Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1181 odpowiedzi w tym temacie

#41 Morcin 25

Morcin 25

Użytkownik

• PipPipPip
  • 608 postów
  • Na forum od: 12.2007
246

Napisano 22 marzec 2008 - 18:47

Witaj Damianie ! Przyjazd o ósmej,po Świętach,to "zbyt dobra" pora.Pośpij dłużej :D .Dzisiaj byłem o 9.00 i zaparkowałem w moim "optymalnym" miejscu.W kwestii cen w wypożyczalniach,jutro spytam i wieczorem odpowiem.

Pozdrawiam i Życzę Radosnych Świąt i Śnieżnego Dyngusa.

:D :D :D

Dzisiaj bardziej "miękko" i cieplej (niestety).W nocy trochę mrozu i śniegu.Jutro powinno być świetnie.Najbliższe dni tym bardziej.Spory mrozik i duuużo śnieżku.Szkoda,że muszę popracować :( .Ceny (jak obiecałem) sprawdziłem,za komplet 20,- .
Pozdrawiam i życzę udanego "wypadu" .

#42 TomeKSG

TomeKSG

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 02.2008
3
  • Czerwionka- Leszczyny

Napisano 24 marzec 2008 - 20:51

witam. niedawno wróciłem z Pilska, uczucia mieszane. o godzinie 10 jak przyjechaliśmy nie było już miejsca na parkingu i musieliśmy stanąć niecały 2 km od wyciągu:/ do godziny 13 ludzi było bardzo dużo, jednakże później już o wiele lepiej. warunki byłyby dobre gdyby nie tyle ludzi, ponieważ na czerwonych trasach zrobiły się duże muldy i w wielu miejscach jest pełno lodu:/ mimo tych wad jestem zadowolony z wyjazdu:)
pozdrawiam:)

#43 Morcin 25

Morcin 25

Użytkownik

• PipPipPip
  • 608 postów
246

Napisano 25 marzec 2008 - 20:19

witam. niedawno wróciłem z Pilska, uczucia mieszane. o godzinie 10 jak przyjechaliśmy nie było już miejsca na parkingu i musieliśmy stanąć niecały 2 km od wyciągu:/ do godziny 13 ludzi było bardzo dużo, jednakże później już o wiele lepiej. warunki byłyby dobre gdyby nie tyle ludzi, ponieważ na czerwonych trasach zrobiły się duże muldy i w wielu miejscach jest pełno lodu:/ mimo tych wad jestem zadowolony z wyjazdu:)
pozdrawiam:)

Witaj Tomku ! Zawsze warto przeczekać krotkotrwały "korek" i podjechać wyżej.Napewno "trafisz" dobre miejsce,bliżej krzeseł.W kwestii muld.To były muldeczki,takie muldunie :D ,bardzo miękkie,do "przejazdu.Za moich czasów to były muldy ,1,5 metra różnicy co dwa metry,przy mrozie -15* .
Nie było tak źle.Choć ratraki "poległy" , to prawda.
Pozdrowienia.

#44 jozio86

jozio86

Użytkownik

• PipPipPip
  • 564 postów
  • Na forum od: 08.2006
129
  • Umiejętności: 1
  • chorzów city...

Napisano 25 marzec 2008 - 22:59

dzis bylem pierwszy raz na PIlsku!ogolnie rozwydrzony po alpach jestem to troche ponarzekalem ze nie wiedza co ratrak,trasy waskie i orczyki.Ale mimo wszytsko fajny osrodek czuje tam taki fajny klimacik jaki mozna spotkacz w Szczyrku na Skrzycznem niby oglnie zle ale te waskie trasy naprwde mi sie podobaja :D na moja pozytywna ocene moze tez wplywac to ze zima na calego co chwila snizyce i przeblyski slonca pelna zima tej wiosny :)

#45 damiantychy

damiantychy

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 01.2008
1
  • Umiejętności: 6
  • TYCHY

Napisano 26 marzec 2008 - 16:20

Witam.Niestey nie było mi dane dotrzeć na Pilsko we wczesniej wspomniany wtorek.Plany pokrzyzował mi brat i z wyjazdu nici, a bardzo chciałem tam pojeździć jeszcze w tym sezonie.Będę musiał je odłożyć do następnego sezonu, aczkolwiek mógłbym spróbować w weekend ale nie bede ryzykował spotkania z tłumem jaki może sie tam pojawić.Dlatego wybieram Wielka Raczę na niedziele i spokojne szusowanie bez tłumów.P.S Karnety tańsze o 20%.

#46 zenonzenon15

zenonzenon15

Użytkownik

• Pip
  • 75 postów
26
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 09 kwiecień 2008 - 09:48

5 (sob), 6 (nd) kwietnia 2008 r. Korbelów

Były prognozy, że w weekend ma padać deszcz, ale się nie sprawdziły. Może padało na dole, ale my cały dzień byliśmy na pilskim orczyku
W sobotę do 12.00 była legendarna pilska mgła, w niedzielę zachmurzenie z przejaśnieniami.
Jazda do 12.00 każdego dnia była idealna, szczególnie jak na tę porę roku. Trasy twarde, ratrakowane (dotyczy to tras powyżej Hali Miziowej). Po 12.00 robiło się grząsko i mokro, ale dla nas (kończących sezon) nie był to problem. Śniegu było naprawdę dużo (na oko ok. 90 cm). Jazda do bólu. Ostatni zjazd krzesełkiem 17.20. Na trasie pomiędzy Halą Miziową a Halą Szczawiny jazda dosyć trudna, a pod koniec każdego dnia to prawdziwa walka. Jechało się po wodzie.
W skrócie:
Plusy
- b. dobre warunki śniegowe jak na tę porę roku;
- mało ludzi (podobno w zeszły weekend było zatrzęsienie). Najdłuższa kolejka w jakiej stałem to około 6 min, średnio w ogóle albo 2 min.
- msza św. w schronisku na Miziowej w nd. o 12.00 (świetna inicjatywa). Od tego roku msza jest w każdą niedzielę o 12.00 przez cały rok.
- jadąc wyciągiem słychać było śpiew ptaków w lesie (rewelacyjne doznanie).

Minusy
- drożyzna; karnet całodzienny 8.00 – 17.20 kosztował 65 zł, choć to po sezonie.
- drożyzna w schronisku na Miziowej, a jedzenie średnie.
- kompleks narciarski nic się praktycznie nie zmienia. Brak nowych inwestycji. Jest co prawda „nowe” krzesełko na Halę Szczawiny, ale kto nim jechał, to wie że do nowych nie należy. Na górze zlikwidowano jeden orczyk!!!

PS. jeśli ktoś lubi włoskie jedzenie, to polecam restaurację w Jeleśni z „kuchnią włoską” (jadąc z Korbielowa po lewej stronie, obok jest drewniana karczma). Jedzenie pyszne!!! Ceny zbliżone jak w ) ale jakość nieporównywalna.schronisku na Miziowej (choć np. zupy tańsze Gorąco polecam. (a jak ktoś nie lubi włoskiego jedzenia, to też niech zajrzy, zapewniam bowiem, że polubi) !!!! Od wyciągów do tej restauracji jest około 10-15 min. jazdy samochodem.

#47 Milana

Milana

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
  • Na forum od: 05.2007
7
  • Łódź

Napisano 17 kwiecień 2008 - 20:15

Czytam i czytam, i poważnie myślę o tym by w przyszłym sezonie pojechać do Korbielowa. Powiedzcie mi czy początkujący znajdą tam coś dla siebie (moja siostrzyczka i szwagier dopiero zaczynają i dodatkowo zabiarają syna - całkiem zielonego 9 latka), czy macie jakieś sprawdzone kwatery w przyjemnej dla kieszeni cenie (nie mam dobrych doświadczeń z kwaterami wybieranymi w ciemno), no i takie tam jeszcze inne ciekawostki :) Macie coś ?

Z góry Wielkie Dzięki

#48 Morcin 25

Morcin 25

Użytkownik

• PipPipPip
  • 608 postów
246

Napisano 18 kwiecień 2008 - 08:41

Czytam i czytam, i poważnie myślę o tym by w przyszłym sezonie pojechać do Korbielowa. Powiedzcie mi czy początkujący znajdą tam coś dla siebie (moja siostrzyczka i szwagier dopiero zaczynają i dodatkowo zabiarają syna - całkiem zielonego 9 latka), czy macie jakieś sprawdzone kwatery w przyjemnej dla kieszeni cenie (nie mam dobrych doświadczeń z kwaterami wybieranymi w ciemno), no i takie tam jeszcze inne ciekawostki :) Macie coś ?

Z góry Wielkie Dzięki

Witaj Milano !
Wiele o Pilsku pisano na Forum.Tu zasyłam informacyjną pigułkę : http://www.narty.l.pl/korbielow.htm
Także,na tej stronie znajdziesz aktualne informacje pogodowe i narciarskie.Osobiście zatrzymuję się w Hotelu "Harnaś",bardzo przyzwoite ceny i warunki "bytowe".
Dla dzieciaczków,przy dolnej "stacji":o krzeseł,funkcjonuje przedszkole narciarskie "Dimbo".
Mówiąc ogólnie,minusem jest archaiczna infrastruktóra na stoku oraz tłumy ludzi w sezonie. Tym ,co przemawia za Pilskiem,to długo utrzymujący się śnieg,w górnych partiach (Hala Miziowa :P ).
Aktualnie na Pilsku bardzo przyzwoite warunki narciarskie a zbliża się koniec kwietnia :) .

Jutro raniutko,właśnie tam startujemy :) .

Pozdrawiam.

PS. Poczytaj o Pilsku w wątku "Byłeś ostatnio na nartach... " .
  • Milana podziękował za tę wiadomość

#49 jahu

jahu

pierdziel na co dzień :)

• PipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Na forum od: 11.2006
545
  • Warszawa

Napisano 18 kwiecień 2008 - 10:24

czy macie jakieś sprawdzone kwatery w przyjemnej dla kieszeni cenie (nie mam dobrych doświadczeń z kwaterami wybieranymi w ciemno), no i takie tam jeszcze inne ciekawostki :) Macie coś ?

Z góry Wielkie Dzięki

ja zawsze nocuję w Fenix-ie, przyzwoite warunki, ceny - i gospodarz - Irek - klasa facet !!! - pomoże, zanim się go o to zapytasz !! :) polecam bezinteresownie.. (033 8600466)

pozdr
jahu
  • Milana podziękował za tę wiadomość

Szkolenia w Austrii  :)  --> naDechy.pl

#50 sekman

sekman

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 10.2008
0
  • Umiejętności: 8
  • Śląsk

Napisano 29 listopad 2008 - 17:52

bylem dzisiaj w kornielowie! warunki bardzo dobre duzo sniegu tylko wiatr na gorze. polecam

#51 forex

forex

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2008
1

Napisano 06 grudzień 2008 - 12:14

Nie wiem jak wy ale ja chciałbym żeby na Pilsku wszystko zostało postaremu. Przyzwycziłem się do zabytkowych orczyków, średnio przygotowanych tras, co więcej polubiłem to.:)
Przede wszystkim bez nowych inwestycji na pewno Pilsko nie będzie wyglądać taj jak obecnie wyggląda Białka Tatrzańska, czyli:
kolejki półgodzinne, slalom pomiędzy ludzmi na trasie i ogromny wiatr(obszar bezleśny).
Pilsko pozostanie dla narciarzy, którzy mogą wyrzec się komfortu na rzecz chyba najlepszych tras w Polsce(poza Kasprowym).
  • borowina podziękował za tę wiadomość

#52 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 505 postów
216
  • Gliwice

Napisano 06 grudzień 2008 - 14:52

Tylko żeby te trasy nie były szerokości kilku metrów, bo takie "dojazdówki" w przyzwoitych ośrodkach w ogóle nie są klasyfikowane jako trasy narciarskie. Do jazdy na Pilsku praktycznie nadaje się tylko "jedynka" i "piątka" w górnej połowie, do której najpierw trzeba się dostać wolnym krzesłem, a później 2 razy czekać w kolejce do kolejnych orczyków. Pozostałe trasy są albo krótkie albo wąskie.

Ja tam wolę Czarną Górę, gdzie też jest mało ludzi, też w większości orczyki (ale szybkie i wygodne - pojedyncze) za to trasy na dużo lepszym poziomie.

#53 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 06 grudzień 2008 - 19:47

Pilsko pozostanie dla narciarzy, którzy mogą wyrzec się komfortu na rzecz chyba najlepszych tras w Polsce(poza Kasprowym).

Piszesz to chyba z pozycji osoby, która poza Pilskiem i Kasprowym nigdzie w Polsce nie bywa. Trasy na Pilsku są jedyne po Kasprowym z dość pewnym naturalnym śniegiem. Natomiast jeśli chodzi o szerokość, ukształtowanie terenu to Jaworzyna Krynicka i Czarna Góra są zdecydowanie ciekawsze. Pod warunkiem zalegania dobrego śniegu.

#54 Mati1981

Mati1981

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 02.2008
34
  • Umiejętności: 9
  • Bielsko-Biała

Napisano 06 grudzień 2008 - 20:34

Był ktoś dziś na Pilsku????????? Jakie warunki?????????? Jakie warunki przy zjeździe do Szczawiny????????

#55 szymwac

szymwac

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 08 grudzień 2008 - 02:27

Według serwisu gat na hali miziowej i hali szczawiny warunki dobre 30-50 cm sniegu. Ale może ktoś był i potwierdzi? Też bym już pojeździł :)

#56 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 08 grudzień 2008 - 15:01

Niestety do soboty ośrodek nieczynny

#57 abstinent

abstinent

Użytkownik

• PipPip
  • 299 postów
147
  • Bielsko-Biała

Napisano 10 grudzień 2008 - 10:32

Witam !

Dzisiaj się dowiedziałem że w piątek maja ruszuć wyciągi
Tylko nie wiem czy opłaca się jechać w sobotę i jezdzić na czasówce do 13-tej?
Pierwszy raz jade na pilsko i nie wiem zabardzo jak tam jest:D
A i jak wygląda ta 5 z miziowej do szczawin?
stromo czy nie?,bo żona chce tez jechać a dopiero zaczyna(na pośrednim w szczyrku niezle sobie radzi)

Dzieki i pozdrawiam

#58 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 10.2007
9
  • wawa

Napisano 28 grudzień 2008 - 16:25

Może ktoś z Was wie, czy w kasach można płacić kartą?

Pozdrawiam
cegreg

#59 jureczek160

jureczek160

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 11.2007
6
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 28 grudzień 2008 - 17:28

tak można,a właściwie (byłem tam trzy lata temu i płaciłem kartą).Co do trasy nie ma strachu ,moja żona wtedy się uczyła i dała radę!Warto spróbować,Korbielow jest ok.(choć niektórzy nazywają go skansenem)ma swój urok...i te widoki.powodzenia:)

#60 Kurosław

Kurosław

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 11.2008
0
  • Umiejętności: 9
  • Krzeszowice

Napisano 03 styczeń 2009 - 13:05

Byłem ostatnio na tej górze. Nie pierwszy raz ale wiem że ostatni!!!:mad:
Gliwicka Agencja Turystyczna "GAT" powinna albo zostać zlikwidowana albo wyrzucona z tak wspaniałej góry jaką jest Pilsko. W ciągu 20 lat nic się tam nie zmieniło!!!:mad: Przepraszam postawili wyciąg krzesełkowy 2 osobowy z poprzedniej epoki kosztem zlikwidowania jednego orczyka który wiedzie na szczyt. Jest drogo!!!:( Są wielkie kolejki, po 45min stania w jednej (w niedziele)!!! Stanowczo odradzam!!! Nie jedźcie tam!!!:mad: