Skocz do zawartości

Laskowa - Laskowa-Kamionna


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Dołączam się do pytania, gdyż chciałbym się wybrać w piątek na narty:)

Może trochę za późno, ale co by nie mówić śniegu to mają sporo, myslę, że jeszcze będzie można tam trochę pojeździć. Byłem wczoraj i w takiej śnieżycy jeszcze nie jeździłem. Dzisiaj słońce, temperatura minusowa, ale muszą być dzisiaj warunki, szkoda że mie mogę pojechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Byłem wczoraj w laskowej po południu i tak

  • Wziołem karnet od 15- 19 Zjechałem gdzieś koło 15 razy
  • Czynny tylko wyciag krzesełkowy
  • Ludzi było dosć mało zjezdżało sie od razu na krzesło
  • U góry było dość ale na wieczór wychodziałe juz trawa i lud i robiły sie muldy
  • Na ściance strasznie ciasno dość że zweżone prez pól chyba to ludzie stawali na bokach by chyba sobie odpocząć i bardzo to utrudniało jazdy po lewej stronie było troche muld za ścianką dużo muld tylko na środku był jakis taki przejeaz ale wychodziła troche trawa i był troche odu tam gdzie nie było muld a reszte w miare w porządku
Mimo wszystko jestem dość zadowolony z wczorajszego wyjazdu bo jak na pierwszy wyjazd w tym sezonie wsam raz

Też byłem wczoraj w Laskowej tylko, że od 9 -15, warunki do godz 12 były rewelacyjne ( jak na ta temperaturę :)) ale potem pojawiło się bardzo dużo narciarzy , przez co pojawiły się muldy i większe przetarcia. Od 15 musiało być już strasznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy snieg lezy tylko na trasach czy tez w lesie? Da sie pojezdzic pomiedzy drzewami? Troche mnie myli zdjecie ze strony osrodka - naprawde jest tam tylko sztuczny snieg?

Śnieg poza boiskiem jak najbardziej jest. W lesie sporo mniej niż na otwartej przestrzeni, poza lasem kilka dni temu widoczne były ślady zjazdów. Zjechać się da, lecz czy warto? Pokrywa śniegu jest nieduża, jazda ani bezpieczna, ani przyjemna. Dzisiaj padał śnieg więc warunki się nieznacznie poprawiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Jade jutro z jakas babska druzyna :) :) :) Jestem wyrodnym deskarzem ;) swiezo po kursie 2 klasy sprawnosci (pierwszy z trzech stopni do instruktora) i mam cisnienie na jazde na krawedzi i po lesie. Zobaczym co da sie ugrac :) Jest tam w bliskiej okolicy jakis inny stok na ktory warto wyskoczyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade jutro (Niedziela 24.01.2010) do laskowej noi nie wiem czy sobie poradze? Byłem w limanowej i spokojnie zjechałem z fis a jak jest w laskowej???na tej stromej czesci ostrzej jest niz w limanowej czy tak samo??

Laskowa to "małe piwko" w porównaniu do górnego fragmentu trasy FIS w Limanowej. Więc nie ma się czego obawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Laskowej - piatek i sobota. W sobote lekkie kolejki na 4-5 minut (ale nie przez caly dzien). Warunki - snieg beton lekko przypruszony pylem, w drugiej polowie dnia robily sie z niego muldy na dole. Twardo i szybko. Tlok na stoku przecietny. Kolejka sie wleeeeecze i bardzo zimno, brrr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To przykre, że tak fajny stok jest przez niektórych opisywany jako skandalicznie zły:(( Wróciliśmy w piątek, byliśmy z żoną i synkiem w wieku 9lat na miejscu 5 dni. Celowo piszę, że z synem bo opis poprzednika, iż dolna część to walka o przetrwanie, jest raczej nie na miejscu:) Nie mówię już o sobie ale dzieciak tak zjeżdżał ładnymi szerokimi skrętami (miejscami na krawędziach), że aż przyjemnie było popatrzeć, i to właśnie w dolnej części gdzie było największe nachylenie. Owszem po lewej stronie były muldy ale jakby nie sprawiały problemu, wręcz przeciwnie, gdyby ich nie było stok byłby nudny. Owszem też:) środkowa część dosyć płaska ale pamiętajmy, że to nie Tatry a jedynie pagórki i warunki typowo polskie a nie alpejskie :) Owszem też, zjazd przed samymi bramkami oblodzony a raczej wyślizgany i stromy ale to właśnie frajda, ładnie sobie zahamować ślizgiem na sam koniec, poza tym 20 metrów wcześniej jest napis "zwolnij" więc na upartego dla tych którzy walczą na stoku o przetrwanie, pług zalecany:). Na mapce narysowane było, że jest to stok pomiędzy niebieskimi a czerwonymi trasami ale jakoś tych czerwonych nie zauważyłem :))) Na plus, bezpłatny duży parking, bezpłatny kibelek,(jak nie Polska:) zero totalne zero stania w kolejce do ławki i w tygodniu na całym stoku może było ze 20 osób a wieczorami naliczyłem aż trzy:) Na minus, na górę jedzie się ok 10 min i to jest długo, ławki są nie zamykane więc trochę zawiewa i w tygodniu knajpa na górze jest zamknięta:( A jak komuś jest za płasko to zawsze może sobie zjechać dziką trasą pod wyciągiem, bardzo fajna traska:))) Generalnie polecam, z Wawy jest raptem 360 km (fakt makabrycznej trasy od Radomia) ale opłaca się. Kwatery tanie z super wyżywieniem a miejscowi (wyłączając fakt, iż nie wiedzą kiedy używać świateł długich), są bardzo pozytywnie nastawieni i nie skąpią (w przeciwieństwie do zakopiańczyków) jedzenia na stole:)))) POLECAM!!!:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Niepotrzebnie dalem sie ponieść. Następnym razem dam się ostrzyc jak baran bez słowa protestu. No chyba, że osiągnę poziom 9latka, nie mówiąc już o Twoim. :D A wracając do tematu. Laskowa ma problem większości polskich stoków. Wąsko, nierówno, kiepsko przygotowane i przeludnione w efekcie czego pod koniec dnia są zajeżdżone do nieprzyzwoitości. Oczywiście nie przeszkadza to kroić narciarzy jak gdyby wszystko było w porządku nie mówiąc już o tym że na stronie bezczelnie ale niezmiennie wisi informacja "Warunki narciarskie: bardzo dobre!" No ale cóż, jesteśmy jeszcze na etapie kiedy cieszy darmowy prking i kibelek. P.S. Nie wykluczam, że w tygodniu przy mniejszej ilości ludzi i wcześnie rano Laskowa prezentuje się inaczej ale u mnie szybko nie dostanie drugiej szansy. P.S. Tych, którzy bluzgali dzisiaj na dole było niemało tak jak i tych, którzy próbowali odsprzedawać swoje karnety czasowe po godzinie jazdy. Ciekawe dlaczego.

:) Może ciebie cieszy darmowy prking ale mnie np cieszy darmowy parking:) I bynajmniej nie śmieję się z twojej literówki tylko śmieszy mnie fakt, z jakim zaparciem i złością musiałeś tak szybko pisać:) Ok, dość żartów, nie obraź się:) Nie chce mi się gadać czy stok fajny czy nie, to nie ma znaczenia, krótko: tych co bluzgali na dole, zapraszam na jakąś oślą łączkę skoro nie dawali sobie tam rady, mój syn dawał sobie radę bez problemu więc wybacz, ale powinieneś może trochę poćwiczyć?? może na sucho?? :) Widziałeś gdzieś w Polsce szeroki, równy stok? Ach tak, no tak jest ich wiele, np Małe Ciche, przypomnij mi bo nie pamiętam, uczyłem się tam z 10lat temu, czy to nie aby biała traska??? jeśli taka jest w ogóle:) Rada: nie daj się kroić jak baran i poćwicz w domu na sucho:) :confused::D:D Daruj sobie odpisywanie, bądź ponad tym:eek::eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...