Skocz do zawartości

Limanowa SKI - Łysa Góra


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

s pozatym z informacji na stronie wynika ze SREDNIE nachylenie calego stoku, wynosi 25~29(oczywiscie nie wiadomo o co im chodzi, wiec pisze te dwie wersje), a to miejsce na niebieskiej jest napewno bardziej strome od sredniego nachylenia stoku...

Coś mi te dane podane na stronie nie pasują. Chyba są trochę naciągane. Sprawdziłem wysokości na Google Earth i wynika z nich, że: - Górna stacja jest na wysokości 760 m (Limanowa Ski podaje 780 m); - Dolna stacja jest na wysokości 619 m (Limanowa Ski podaje 612 m); Co daje dla czerwonej trasy 760 - 619 = 141 m przy długości 600 m (podawanej przez Limanowa Ski) nachylenie równe 23,50%. Natomiast nachylenie stromej górnej połowy czerwonej trasy wynosi szacunkowo 26.7% (760 - 680 = 80 m przy długości 300 m) Nachylenie dla trasy zielonej Limanowa Ski podaje 25% a w rzeczywistości jest, tak jak podajesz 20%. Zatem wydaje się że, stromy fragment niebieskiej trasy może mieć nachylenie bliskie 25% (ale nie więcej, gdyż górny odcinek trasy czerwonej na pewno jest zdecydowanie bardziej stromy). Tak czy inaczej różnica między trasą 15% a 20% to nie jest to samo co różnica między 25% a 30%. Trudność trasy rośnie nieliniowo. Tak czy inaczej, chyba rzeczywiście Limanowa ma niedobrze te trasy opisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj warunki bardzo dobre, w nocy ponownie intensywne opady śniegu i ok. 10cm. świeżego, nieubitego śniegu na trasach (trasy ratrakowane wieczorem) - śnieg się zbił i stąd te muldy dziś. Jeśli chodzi o zagęszczenie na stoku, to absolutnie się z tobą nie zgadzam, nie ma porównania z białką, w limanowej oprócz fragmentu trasy niebieskiej jest bardzo szeroko i właśnie jak mało gdzie ilość osób na stoku przy pełnej przepustowości krzesła pozwala na swobodną jazdę. Oczywiście idealnie jest przyjechać w tygodniu, bo wtedy jeździ się na okrągło, ale w weekend tez mozna super posmigac. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuger - zgadzam się ale po części. Pewnie jest fajnie w ciągu tygodnia. Jednak w weekend Limanowa, jak i sąsiadująca Kasina jest zwyczajnie przeludniona z powodu zbyt wielkiej przepustowości wyciągu i dodatkowo krzesło wwiezie na górę każdego bez względu na umiejętności. A potem: - jadę z synem na górę i liczymy "gleby" - coś chyba nie jest ok. gdy w jednej chwili lezało 11 (!!) osób Ale górka fajna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuger tu widzę straszną reklamę robi, No więc byłem w sumie to dość dawno(ze 3 tyg. temu) no ale: warunki trasa niebieska(wg pań dobre) wg mnie dostateczne wąsko parę przetarć no i trochę kamieni, Trasa czerwona na samej górze jest chyba ostrą czerwoną:) (dość dużo oblodzeń było) Wtedy gdy ja byłem nie było w ogóle kolejek więc to jest plus. Co do promocji 4 godz za 30 zł uważam, że jest to dobry pomysł ale nie od poniedziałku do czwartku gdzie większość ludzi nie może przyjechać lecz przynajmniej do piątku:) Ogólnie trasa warta do odwiedzenia, myślę, że niektórym się spodoba a niektórym nie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bylem dosc dawno bo w sylwestra. Pierwszy raz odwiedzilem 'Lysa' ale bylem mile zaskoczony. Trasa byla troszke przetarta i wychodzilo gdzieniegdzie troche lodu ale i tak mozna bylo posmigac, tym bardziej ze ludzi niewiele. Czekam z niecierpliwiscia az sie rozwina, bede tam jezdzil ( na zmiane z Limanowa Ski). Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w Limanowa-Ski: Jak narazie odwilz w niewielkim stopniu pogorszyla warunki, a to głównie za sprawą pełnego osłonięcia tras od słońca, które to przy dodatnich temperaturach wyrządza najwieksze szkody, dlatego też stacja normalnie czynna w ostatnich dniach (a niektore juz mialy przerwe). Śnieg już nie jest tak zmrożony, z wierzchu raczej mokry, wolniejszy, ale dobrze ubity, zwłaszcza rano. Nie ma przetarć, więc jeździ się komfortowo. Dziś temperatura już niższa i opady mokrego śniegu, na weekend prognozowane ochłodzenie (poniżej zera w dzień), więc w nocy zapewne złapie silny mróz to i zmrozi śnieg i armaty ponownie ruszą. Na dzien dzisiejszy sezon w pełni trwa!

Użytkownik shuger edytował ten post 22 styczeń 2009 - 20:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przymrozi mocniej w nocy w piątek to trasa zrobi się bardziej twarda na rano w sobotę, ale wszystko zależy od pogody, raczej wiekszych oblodzen nie powinno byc, bo jak narazie minimalna ilosc sniegu sie stopila a i taki typowy lód po roztopach w Limanowej nie powstaje bo stok ma instalację drenazową.

Użytkownik shuger edytował ten post 23 styczeń 2009 - 19:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tematem - do top: No rzecznikiem prasowym bynajmniej nie jestem ;), ale mam aktualne informacje, totez je zamieszczam :) a blad powstal przez szybkie pisanie i kto jak kto ale Pan Panie top z "żadnym" stażem na forum nie powinien sie na ten temat wypowiadac, jak i stoku w Limanowej - którego pewnie Pan nigdy nie odwiedzil... no ale nie ważne... nie chce tu prowadzic przegadanek na tematy niezwiazane z meritum - jak cos to zapraszam na priv. Jutro jazda w Limanowa-Ski jak zwykle od 9. Czynne wszystkie trasy na całej szerokości. Warunki określane przez gopr jako dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jazda w Limanowa-Ski jak zwykle od 9. Czynne wszystkie trasy na całej szerokości. Warunki określane przez gopr jako dobre.

Rzeczywiście takie posty wnoszą bardzo dużo na forum. Dokładnie takie same informacje można znaleźć na stronie Limanowa Ski + dodatkowo grubość pokrywy śnieżnej. Każdy forumowicz, który przeczyta wszystkie Twoje posty dotyczące Limanowej dojdzie do wniosku, że jest to kryptoreklama, trochę mniej lub bardziej zakamuflowana. Wiarygodność buduje się poprzez obiektywizm, czego niestety w Twoich postach nie widać. Będzie świetnie jeżeli jutro i w następnych dniach w Limanowej nadal będą warunki DOBRE. Na Jaworzynie na wszystkich trasach panują warunki TRUDNE, co jest podane na stronie. O tym jakie warunki jutro będą panować mam nadzieję zrelacjonują forumowicze, bo ja szczerze wątpię aby były one dobre (vide Jaworzyna). I to będzie najlepszy weryfikator wiarygodności Twoich informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno porównywać zeszłego (pierwszego) sezonu z obecnym nie można. Bo wówczas rzeczywiście było cienko - problemy z naśnieżaniem. Wieczorne opady deszczu trochę pogorszyły warunki - stąd też miejscami przetopienia. Na dzień dzisiejszy nawet na kamerkach możesz sobie porównać jak wygląda trasa w Limanowej a przywoływanej Jaworzynie. Na Jaworzynie duże obszary z ziemią i kamieniami. W Limanowej - miejscowe przetopienia - a nie ziemia z kamieniami, które uszkadzają narty. Jak na ostatnie ocieplenia warunki w Limanowej są rzeczywiście jedynie miejscami gorsze - większość trasy w dobrym stanie i można jeszcze spokojnie pozjeżdżać. Tu nie chodzi o faworyzowanie, tylko faktyczna opinie. Jesli chodzi o posty, to staram sie pisac o aktualnych warunkach raz w tygodniu i jest to dla wielu osób przydatne, z resztą potwierdzane opiniami po wyjeździe. pozdrawiam panie Top :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się piękny narciarski weekend w Limanowa-Ski. Spadło 20-30 cm świeżego śniegu. Trasy dodatkowo dośnieżone. Warunki świetne, stok wyratrakowany. Cały czas trzyma mróz, w weekend również zapowiadany, więc warunki do jazdy cały czas bardzo dobre. Obraz z kamerki z dzisiejszego popołudnia - dla wieczornych internautów;): Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myli sie pan panie vivon - zainteresowanie jest - bo osoby pytaja m.in. na priv a poza tym ilość odwiedzin mówi sama za siebie. Proponuję nie zabierać głosu nie w temacie. Rzucanie haseł typu "dziś pewnie coś sie wydarzyło, czy pewnie tam nie ma śniegu" jest kompletnie zbedne i nic nie wnosi do tematu. Nikt nie oczekuje tu opini wróżki, która przepowie co sie wydarzyło i wydarzy. Rzecz jest prosta nie chcesz nie czytaj. Ja wiem że są osoby zainteresowane tematem i dlatego piszę. A panu panie vivon z 8 postami i zerowa iloscia podziekowan proponuje nie zabierac glosu. To tak z czystej zyczliwosci. Ten temat po to został stworzony, zeby pisac o tej stacji przypominam.(czcionka zmniejszona zeby nie zasmiecac tak bardzo)

Użytkownik shuger edytował ten post 29 styczeń 2009 - 22:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kasinie...

W niedziele byli znajomi i śniegu dużo, ale niestety przygotowanie tradycyjnie bardzo kiepskie - dużo muld i nierówności, po opadach świeżego śniegu zapewne za wiele się nie poprawiło, bo nawet na kamerkach widać spore muldy.

Nikt nie oczekuje tu opini wróżki, która przepowie co sie wydarzyło i wydarzy

A jednak wróżka...przynajmniej w kwestii Kasiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Zbliża się sezon 09/10. W lecie pracowano nad rozbudową stacji Limanowa - Ski: -zmodernizowano i poszerzono niebieską trasę oraz utworzono nową trasę po lewej stronie od orczyków (możliwość zjazdu niebieską trasą na lewą stronę orczyków, szczególnie przewidziana na organizację zawodów), zamontowano również profesjonalne zabezpieczenia na trasach. -rozbudowano restaurację na szczycie - powiększenie budynku od strony południowej i wykończenie zewnętrznej części. -uruchomiono system napowietrzania zbiornika wodnego, który w pełni zapobiegał będzie zamarzaniu wody co wymiernie poprawi efektywność naśnieżania. -powiększono i dokończno budowę parkingów. Oby zima dopisała. Pasmo Łososińskie, którego częścią jest Łysa Góra ściąga bardzo duże opady i obecnie na stoku w Limanowej jest już 40-60cm śniegu i cały czas pada, także jeżeli warunki się utrzymają to zapewne udałoby się przygotować trasę przy orczykach na weekend. Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W sobotę byłem w Limanowej. Ok. -10`C i przepiękne słoneczko. jazda od 9-15. Warunki idealne, sztruksik doskonale zmrożony po nocy, zero lodu, sam śnieżek, zupełnie bez kolejek, i do tego cudowne widoki, naprawdę rewelacja, chyba pierwszy raz od dluzszego czasu takie warunki spotkałem w Polsce, przygotowanie tras wzorowe, w tym również na trasie FIS, dopiero ok. 14 gdzieniegdzie jakieś niewielkie oblodzenia wyszły. Kilka fotek na potwierdzenie :) Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...