Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Międzygórze - Czarna Góra Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.czarnagora.pl/ Położenie http://maps.google.c...z=15&iwloc=addr Dojazd Do Kłodzka drogą nr 8. W Kłodzku trzeba wjechać do centrum i kierować się na Międzylesie/Boboszów (droga nr 33). Kilkanaście kilometrów za miastem (miejscowość Żelazno) odbić w lewo na Lądek Zdrój (droga nr 392), w Lądku kierunek Stronie Śląskie (dalej 392). W Stroniu skręt w prawo kierunek Bystrzyca Kłodzka. Drogi Bystrzyca Kłodzka/Sienna należy unikać - trudne warunki. Jest możliwy także dojazd "na skróty" dla osób jadących z Wrocławia: W Ząbkowicach skręcić na Nysę, a w Kamieńcu Ząbkowickim na Złoty Stok. Ze Złotego Stoku do Lądka jest krótki (15km), ale trudny przejazd przez góry - tylko dla doświadczonych zimowo kierowców. Oszczędność jest niewielka, (około 15km mniej i nie przejeżdza się przez Kłodzko), ale droga była swego czasu odcinkiem specjalnym rajdu... Dla osób jadących z Paczkowa, to przez Kłodzko jest 25km dalej niż przez góry. Parkingi Bezpłatne przy stoku. Miejscowości Koniec cywilizacji. W Stroniu Śląskim jest basen kryty (przyzwoity 25m pływacki) Noclegi http://www.czarnagora.pl/noclegi/ Ceny http://www.czarnagora.pl/cennik/ Kamera online http://czarnagora.pl/pl/kamera/ Aktualne warunki http://czarnagora.pl/pl/warunki/ temperatury są automatyczne i poprawne, ale opisowe "dostateczne", a nawet "dobre" oznacza na 100% porysowane narty na kamieniach. Serwis narciarski http://www.czarnagora.pl/pl/szkolki/ - szkółki i wypożyczlanie Instruktorzy / Opieka nad dziećmi http://www.czarnagora.pl/szkolki/ - szkółki i wypożyczlanie Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka) Istotne wady ośrodka, to: -tylko jeden i do tego przestarzały wyciąg krzesełkowy (wjeżdża na szczyt 10 minut, prędkość 6km/h) -kamienie na stokach (kłamią o warunkach) -niesamowite kolejki Zalety: -ciekawe trasy -widoki -dobry dojazd -duży, darmowy i dobrze zorganizowany parking

Użytkownik _tomek edytował ten post 02 styczeń 2009 - 12:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Podczas mojego pobytu na CG trasy były w rewelacyjnym stanie i to nawet po południu (pewnie właśnie dzięki małej przepustowości wyciągów). Na szybkich talerzykach jeździło w sumie z kilkanaście osób, przy krzesełku znacznie więcej, ale to był środek tygodnia. Największa wada to nieubijana czarna trasa "A", chyba najlepsza w całym ośrodku. Choć podobno zdarza się że przygotowują jakiś wąski pas. Zobaczymy jak będzie w tym sezonie - mam zamiar się tam wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja wolę tależyki i te są nowoczesne. Są szybkie i wygodne. Ja uważam, że tam potrzeba raczej przestawić obecne krzesło na H1 (zostawić obok obecny wyciag) i na głównej trasie postawić piękny wprzęgany wyciąg 4 lub 6 osobowy. Do tego zainwestować naśnieżanie na wszystkich trasach i mamy najciekawszy ośrodek narciarski w Sudetach i jeden z ciekawszych w Polsce. Trasy sa piekne - szerokie, długie i odpowiednio nachylone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... wszystko ladnie i pieknie. Stoki fajne, okolica ladna... tylko szkoda, ze nie da sie tam na nartach jezdzic. To jest osrodek dla tych, ktorzy lubia sie lansowac w kolejkach, bo srednio na minute zjazdu przypada pol godziny w kolejce. Bylem tam pare razy i... nie wroce poki nie bedzie przynajmniej jeszcze jednej kanapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my fajnie mielismy tam jezdzac dwa lata temu w okresie swiatecznym. na wigilie zarcie przygotowalismy w domu wiec siedizelismy od 9 do 16 podczas gdy inni ludzie zapewne w domach Natstepnego dnia z rana na stok i jezdizlismy co prawda we mgle ale bez kolejek trzeciego dnia niestety byla ladna pogoda i sporo ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osrodek ma zawsze swietnie przygotowane trasy... I wspomniane wczesniej kilometrowe kolejki... Dlatego warto jechac w tygodniu - wtedy mozna sie wyszalec...

...to może nie o tę czarną górę chodzi... bo nigdy nie był tam uprawiony górny odcinek nartostrady "A" lub choćby naśnieżony i łopatą uklepany/goła siatka niszczy ślizgi/,a wyciągi H1 i H2 na zmianę są zepsute.Zdarzyło mi się również dojechać do tej stacji i usłyszeć,że prawie wszystko jest zamknięte bo ich ...zasypało a po opadach w tym sezonie zadzwoniłem by się dowiedzieć czy może coś otworzą ? - a pan mi zadał pytanie cyt..."czy chciałby pan k...a po nieubitym śniegu jeżdzić...?" A ośrodek fajny z dobrym układem tras /średniodługich i sredniotrudnych/-ale ja tam tylko na rowerze jeżdżę poza sezonem-znaczy latem. Jedyna nadzieja,że właściciel Agencja Rozwoju Przemysłu znajdzie inwestora /narciarza... cena to ok 25 mln zł/ A co do kolejek-coraz dłuższe-bo wszystkie chałupy i stodoły w rejonie zamieniły sie w hotele i reklamują obszar jako raj dla narciarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nigdy nie był tam uprawiony górny odcinek nartostrady "A" lub choćby naśnieżony i łopatą uklepany/goła siatka niszczy ślizgi

2 sezony temu gorny odcinek trasy A byl w polowie szerokosci wyratrakowany... Druga polowa byla zostawiona dla "muldziarzy"... Rok temu bylem tam tylko raz i wszystko bylo OK (oczywiscie w stosunku do skromych opadow sniegu zeszlego roku)... Poza kolejkami, ktore sa z roku na rok coraz dluzsze...

a wyciągi H1 i H2 na zmianę są zepsute

Zawsze jak tam bylem to chodzily obydwa...

Zdarzyło mi się również dojechać do tej stacji i usłyszeć,że prawie wszystko jest zamknięte bo ich ...zasypało

Nie slyszalem aby narzekali na zbyt obfite opady sniegu, ale owszem, zdarzalo sie, ze stacja stala z powodu braku pradu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego jeden ośrodek - Czarna Góra, który znajduje się w Siennej pojawia się w tylu osobnych watkach: Międzygórze- Czarna Góra, Stronie Śląskie - Czarna Góra???

Też mnie to zastanawia - ośrodek należy do Stronia Śląskiego, z którego jest też dużo łatwiejszy dojazd. Choć pamiętam, że gdy byłem kilka lat temu to Czarna Góra oferowała bezpłatne dojazdy jeep'ami z Międzygórza na skróty przez las, a z powrotem można było sobie zjechać ok. 5-kilometrową nartostradą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj i nie spodziewałem się, żę będzie aż tak dobrze :D. Jeździłem tylko na fisowskiej B, bo tylko ta trasa jest przygotowana. Przygotowanie trasy było super, ale gdzies tak od 14:00 na początku trasy były muldy i szyszek też kilka leżało :rolleyes:. Na początku czarnej trasy był lód i trochę niżej wystawała trawa no i zapewne były kamienie. (niektórzy tam jeździli :) ) Co do kolejek to z rana na wyciąg wjeżdżało sie odrazu, a od 11:00 czekało się jakies 5 minut. Z tego co widziałem z wyciągu to na F2 też gdzies od 11:00 zaczęły sie robić kolejki. Ogólnie wyjazd udany ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się czasami dziwię skąd tyle negatywnych opinii o Czarnej Górze. Mimo że jestem ze Śląska to wolę dołożyć te kilkadziesiąt minut drogi i pojechać na CG, niż jeździć na kilku jeszcze czynnych orczykach w Szczyrku. Chyba nigdzie nie ma tak pustych nartostrad (fakt, wyciągi nie mają imponującej przepustowości, ale lepiej odstać trochę w kolejce za to móc sobie pośmigać w komfortowych warunkach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...