Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa kanapa Winterpolu - idealne miejsce na nocne jazdy.. niestety, żeby pojeździć trzeba jechać do Janskich/Pecu/Mladych Buków, bo szczytem osiagnięcia w Zieleńcu jest ratrakowanie na rano.. kiedyś nawet napisałem maila do Winterpolu, że zorganizowałbym firmowy wyjazd na nocne jazdy pod warunkiem, że ten ratrak, który stoi za knajpą z piwem odpalony i pika, przejechałby chociaż dwie ścieżki - nikt nie raczył odpisać.. ..szkoda, bo już w tym sezonie Zieleniec straci bardzo dużo na rzecz Czarnej Góry, a wszystko dlatego, że tam się chce wyjść naprzeciw narciarzowi, w Zieleńcu za to wszyscy robią łaskę, że można przyjechać. Szkoda bo Zieleniec to bardzo fajne miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, przy ponad -8 stopniach, woda zamarza w stawach na głębokość 1m. W poprzednim sezonie kolego mieliśmy najniższą średnią temperatur w zimie od 10 lat. W Zieleńcu mamy północne stoki, za granicą w Czechach POŁUDNIOWE, oznacza to, że u nas jest zdecydowanie zimniej niż u sąsiadów. Przez trzy tygodnie było ponad -15 stopni, w nocy temperatura spadała do -25 stopni. Dlatego Czechom jest łatwiej naśnieżać trasy. Bardzo chcemy naśnieżać nasze stoki jak najdłużej i najobficiej, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Nie szkoda nam wody i pieniędzy, staramy się jak możemy, pracownicy robią nadgodziny, każdemu z nas zależy by jak najwięcej narciarzy wyjeżdżało od nas zadowolonych, więc nie możemy ich-was zawieść, ale tak jak wspomniałem, nie wszystko zawsze jest możliwe.

głębsze stawy wykopcie, w Czarnej Górze teraz piękny, ogromny staw powstaje ;) nie chce się kłócić, ale te mrozy aż trzy tygodnie trwały? :confused: -25 stopni co noc przez 3 tyga? w tym samym czasie w Czechach też były duże mrozy, dodam że wysokości ponad poziom morza są tam wyższe niż w Zieleńcu(przynajmniej tam, gdzie ja śmigam ;) ) jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ale wydaje mi się że położenie stoku czyli północ, południe to raczej ma większe znaczenie gdy świeci słońce, więc uważam że różnica temperatur między np Jańskimi a Zieleńcem nie była aż tak ogromna ale cóż w Zieleńcu wszystko było dobrze jak był naturalny śnieg, teraz jak się skończył jest problem i to nie mały...

Jeżeli chodzi o przygotowanie stoków, to w poprzednim sezonie w okresie ferii i weekendów nie pozwolilibyśmy aby stok nie był przygotowany. Ratraki jeździły po 4 godziny w nocy, by jeszcze raz rano przejechać i ubić śnieg. Kupiliśmy 3 nowe ratraki, które sprawdziły się i jakość tras w tamtym roku zdecydowanie się polepszyła. W okresie sylwestra i Świąt Bożego Narodzenia, nie mogliśmy dostatecznie ratrakować tras, ponieważ przez prawie miesiąc nie spadł naturalny śnieg. Aby ratrak mógł prawidłowo wykonać swoją pracę potrzeba co najmniej 30 cm śniegu.

ja rozumiem, ale mi się zdarzyło że spadło 20cm świeżego śniegu i on sobie tak leżał nieubity na stoku, do tego odpowiem tu cytatem pana poniżej z którym się w pełni zgadzam ;)

Nowa kanapa Winterpolu - idealne miejsce na nocne jazdy.. niestety, żeby pojeździć trzeba jechać do Janskich/Pecu/Mladych Buków, bo szczytem osiagnięcia w Zieleńcu jest ratrakowanie na rano.. kiedyś nawet napisałem maila do Winterpolu, że zorganizowałbym firmowy wyjazd na nocne jazdy pod warunkiem, że ten ratrak, który stoi za knajpą z piwem odpalony i pika, przejechałby chociaż dwie ścieżki - nikt nie raczył odpisać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2prokrzysiek Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo jesteś żałosny. Nie chce mi się kolejny raz odpisywac, gdy ty nawet nie rozumiesz co napisałem. Jak uważasz, że nie ma różnicy poza słońcem na stokach południowych i północnych, to pozdrawiam serdecznie

a czy ja napisałem, że nie ma różnicy? czytanie ze zrozumieniem się kłania :D w Czechach są większe wysokości a u Was stoki północne, więc nie zwalaj wszystkiego proszę ja Ciebie na położenie stoku, po prostu inni jakoś dają sobie radę z większymi mrozami ;) pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kanapa Winterpolu - idealne miejsce na nocne jazdy.. niestety, żeby pojeździć trzeba jechać do Janskich/Pecu/Mladych Buków, bo szczytem osiagnięcia w Zieleńcu jest ratrakowanie na rano.. kiedyś nawet napisałem maila do Winterpolu, że zorganizowałbym firmowy wyjazd na nocne jazdy pod warunkiem, że ten ratrak, który stoi za knajpą z piwem odpalony i pika, przejechałby chociaż dwie ścieżki - nikt nie raczył odpisać.. ..szkoda, bo już w tym sezonie Zieleniec straci bardzo dużo na rzecz Czarnej Góry, a wszystko dlatego, że tam się chce wyjść naprzeciw narciarzowi, w Zieleńcu za to wszyscy robią łaskę, że można przyjechać. Szkoda bo Zieleniec to bardzo fajne miejsce.

Nie tylko do Janskich na nocną,na Wielką Sowe w tygodniu też można( dwa razy po 900m trasa)właściciel sie zmienił i idzie ku lepszemu. Stok co dziennie przed nocną ratrakowany ludzi garstka i coraz więcej ludzi z Wrocka przyjeżdza. Choć do Zieleńca mam sentyment i znajomych na nocną jazdę tłuc się-nigdy. Parę razy będąc na kilka dni ,jezdziło się i do nocy,jak kto kocha muldy może się wyszaleć,bo każdy wie co sie dzieje pod najbardziej obleganym za dnia wyciągiem i nie liczę na to że to się zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prasie było kilka ciekawych artykułów o pieniążkach przeznaczonych na nowe naśnieżanie ośrodka ,ale pochodzących nie z kasy właściciela ,a z funduszu PHARE.Była to bardzo ciekawa lekcja pozyskiwania środków finansowych z UE:D

No właśnie,a co z pieniążkami z UE? Jak tak chętnie dają, to trzeba brać... Czemu nie skorzystać, skoro można zyskać? Czy może ktoś w Zieleńcu próbował już uderzyć do unijnej sakiewki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.winterpol...e=nowosci&id=21

>> Zimowe szaleństwo - 28-10-2009 Informacja prasowa - WROCŁAWIANIN w podróży - nr 2 - jesień 2009 Sezon narciarski tuż-tuż i najwyższy czas pomyśleć, dokąd warto wybrać się na szaloną zimową przygodę. Często bezskutecznie szukamy wyjątkowych miejsc, aby poszusować na nartach. Spodziewamy się szczególnych warunków, wyjeżdżając poza granice Polski i myśląc, że to, co zagraniczne, jest lepsze. Czy warto szukać, skoro naprawdę dobre wyciągi i trasy narciarskie mamy w zasięgu ręki?

i takie tam jeszcze chwalenie się :D p.s te ich nartostrady przy kolei co liczą niby 800 i 1000 m. to chyba najkrótsze 800 i 1000m jakie widziałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Powiem szczerze, do Zielenca na narty nie jezdze bo uwazam, ze jak sie jezdzi na nartach to w zasadzie tam nie ma po co jechac. Lans, wycieczki, atrakcje sniegowe, poczucie lepienia balwana, biwakowanie na stoku, robienie sobie zdjec pamiatkowych w kazdym mozliwym momencie i chwili, usmiechy do slonca i do ....... kilkukrotnej zabawy w ciagu dnia "inaczej", a pozniej na narty..... Sorki jezeli kogos urazilem, ale bylem i takie moje odczucia. Nie neguje absolutnie takiej formy zabawy na sniegu, tyle ze akurat mi ona do konca nie pasuje jezeli chodzi o jazde na nartach. Tym bardziej nie neguje wkladu ludzkiego do poprawy isniejacych tam warunkow. Na tyle ze zastanawiam sie czy nie zrobic malego "come back" Majac swiadomosc ze stoki sa tam zaczywiscie krotkie i zatloczone (tzn. zawsze krotkie i zazwyczaj zatloczone). Ale ja mam ten komforty ze mam blisko i ryzyko male, a i inni z dalsza....... Pozdrawiam i bez urazy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj...a na czarnej górze to kanapę gdzie wybudowali - na oślej łące. I na pewno będzie w pełni obciążona. A w Zieleńcu - no cóż - długoletnia tradycja! jak ktoś pyta "czy zdążą naśnieżyć?" to należy odpowiedzieć "to zależy od tego czy spadnie więcej śniegu czy kamieni".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj...a na czarnej górze to kanapę gdzie wybudowali - na oślej łące. I na pewno będzie w pełni obciążona. A w Zieleńcu - no cóż - długoletnia tradycja! jak ktoś pyta "czy zdążą naśnieżyć?" to należy odpowiedzieć "to zależy od tego czy spadnie więcej śniegu czy kamieni".

Tomek, jak chcesz to daj znać i pojeździmy w Zieleńcu w fajnych miejscach i na pewno nie będzie kamieni. :D Na pewno nie na podgrzewanej kanapie. :D W każdym razie coś robią również inni. Nie każdy zaczynał od automatów. I nie będę reklamował tu nikogo. Bo nie o to chodzi, ale niektórzy inwestują w systemy naśnieżania, mają projekty... Wiele rzeczy nie do przeskoczenia to tylko prosta, polska rzeczywistość. A jak wykorzystają istniejące możliwości to inna sprawa. A ja to tylko się ciesze, ze mam stoki pod nosem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj...a na czarnej górze to kanapę gdzie wybudowali - na oślej łące. I na pewno będzie w pełni obciążona. A w Zieleńcu - no cóż - długoletnia tradycja! jak ktoś pyta "czy zdążą naśnieżyć?" to należy odpowiedzieć "to zależy od tego czy spadnie więcej śniegu czy kamieni".

tak kanapa na oślej łące wydaje mi się, że ma służyć jako szybki i wygodny transport z parkingu, taki punkt wylotowy ;) patrzę sobie na stronę zieleniec.pl, temperatura -3,62, zaglądam na kamerki i szok, armatki, właściwie armatka działa tylko na mieszku :eek:, czyżby znowu stawy zamarzły? :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę sobie na stronę zieleniec.pl, temperatura -3,62, zaglądam na kamerki i szok, armatki, właściwie armatka działa tylko na mieszku :eek:, czyżby znowu stawy zamarzły? :confused:

No ja także pojeździłbym już sobie, ale właścicieli nie przeskoczysz. ;) Śniegu za wiele nie jest. Ale z doświadczenia wiem, że jakby ruszyło to narty porysowane na maksa!!! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juice dobrze napisał C-fis i D. Nie ma D-fis-u :) na Czarnej Górze, fajny filmik umieścili na swojej stronie. No i coś w tym jest że nie do końca to jest ośla łączka.

http://czarnagora.pl...inwestycje2009/

Wszystkie nasze starania doprowadziły do nadania homologacji FIS dla 4 spośród 6 narostrad w naszym ośrodku. Dziś możemy już mówić o nartostradach B-fis, C-fis, D - fis i F-fis. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce o takiej liczbie nartostrad z homologacją FIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z w/w mam pytanie jaki stok polecacie dla początkującego narciarza (może nie jeżdżę pługiem ale do dobrej jazdy trochę mi brak), zależy mi na tym, żeby stok był możliwie długi i nie za bardzo nachylony. Jest tych stoków w Zieleńcu prawie 30 a nie będę miał zbytnio czasu na eksperymenty. Jeszcze jedna sprawa dojazdu do Zieleńca dobre zimówki starczą czy kupić łańcuchy?

Wszystkie stoki w Zieleńcu są dosyć krótkie - najdłuższy jest przy krzesełku Winterpolu, ale trzeba przejechać wąski mostek nad drogą, gdzie zwykle są muldy i lód. Co do stromości to jak na początkującego to w sam raz, albo nieco strome. Raczej nie idź na ten wyciąg, bo na końcu jest mini ścianka, albo przejazd obok stumienia. Co do alternatyw nieco dalszych to popatrz na rejon Ricky, Desna. Jańskie Laźne są wyjątkowo długie, ale dla początkującego za strome. Łancuchy niepotrzebne, kiedyś policja wymuszała ich użycie, ale to już chyba stare dzieje - jak połowa aut jeździła na letnich. W zimie na wyposażeniu warto mieć linkę holowniczą, możliwie długą i elastyczną (tzn, żeby nie wpadła pod koła). Poćwicz sobie jazdę w poślizgu na parkingu. Pod górę jedź możliwie szybko, a w dół wolno i na biegu (na dwójce np.), duże odstępy pomiędzy autami, na zakręcie nie hamować, ani gwałtownie upuszczać gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleńcowi a głownie chodzi o winterpool mówimy nie!!!!!!!!!!!!!!! Kupno nart za 2,600 zł i wyjazd pierwszy raz w tym sezonie. Nadają się raczej na śmietnik krawędź uszkodzona, ślizg bez komentarza. Warunki na stronie i dzwoniłem odpowiedz "bardzo dobre" okazało się że jest gorzej niż źle przy bramkach wyglądało jakby ktoś specjalnie sypał drobnymi kamieniami, na górze kamienie wielkości pięści, środek place trawy informacje na stronach oszukane w bardzo dużym stopniu!!!! Warunki okropne niestety nie da rady się dogadać z szefostwem o zwrot pieniędzy za karnet dzwoniąc do szefa winterpool'u usłyszałem "warunki ogólnie dostępne, jestem już w domu" i rzucił słuchawką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleńcowi a głownie chodzi o winterpool mówimy nie!!!!!!!!!!!!!!! Kupno nart za 2,600 zł i wyjazd pierwszy raz w tym sezonie. Nadają się raczej na śmietnik krawędź uszkodzona, ślizg bez komentarza. Warunki na stronie i dzwoniłem odpowiedz "bardzo dobre" okazało się że jest gorzej niż źle przy bramkach wyglądało jakby ktoś specjalnie sypał drobnymi kamieniami, na górze kamienie wielkości pięści, środek place trawy informacje na stronach oszukane w bardzo dużym stopniu!!!! Warunki okropne niestety nie da rady się dogadać z szefostwem o zwrot pieniędzy za karnet dzwoniąc do szefa winterpool'u usłyszałem "warunki ogólnie dostępne, jestem już w domu" i rzucił słuchawką

kolega nigdy nie był w Zieleńcu.. P.S. w Polsce nigdy na początek sezonu nie bierze się nowych nart, chyba że ogólnie kładziesz na nie lachę..

Użytkownik pies edytował ten post 21 grudzień 2009 - 14:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...