Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

witam. niedawno wróciłem z Pilska, uczucia mieszane. o godzinie 10 jak przyjechaliśmy nie było już miejsca na parkingu i musieliśmy stanąć niecały 2 km od wyciągu:/ do godziny 13 ludzi było bardzo dużo, jednakże później już o wiele lepiej. warunki byłyby dobre gdyby nie tyle ludzi, ponieważ na czerwonych trasach zrobiły się duże muldy i w wielu miejscach jest pełno lodu:/ mimo tych wad jestem zadowolony z wyjazdu:) pozdrawiam:)

Witaj Tomku ! Zawsze warto przeczekać krotkotrwały "korek" i podjechać wyżej.Napewno "trafisz" dobre miejsce,bliżej krzeseł.W kwestii muld.To były muldeczki,takie muldunie :D ,bardzo miękkie,do "przejazdu.Za moich czasów to były muldy ,1,5 metra różnicy co dwa metry,przy mrozie -15* . Nie było tak źle.Choć ratraki "poległy" , to prawda. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem pierwszy raz na PIlsku!ogolnie rozwydrzony po alpach jestem to troche ponarzekalem ze nie wiedza co ratrak,trasy waskie i orczyki.Ale mimo wszytsko fajny osrodek czuje tam taki fajny klimacik jaki mozna spotkacz w Szczyrku na Skrzycznem niby oglnie zle ale te waskie trasy naprwde mi sie podobaja :D na moja pozytywna ocene moze tez wplywac to ze zima na calego co chwila snizyce i przeblyski slonca pelna zima tej wiosny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 (sob), 6 (nd) kwietnia 2008 r. Korbelów Były prognozy, że w weekend ma padać deszcz, ale się nie sprawdziły. Może padało na dole, ale my cały dzień byliśmy na pilskim orczyku W sobotę do 12.00 była legendarna pilska mgła, w niedzielę zachmurzenie z przejaśnieniami. Jazda do 12.00 każdego dnia była idealna, szczególnie jak na tę porę roku. Trasy twarde, ratrakowane (dotyczy to tras powyżej Hali Miziowej). Po 12.00 robiło się grząsko i mokro, ale dla nas (kończących sezon) nie był to problem. Śniegu było naprawdę dużo (na oko ok. 90 cm). Jazda do bólu. Ostatni zjazd krzesełkiem 17.20. Na trasie pomiędzy Halą Miziową a Halą Szczawiny jazda dosyć trudna, a pod koniec każdego dnia to prawdziwa walka. Jechało się po wodzie. W skrócie: Plusy - b. dobre warunki śniegowe jak na tę porę roku; - mało ludzi (podobno w zeszły weekend było zatrzęsienie). Najdłuższa kolejka w jakiej stałem to około 6 min, średnio w ogóle albo 2 min. - msza św. w schronisku na Miziowej w nd. o 12.00 (świetna inicjatywa). Od tego roku msza jest w każdą niedzielę o 12.00 przez cały rok. - jadąc wyciągiem słychać było śpiew ptaków w lesie (rewelacyjne doznanie). Minusy - drożyzna; karnet całodzienny 8.00 – 17.20 kosztował 65 zł, choć to po sezonie. - drożyzna w schronisku na Miziowej, a jedzenie średnie. - kompleks narciarski nic się praktycznie nie zmienia. Brak nowych inwestycji. Jest co prawda „nowe” krzesełko na Halę Szczawiny, ale kto nim jechał, to wie że do nowych nie należy. Na górze zlikwidowano jeden orczyk!!! PS. jeśli ktoś lubi włoskie jedzenie, to polecam restaurację w Jeleśni z „kuchnią włoską” (jadąc z Korbielowa po lewej stronie, obok jest drewniana karczma). Jedzenie pyszne!!! Ceny zbliżone jak w ) ale jakość nieporównywalna.schronisku na Miziowej (choć np. zupy tańsze Gorąco polecam. (a jak ktoś nie lubi włoskiego jedzenia, to też niech zajrzy, zapewniam bowiem, że polubi) !!!! Od wyciągów do tej restauracji jest około 10-15 min. jazdy samochodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czytam i czytam, i poważnie myślę o tym by w przyszłym sezonie pojechać do Korbielowa. Powiedzcie mi czy początkujący znajdą tam coś dla siebie (moja siostrzyczka i szwagier dopiero zaczynają i dodatkowo zabiarają syna - całkiem zielonego 9 latka), czy macie jakieś sprawdzone kwatery w przyjemnej dla kieszeni cenie (nie mam dobrych doświadczeń z kwaterami wybieranymi w ciemno), no i takie tam jeszcze inne ciekawostki :) Macie coś ? Z góry Wielkie Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, i poważnie myślę o tym by w przyszłym sezonie pojechać do Korbielowa. Powiedzcie mi czy początkujący znajdą tam coś dla siebie (moja siostrzyczka i szwagier dopiero zaczynają i dodatkowo zabiarają syna - całkiem zielonego 9 latka), czy macie jakieś sprawdzone kwatery w przyjemnej dla kieszeni cenie (nie mam dobrych doświadczeń z kwaterami wybieranymi w ciemno), no i takie tam jeszcze inne ciekawostki :) Macie coś ? Z góry Wielkie Dzięki

Witaj Milano ! Wiele o Pilsku pisano na Forum.Tu zasyłam informacyjną pigułkę : http://www.narty.l.pl/korbielow.htm Także,na tej stronie znajdziesz aktualne informacje pogodowe i narciarskie.Osobiście zatrzymuję się w Hotelu "Harnaś",bardzo przyzwoite ceny i warunki "bytowe". Dla dzieciaczków,przy dolnej "stacji":o krzeseł,funkcjonuje przedszkole narciarskie "Dimbo". Mówiąc ogólnie,minusem jest archaiczna infrastruktóra na stoku oraz tłumy ludzi w sezonie. Tym ,co przemawia za Pilskiem,to długo utrzymujący się śnieg,w górnych partiach (Hala Miziowa :P ). Aktualnie na Pilsku bardzo przyzwoite warunki narciarskie a zbliża się koniec kwietnia :) . Jutro raniutko,właśnie tam startujemy :) . Pozdrawiam. PS. Poczytaj o Pilsku w wątku "Byłeś ostatnio na nartach... " .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakieś sprawdzone kwatery w przyjemnej dla kieszeni cenie (nie mam dobrych doświadczeń z kwaterami wybieranymi w ciemno), no i takie tam jeszcze inne ciekawostki :) Macie coś ? Z góry Wielkie Dzięki

ja zawsze nocuję w Fenix-ie, przyzwoite warunki, ceny - i gospodarz - Irek - klasa facet !!! - pomoże, zanim się go o to zapytasz !! :) polecam bezinteresownie.. (033 8600466) pozdr jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Tylko żeby te trasy nie były szerokości kilku metrów, bo takie "dojazdówki" w przyzwoitych ośrodkach w ogóle nie są klasyfikowane jako trasy narciarskie. Do jazdy na Pilsku praktycznie nadaje się tylko "jedynka" i "piątka" w górnej połowie, do której najpierw trzeba się dostać wolnym krzesłem, a później 2 razy czekać w kolejce do kolejnych orczyków. Pozostałe trasy są albo krótkie albo wąskie. Ja tam wolę Czarną Górę, gdzie też jest mało ludzi, też w większości orczyki (ale szybkie i wygodne - pojedyncze) za to trasy na dużo lepszym poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko pozostanie dla narciarzy, którzy mogą wyrzec się komfortu na rzecz chyba najlepszych tras w Polsce(poza Kasprowym).

Piszesz to chyba z pozycji osoby, która poza Pilskiem i Kasprowym nigdzie w Polsce nie bywa. Trasy na Pilsku są jedyne po Kasprowym z dość pewnym naturalnym śniegiem. Natomiast jeśli chodzi o szerokość, ukształtowanie terenu to Jaworzyna Krynicka i Czarna Góra są zdecydowanie ciekawsze. Pod warunkiem zalegania dobrego śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dzisiaj się dowiedziałem że w piątek maja ruszuć wyciągi Tylko nie wiem czy opłaca się jechać w sobotę i jezdzić na czasówce do 13-tej? Pierwszy raz jade na pilsko i nie wiem zabardzo jak tam jest:D A i jak wygląda ta 5 z miziowej do szczawin? stromo czy nie?,bo żona chce tez jechać a dopiero zaczyna(na pośrednim w szczyrku niezle sobie radzi) Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Bardzo podobny scenariusz możesz zrealizować mieszkając w Murowańcu, do tego w czasie dnia nie musisz robić przerwy, bo akurat na Kasprowym kolejek nie ma! Do tego widoki jeszcze piękniejsze niż na Pilsku, tylko podejść ze schroniska trzeba pod wyciąg, ale to akurat można potraktować jako dobrą rozgrzewkę bo trasa nie aż taka długa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny scenariusz możesz zrealizować mieszkając w Murowańcu, do tego w czasie dnia nie musisz robić przerwy, bo akurat na Kasprowym kolejek nie ma! Do tego widoki jeszcze piękniejsze niż na Pilsku, tylko podejść ze schroniska trzeba pod wyciąg, ale to akurat można potraktować jako dobrą rozgrzewkę bo trasa nie aż taka długa.

To faktycznie bardzo dobra propozycja a jak ktoś szuka wygodniejszego miejsca to może stacjonować w hotelu na Kalatówkach ale... to chyba temat o Pilsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem, niestety. Żałuje bardzo, ale syn (11 lat) napastował mnie aby pojechać tam w czasie ferii. Marketing maja fantastyczny. Według strony GAT-u warunki na Pilsku tylko dobre i bardzo dobre. Faktycznie złe i bardzo złe. Szkoda nart na te kamienie. W miniony wtorek (21.01.) byłem bardzo wk...y, całe szczęście nie miałem dostępu do internetu. Teraz emocje opadły. Pojeździłem trochę na Słowacji, uspokoiłem się. Niech się męczą sami. Moich pieniędzy już nie zobaczą. Szkoda mi nawet czasu aby opisywać te wszystkie absurdy np. nazywanie tzw. trasy nr 6 trasą zjazdową a nie przecinką w lesie o szerokości 3 m. Podobnie trasa nr 1 w górnym i dolnym odcinku to jakaś śmieszna przecinka na dodatek wysypana kamieniami. Środek (Buczynka) to raczej trasa niebieska a nie czerwona. Oczywiście brak naśnieżania i ratrakowania to niestety prawda. Moim zdaniem to przykład absolutnego lekceważenia klienta charakterystyczny dla całego Korbielowa. Rozmawiałem z dzierżawcą takiego mini wyciągu Kuligówka, tuż po przyjeździe do Korbielowa w sobotę wieczorem. Dlaczego tak słabo naśnieżone i drogo. Odpowiedział krótko: jedź na Słowację tam tanio odkąd mają euro. Pojechałem i nie żałuję. Żałuję, że tak późno pojechałem szukając wcześniej szczęścia na Pilsku.

Użytkownik wojtek pw edytował ten post 25 styczeń 2009 - 17:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a dziś śmiertelny wypadek: "20-latek zginął po południu, zjeżdżając na nartach w masywie Pilska. Młody mężczyzna wypadł z trasy i uderzył w drzewo. To pierwszy tak tragiczny wypadek tej zimy w Beskidach - informuje rzecznika żywieckiej policji Pawła Roczyny. Mężczyznę znalazł inny narciarz. Wezwał pomoc, ale mimo reanimacji nie udało się uratować 20-latka. Do tragedii doszło na prostym odcinku trasy numer 1, na Hali Buczynki. Okoliczności wypadku nie są znane. Ratownicy GOPR poinformowali, że tej zimy interweniowali już około 540 razy. Najczęściej były to drobne urazy rąk i nóg. Zdarzały się także poważniejsze obrażenia kręgosłupa i narządów wewnętrznych. GOPR i policja apelują o rozwagę na trasach narciarskich. W Beskidach w wielu miejscach warunki są trudne."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O ile się nie mylę to ten ostatni wypadek był właśnie gdzieś na Buczynce, a ponoć jest łatwa... Szatni raczej nie ma, przynajmniej nie miałem okazji skorzystać ani zobaczyć jej,a też jeżdżę PKS-em:D Wieszaków też nie widziałem:mad: Co do logistyki to dojazd jest ogólnie do d....., niby jakieś busy i PKS a problem się dostać np między 7.30 a 8.00 PKS kończy i zaczyna jazdę z tego niby ronda, chyba że jedzie dalej albo od granicy(chyba tylko w okresie letnim),ale też się tam zatrzymuje:) Pozdrawiam P.S. Polecam Szczyrk:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem, a raczej na pewno jestem anty nastawiony.Też tam byłem pierwszy raz, a wrażenia mam dlatego takie, że byłem początkiem grudnia gdzie ludzie jak mnie widzieli z nartami w autobusie, to się dziwnie trochę patrzyli:D To było jedyne miejsce gdzie dało się "niby" pośmigać. Nie mówię że więcej nie pojadę.Jak w Szczyrku nie będzie śniegu to pewnie zostanie Pilsko... Ale na razie zima w Szczyrku na całego ZIMA, i śnieg cały czas pada...:D Pozdrawiam a co do tej strony, to Wojtek banuje tych, co piszą prawdę....przykre...

Użytkownik abstinent edytował ten post 13 luty 2009 - 09:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dziś byłam na Pilsku. warunki wg mnie świetne. sama byłam zaskoczona bo w poniedziałek jeździłam w Szczyrku i tam deszcz, kamienie i te sprawy. natomiast w Korbielowie w poniedziałek w nocy i we wtorek rano dużo sypało. zero przetarć. szczerze to aż uwierzyć nie mogłam, że żaden kamień mi nigdzie nie wyskoczył. dziś było trochę puchu, bo nie zratrakowali rano tego śniegu, co spadł w nocy, ale mnie to akurat bardzo odpowiadało. to był mój czwarty wypad na Pilsko w tym sezonie i stanowczo najlepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...