Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1837 odpowiedzi w tym temacie

#41 she922

she922

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
  • Na forum od: 12.2009
6
  • Umiejętności: 7
  • Bydgoszcz

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:00

Dobra troche odświeże temat... ;)

Zamierzam wybrac sie w pierwszym tygodniu ferii (16-23.01) albo do Szklarskiej albo na Czarną Górę. Tylko co by tu wybrać to pojęcia nie mam. Jakie sa plusy i minusy oby dwóch ośrodków? Co wy byście wybrali? Szukam raczej tras urozmaiconych i wyciągów wygodnych ale zwracam też uwagę na ilość ludzi i oczywiście ceny... Podstawa to naturalnie warunki pogodowe ;)
Carpe diem...

#42 Medimedi

Medimedi

Nowy użytkownik

• 24 postów
4

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:14

Powiem tak mieszam o 30 min drogi od szklarskiej i bylem w niej tylko raz i więcej nie pojadę. Radzę wybrać chociażby oddalony o 5 km harrachov. Ja nie znam żadnych plusów szklarskiej a tym bardziej czarnej góry.

#43 skiborys

skiborys

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 02.2008
36
  • Lubuskie

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:20

Dobra troche odświeże temat... ;)

Zamierzam wybrac sie w pierwszym tygodniu ferii (16-23.01) albo do Szklarskiej albo na Czarną Górę. Tylko co by tu wybrać to pojęcia nie mam. Jakie sa plusy i minusy oby dwóch ośrodków? Co wy byście wybrali? Szukam raczej tras urozmaiconych i wyciągów wygodnych ale zwracam też uwagę na ilość ludzi i oczywiście ceny... Podstawa to naturalnie warunki pogodowe ;)

jesli szukasz wygodnych wyciągów to szklarska nie jest najlepszym pomyslem.Jesli chodzi o trasy to jesli bedzie w tym okresie sporo sniegu i brak wystajacych kamieni to mozna pojezdzić.W poblizu masz tez kilka czeskich ośrodków

#44 she922

she922

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
6
  • Bydgoszcz

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:49

No dobra ale sytuacja nietypowa:
1. Musze miec blisko do wyciągu i np. wypad całodniowy do Czech (z miejscem pobytu w Szklarskiej) nie wchodzi w gre bo biore mojego psa a samego go w pokoju nie zostawie na caly dzień
2. Powiecie: to zakwateruj się od razu po stronie czeskiej! No tylko ze ja chcialam wynając sobie instruktora PL żeby podszkolić carving i snowboard chociaż jeżdże na nartach od 10 lat a na desce 3 to zawsze sie przyda fachowa rada (zawsze można jeszcze lepiej przecież ;))

I taki mankament...
Chyba jednak zdecyduje sie na Czarną... Kurcze łatwo nie jest ;)
Carpe diem...

#45 skiborys

skiborys

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 02.2008
36
  • Lubuskie

Napisano 26 grudzień 2009 - 16:12

No dobra ale sytuacja nietypowa:
1. Musze miec blisko do wyciągu i np. wypad całodniowy do Czech (z miejscem pobytu w Szklarskiej) nie wchodzi w gre bo biore mojego psa a samego go w pokoju nie zostawie na caly dzień
2. Powiecie: to zakwateruj się od razu po stronie czeskiej! No tylko ze ja chcialam wynając sobie instruktora PL żeby podszkolić carving i snowboard chociaż jeżdże na nartach od 10 lat a na desce 3 to zawsze sie przyda fachowa rada (zawsze można jeszcze lepiej przecież ;))

I taki mankament...
Chyba jednak zdecyduje sie na Czarną... Kurcze łatwo nie jest ;)

to faktycznie troche nietypowo.Na Czarnej Górze nigdy nie bylem wiec ciezko mi ocenic.Pół Wrocławia tam chyba jezdzi wiec moze ktos z tych okolic cos Ci doradzi.Pozdrawiam

#46 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Na forum od: 01.2009
304
  • lubuskie

Napisano 26 grudzień 2009 - 16:48

biore mojego psa a samego go w pokoju nie zostawie na caly dzień

Biedny pies.
A na stoku będzie mu lżej przez cały dzień?
Ja swojemu pupilowi tego bym nie zrobił.
Wrogowi nie życzę.

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o

#47 she922

she922

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
6
  • Bydgoszcz

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:29

żałosne jest to co teraz powiedziałeś więc ładnie Ci wszystko wytłumacze:
To jest golden retriever i od 1 roku życia jeździ z nami w gory... Zwiedził już Włochy, Austrię, Niemcy no i Polskę. Nigdy nie narzekał wręcz odwrotnie - kocha śnieg i wszystko co z zima związane.
Nie biore go na cały dzień na stok bo by sie chłopak zamęczył biegając za nami. Zostawiam go w pokoju i w porze spaceru wracamy i jest git. Czasami wracam wcześniej i zabieram go na gondolke do góry i tam to dopiero robi furore wśród ludzi!:cool: Jest w swoim żywiole :P
Zbiegał z nami po stoku tylko pare razy ale jechaliśmy bardzo powoli. Raz też zabraliśmy go na tor saneczkowy i wtedy miał ubaw...:D Dla niego najlepsze zdanie to : Zmęczony pies to szczęśliwy pies!
Także biedniejszy byłby gdybym go zostawiła w Bydgoszczy w domu... Skoro twierdzisz inaczej to pewnie masz duże doświadczenie z psami... Nie osądzaj póki nie jesteś czegoś pewny!

Użytkownik she922 edytował ten post 26 grudzień 2009 - 23:30

Carpe diem...

#48 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
304
  • lubuskie

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:46

She
Przepraszam
Masz rację.
Odruchowo wyobraziłem sobie panienkę, która przywiązuje pupila ( pekińczyka, albo yorka ) do płotu, a sama śmiga na nartach:mad:.
Moja wina.
Znam goldeny i ich charakter. Rzeczywiście żywe srebro i kochany towarzysz wszelkich zabaw na świeżym powietrzu.
Bawcie się dobrze !

Pozdrawiam

P.S. W Szklarskiej i okolicach dominują wyciągi krzesełkowe, więc trudno będzie wjechać z psem. Gondola jest w Świeradowie

Użytkownik yukisan edytował ten post 26 grudzień 2009 - 23:48

#49 she922

she922

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
6
  • Bydgoszcz

Napisano 27 grudzień 2009 - 11:30

Nie, na szczęście ja nie jestem panienką z yorkiem więc nie ma sie czego bać.
Przeprosiny przyjęte ;)

PS. Gondolki miałam na myśli za granicą bo u nas biedno w takie wyposażenie. Ale dzięki za info:p
Carpe diem...

#50 Leadergirl

Leadergirl

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 29 grudzień 2009 - 11:17

Witam!
Czy moze ktos wie czy planuja otwierac Lolobrygide w tym roku? Czy tylko Puchatek bedzie czynny...?!

Pozdrawiam

#51 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 29 grudzień 2009 - 13:48

Jak spadnie naturalny śnieg to otworzą - a czy spadnie i kiedy to nikt nie wie

#52 kaaarol

kaaarol

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 01.2010
3

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:30

Witam!
Czy moze ktos wie czy planuja otwierac Lolobrygide w tym roku? Czy tylko Puchatek bedzie czynny...?!

Pozdrawiam

Jestem z Krakowa, ale na bieżąco sprawdzam pogodę dla Szklarskiej na new.meteo.pl (najlepsza strona z pogodą bo z icm) i sprawdzam stronę Skiareny, która jest trochę rzadko aktualizowana. Śnieg pada już od kilku dni i chyba jeszcze dośnieżają sztucznie stok (jak jeździłem to widziałem tam takie małe armatki). Na ferie dla Krakowa stok ma być otwarty, ponieważ w dniach 15-17.01.10 mają się w Szklarskiej odbyć jakieś zawody Allegro.
Co do Medi Medi, to nei wiem o co ci chodzi? Szklarska Poręba to jeden z lepszych ośrodkówm Wiadomo że nowoczesny nie jest i trochę się stoi w kolejce, ale tylko na dole. Na stacji pośredniej są razem z równoległymi orczykami, aż 3 wyciągi, które jadą w to samo miejsce więc nie ma kolejek. Stacje można porównać do Szczyrku. Stoki super, infrastruktura trochę gorsza, ale nie zła.
Na górze jest zawsze fajny klimat, jak na jakiejś antarktydzie. Trzeba to zobaczyć na własne oczy, żeby zrozumieć. Co do Stoków, to bardzo fajne bo długie (Ostatni kilometr Lolobrygidy jest płaski, ale też fajny).

Ogólnie oceniam stację w skali 1-6 na 4+, a nawet 5-.
Polecam!

Użytkownik kaaarol edytował ten post 06 styczeń 2010 - 20:35

#53 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:40

To alpejskie ośrodki chyba ocenisz na 10 :)
  • jodek1 podziękował za tę wiadomość

#54 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
304
  • lubuskie

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:51

Na stacji pośredniej są razem z równoległymi orczykami, aż 3 wyciągi, które jadą w to samo miejsce więc nie ma kolejek.

Możesz je wymienić?
Coś tu namieszałeś.
Nie ma kolejek? W szczycie sezonu niby?
Uściślij.

#55 juta

juta

Użytkownik

• 25 postów
1
  • Toruń

Napisano 06 styczeń 2010 - 21:12

Możesz je wymienić?
Coś tu namieszałeś.
Nie ma kolejek? W szczycie sezonu niby?
Uściślij.

Może koledze chodzi o te dwa orczyki+krzesełko?Co do kolejek to jakiegoś wielkiego tłoku w tym miejscu nie widziałam...

#56 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
  • Na forum od: 02.2009
559
  • Umiejętności: 3
  • Warszawa

Napisano 06 styczeń 2010 - 21:23

Może koledze chodzi o te dwa orczyki+krzesełko?Co do kolejek to jakiegoś wielkiego tłoku w tym miejscu nie widziałam...

Ale jakie dwa orczyki? Chyba wte i wewte :)

Pozdrawiam
marioo

#57 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
304
  • lubuskie

Napisano 06 styczeń 2010 - 22:06

Jakie dwa orczyki z pośredniej :confused::confused:
Napisz co palisz podczas jazdy, bo wygląda na dobry towar;).

Nie ma tłoku obecnie bo ... nie ma śniegu na górze. Poczekaj na śnieg i na ferie i wtedy się wypowiedz.

Użytkownik yukisan edytował ten post 06 styczeń 2010 - 22:07

#58 juta

juta

Użytkownik

• 25 postów
1
  • Toruń

Napisano 06 styczeń 2010 - 22:18

Jakie dwa orczyki z pośredniej :confused::confused:
Napisz co palisz podczas jazdy, bo wygląda na dobry towar;).

Nie ma tłoku obecnie bo ... nie ma śniegu na górze. Poczekaj na śnieg i na ferie i wtedy się wypowiedz.

Tak się składa,że dwa dni temu byłam w Szklarskiej i wiem jakie sa warunki.Za orczyki to sorry pochrzaniło mi się -chodziło mi o kotwicę(jeden orczyk).
W zeszłym roku też byłam w Szklarskiej dwa razy i nie pamietam wielkiego tłoku na górze.Za miesiąc też tam się wybieram(będą ferie) to zdam relację.
Jeśli chodzi o palenie to nie palę już ładnych pare lat i również nie piję.Biorę za to leki i może to od tego:)

#59 senafajeide

senafajeide

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 07 styczeń 2010 - 15:39

Jeśli chodzi o Alpy to nie ma tu co porównywać. Wyobraźcie sobie ściankę ale 10 razy dłuższą... dwa wyciągi obok siebie na górę (2 i 6 kanapowy z zadaszeniem i osłoną od wiatru) - a to tylko początek trasy bo wiedzie jeszcze daaaleko w dół (stamtąd z kolei 6 osobowe gondole) - a wszystko od 2200 do 3115 m n.p.m. - jazda cały rok...

rozmarzyłem się trochę ale teraz do konkretów!!

Konkretne pytanie i czekam na konkretną odpowiedź.
W ten weekend ma na szrenicy sypać (w prognozach jakieś 20 cm) jak zasypie do niedzieli wieczór to czy w poniedziałek trasy będą gotowe ??
Jak ktoś wie to prosiłbym o odpowiedź najlepiej jeszcze dziś.

#60 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
  • Na forum od: 02.2009
559
  • Umiejętności: 3
  • Warszawa

Napisano 07 styczeń 2010 - 15:56

Konkretne pytanie i czekam na konkretną odpowiedź.
W ten weekend ma na szrenicy sypać (w prognozach jakieś 20 cm) jak zasypie do niedzieli wieczór to czy w poniedziałek trasy będą gotowe ??
Jak ktoś wie to prosiłbym o odpowiedź najlepiej jeszcze dziś.

Wchodziłem (chyba 30 grudnia) na Szrenicę Lolą, widziałem górę Śnieżynki i halę. Myślę, że to co spadło +20 cm nowego nie wystarczy niestety do zapewnienia przyzwoitych warunków. Chociaż trasy może zostaną otwarte (ale na Lolobrygidę to bym nie liczył, Śnieżynka na dole była dośnieżana więc szanse są).

Pozdrawiam i życzę warunków bo to fajne miejsce
marioo