Skocz do zawartości

Limanowa SKI - Łysa Góra


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Limanowa SKI - Łysa Góra Stacja Narciarska Łysa Góra - Sport Limanowa to 4-osobowa Kolej Krzesełkowa o długości 600m i różnicy poziomów 170m, oraz dwa wyciągi talerzykowe o długości 300m i różnicy poziomów 60m usytuowane na północnym stoku Łysej Góry (785 m.n.p.m) Przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego (612m.n.p.m) znajduje się Restauracja oraz Hotel. Na szczycie Łysej Góry wybudowano Restaurację z tarasami widokowymi. Wszystkie trasy (1100m, 700FIS oraz 300m.) posiadają system sztucznego naśnieżania oraz oświetlenie. Trasy są ratrakowane a nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwa GOPR. Latem z wyciągu krzesełkowego będą mogli korzystać turyści i rowerzyści. Na kolejne lata planowana jest budowa kolejnych 2 wyciągów orczykowych a także basenu, klubu nocnego i gabinetu odnowy biologicznej. Strona ośrodka: http://www.lysagora.eu, http://www.limanowa-ski.pl Położenie Beskid Wyspowy, Limanowa - ok 65km od Krakowa, 20km od Nowego Sącza Dojazd http://img262.images...wadojazdre1.jpg http://www.lysagora....azd/dojazd.html Dojazd z Krakowa: - przez Wieliczkę, Gdów, Łapanów, Stare Rybie => Limanowa - ok 60 km - przez Bochnię, Nowy Wiśnicz, Laskową =>Limanowa - ok. 70 km. - przez Wieliczkę, Dobczyce, Mszanę Dolną => Limanowa ok. 75km - przez Myślenice, Mszanę Dolną =>Limanowa - ok. 80km Parkingi Darmowe - ubite - przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego - 500 miejsc dla samochodów osobowych i 10 dla autobusów. Miejscowość Limanowa - miasto powiatowe zwane stolicą Beskidu Wyspowego , leży 25 km na zachód od Nowego Sącza, w kotlinie górskiej u podnóża Pasma Łososińskiego. Posiada doskonałe warunki klimatyczne dla górskiej turystyki pieszej i narciarskiej. Z pobliskiej - Miejskiej Góry - góruje nad okolicą najwyższy w Polsce stalowy krzyż, a w centrum znajduje się m.in bazylika Matki Boskiej Bolesnej. http://www.miasto.limanowa.pl http://www.powiat.limanowa.pl Zdjęcia z Limanowej zimą i nie tylko: http://outdoors.webs...256790681GUQixh Noclegi -Hotel przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego -Hotele, Motele, Pensjonaty i Gospodarstwa Agroturystyczne w Limanowej i okolicach. W sumie ponad 2 tys. miejsc noclegowych http://www.lysagora....clegi/index.php http://www.powiat.limanowa.pl Trasy - 1100m. - Niebieska - 700m. - Czerwona/Czarna - FIS - 300m. - Zielona Wszystkie trasy są oświetlane, naśnieżane i ratrakowane. http://www.lysagora....ories/mapka.jpg - mapka 1 http://www.narty.l.p...ki/limanowa.htm - mapka 2 Ceny Karnety Punktowe i Czasowe - Cennik: http://www.lysagora.eu Kamery online http://www.lysagora....ery/kamery.html Aktualne warunki http://www.lysagora....ery/kamery.html Serwis narciarski Serwis i Wypożyczalnia znajdują się przy dolnej stacji Wyciągu Krzesełkowego oraz w centrum Limanowej. Instruktorzy / Opieka nad dziećmi planowane otwarcie "przedszkola narciarskiego" Wyżywienie Restauracja przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego oraz Bar i Grill na szczycie. Restauracje, Bary i Kawiarnie w Centrum Limanowej http://www.miasto.li...ronomiczna.html Galeria zdjęć www.lysagora.eu Zima na Łysej Górze i w okolicach: http://outdoors.webs...uoewvN?start=24 zdjęcia z budowy: http://www.skiforum....read.php?t=7328

Użytkownik shuger edytował ten post 23 grudzień 2008 - 16:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Otwarcie Stacji Planowane na Grudzień 2007 W minionym (jak wszyscy wiemy trudnym) sezonie na stokach "Łysej" naturalna pokrywa śnieżna zalegała przez ok. 3 miesiące. Na przyszłym sezon planowane utworzenie trasy na stoku południowym, wraz z wyciągiem orczykowym, oraz budowa jeszcze jednego wyciągu orczykowego na stronie północnej. Zgodnie z zapowiedziami 04-05.01.08 w Limanowej ma odbyć się Puchar Łysej Góry w Narciarstwie Alpejskim Juniorów Młodszych i Młodzików. źródło: http://www.polpunkty...pejski_2008.pdf Obecnie będą przeprowadzane techniczne przeglądy wyciągów, następnie rozpocznie się naśnierzanie i ratrakowanie tras, oraz ostateczne wykończenia. Uruchomienie wyciągów planowane na początek Grudnia - nieoficjalnie mowa jest o 8 Grudnia (sobota). 20 Grudnia w czwartek otwarcie wyciągów orczykowych w Limanowej a w sobotę otwarcie kolei linowej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W sobotę 29.12 byłem na Łysej Górze. Oczywiście chodziły i orczyki i krzesełko. Trasy otwarte były jeszcze nie na całej szerokości, ale i tak wyjeździłem się. Warunki na trasach określiłbym na dobre, jednak miejscami pojawiał się lód i gdzieniegdzie wychodziły kamyczki. Trasy były cały czas dośnierzane i w najbliższych dniach otwarta będzie już cała szerokość - zwłaszcza że nadchodzą opady śniegu. Mi podobała się szczególnie krótsza FIS-owska trasa, jednak dla mniej doświadczonych dłuższa też jest ciekawa. Na stoku było naprawdę skrajnie zimno. Subiektywnie oceniam że temperatura była poniżej -10`C. Ze szczytu widać było tatry a gdy zapadł zmrok górną partię stoków w Laskowej. Ogólnie Stację oceniam Pozytywnie, zwłaszcza ze sąsiednie stoki były zapchane. Warunki będą z każdym dniem coraz lepsze i właściwie każdy z kim rozmawiałem na krześle był zadowolony. Napewno jest to coś nowego i warto tam zajrzeć a i 35zł za jazdę od 13-18 (jak ja jeździłem) to niezła cena. Jeśli chodzi o zapleccze to można coś zjeść ciepłego i się napić. Łazienki już gotowe - więc właściwie wszystko co trzeba jest. Widziałem, że zdjęcia z dzisiaj dodał PawełM więc można zobaczyć jak to wygląda tutaj link do jego strony:http://paweltest.ovh...acja/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
19.02 - Warunki są doskonałe, śniegu dużo. Sezon w Limanowej już zakończony i pora na pierwsze podsumowania: Pierwsza rok nowej stacji na Łysej Górze nie był napewno rewelacyjny, choć nie było źle. Problem stanowiła ilość śniegu, którego dość często brakowało w odpowiedniej ilości. Taki stan rzeczy spowodowany był m.in. późnym rozpoczęciem naśnieżania tras (ze względu na prace na stoku i odbiory techniczne), a także brakiem doświadczenia i nie w pełni rozbudowanym systemem naśnieżającym. Spowodowało to, że stacja była kilka razy zamykana z powodu zbyt małej pokrywy śnieżnej. Kwestia ta zapewne znacznie lepiej wypadnie w przyszłym sezonie, kiedy to system naśnieżający będzie rozbudowany (dodatkowe 5 armatek), a właściciele będą mogli wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w minionym sezonie. Bardzo pozytywnie wypadło samo działanie wyciągów. Wygodne 4-os. krzesełko w krótkim czasie wywozi na szczyt a duża przepustowość zapobiega kolejkom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również orczyki, które zwłaszcza w weekendy miały bardzo wielu zwolenników. Trasy prowadzące ze szczytu są ciekawe. Mankamentem dłuższej -1100m. - jest niezbyt duża szerokość na początku, jednak dolna polana jest bardzo szeroka i tam można naprawdę świetnie poszusować (carving na całego :)). Dla lepiej jeżdżących idealna jest trasa FIS, której nastromienie jest imponujące, zwłaszcza w górnej części (podobnie jak na Nosalu w Zakopanem). Dodatkowo piękne widoki ze szczytu uatrakcyjniają szusowanie (widok na beskidy, gorce, pieniny i tatry, widać też górną partię stacji w Laskowej na Kamionnej). Dzięki północnej wystawie trasy długo utrzymują się w dobrym stanie. W minionym sezonie czynna była jedynie zastępcza gastronomia, przez co nie można było w pełni z niej skorzystać, jednak na przyszły sezon ma być już gotowa bardzo duża restauracja przy dolnej stacji, a także bar z grilem i tarasami widokowymi na szczycie. Zaletą są również dobrze przygotowane, duże, ubite parkingi, dlatego nie ma problemu z zostawieniem samochodu. Droga dojazdowa do samej stacji (od głównej drogi) jest dość długa, jednak bez problemu przejezdna. Podsumowując moja opinia o limanowskiej stacji na Łysej Górze jest pozytywna, choć jest jeszcze kilka elementów do poprawy. Zapewne z każdym kolejnym sezonem stacja ta będzie lepiej funkcjonować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jak narazie na Łysej intensywne przygotowania do sezonu, z tego co wiem, to szukano dodatkowego inwestora, który wesprze szybką rozbudowę stacji i stąd to ogłoszenie, a te 14,5 mln. to zapewne pakiet udziałów w stacji, kiedyś była oferta sprzedaży całości za 28mln. Niestety nie udało się dokończyć budynku hotelu przed sezonem, ale wykonano część rozbudowy naśnieżania, jak i równanie terenu, na którym zasiano trawę, aby nie pojawiała się ziemia i kamienie jak to miało miejsce rok temu. Ponadto zmiany kadrowe mają przynieść pozytywne efekty w nadchodzącym sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tego co wiem, to dobry nocleg można znaleźć w Domu Weselnym - Walek w Mordarce, jest to na dzien dzisiejszy jeden z najblizszych stacji w limanowej pensjonat. W regionie jest wiele kwater prywatnych, których namiary są na stronach gminy i powatu limanowskiego oraz stacji w limanowej czy laskowej - napewno coś znajdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W Limanowa-Ski na Łysej Górze już napadało 5-10cm śniegu i cały czas pada. Rozpoczęto naśnieżanie tras narciarskich. W pierwszej kolejności naśnieżana będzie zielona trasa przy orczykach, także jeśli mróz będzie się utrzymywał, to zapewne stacja niedługo będzie czynna.

Użytkownik shuger edytował ten post 22 listopad 2008 - 15:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Otwarto trasę przy orczykach w Limanowa-ski i warunki są naprawde świetne, śniegu bardzo dużo (50cm) - zero przetarć i kamieni - stok idealnie równy, w poniedziałek rusza krzeseło i niebieska trasa, a już teraz naśnieżyli tam bardzo dużo śniegu, a cały czas armaty chodzą na pełnych obrotach, także wtedy się już pośmiga, później ruszy trasa FIS! Tłumów nie ma, także można się wyjeździć, zwłaszcza jak ruszy krzesło! Ponadto na stronie www.limanowa-ski.pl jest informacja o imprezie sylwestrowej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Limanowej i muszę przyznać, że sam stok jest wart odwiedzenia. Szkoda, że spod śniegu wystają drobne kamyki, no i oczywiście, że trasa czerwona była nieczynna. Śnieżyli ostro, ludzi praktycznie w ogóle (kolejki nie było i na trasie też jeździło się bez żadnych problemów). Tak jak mówię, gdyby nie te kamyki (pomiędzy którymi każdy starał się robić slalom) byłoby naprawdę super. Z resztą jak będzie więcej śniegu i trasa czerwona będzie czynna na pewno jeszcze tam zawitam :):) Tak poza tym to doskonały dojazd (cały czas asfaltową drogą) i duży, bezpłatny parking. Mały bar przy dolnej stacji i zadbane WC (o dziwo, podobnie jak parking za free). Widać, że ośrodek, de facto rozwijający się jest wart zainteresowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w ostatni piatek 11-15. Generalnie zgadzam sie z przedmowcami :) Stok dobry ale ma pare drobnych wad. Droga dojazdowa czesto na szerokosc jednego auta - trzeba sie nameczyc zeby minac cos z przeciwka. Parking niezly choc byl problem z wyjechaniem z niego bez lancuchow (lod i swiezy snieg). Jest nawet rozrywka dla wyjezdzajacych krzeselkiem;) - a mianowicie obserwowanie goscia w ratraku - dostal ratrak pewnie tylko dlatego ze potrafi jezdzic traktorem i srednio sobie radzil np. wydrapal ziemie spod sniegu probujac wyjechac na stromym po swiezym sniegu spod armatki, no i zostaly uskoki. Na poczatku byly otwarte tylko waska niebieska i polowa glownego stoku ponizej, a wiec szybko zrobil sie lod i drobne kamyczki czy ziemia na trasie. Po poludniu otwarto reszte. Po wyjezdzie na gore czuc ze glowny material opalowy okolicznych mieszkancow to butelki plastikowe;) W cywilizowanych osrodkach kiedy pada snieg to albo jest gosc ktory podnosi siedzisko krzeselka na gorze a drugi na dole opuszcza albo ktos na dole zmiata z nich snieg - ci woleli sobie posiedziec w budce i pogadac.. Generalnie glowna trasa o stromym nachyleniu - taka mniej wiecej slalomowa; na dole, tam gdzie orczyk, sie wyplaszcza. W piatek najlepiej jezdzilo sie po tych kawalkach trasy ktore jeszcze nie byly otwarte:). Mysle ze warto sie wybrac na wypad na jeden dzien, zwlaszcza w okresach kiedy nie ma wiele ludzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanko z Limanowej: Minął już ponad tydzień od otwarcia pierwszych wyciągów w nowej stacji Limanowa Ski w Beskidzie Wyspowym. Miałem okazję szusować po stokach Łysej Góry na której usytuowana jest limanowska stacja narciarska przez 3 dni - tj. 29,30 oraz 31 grudnia 2008 i postanowiłem napisać krótkie sprawozdanko z tej wyprawy, wraz ze zdjęciami. 29.12.08 Tego dnia został uruchomiony 4-os. wyciąg krzesełkowy, oraz 1100m. trasa niebieska. Wybrałem się na stok ok. godz. 15, dojazd w porządku (odśnieżony środek asfaltu) - droga bez problemu przejezdna. Na parkingu w sumie nie wiele samochodów. Na 1 rzut oka warunki wyglądały dobrze, więc zdecydowałem się na zakup 4-godzinnego karnetu "od teraz" za 40zł. Warunki rzeczywiście zgodnie z informacją na stronie były bardzo dobre. Śnieg twardy szybki i zmrożony, jednak trasa niebieska była mocno zawężona. Na szczęście przy niewielkiej ilości narciarzy nie było problemów z wygodną jazdą. Na nieotwartych trasach cały czas intensywnie pracowały armatki, przy których utworzyły się już ogromne zaspy. I tak bardzo przyjemnie spędziłem 4 godzinki i jak na 1 raz w sezonie wyjezdziłem się co niemiara, a w perspektywie miałem jeszcze 2 dni szusowania. 30.12.08 Pogoda 30 grudnia była wręcz wymarzona na wypad narciarski. Ok. -7`C i wręcz bezchmurne niebo. Udałem się na limanowski stok licząc, iż otwarta będzie już trasa FIS przy krześle. Jednak po przyjeździe zorientowałem się iż nadal jest odgrodzona a armatki śnieżą. Znacznie poszerzona została natomiast trasa niebieska., jednak i narciarzy przybyło. O kolejkach mowy też nie było, dlatego spędziłem znowu 4 godziny jeżdżąc właściwie "na okrągło". Warunki podobnie jak 29.12 - bardzo dobre, zwłaszcza na szerokiej części wzdłuż orczyków, gdzie było wręcz idealnie. Śnieg na FIS został już wstępnie rozprowadzony i udało mi się zjechać parę razy, aby przetestować trasę. Jednak wówczas była ona bardzo zmrożona i nieprzygotowana., lecz co się odwlekło 30 zostało przetestowane 31 ;). 31.12.08 Ostatniego dnia roku wybrałem się na stok upewniając się, iż czerowna trasa FIS jest czynna. Rzeczywiście nie było inaczej. Dotarłem na stok na wieczorną jazdę - ok. godziny 17. Ku mojemu zaskoczeniu czynna była już cała szerokość wszystkich tras z czerwoną włącznie. Ludzi jak na wieczór sylwestrowy sporo - jednak jazda również bez kolejek. Na wszystkich trasach dużo śniegu. Trasy przygotowane bardzo dobrze - na twardo więc o muldach nie było mowy. Z czasem - jak zwykle wieczorem przy dużym mrozie pojawiły się oblodzenia na trasie FIS, które nieco przeszkadzały, ale można było je ominąć. Ok. godziny 21 przyjechało bardzo wiele osób chcących spędzić sylwestra na stoku. Za darmo czynne były wówczas orczyki. W te 3 poświąteczne dni naprawdę świetnie pojeździłem. W godzinę zwykle zjechałem 9 razy. Średnio w ciagu ok. 4 godznin dziennie na stoku w Limanowej udało mi się przejechać ok. 35km. co daje w sumie 105km. za 3 dni. Także jak na polskie warunki naprawdę się wyjeździłem. Zrobiłem trochę zdjęć z pierwszych 2 dni (29 i 30). Link do galerii ze zdjęciami: http://picasaweb.goo...I30Grudnia2008# Od nowego roku spadło na stoki Limanowa-Ski ok. 30cm. naturalnego śniegu. Ponadto armaty sukcesywnie dobijały śniegu, więc myślę, że warunki są świetne. Może ruszę tam w weekend, bo naprawdę warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac ludzie wyzej pisza o ostatnich problemach ze sniegiem na krzeslach, czy zla obsluga ratraka, ktore w tamtych dniach nie mialy miejsca (brak naturalnych opadów i dopiero otwarcie trasy FIS (która nawiasem mowiac przy takim nachyleniu trudno jest przygotowywac ratrakiem, w niektorych stacjach stosowane sa nawet liny wspomagajace wyjazd ratraka), takze rzeklbym raczej pochlebna opinia :), która raczej pokrywa sie z wrażeniami innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac ludzie wyzej pisza o ostatnich problemach ze sniegiem na krzeslach, czy zla obsluga ratraka, ktore w tamtych dniach nie mialy miejsca (brak naturalnych opadów i dopiero otwarcie trasy FIS (która nawiasem mowiac przy takim nachyleniu trudno jest przygotowywac ratrakiem, w niektorych stacjach stosowane sa nawet liny wspomagajace wyjazd ratraka), takze rzeklbym raczej pochlebna opinia :), która raczej pokrywa sie z wrażeniami innych. Od nowego roku spadło na stoki Limanowa-Ski ok. 30cm. naturalnego śniegu.

Kolego shuger - z reguly za reklame sie placi. I powinno sie to robic w jakis bardziej oficjalny sposob niz poprzez kolejne posty wychwalajace osrodek. - w dwoch powyzszych postach przeczysz sam sobie - mowa o sniegu - owszem, w 2.01.09 czyli w piatek po nowym roku padalo i to raczej mocno - obsluga nie raczyla skorzystac z mozliwosci podniesienia krzeselka lub czegos podobnego - jako ze przez pierwsza czesc dnia tylko polowa stoku byla otwarta duzo lepiej sie jezdzilo po tej zamknietej czesci - w Alpach na stromych stokach ratraki sa zaczepiane do liny u gory zeby uniknac takich sytuacji jak tu ze ratrak nie jest w stanie wyjechac i robi dziure - tak, generalnie opinia o osrodku jest pozytywna i jak wspomnialem pokrywa sie z poprzednimi opiniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż polecam czytanie ze zrozumieniem - wyraznie napisalem, ze byłem w Limanowej od 29-31.12 co wyklucza możliwość sprawdzenia na własnej skórze problemów z nieodśnieżaniem krzeseł, gdyż wówczas opadów naturalnych nie było - więc nie ma tu żadnej sprzeczności, podobnie jak nie widziałem co działo się z ratrakowaniem trasy FIS, generalnie uważam, że dobrze sobie radzą w Limanowej, i dlatego jest to stacja warta odwiedzenia. Oczywiście nie mówię, że akurat w tej stacji wszystko miałoby działać bez zarzutu, napewno zdarzają się błędy z naszego (narciarzy) punktu widzenia - jak wszędzie.

Użytkownik shuger edytował ten post 07 styczeń 2009 - 15:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rzeczywiście "parę kilometrów": Małe Ciche najkrótsza trasa 107 km. Limanowa najkrótsza trasa - 65km. (Wieliczka, Gdów, Łapanów, Stare Rybie) w praktyce najwygodniej przez Bochnie, Nowy Wiśnicz - ok. 75km., przez Mszane jest najgorzej i wtedy faktycznie ok. 90km. ale to i tak prawie 20km mniej a przy czesto zatłoczonej zakopiance to bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja - w tygodniu taniej. 12.01.2009. Od poniedziałku do czwartku będą obowiązywały nowe ceny dla karnetów 4 godzinnych. Nowa niższa cena to 30 zł za 4 godziny szaleństwa na stoku. Zapraszamy serdecznie, gdyż promocja nie będzie trwać wiecznie :-) a w mailu jeszcze napisali ze od poniedzialku do czwartku tak jest tez 3 dyszki za 4h info ze strony teraz to mnie zaskoczyli troszke

Użytkownik juri edytował ten post 12 styczeń 2009 - 23:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem początkujący i swoje pierwsze kroki na nartach stawiam wlasnie na lysej. jednak trasa zielona jest juz dla mnie zbyt latwa, a niebieska jeszcze troche zbyt trudna;/ mam pare pytan: czy nie uwazacie ze oznaczenia tych tras są "przesuniete" o jeden stopien w gore? wg skali ktorą znalazlem trasa zielona powinna byc niebieska, a niebieska- w najbardziej stromym miejscu- czerwona. co o tym sądzicie?

Raczej nie. W Limanowej trasa zielona jest NA PEWNO zieloną, niebieska jest NIEBIESKĄ itd. Niestety te oznaczenia bazują na ŚREDNIEJ, zatem nie są miarodajne. Lepiej byłoby podawać ŚREDNIE nachylenie wraz ODCHYLENIEM STANDARDOWYM, które określałoby jak bardzo nachylenie stoku może w określonych fragmentach odbiegać od nachylenia ŚREDNIEGO. Masz rację, że Limanowa ma dość niejednolite trasy (poza ZIELONĄ). Niebieska tak naprawdę fragmentami jest ZIELONA i może nawet CZERWONA. Trasa CZERWONA na pewno w górnych kilkudziesięciu metrach jest CZARNĄ a na dole to trasa NIEBIESKA i ZIELONA. Jednak nachylenie trasy ma znaczenie drugorzędne. Pierwszym kryterium które decyduje o trudności trasy jest jej przygotowanie. Dobrze przygotowana trasa CZARNA będzie łatwiejsza o źle przygotowanej trasy CZERWONEJ.

Moze ktos wie jakie jest nachylenie w %, trasy niebieskiej w najbardziej stromym miejscu-czyli jak wiadomo zaraz nad zieloną. na stronie jest podane srednie nachylenie ktore nic nie mowi poniewaz czesc trasy jest plaska a reszta bardzo(jak dla mnie) stroma.

Na pewno nie przekracza 25%.

i jeszcze jedno- jak juz wspominalem, na lysej na chwile obecną nie ma dla mnie odpowiedniej trasy, i szukam czegos innego w okolicy limanowej... myslalem o kasinie, ale duzo sie slyszy o zlym przygotowaniu trasy itd. laskowa- zbyt duzo osob. co polecacie? najlepiej cos o nachyleniu ok 25% i dobrze przygotowaną, malo uczeszczaną trasą pozdrawiam

Jeżeli nie jeździsz trasą niebieską w Limanowej, gdzie trasy są raczej dobrze przygotowane, to nie polecam innych stoków o takim nachyleniu. Może niebieska 3-ka na Jaworzynie, może niebieska na Słotwinach w CN Azoty. A dobrze przygotowaną i mało uczęszczaną trasę to chyba znajdziesz tylko w Austrii, Francji, Szwajcarii etc. Przecież zaczęły się ferie dla kilku województw, m.in. mazowieckiego. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...