Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kompleks narciarski "Śnieżka"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
463 odpowiedzi w tym temacie

#1 Administrator

Administrator

Administrator SkiForum.pl

• 1728 postów
  • Na forum od: 10.2005
3
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 wrzesień 2007 - 16:52

Karpacz - Kompleks narciarski "Śnieżka"

Full wypas w Karpaczu - głowne miejsce dla narciarzy

Strona ośrodka: http://www.kopa.com.pl/

Położenie
W południowej częsci Karpacza w granicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Na zboczach Kopy (1377m)
Dojazd
Z centrum Karpacza w stronę Karpacza Górnego główną ulicą - Karkonoską. Około 2 km nad Białym Jarem skręt w lewo - ul. Strażacką ok. 1,2 km do głónych parkingów rozciągających się wzdłuż ulicy.
Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)
Przy ulicy Strażackiej duża ilość parkingów strzeżonych, wzdluż ulicy parking płatny niestrzeżony. Parkujące samochody potrafią zajmować ok. 2 km pobocza. Warto być na miejscu ok. 8.30 - wtedy Pool Position:D Z ulicy Strażackiej podejście pod dolną stację wyciągu - 200m
Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 zaszybki

zaszybki

Użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 12.2007
31
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław/Świdnica

Napisano 07 styczeń 2008 - 13:50

Polecam partię przy Strzesze Akademickiej- nartostrady Zlotówka i Grosik - jak jest świeży śnieg jest po prostu bajka, dużo przestrzenie, widoki na Kocioł nad Samotnią i Biały jar, naprawdę polecam :) krzesło i orczyki na dole raczej dla początkujących - pozdrawiam

#3 mobile99

mobile99

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
13
  • Umiejętności: 6
  • .

Napisano 23 luty 2008 - 12:44

Euro, złotówka i liczykrupa- dobrze przygotowane. Jedynie na złotówce trochę lodu. Lecz zjazd ze złotówki grosikiem to tragedia. Lód, muldy, kamienie, korzenie i Bóg wie co jeszcze do tego jechać można było pasem szerokości kilku metrów, więc była to dla mnie mordęga zjechać tą trasą. Góra nie chodzi. Kopę polecam, ale tylko po świerzych opadach śniegu. Kolejek wielkich nie było mimo słonecznej pogody max 10min. stania. Wszystko było by dobrze gdyby nie tragiczna trasa grosik.

Użytkownik mobile99 edytował ten post 18 styczeń 2009 - 23:08

#4 ŁukaszZ

ŁukaszZ

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 10.2008
5
  • Umiejętności: 5
  • Wrocław

Napisano 23 grudzień 2008 - 16:18

Czy ktoś z was był ostatnio w Karpaczu na Kopie? Szukam czegoś na drugi dzień świąt i tak się zastanawiam nad naszym Karpaczem. Nigdy tam nie jeździłem. Znam te okolice dość dobrze z letnich wycieczek. Patrząc na warunki które podają na stronie to jest OK 45cm śniegu.

#5 mobile99

mobile99

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
13
  • .

Napisano 24 grudzień 2008 - 14:58

http://kopa.com.pl/ tam znajdziesz telefon zadzwoń może Ci powiedzą. W te 50cm wątpię, tym bardziej, że w Szklarskiej piszą o 10-15cm na dolnej. Karpacz jest o 100m wyższy, więc może być myślę max 30cm, ale nie 50

#6 ŁukaszZ

ŁukaszZ

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 10.2008
5
  • Umiejętności: 5
  • Wrocław

Napisano 24 grudzień 2008 - 19:17

Jeździłeś tam kiedyś? Warto znosić niedogodności typu parking daleko od wyciągu, polska obsługa itp. Turystycznie są to bardzo fajne miejsce, ale narciarsko????

#7 mobile99

mobile99

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
13
  • .

Napisano 26 grudzień 2008 - 00:21

Hm...... powiem krótko: teraz nie! Czynna jedna trasa i wyciąg więc ludzi masa pewnie. Jak są dobre warunki pogodowe to jest fajnie(tylko w ferie raczej nie:) Parking kwestia wytrwałości:D jak nie jesteś na miejscu bardzo późno to nie jest tak daleko.

Użytkownik mobile99 edytował ten post 26 grudzień 2008 - 00:22

#8 LukasL-ca

LukasL-ca

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 01.2009
1
  • Umiejętności: 7
  • Legnica

Napisano 18 styczeń 2009 - 21:18

Ma ktoś aktualne info o Kopie ( czy jest śnieg ? , czy aktualne ocieplenie go nie zniszczy ? itp. itd. ; na stronce są bardzo cząstkowe informacje ). Pytam się bo po raz pierwszy w życiu jadę na narty właśnie tam i jestem ciekawy jak na żywo wygląda ta trasa i co z warunkami ?!

#9 mobile99

mobile99

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
13
  • .

Napisano 18 styczeń 2009 - 23:05

Nie jedź tam! Byłem dzisiaj od ok. 9 do 12. O ile kolejki bardzo małe( średnio 5 minut) o tyle przygotowanie tras delikatnie rzecz ujmując bardzo złe. po 11 cała trasa Euro była lodowiskiem, Liczykrupa w muldach, na złotówkę nawet się nie pchałem, bo pewnie jeszcze gorzej. Dolna kanapa grubo ponad połowę trasy jedzie może na 50% mocy- próbują oszczędzać czy jak? Ja nie wiem jak to jest. Będąc w Czechach mogłem jeździć po bardzo dobrze przygotowanych trasach, mimo że śniegu było tam mniej. Kopa to ciekawe miejsce, jednak nie mają ludzi, którzy potrafią przygotowywać trasy narciarskie. Teraz koszty: karnet na cały dzień ok. 65zł. parking 10zł. toaleta 2zł. Mówiąc krótko za wszystko płać i nie narzekaj.

Użytkownik mobile99 edytował ten post 19 styczeń 2009 - 16:01

#10 LukasL-ca

LukasL-ca

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
1
  • Legnica

Napisano 19 styczeń 2009 - 10:41

Karnet na cały dzień na Kopie t o 65zł ?? ... drogo. A ile kosztuje karnet na 8h ?? Wypożyczyć buty,narty,kijki na cały dzień = 30zł na Kopie?? Ja nie mogę tam nie jechać bo jestem umówiony z instruktorem tam i dotychczas na stronie www Kopy podają , że warunki dobre są :confused:

#11 mobile99

mobile99

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
13
  • .

Napisano 19 styczeń 2009 - 12:10

Warunki napewno nie są dobre. Ile kosztuje wypożyczenie to Ci nie powiem, bo nie korzystam. Karnet 65zł za 7 godzin od 9 do 16.

#12 LukasL-ca

LukasL-ca

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
1
  • Legnica

Napisano 19 styczeń 2009 - 15:03

A można jeździć tylko do 16 ?

#13 mobile99

mobile99

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
13
  • .

Napisano 19 styczeń 2009 - 16:00

Tak, na samej Kopie nie ma nocnej jazdy. Są jakieś grajdołki w mieście, które oferują jazdę przy sztucznym świetle, ale nie znam szczegółów, bo nie korzystam. Na pewno stok Relaks tyle wiem.

#14 LukasL-ca

LukasL-ca

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
1
  • Legnica

Napisano 23 styczeń 2009 - 10:02

Wczoraj wyjechałem z Legnicy o 6:50 i pojechałem do Karpacza na narty (pierwszy raz w życiu). Dojechałem o 9:30 , a na dolnej stacji Kopy byłem o 10:30. Wypożyczyłem sprzęt (trafiły się fajne nartki Atomic Izor 9:7 + jakieś buty Salomona - musiałem wymienić z 48 na 47 rozmiar i 47 był idealny bo 48 jak noga się rozgrzała był trochę za duży). Przed wyciągiem był kawałek płaskiego miejsca ze śniegiem i tam po raz pierwszy stanąłem na nartach. Było fajnie ale dziwnie. Instruktora miałem od 13-16 więc poszedłem do baru coś wszamać. bzym bzym bzym .... 12:30 zadzwoniłem do instruktora gdzie dokładnie się spotkamy i ustaliliśmy , że przy bramkach na wyciąg na Liczykrupę. Jak instruktor się zjawił przywitaliśmy się itp. itd. i kazał mi iść do słupa numer 7 (na wypłaszczenia). Instruktor do mnie podjechał i zaczęła się nauka. Na początek instruktor uczył mnie pługa. Instruktor był zdziwiony bo za pierwszym razem robiłem już wszystko idealnie (dobra pozycja , technika itp.). Instruktor myślał , że będziemy siedzieć raczej na dole ale powiedział , że przy moim tępie "łapania" jedziemy od razu do góry. Pojechaliśmy i zacząłem uczyć się skrętów (znowu od razu złapałem o co chodzi) , czasami jechałem aż za szybko przez co ze strachu popełniałem drobne błędy. Jak jechałem koło instruktora to jechałem bez błędnie (czasami jak bym jeździł kilka lat - instruktor powiedział. Później do skrętów zacząłem włączać technikę dociskania krawędzi dolnej narty podczas skrętu. Nauczyłem się wstawania i wywracania. Czasami na wypłaszczeniu dociskałem i śmigałem w "ala jajku" bo przy pozycji "jaja" zaczęły mi narty latać i musiałem troszkę się podnieść. Mam problem z hamowaniem za pomocą skrętów bo przy większych prędkościach trochę się ślizgałem bo lód był i macham kijkami jak skrzydłami czasami (nie świadomie) ale tak to świetnie. I na koniec instruktor podsumował i powtarzał też to podczas jazdy , że jestem jednym z najlepszych uczniów jakich miał w życiu. Mój poziom z 0/1 awansuje na 3.

Pozdrawiam!:D

#15 LukasL-ca

LukasL-ca

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
1
  • Legnica

Napisano 30 styczeń 2009 - 20:49

Wczoraj byłem 2 raz w życiu na nartach , znowu w Karpaczu na Liczykrupie. Wczoraj jeździłem już sam bez instruktora. Jeździłem 4 godzin ( zaliczyłem 12 zjazdów z przerwami ). Jeżdżę coraz płynniej , pewniej i lepiej. Na wypłaszczeniu spróbowałem jazdy na krawędziach (skręt równoległy i podskakiwanie z krawędzi na krawędź) i o dziwo sam się tego nauczyłem lecz nie wychodzi mi to super i będę musiał za jakiś czas jak pojadę wziąć instruktora żeby mnie podszkolił takiej jazdy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. 2 razy w życiu na nartach (1 raz 3h z instruktorem , który bardzo mnie chwalił , wczoraj 2 raz i coraz płynniejsza , pewniejsza jazda i w sumie w ok. 7h na stoku jeżdżę świetnie). Po wczorajszej jeździe mój poziom podniósł się z mocnego 3 na mocne 4.

#16 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
304
  • lubuskie

Napisano 30 styczeń 2009 - 22:40

Lucas - moje gratulacje !! Witamy w rodzinie ( lekko szurniętej :D )

#17 LukasL-ca

LukasL-ca

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
1
  • Legnica

Napisano 31 styczeń 2009 - 16:34

Dziękuję !!! :):D:rolleyes:;)

#18 KingDiamond

KingDiamond

Użytkownik

• Pip
  • 91 postów
  • Na forum od: 12.2009
19
  • Umiejętności: 8
  • WROCŁAW

Napisano 18 grudzień 2009 - 03:29

Niestety, nie mogę wystawić tu pozytywnej opinii...
Po pierwsze nie wiem jak można nazwać to coś kompleksem? Chyba rzeczywiście jedynie z powodu kompleksów u obsługi wyciągów...
Minusy:
-wysokie ceny, nawet jak na Polskę,
-wyciągi o małej przepustowości,
-dodatkowa opłata za wstęp do Parku Narodowego..........,
-brak toalet,
-częste awarie wyciągów lub tłumaczenia jak ostatnio, że nie mają kabla zasilającego do wyciągu Złotówka, a tak naprawdę mają to gdzieś, bo karnety są czasowe i wisi im czy ludzie zjadą 20 razy czy 8.....
-ceny karnetów niezgodne z informacjami na oficjalnej stronie (i nie mam tu na myśli doliczanej kaucji za kartę magnetyczną)
Niestety, pomimo że jestem zwolennikiem popierania tego co polskie, to "zaKOMPLEKSiony ośrodek narciarski śmieżka zdecydowanie odpada... Nie mówię tego bez powodu, bo kilka lat z rzędu tam jeździłem na święta czy ferie i zawsze było to samo.
Zdecydowanie lepiej wypada już stok KOLOROWA w mieście, jako doskonała alternatywa dla początkujących narciarzy.
Pozdrawiam!
  • tycoon podziękował za tę wiadomość

#19 kaaarol

kaaarol

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 01.2010
3

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:39

Niestety, nie mogę wystawić tu pozytywnej opinii...
Po pierwsze nie wiem jak można nazwać to coś kompleksem? Chyba rzeczywiście jedynie z powodu kompleksów u obsługi wyciągów...
Minusy:
-wysokie ceny, nawet jak na Polskę,
-wyciągi o małej przepustowości,
-dodatkowa opłata za wstęp do Parku Narodowego..........,
-brak toalet,
-częste awarie wyciągów lub tłumaczenia jak ostatnio, że nie mają kabla zasilającego do wyciągu Złotówka, a tak naprawdę mają to gdzieś, bo karnety są czasowe i wisi im czy ludzie zjadą 20 razy czy 8.....
-ceny karnetów niezgodne z informacjami na oficjalnej stronie (i nie mam tu na myśli doliczanej kaucji za kartę magnetyczną)
Niestety, pomimo że jestem zwolennikiem popierania tego co polskie, to "zaKOMPLEKSiony ośrodek narciarski śmieżka zdecydowanie odpada... Nie mówię tego bez powodu, bo kilka lat z rzędu tam jeździłem na święta czy ferie i zawsze było to samo.
Zdecydowanie lepiej wypada już stok KOLOROWA w mieście, jako doskonała alternatywa dla początkujących narciarzy.
Pozdrawiam!

Najgorszy jest parking, bo trzeba parkować prawię pod skocznią i trzeba iść na nartach 1.5km i jeszcze 200m po schodach na górę. O wiele bardziej polecam Szklarską Porębę, która jest stacją narciarską z prawdziwego zdarzenia.

#20 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
304
  • lubuskie

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:53

Najgorszy jest parking, bo trzeba parkować prawię pod skocznią i trzeba iść na nartach 1.5km i jeszcze 200m po schodach na górę. O wiele bardziej polecam Szklarską Porębę, która jest stacją narciarską z prawdziwego zdarzenia.

Zgoda - z lat 70-tych.

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o