Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czarnów - Kamienna Góra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 974 postów
  • Na forum od: 10.2011
658
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 05 marzec 2018 - 11:11

Duzo luda?

Jak na niedzielę, to bardzo mało

• mlesik podziękował za tę wiadomość

#62 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 489 postów
  • Na forum od: 01.2012
123
  • Umiejętności: 5
  • Wałbrzych

Napisano 05 marzec 2018 - 21:56

Duzo luda?

Tutaj nigdy nie będzie dużo. Jak się patrzy po rejestracjach to sami ziomale, Kamienna, Jelenia, Świdnica, Wałbrzych, jakaś Legnica, czy Wrocław to max. Za małe to to, żeby burżuje z wielkich miast raczyli zjeżdżać.]

Wśród okolicznych małych ośrodków podoba mi się to, że trasy są zróżnicowane, nienudne i nie najkrótsze. 

Ja chyba w sobotę jadę.

#63 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 974 postów
658
  • Świdnica

Napisano 11 marzec 2018 - 18:10

byłem wczoraj od rana

pogoda angielska, ciepło

stok lekko popuszcza

ale warunki bardzo fajne

#64 juice

juice

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1267 postów
  • Na forum od: 09.2008
413
  • Umiejętności: 7
  • Ziemia Kłodzka

Napisano 11 marzec 2018 - 22:11

Wczoraj do południa było całkiem ok.

Pomimo tego, że trochę mokro i braku prognozowanego mroziku w nocy.

Na przyszły weekend prognozowany - kolejny mróz i zapowiedzi, że wówczas mogą jeszcze dośnieżyć.

Pozdrawiam, 

#65 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 974 postów
658
  • Świdnica

Napisano 25 marzec 2018 - 13:03

Dziś ostatnie nartowanie w tym sezonie w Czarnowie.

Pogoda i warunki śniegowe super.

Rano beton, sztruksik, mało ludzi (6 aut).

Załączone miniatury

• InShot_20180325.jpg

• mlesik podziękował za tę wiadomość

#66 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
  • Na forum od: 12.2011
1102
  • Umiejętności: 1
  • wałbrzych

Napisano 28 grudzień 2018 - 20:40

Byliśmy dzisiaj na treningu. Warunki jak na kwietniową pogodę, dobre.

Pozdrawiam, radcom

#67 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 304 postów
  • Na forum od: 12.2007
197
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 13 styczeń 2019 - 00:48

Zaliczyłem pierwszy raz Czarnów :)
Szukałem czegoś na nocną jazdę możliwie blisko Wrocławia, ale z ratrakowaniem po dziennej, bo przy ostatnim opadzie śniegu i temperaturze na lekkim plusie to średnio raczej wyglądała np. Rzeczka po całym dniu. Także padło na Czarnów.

Ogólnie wrażenia pozytywne, przede wszystkim trasa okazała się bardziej stroma i ciekawsza niż się spodziewałem :) Niestety ludzi było pełno, parking pękał w szwach, chyba cały powiat kamiennogórski postanowił wybrać się dzisiaj na narty, stąd przez 2,5 godziny udało się zjechać 13 razy, z czego trzy w ostatnie piętnaście minut, gdy ogromna kolejka (w końcu!) wyparowała. Śniegu jest full, jeszcze cały czas padało, także zima na całego. Warunki bardzo dobre, oczywiście śnieg był dość mokry i wolny (ok. +1), ale bardzo równo. Ciekawostka to karnet wypisany ręcznie na świstku papieru ;) sprawdzony raz o 20:15, cała nocna jazda kosztowała 50zł. Wyciąg ok, aż tak się nie ciągnie, jakbym się tego spodziewał, więc kolejne miłe zaskoczenie. Toaleta typu sławojka, z gastronomii nie korzystałem. Cieszy, że jest taki ośrodek i zjeżdżają do niego miejscowi, spełnia swoją funkcję, a właściciele zarabiają i może zainwestują. Przydałoby się oświetlenie na drugą stronę od wyciągu, wtedy by było super, niektórzy tam zjeżdżali, ale przy intensywnym momentami opadzie oblepiającym gogle wolałem nie pchać się w półmroku. No i podejście z parkingu takie sobie, ale za to można zjechać na nartach do samochodu ;). Droga odśnieżona w bardzo dobrym stanie, z Wrocławia 106km. A i dziwi mnie, że nie zainwestują w jakieś oznakowanie, reklamę, jest tylko mała tabliczka SKI przy samym skręcie na Czarnów, którą w sumie zauważyłem wracając, wystarczyłby jakiś baner w Kamiennej Górze, przy DK5, i więcej ludzi by się dowiedziało o ich istnieniu, kilka osób, z którymi rozmawiałem w ogóle nie słyszało o Czarnowie, a jeździły tamtędy dziesiątki razy do Jańskich itp. 

#68 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 489 postów
  • Na forum od: 01.2012
123
  • Umiejętności: 5
  • Wałbrzych

Napisano 28 styczeń 2019 - 09:24

JackW, jeżdżę tutaj od kilku lat i co roku widzę kolejne inwestycje. Raz to wcale, raz bar Zielona Chatka, raz powiększony i utwardzony parking, nowe armaty, czy wygładzanie stoku latem przez ciężki sprzęt. Pomału. To porządna, mała, kameralna stacja, dzięki czemu niewiele ludzi, a i różnorodność tras, dzięki czemu przez 4godziny jazdy nie można się znudzić monotonią.

Wczoraj jeździłam na dziennej. Śniegu dużo, drzewa wkoło białe, jest klimat. Czynne już wszystkie trzy trasy i obydwa wyciągi z babyliftem. Kolejka na 3 minuty, więc super. Temperatura 5st na plusie, więc odsypy niewielkie na bardziej stromych odcinkach, ale minimalne. Za ciepło i trochę deszczu ze śniegiem.

Wszystko byłoby super, gdyby nie tragiczne koleiny pod dłuższym wyciągiem. Jeszcze chyba nigdy na czymś takim nie jeździłam. Mimo obsługi wkoło, tylko starszy pan na szczycie szuflą pracował nad dziurami. Okropne koleiny potrafiły powalić tych, którzy potrafią jeździć. Bardzo dużo osób się przewracało. Zygzakowate koleiny na całej długości. Trzeba było jeździć tylko krótszym wyciągiem.
Polityka obsługi się zmieniła, kiedyś talerzyk podawano każdemu, teraz tylko nielicznym.