bo jeśli fragment trasy, to wygląda to trochę hardkorowo... kilku narciarzy na zakręcie, to może się skończyć, że któryś wypadnie :eek: I jestem w szoku - jak to: małopolskie ma ferie i nikogo w weekend na tym stoku? 70 km od Krakowa ???

---------------------------------------------------------------------------- Drugie zdjęcie to fragment niebieskiej trasy. Poniżej na drugim zakręcie założyli siatki zabezpieczające. Taki urok tej trasy. Jeżdżę tam czasami i jeszcze nie stałem w kolejce. Pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe sam miałem wątpliwości przed wyjazdem, bo przy wyjezdzie prawie niecale -20 stopni, z resztą wszędzie nie było zbyt tłoczno, z tego co słyszałem, a popoludniami prawie wszędzie niewielu narciarzy, jednak mróz odstraszył, max. ok. 14 jeździły pełne krzesełka, ale bez kolejki, max. 2min. A jeśli chodzi o trasę, (to chyba zdjęcie 2 od konca masz na mysli?) to nie ma takiej obawy, bo jest odpowiednio wyprofilowana , a tam właśnie docelowo będzie przygotowywana ta trasa pod zawody, nie jest to takie urwisko jak by się mogło wydawać, ale stromo jest. :)

Użytkownik shuger edytował ten post 25 styczeń 2010 - 12:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jadąc tam pierwszy raz można mieć wrażenie jakby ktoś dosłownie w pole chciał wyprowadzić:D droga trochę wąska i mijanki miejscami na otarcie lusterek:eek: Stacja za to wg mnie całkiem fajna,fakt że dziś po południu i wieczorem sporo oblodzeń,ale tak jest na każdej stromszej w weekend.Dla mnie ciekawa i chętnie się tam jeszcze wybiorę,tym bardziej że łagodniejszy wariant trasy przypadł żonie do gustu,na co z początku nie wyglądało:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka o Łysej Górze, obecnie na jej stoku do występu olimpijskiego przygotowuje się Agnieszka Gąsienica Daniel.

Byłem w sobotę. Jeśli tam się przygotowywała do igrzysk, to jej niestety sukcesów nie wróżę. Odcinek "FIS" jest króciutki - mam wrażenie, że każda polska "stacja" postawiła sobie za punkt honoru mieć choćby 50 m trasy, którą można dumnie opisać "FIS". Mam bezpośrednie porównanie z trasą F.Klammera w BKK - trasa w Limanowej ma się do trasy zawodniczej jak rajdowy maluch do samochodu rajdowego. Andrew_ga - 7 dni pobytu tam to o 6 za dużo, zanudzicie się na śmierć. Miejsce zupełnie OK na 1 dniowy wypad. Inne wrażenia - niestety, kolejki do krzesła były (sobota), ok. 10-15 min trzeba było postać, na trasie "FIS" też lód. Reszta trasy (tak naprawdę jest to 1 szeroka trasa) przygotowana całkiem nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jeżeli ktoś obserwuje pogode, to wie, że co do warunków nie można mieć wymagań, po ciągłych opadach, które właściwie od piątku w górach są intensywne, jak ktoś jeździ w alpy, to wie, że nawet tam na bardziej popularnych stokach po dużych opadach robią się muldy i ratraki dopiero następnego dnia wyrównują a po ustaniu opadów są w stanie profesjonalnie przygotować trasę, z resztą rano trasa była przygotowana przez ratraki, więc warunki były bardzo dobre i żadna stacja nie jest w stanie co kilka godzin aktualizować warunków, bo jasnym jest, że warunki z czasem ulegają pogorszeniu, a akurat w limanowej zwykle to pogorszenie i tak jest nieznaczne na tle innych polskich stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę. Jeśli tam się przygotowywała do igrzysk, to jej niestety sukcesów nie wróżę. Odcinek "FIS" jest króciutki - mam wrażenie, że każda polska "stacja" postawiła sobie za punkt honoru mieć choćby 50 m trasy, którą można dumnie opisać "FIS". Mam bezpośrednie porównanie z trasą F.Klammera w BKK - trasa w Limanowej ma się do trasy zawodniczej jak rajdowy maluch do samochodu rajdowego. Andrew_ga - 7 dni pobytu tam to o 6 za dużo, zanudzicie się na śmierć. Miejsce zupełnie OK na 1 dniowy wypad. Inne wrażenia - niestety, kolejki do krzesła były (sobota), ok. 10-15 min trzeba było postać, na trasie "FIS" też lód. Reszta trasy (tak naprawdę jest to 1 szeroka trasa) przygotowana całkiem nieźle.

Czytałem, że nasza Olimpijka właśnie takiego stoku jak Łysa Góra w Limanowej poszukiwała i była bardzo zadowolona, szczególnie z warunków. Jedną z wypowiedzi można przeczytać tutaj: http://www.limanowa..../news,1085.html Jeśli chodzi o noclegi, to informacje są na stronie stacji, stronie gminy, miasta i powiatu Limanowa. Natomiast okolice Limanowej bardzo się rozwinęły i jest sporo stacji w okolicy, które można zwiedzić a przy tym nie stać w kolejce, jak to ma miejsce na podhalu, gdzie nawiasem mówiąc moim zdaniem właśnie tam większość tras jest monotonnie płaska i co za tym idzie nudna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nasza Olimpijka właśnie takiego stoku jak Łysa Góra w Limanowej poszukiwała i była bardzo zadowolona, szczególnie z warunków.

Szkoda że jej zadowolenie nie przełożyło się na wyniki w Vancouver. Może nikt jej nie powiedział, że olimpiada to co innego niż "olimpiada młodzieży podhala" ?? A co do pobytu 7 dniowego - to już naprawdę lepiej jechać na Chopok, czy VR.

Użytkownik noras edytował ten post 22 luty 2010 - 09:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Noo szkoda, że nie powiodło się naszej narciarce..., aczkolwiek potęgą w tej kategorii nie jesteśmy, a szkoda... Chopok czy VR ciężko porównywać do którejkolwiek polskiej stacji a i 120zł za karnet 9-16 to nie to samo co 65zł za 9-21 :) A w Limanowej dużo śniegu jeszcze, bardzo dobrze się spisali z naśnieżaniem, i północny stok robi swoje, bo w większości stacji w beskidach już zielono poza trasą, wystarczy popatrzyć na kamerki, a w Limanowej bielusieńko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Region się rozwija! W Limanowa Ski głównie pracowano nad poprawieniem drenażu stoku oraz nad dojazdem. W Laskowej planowane jest otwarcie nowego ok. 600m. odcinka trasy. Na styczeń planowane jest otwarcie basenu sportowego i rekreacyjnego wraz z urządzeniami do masażu, jacuzzi i saunami w Limanowej. Do ogrzewania wody wykorzystywana będzie m.in. instalacja solarna. Będzie to dobre uzupełnienie oferty narciarskiej regionu. Po remoncie został ponadto oddany do użytku most przed Limanową, który utrudniał komunikację od strony Bochni/Laskowej. Ponadto modernizowane były kolejne odcinki drogi z Krakowa przez Wieliczkę, Gdów, Łapanów, Stare Rybie do Limanowej. Czas podróży tą drogą przy dobrej pogodzie wynosi ok. godzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybieram się tam w najbliższą sobotę. Wybacz pytanie nowicjusza: pół stoku oznacza połowę szerokości trasy? a jak małe orczyki - młodzież chce na desce trochę się pouczyć. Pozdrawiam :-)

Spokojnie, do nauki ta dolna część jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Dziś otwarto krytą pływalnie w Limanowej! http://www.miasto.li..._Plywalnia.html Dodatkowo w skład kompleksu w II fazie (prace trwają) wejdzie jeszcze m.in. lodowisko, sala do gry w squasha, solarium, zespół saun, siłownia i salon kosmetyczny. W sobotę 12.02 mozna za darmo z okazji otwarcia popływać. W sam raz po nartach. W Limanowa-ski ok. 60cm śniegu, warunki dobre. A tu jeszcze fajny filmik z nocnego zjazdu: ;)

Użytkownik shuger edytował ten post 10 luty 2011 - 16:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W Limanowej ostro naśnieżają. "Prace nad przygotowaniem tras trwają. Wszystkie armatki pracują. Jeżeli aura będzie sprzyjać przygotowaniu tras i naśnieżaniu otwarcie planowane jest na Święta." Jest też nowy cennik. Wprowadzono bardziej wygodne karnety bez sztywnych ram czasowych. (2,4,6,8,12 - godzinne). Obraz z kamerki: cam0.jpg

Użytkownik shuger edytował ten post 19 grudzień 2011 - 11:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Wyślij e-maila do stacji narciarskiej z zapytaniem. Mają 10 miejsc noclegowych na samej górze. Jeżeli jednak będzie zajęte lub coś Ci nie przypasuje, to właściciel poda Ci namiary na kwaterki w okolicy stoku. Jak z nim rozmawiałem, to mówił że za spanko na agroturystyce biorą 30 zł. Pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...