Skocz do zawartości

Przełęcz Sokola Ski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczka - Sokolec Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Witam, pozwoliłem sobie objechać lokalne "stacje narciarskie" by sprawdzić stan przygotowania do sezonu zimowego A.D. 2011/2012. Zacznijmy od Sokolca. Wyciąg jak większość w naszym regionie pamięta czasy "czynu społecznego, towarzyszy i generałów". Cóż inwestycje sprzętowe wymagają olbrzymich nakładów finansowych... Nie to jest jednak najważniejsze. Stok został w tym roku wyprofilowany, położono instalację (w ziemi) pod system sztucznego naśnieżania. Biorąc pod uwagę rozmiar, będzie to instalacja o stosunkowo małej wydajności. Ale będzie... Sam stok ma ekspozycję południową o średnim nachyleniu, trzy trasy oznaczone jako dwie czerwone i jedna niebieska. Długość pomiędzy 500 a 700 metrów. Jest to standardowa długość tras w naszej części Sudetów. W obrębie wyciągu mamy parking, jest też pensjonacik, przy którym zauważyłem "kociubę" w budowie. Pozwoliłem zrobić sobie foty: https://picasaweb.go...gCMjlk5vK8YqOKQ Miejmy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany... Pozdrawiam, radcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwoliłem sobie objechać lokalne "stacje narciarskie" by sprawdzić stan przygotowania do sezonu zimowego A.D. 2011/2012. Zacznijmy od Sokolca. Wyciąg jak większość w naszym regionie pamięta czasy "czynu społecznego, towarzyszy i generałów". Cóż inwestycje sprzętowe wymagają olbrzymich nakładów finansowych... Nie to jest jednak najważniejsze. Stok został w tym roku wyprofilowany, położono instalację (w ziemi) pod system sztucznego naśnieżania. Biorąc pod uwagę rozmiar, będzie to instalacja o stosunkowo małej wydajności. Ale będzie... Sam stok ma ekspozycję południową o średnim nachyleniu, trzy trasy oznaczone jako dwie czerwone i jedna niebieska. Długość pomiędzy 500 a 700 metrów. Jest to standardowa długość tras w naszej części Sudetów. W obrębie wyciągu mamy parking, jest też pensjonacik, przy którym zauważyłem "kociubę" w budowie. Pozwoliłem zrobić sobie foty: https://picasaweb.go...gCMjlk5vK8YqOKQ Miejmy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany... Pozdrawiam, radcom

Moj ulubiony w okolicy ze Schroniskem na fajnym poziomie przy gornej stacji. Jak widac jedyny wlasciciel ktory inwestuje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Często jeżdziłem tam z dziećmi jak jeszcze był przy schronisku maly talerzyk. Pare sezonów musiałem odpuścić z powodu kontuzji i w zeszłym sezonie znowu stanąłem na nartach więc i wybrałem się na "Sokoła" Jeździłem w życiu po wielu ośrodkach i wszędzie inwestują a tam czas zatrzymał się w miejscu i mało tego można powiedzieć że się cofają jak i zresztą cała Rzeczka no poza wyciągiem "NaStoku" a reszta to jakaś paranoja! Ktoś napisał że jedyny właściciel który inwestuje może i zrobili tam naśnieżanie ale co z tego jak tam poprostu trzeba mieć mocne nerwy żeby wytrzymać to co się tam dzieje i pierwszą inwestycją jaką bym tam zrobił to środki czystości dla obsługi! Następna jakieś szkolenie z zakresu kultury bo to co ja tam słyszałem to aż mnie odrzucało Pani w okienku z papierosem w zębach sprzedaje mi bilet rozmawiając z innym Panem z obsługi gdzie co drugie słowo jest niecenzuralne. Szkoda że tak piękna góra ma takiego właściciela który jest nastwiony na zysk najtańszymi kosztami nie dbając o tak podstawowe rzeczy które nie odstraszały by klienta. Najbliżej miałem wyciąg WielkaSowa ale tam z dziećmi niestety bałem się jeździć lecz gdy jechałem bez dzieci to zawsze tam i chociaż tam nie było widać inwestycji zbyt wielkich to obsługa nadrabiała wszystko zawsze mili, uczynni, kulturalni i pachnący i tam się chciało wracać szkoda że już tam nie pojeździmy. Moi znajomi i ja napewno nie zawitamy już na "Sokole" chyba że nastąpi zmiana właściciela.

http://youtu.be/F4XA4ocAnXs Szybki filmik z nasniezania :) Zgadzam sie ze ekipa tego dnia byla rozruchowa, kilka osob zebranych na szybko. Wiem ze od niedzieli dziala tam ekipa z Potoczka u ktorej dziekuje i prosze jest na pozadku dziennym. Wiem ze mozna sie zrazic po takiej wizycie ale polecam samemu sprawdzic poziom obslugi w tym tygodniu i w przyszlosci a do tego maja tam lepsze warunki od Gornika dzieki zamontowaniu Lanc i wyrownaniu stoku w lecie. Do tego dochodzi Schronisko Orzel na szczycie ktore serwuje calkiem dobre trunki ;) PS a uczylem sie jezdzic na tym samym wyciagu pod schroniskiem jak rowniez ponizej, zwanym scianka ktorego niestety juz nie ma. Do zobaczenia na stoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Sokolcu. Był to pierwszy mój pobyt na tej górce. Do obsługi nie mam żądnych zastrzeżeń, była miła i uprzejma, rano nawet zbierali kamienie co na naszych stokach rzdki widok. Do wyciągu nie było kolejek, wszyscy prawie pojechali na sąsiedni Górnik, gdzie warunki śniegowe były dużo gorsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a śniieżą na Sokolcu czy starczy samego puchu?

Snieza codziennie na tyle ile moga!!! W tym roku maja system probny. Inwestycje objely kupno kilku lanc, zbudowanie instalacji wodnej i wyrownanie stoku. Wody z malego stawu i studni glebinowej starcza na 1 noc. W przyszlym roku ma byc duzo lepiej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Wreszcie dotarłem na ten stok. Jestem bardzo miło zaskoczony. Trasy dobrze utrzymane, zróżnicowane (w miarę możliwości), sam wyciąg co prawda wiekowy ale orczyki nowe, więc komfort pełen. Instalacja pod lance podciągnięta pod samą górę, więc ewentualne przetarcia da się naśnieżyć. Obsługa spoko. I teraz gwóźdź programu: wyciąg należy do ludzi spod Gubałówki. Tych samych co od lat "pyszne łoscypki" w Sokolcu robią. Jest dobrze, jak będzie lepiej to kolejne inwestycje czekają... Nic tylko jeździć. Pozdrawiam, radcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dożo zmian na ten sezon. Powiększono parking, przebudowano peron stacji dolnej, wyprofilowano od podstaw całkiem nową trasę. Zbudowano kompletną instalację naśnieżania, opartą o cztery armaty. Jest zbiornik na wodę, nowe oświetlenie i jeszcze parę rzeczy. To naprawdę nowa jakość. Zdjęcia tu:  http://stowarzyszeni...z-sokola-ski/15

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...