Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, brachol napisał:

Różnie to bywa ze śniegiem. Byłem teraz w Tatrach w weekend i generalnie szału nie było w rejonie Kasprowego o ile na trasach narciarskich było spoko to na innych zboczach już za wiele śniegu nie było. Kumpel wchodził na Salatyn (nie weszli z powodu bardzo słabej widoczności) i tak samo na trasie w Rohaczach było ok powyżej jeszcze nie za wiele śniegu. 

Dlatego pytam czy ktoś może zjeżdżał w rejonie Śnieżnika bo bym się w weekend wybrał w ten rejon. 

Wujot mówił, że już wcześniej zjeżdżali. Na ile bezstratowo tego nie wiem. Może się wybiorę w nocy, ale czy wstanę tego nie wiem. Pożyjemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Bez strat w sprzęcie to można u mnie na tarasie(pod Wrocławiem) jeździć a Ty o Śnieżnik pytasz. 🙂

Łącznik między CzG i Żmijowcem kamienisty nieco. Śnieg nie związany z podłożem.

IMG_4754.jpeg.27c89bd712f2a393aaa7f77c04

Edytowane przez star
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, brachol napisał:

Czyli podkładu trochę brakuje - tak myślałem.

SzymQ eksplorował z Widzewiakiem trasy C+ i też napotkał jakieś kamienie. Ja dziś chciałem wejść na CzG takie skałki na lewo od górnej stacji, ale odpuściłem, bo nie wiesz czy coś co wyglada na śnieżną kopkę nie kryje kamulca. Tym bardziej, że kiedyś już tam byłem i zjeżdżałem, ale w dobrych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, brachol napisał:

Czyli podkładu trochę brakuje - tak myślałem.

To nawet nie jest kwestia ilości śniegu, a raczej, że to wszystko puch marny, wystarczyło aby ktoś przejechał skręcając lub hamując, a nie na płaskiej narcie i już mógł dokopać się do dna, znaczy gleby czy kamulców. Takie uroki. Najlepsze stoki są trawiaste jak Rzeczka czy Sowa wtedy na płaskiej narcie pojedziesz na minimalnej pokrywie śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

I jak warunek? W poniedziałek widziałem, że chmury...

W poniedziałek miękko ale nie grząsko. Dało się jeździć na krawędzi.

Dziś zmroziło górną połowę, dół miękki.

Widoczność na górze mgliście, dół ok.

Ludzi mało, nawet jak na moje standardy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
31 minut temu, grimson napisał:

Jak tam wywiad środowiskowy, masz już info?

Lipa, pełno kaszy i zaczęły wyłazić już kamory 😞

Nawet jak trochę to zmrozi, to będzie tylko chwilę twardo bo temperatura ma być w ciągu dnia na plusie.

Ja odpuszczam 🙂 

W Zieleńcu podobnie, lecz z mniejszą ilością kamyków bo mają inne podłoże niż na czarnej górze…

 

Edytowane przez master32
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, master32 napisał:

Lipa, pełno kaszy i zaczęły wyłazić już kamory 😞

Nawet jak trochę to zmrozi, to będzie tylko chwilę twardo bo temperatura ma być w ciągu dnia na plusie.

Ja odpuszczam 🙂 

W Zieleńcu podobnie, lecz z mniejszą ilością kamyków bo mają inne podłoże niż na czarnej górze…

 

Już jestem spakowany, uderzamy jutro na CG. Mój wywiad środowiskowy mówi, że na C jest znośnie, czyli bez muld i odsypów. Na otwarcie sezonu i rozjeżdżenie się taki warun  będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, master32 napisał:

Lipa, pełno kaszy i zaczęły wyłazić już kamory 😞

Nawet jak trochę to zmrozi, to będzie tylko chwilę twardo bo temperatura ma być w ciągu dnia na plusie.

Ja odpuszczam 🙂 

W Zieleńcu podobnie, lecz z mniejszą ilością kamyków bo mają inne podłoże niż na czarnej górze…

 

Szacun dla wiedzy i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Szacun dla wiedzy i doświadczenia.

Nie ma jakiejś tragedii bo jeździć się da ale jak wczoraj mi pisali że kasza i kamyki wychodzą to mi się odechciało totalnie 🫣 może na tych bocznych stokach będzie ciut lepiej bo rozmawiałem w sumie o trasie A i B 

Edytowane przez master32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...