Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jak by nie patrzeć winterpol ma jakaś może 1/5 wyciągów na zieleńcu więc wg mnie powinna być większa różnica bo wiadomo że nikt nie będzie się zastanawiał nad tym czy zapłaci 65zł i będzie jeździć na 4 wyciągach czy zapłaci 70zł i będzie mógł jechać wszystkimi wyciągami w tym kanapą z pod samego głównego parkingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolega był tam dzisiaj z dzieckiem - ale na saneczkach... Mówił, że ludzi się już więcej upchnąć nie dało, a kamole i trawa spozierały zewsząd, a gdzie nie było kamieni tam był czysty lód. Może się Winterpol zaśnieży (bo chyba jako jedyni mają tam armatki), ale do dobrych warunków to im dużo brakuje. Zerknij na Czarną Górę, tam ostro naśnieżają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kusi mnie na Rycki w Jesenikach. Wiele tam nie nie ma, ale 1 km fis na sl + gs czarna, ale 1,2 km fis na gs czerwona + tanio i malo ludzi. Kanapa Byl ktos, widzal, slyszal, cial krawedzie :rolleyes:

To chyba w zlym miejscu zadajesz to pytanie :rolleyes: A Ricky to raczej leżą w Gorach Orlickich: http://www.skiforum....read.php?t=8138 i http://www.holidayin...cat=45&frm=info

Użytkownik nika_k edytował ten post 03 styczeń 2009 - 00:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie sprawozdanie z sylwestra w Zieleńcu. Jeśli chodzi o same warunki narciarskie to TRAGEDIA...:( Jeżdżę na nartach od ponad 20 lat i jeszcze na czymś takim nie jeździłem... Najpierw 1,5 godziny rozgrzewki w ciągu dnia na nowej 6 - osobowej kanapie Winterpola. Wszędzie masa lodu i kamieni. Przez górną część udawało się jeszcze przemknąć 1 metrową częścią stoku przy samym lesie, jednak po wyjeździe na polanę zostawał już sam lód i kamolce... Szczyt że pozwalali ludziom na jazdę w takich warunkach... O 16:00 zamknęli stok i uruchomili armatki. Na imprezę sylwestrową na stoku stawiliśmy się o 21:15 i zastaliśmy zamieć śnieżną (bardzo silny a wręcz porywisty wiatr zwiewał z lodu warstwę sztucznego śniegu) oraz 15 stopniowy mróz. Gdyby nie kompletny brak warunków i polarna pogoda to byłoby rewelacyjnie, bo sama impreza na stoku była bardzo udana - jazda na nartkach do 1:00 w nocy, dobre nagłośnienie, liczne konkursy, tańce w butach narciarskich i pozytywnie nastawieni ludzie. Pozdrawiam wszystkich szaleńców z sylwestra na stoku Winterpolu. PS. Przez cały nowy rok i kolejne dni w Zieleńcu padał śnieg więc prawdopodobnie warunki się polepszyły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co mnie zdziwiło to, to że GOPR podaje fałszywe warunki, zawsze uważałem że oni raczej rzetelnie piszą :/ a ta informacja pochodzi ze strony wwww.zieleniec.pl Informacja: Rusza już trzeci w Zieleńcu wyciąg krzesełkowy. Jest to nowoczesny czteroosobowy wyciąg krzesełkowy firmy Doppelmayer. Wyciąg posiada ruchomą taśmą ułatwiającą wsiadanie. Dolna stacja znajduje się na przeciwko głównego parkingu. Wyciąg jest naśnieżany, a w przyszłości ma być również oświetlony. Działa on we wspólnym systemie biletowym z firmą Winterpol. Inwestorem jest Pan Kazimierz Grygiel. tak jak widać Winterpol na Zieleńcu rządzi i dzieli, im nie potrzebne są wspólne karnety na cały Zieleniec, przecież mają 3 kanapy w swojej ofercie. gdyby nie Winterpol na Zieleńcu nie było by nic, a tak kanapa pana Kazimierza tylko zwiększy zainteresowanie Winterpolem, bo teraz z głównego parkingu nie trzeba będzie iść taki kawał tylko się wyjedzie kanapą i mamy dostęp do wszystkich wyciągów Winterpola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Działa on we wspólnym systemie biletowym z firmą Winterpol. Inwestorem jest Pan Kazimierz Grygiel. tak jak widać Winterpol na Zieleńcu rządzi i dzieli, im nie potrzebne są wspólne karnety na cały Zieleniec, przecież mają 3 kanapy w swojej ofercie. gdyby nie Winterpol na Zieleńcu nie było by nic, a tak kanapa pana Kazimierza tylko zwiększy zainteresowanie Winterpolem, bo teraz z głównego parkingu nie trzeba będzie iść taki kawał tylko się wyjedzie kanapą i mamy dostęp do wszystkich wyciągów Winterpola

Dzisiaj moj brat był w Zieleńcu i co się okazuje ? Nowa tegoroczna 4os kanapa, która była na karnecie Winerpolu przeszła do Strefy A :D czyli Nartorama i inne wyciągi - toż to Polska i nie powinno dziwić :D

Użytkownik lukas63 edytował ten post 18 styczeń 2009 - 00:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 17. stycznia w Zieleńcu i ... zdziwiły mnie warunki. Na stronie internetowej piszą, że są dobre i bardzo dobre. Zgadzam się ale tylko w górnych partiach tuż przy zjazdach z kanapy 6. osobowej, na płaskim osłoniętym drzewami terenie:D. Na stokach śnieg (ok. 5-10cm) przewiany, nietrzymający się podłoża, które nie jest zbyt pokaźne bo na dużych obszarach widoczna jest trawa i ziemia. Na powierzchni dużo luźnych kamyków wyrywanych z podłoża. Na plus przemawia fakt, że nie stałem w kolejce do wyciągu. Jeździłem po 13 na nowej 4os. kanapie, prosto ze stoku na kanapę i samotnie do góry. I jeszcze jedno trzeba przyznać, robią co mogą. Obsługa podsypywała i ubijała śnieg w przetarciach, na stoku co pewien czas pojawiał się pan z wiaderkiem i zbierał kamyki ;) . Przygotowanie stoku określam na +3 miejscami 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem 18 stycznia w niedzielę na nocnych jazdach na nowej 6-osobowej kanapie Winterpolu. Strasznie drażni mnie, że mimo dużego zainteresowania nikomu się nie chce nawet jednego jeb..go paska wyratrakować, a ratrak przez 4 godziny stał włączony za tą budką z piwem w połowie stoku i cały czas pikał sygnałem ostrzegawczym. Pomijając ten fakt, dla mieszkańców Wrocławia chyba nie ma lepszych nocnych jazd w takiej odległości. Można było jeździć na okrętke, wyciąg wypasiony, oświetlenie dobre, stok szeroki - można ciąć ile fabryka dała..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co za kraj :) Patrzę na warunki na stronie narty.pl - zieleniec 20-60cm :eek: patrze na zieleniec.pl - 15-60cm :eek::eek: patrze na zieleniec.info - 20-45cm :eek::eek::eek: Patrzę na pogodę GOPR dla zieleńca - 20-25 cm :eek::eek::eek::eek: Komu wierzyć? No skłaniam się jeśli już to ku GOPRowi. Ale i tak proszę zauważyć jakie wspaniałe rozpiętości śniegowe.. nonono... aż strach się bać jak jest w rzeczywistości... Napiszą i 100cm, żeby tylko kasiorę (niesłusznie) natrzepać na biednych żuczkach co spragnieni śniegu jak ziemia dżdżu pojadą na poszukiwanie narciarskich doznań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...