Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, brachol napisał:

Miękko?

 

Miękko ale nawet zacnie.

Początek 2 godzin nocnych od 16.30 na B, jak pojawiłem się pod Luxtorpedą to dwa ratraki właśnie kończyły równać B. Wjazd na górę i od razu niespodzianka, ratrakowana była tylko dolna część trasy, mniej więcej od tej drugiej ścianki. Oznaczało to, że cały początek nie był ruszany od samego rana, muldy na pierwszym ostrym łuku na pół chłopa wysoko. Oczywiście miękko, czasami wychodził lodowy podkład, ale bez kamieni czy przetarć, śniegu jest naprawdę sporo. W tym warunie widziałem dużo upadków.

Po pierwszym zjeździe od razu uderzyłem na Efkę, gdzie dokończyłem nartowanie w ramach rozjeżdżenia. Warun na Efce OK, po wieczornym ratrakowaniu trasa trzymała się nawet zacnie. Było miękko i pojawiły się potem małe odsypy, co nie przeszkadzało Kastlom jechać ciętym długim. I tu ciekawostka, po ostatniej glebie na high speed w CG skręca mi się lepiej niż dobrze w lewo, a w prawo coś mi nie bangla, zupełnie jak silnik rotacyjny w samolocie. Temat do sprawdzenia.

Wieczorem spacer z familią [córka kończy zapalenie oskrzeli i do jutra włącznie ma przerwę od nart] i suczką Lolą. Wyłączyli Luxtorpedę ze względu na wiatr w międzyczasie.

Kilka fotek poniżej, w tym autor posta i widok na całkowity brak do Luxtorpedy ze względu na warun na B.

 

 

111.jpeg

2222.jpeg

image1.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek z familią na Efce w lekkiej mżawce, z debiutami: córka wyzdrowiała po zapaleniu oskrzeli, ja pierwszy raz nowe GS Head na nogach [poprzednie wyzionęły ducha przy glebowaniu. Na Efce ludzi tłum, dużo szkółek, czas czekania do 15 minut. Dlatego od razu po drugim zjeździe w kiepskich warunkach -> odsypy, uderzyliśmy na Żmiję. Wybór padł na D Fis, bo wczoraj było tam najlepiej, tj równo, twardo i lodowo. Podczas przejazdu na Żmiję rzut okiem na Luxtorpedę, a tam...pusto. Oznaczało to, że muldy i odsypy na pół chłopa wysoko wystraszyły narciarzy.

Dzisiaj mimo podobnej pogody warun gorszy. Pierwsze pół trasy z odsypami i mocno miękko. Dopiero druga połowa trasy była zacna, bo równo i twardo, można było szybciej pojechać. Poza tym pojawiła się kolejka do Żmij na jakieś 60 sekund z racji pustek na Luxtorpedzie.

Kilka zjazdów D i test zjazd na C. Tutaj niestety na całej już długości miękko i odsypy. Wróciłem na D, tutaj moja druga, lepsza połowa trasy tez uległa degradacji, zrobiło się miękko z odsypami, więc zostało z 200-300m stoku gdzie można było pocisnąć.

Potem powrót na Efkę przez Luxtorpedę i trasę A. Na A już bieda, na początku po lewej stronie wyrzuciłem poza stok dwa kamienie wielkości pięści i ominąłem w ostatniej chwili skały wystające spod muldziastego śniegu. Cała pierwsza połowa trasy A to mocne odsypy i lodowy podkład z przetarciami.  Druga część bardziej stabilna, warun lepszy, ale bez szału.

Dobrze że dziś w nocy idzie mróz na CG, to możliwe że odpalą armatki na górnych partiach i moje 65mm pod butem będzie się lepiej czuć.

Ślizgi całe jakby co, krawędzie też.

Poniżej kilka fotek plus screen ze Sports Tracker, 20km w totalu w ciągu 2 godz 32 min.

zzzzz.jpeg

zzzz.jpeg

zzz.jpeg

zz.jpeg

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, grimson napisał:

Początek z familią na Efce w lekkiej mżawce, z debiutami: córka wyzdrowiała po zapaleniu oskrzeli, ja pierwszy raz nowe GS Head na nogach [poprzednie wyzionęły ducha przy glebowaniu. Na Efce ludzi tłum, dużo szkółek, czas czekania do 15 minut. Dlatego od razu po drugim zjeździe w kiepskich warunkach -> odsypy, uderzyliśmy na Żmiję. Wybór padł na D Fis, bo wczoraj było tam najlepiej, tj równo, twardo i lodowo. Podczas przejazdu na Żmiję rzut okiem na Luxtorpedę, a tam...pusto. Oznaczało to, że muldy i odsypy na pół chłopa wysoko wystraszyły narciarzy.

Dzisiaj mimo podobnej pogody warun gorszy. Pierwsze pół trasy z odsypami i mocno miękko. Dopiero druga połowa trasy była zacna, bo równo i twardo, można było szybciej pojechać. Poza tym pojawiła się kolejka do Żmij na jakieś 60 sekund z racji pustek na Luxtorpedzie.

Kilka zjazdów D i test zjazd na C. Tutaj niestety na całej już długości miękko i odsypy. Wróciłem na D, tutaj moja druga, lepsza połowa trasy tez uległa degradacji, zrobiło się miękko z odsypami, więc zostało z 200-300m stoku gdzie można było pocisnąć.

Potem powrót na Efkę przez Luxtorpedę i trasę A. Na A już bieda, na początku po lewej stronie wyrzuciłem poza stok dwa kamienie wielkości pięści i ominąłem w ostatniej chwili skały wystające spod muldziastego śniegu. Cała pierwsza połowa trasy A to mocne odsypy i lodowy podkład z przetarciami.  Druga część bardziej stabilna, warun lepszy, ale bez szału.

Dobrze że dziś w nocy idzie mróz na CG, to możliwe że odpalą armatki na górnych partiach i moje 65mm pod butem będzie się lepiej czuć.

Ślizgi całe jakby co, krawędzie też.

Poniżej kilka fotek plus screen ze Sports Tracker, 20km w totalu w ciągu 2 godz 32 min.

zzzzz.jpeg

zzzz.jpeg

zzz.jpeg

zz.jpeg

Dobra rada koleżeńska z mojej strony 😏 najarany na jazdę jesteś (i  bardzo dobrze) jak arab na kurs pilotażu 😁 dogadaj się z kobitą i jedź raz w sezonie w Alpy . Dasz w końcu GSom pojeździć i będziesz zadowolony  jak ciul ,spotkasz fajnie zakręconych ludków 😜 może kogoś z forum . Sam piszesz że żonka dwie godziny i koniec a Ty się nawet nie rozgrzejesz. 15 marca jedziemy gdzieś do Tyrolu przygarniemy Cię,tylko dwa dni urlopu potrzebujesz. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Dobra rada koleżeńska z mojej strony 😏 najarany na jazdę jesteś (i  bardzo dobrze) jak arab na kurs pilotażu 😁 dogadaj się z kobitą i jedź raz w sezonie w Alpy . Dasz w końcu GSom pojeździć i będziesz zadowolony  jak ciul ,spotkasz fajnie zakręconych ludków 😜 może kogoś z forum . Sam piszesz że żonka dwie godziny i koniec a Ty się nawet nie rozgrzejesz. 15 marca jedziemy gdzieś do Tyrolu przygarniemy Cię,tylko dwa dni urlopu potrzebujesz. 

"Żono, to tylko dwa dni urlopu." Ja bym sie sobie zgodzil. Dobrze to brzmi 😂

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Dobra rada koleżeńska z mojej strony 😏 najarany na jazdę jesteś (i  bardzo dobrze) jak arab na kurs pilotażu 😁 dogadaj się z kobitą i jedź raz w sezonie w Alpy . Dasz w końcu GSom pojeździć i będziesz zadowolony  jak ciul ,spotkasz fajnie zakręconych ludków 😜 może kogoś z forum . Sam piszesz że żonka dwie godziny i koniec a Ty się nawet nie rozgrzejesz. 15 marca jedziemy gdzieś do Tyrolu przygarniemy Cię,tylko dwa dni urlopu potrzebujesz. 

Był plan na pobyt teraz w Val di Sole, niestety zapalenie oskrzeli córki przekreśliło ciśnięcie na krawędzi na GS w morzu sztruksu. Plan marcowy wygląda kusząco, lecz wszystkie wyjazdy na więcej niż 1 dzień robimy razem -> pracuję, żeby żona mi się narciarsko nie zastała, a córka szlifowała technikę. Wyjazd w marcu to córka poza szkołą, to tez nie wchodzi w grę...

Zrobiłem teraz dwie godziny nocnych, gdzie ani B ani Efka nie były ratrakowane. Warun na GS oczywiście za surowy. Od razu weszły 70mm pod butem Kastle i...nagle zrobiła się super zabawa. Początek na rozgrzanie na Efce kilka zjazdów,  potem rzut okiem na pustą B i...nie wytrzymałem. Miałem jednej z lepszych jazd na CG w warunie na swój sposób znakomitym:

- pusto

- zaczęło lekko ścinać stok, bo niebo bezchmurne i idzie mróz, szczególnie chłodno było na samej górze

- odsypy czy muldy na pół chłopa wysoko

- wymuszony tor jazdy przez geometrię w/w

Szły krótkie skręty, na początku mocno siłowo, potem bardziej miękko. Przydałby się w takim warunie śmig. Nogi dobrze popracowały.

Wyjeździłem się zacnie, aż ze mnie kapało, a jeżdżę tylko w kurtce i T-shirt oddychającym.

Sports Tracker wypluł w 1 godzinę 58 minut w totalu 17,6km.

 

 

ppppp.jpeg

pppp.jpeg

pp.jpeg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Dobra rada koleżeńska z mojej strony 😏 najarany na jazdę jesteś (i  bardzo dobrze) jak arab na kurs pilotażu 😁 dogadaj się z kobitą i jedź raz w sezonie w Alpy . Dasz w końcu GSom pojeździć i będziesz zadowolony  jak ciul ,spotkasz fajnie zakręconych ludków 😜 może kogoś z forum . Sam piszesz że żonka dwie godziny i koniec a Ty się nawet nie rozgrzejesz. 15 marca jedziemy gdzieś do Tyrolu przygarniemy Cię,tylko dwa dni urlopu potrzebujesz. 

Z Jaro jedziecie, czy coś samemu? 

Takie sztachety to ciężko rozbujać w CG, a do tego jeszcze warun mocno wiosenny. Ma być mróz w nocy może trochę spowolni degradacje śniegu i dotrwa to jakoś do opadów. W CG powinni śnieżyć jak tylko będą warunki bo apartamenty czekają na najemców. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brachol napisał:

Z Jaro jedziecie, czy coś samemu? 

Takie sztachety to ciężko rozbujać w CG, a do tego jeszcze warun mocno wiosenny. Ma być mróz w nocy może trochę spowolni degradacje śniegu i dotrwa to jakoś do opadów. W CG powinni śnieżyć jak tylko będą warunki bo apartamenty czekają na najemców. 

 

Jedziemy z Jaro, kilka osób z forum będzie. Cztery dni zna nartach ,Serfaus z wsiami okolicznymi i jeden dzień Nauders być może Ischgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, brachol napisał:

Z Jaro jedziecie, czy coś samemu? 

Takie sztachety to ciężko rozbujać w CG, a do tego jeszcze warun mocno wiosenny. Ma być mróz w nocy może trochę spowolni degradacje śniegu i dotrwa to jakoś do opadów. W CG powinni śnieżyć jak tylko będą warunki bo apartamenty czekają na najemców. 

 

Od tej nocy idzie mróz, GS będzie jeszcze miało pole do popisu:

image.thumb.png.28735ee6f2be1bb67ea774f4007b785c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, nikon255 napisał:

"Żono, to tylko dwa dni urlopu." Ja bym sie sobie zgodzil. Dobrze to brzmi 😂

Może dojdziecie kiedyś do męskich wyjazdów i do tego że jak informuje małżonkę z wielkim naciskiem na słowo INFORMUJĘ że jadę w Alpy na cztery dni to moja dobra żonka 😍 mówi to ja ci dołożę jedź na sześć 😁 Tego wam życzę 

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mikoski napisał:

Jedziemy z Jaro, kilka osób z forum będzie. Cztery dni zna nartach ,Serfaus z wsiami okolicznymi i jeden dzień Nauders być może Ischgl.

Wstępnie myślałem na ten termin o Karyntii, ale może bym zmienił plany jakby miejsce było. W Tyrolu chyba pewniejszy śnieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mikoski napisał:

Może dojdziecie kiedyś do męskich wyjazdów i to tego że jak informuje małżonkę z wielkim naciskiem na słowo INFORMUJĘ że jadę w Alpy na cztery dni to moja dobra żonka 😍 mówi to ja ci dołożę jedź na sześć 😁 Tego wam życzę 

jeszcze trenujemy, ja tyłem, ona przodem. Jak uczen przezyje szkolenie to i beda Alpy 😅

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikoski napisał:

Panowie to ma być raz w sezonie wyjazd dla Was dla waszej pasji z dziećmi i żoną na ich etapie jazdy tak nie posmigacie .

jakby nie patrzec masz racje, ale ja cienias jestem i mi starczy 2h jazdy z rana. Pozniej troche zabawy z dzieckiem i na dobitke jeszcze troche szuranka. Choc chetnie bym pogonil za Toba w Alpach 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Via FB:

Mimo, że wiosna powoli daje o sobie znać, my robimy wszystko, co możemy, aby utrzymać dla Was jak najdłużej odpowiednie warunki do szusowania 🤗
Trasy znajdujące się wyżej, np. B i D, będą aktualnie najlepszym wyborem do zjazdów. Polecamy zjawić się na stoku rano - wtedy, po nocnym ratrakowaniu, czeka na Was poranny sztruksik ❄️
W dni, kiedy niestety mamy dodatnią temperaturę, nie jesteśmy w stanie wjechać ratrakiem na stok po południu, dlatego zachęcamy do porannych zjazdów.
Kiedy tylko pojawią sie ponownie ujemne temperatury w nocy, odpalimy armatki i przedłużymy dla Was sezon narciarski. Trzymajcie razem z nami kciuki za sprzyjające warunki pogodowe! 🙊
Do zobaczenia na stoku! 😀
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpalą armat w nadchodzącym tygodniu [mrozy], to mogą się zamykać. Obecnie wyjście z Luxtorpedy to jazda po błocie, góra B wystawiona na słońce - został wąski pasek. Dół B dostał mocno po 4 literach w ostatnich dniach i wygląda słabo. 

image.png.e0a3a290697936205733654236a6b709.png

 

image.thumb.png.a95f69a973583f10c2dd70f7bc8a18ab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj CG zakończyła ten słaby pogodowo sezon. Warun jaki jest obecnie na stokach, jest porównywalny do warunu spotykanego  na CG pod koniec kwietnia / na początku maja.

CG nie odpaliła ani razu armat w lutym, ze względów pogodowych. Naśnieżali w jeden dzień w marcu, jak temperatura umożliwiła odpalenie sprzętu. Generalnie bieda z nędzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...