Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1181 odpowiedzi w tym temacie

#1 Administrator

Administrator

Administrator SkiForum.pl

• 1728 postów
  • Na forum od: 10.2005
3
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 wrzesień 2007 - 15:02

Korbielów - Ośrodek Narciarski "PILSKO"

Ośrodek Narciarski "PILSKO" to jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce położony jest w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.) najwyżej, po Kasprowym Wierchu, narciarskiej górze w kraju. W obrębie nartostrad ośrodka (blisko 20 km tras) funkcjonuje 10 wyciągów orczykowych oraz 1 wyciąg krzesełkowy. Najbardziej godną polecenia jest trasa zjazdowa nr 5, liczy ona blisko 4 500 m długości i należy do dwóch najdłuższych w Polsce.
Od 2001 roku funkcjonuje w Ośrodku nowoczesny system kontroli przejść, w którym zastosowano elektroniczne karty zbliżeniowe. Pozwala on na to, aby posługując się jedną kartą korzystać z tras Korbielowa i Szczyrku.
Tym co wyróżnia Korbielów i masyw Pilska spośród innych ośrodków górskich w kraju są najlepsze, poza Tatrami, warunki naturalne do uprawiania narciarstwa. W górnych partiach ON "PILSKO" (powyżej Hali Szczawiny) bardzo często sezon narciarski rozpoczyna się już w listopadzie i trwa do pierwszych dni maja. Sprzyja temu odpowiedni mikroklimat i wysokość nad poziomem morza. O atrakcyjności Ośrodka stanowi także wyjątkowa w skali kraju różnica wzniesień między najwyżej i najniżej położonymi partiami tras narciarskich około 770 m.
Na terenie ON "PILSKO" zlokalizowane są trzy stacje GOPR, snowpark, punkty gastronomiczne, szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego oraz narciarskie przedszkole.

Strona ośrodka
http://www.pilsko.gat.pl/

Położenie
Korbielów - miejscowość leżąca w Beskidzie Żywieckim, 23 km od Żywca, u stóp najwyższych gór tego regionu: Babiej Góry i Pilska.
Korbielów to bezwzględnie jeden z najbardziej strakcyjnych terenów narciarskich w kraju. Sezon narciarski rozpoczyna się tu w listopadzie i trwa zwykle do końca marca, a na Hali miziowej i kopule szczytowej Pilska nierzadko do pierwszych dni maja.
W miesiącach letnich region zaprasza na malownicze szlaki turystyczne biegnące szczytami gór przez rezerwaty przyrody Pilsko, Rysianka i Romanka.

Dojazd
Z Bielska - Białej przez Żywiec itd.

Parkingi
Obszerne parkingi w odległości max 5min do pierwszej stacji, parking płatny 6 zł

Miejscowości
Korbielów, Żywiec, Oravska Polhora, Namestovo (SK).

Noclegi
Baza noclegowa dosyć duża, ceny zróżnicowane w zależności od standartu.

Trasy
http://www.gat.pl/73.php

Ceny
http://www.gat.pl/352.php

Kamera online
http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php

Aktualne warunki
http://www.gat.pl/73.php

Serwis narciarski
Duża ilość serwisów narciarskich przy samych wyciągach, w tym również wypożyczalnie sprzętu, poziom świadczonych usług wysoki.

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
Do załatwienia na miejscu.

Wyżywienie
Zjeść można na dole, na stoku w schronisku i nie tylko, ceny jak wszędzie .

Galeria zdjęć
http://www.galeriana...elow/index.html

Użytkownik piotrekwawa edytował ten post 16 marzec 2009 - 12:06

#2 Miszczu

Miszczu

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 10.2005
2

Napisano 19 wrzesień 2007 - 00:08

Dla mnie to jeden z lepszych polskich ośrodków, niestety nie najlepszych, a takim mógłby niewątpliwie być - bo ma potencjał, to co najważniejsze - wspaniałą górę, wymarzoną do narciarstwa.

A co można poprawić?
- problemy z wyciągiem krzesełkowym, orczykiem "dojazdowym", awarie orczyków - wiele do poprawy
- trasy dobrze przygotowane tylko rano, potem jest coraz gorzej
- Korbielów do rozrywkowych miejscowości nie należy, ale to nic, żeby chociaż baza noclegowa była jako taka.....

Użytkownik Miszczu edytował ten post 01 październik 2008 - 13:09

#3 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 06.2006
20
  • Umiejętności: 7
  • Gùrny Ślùnsk/Górny Śląsk

Napisano 25 październik 2007 - 15:20

Dzisiaj w jednej ze stacji radiowych usłyszałem, że trwa remont kolejki na Halę Szczawiny:confused: Ma się skończyć do końca listopada. Wie ktoś coś w tym temacie?

#4 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Olkusz

Napisano 25 październik 2007 - 15:35

Dzisiaj w jednej ze stacji radiowych usłyszałem, że trwa remont kolejki na Halę Szczawiny:confused: Ma się skończyć do końca listopada. Wie ktoś coś w tym temacie?

Tak. Na Onecie też o tym piszą --> LINK :)

#5 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 10.2007
9
  • wawa

Napisano 25 październik 2007 - 17:58

Dla mnie to jeden z lepszych polskich ośrodków, niestety nie najlepszych, a takim mógłby niewątpliwie być - bo ma potencjał, to co najważniejsze - wspaniałą górę, wymarzoną do narciarstwa.

Szkoda tylko, że "zarządzający" tą górą nie mają, żadnego potencjału;)
Też uważam ten ośrodek za jeden z lepszych. Na Pilsku panuje fajny mikroklimat:). Któregoś razu jak jechałem do Korbielowa, przez całą drogę nie widziałem śniegu, przed samym Korbielowem jakieś łatki, a na Pilsku całkiem niezłe warunki narciarskie:))
To ich krzesło to totalna porażka, w ogóle cała infrastruktura to istny skansen. Dwa razy byłem świadkiem jak się oberwał podwójny orczyk, a raz widziałem jak na tym pojedynczym (chyba nazywa się to Buczynka) jak jakiejś dziewczynie oberwał się cały napinacz… Na szczęście poszkodowanej nic wielkiego się nie stało.
Ale fajne, zróżnicowane trasy, dodatkowo dobre warunki klimatyczne i tak przyciągają tłumy, więc po co inwestować??
Dodatkowo jeszcze płatny parking! Dobrze, że chociaż ceny jeszcze mają przyjazne.

#6 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 06.2006
20
  • Gùrny Ślùnsk/Górny Śląsk

Napisano 30 październik 2007 - 08:16

Dzisiaj znowu radio podało informację o krzesełku na Pilsku. Podobno czekają na ostatnią część i odbiór techniczny ma być około połowy listopada:eek:

#7 kiedis

kiedis

Nowy użytkownik

• 10 postów
0
  • Umiejętności: 8
  • Wadowice

Napisano 30 październik 2007 - 16:41

To krzesełko to wogóle jedna wielka porażka. Ogólnie Pilsko lubię bardzo, zgadzam się z przedmówcami że jest bardzo słabo zarządzane. Gdyby było to prywatne z pewnością moglibyśmy mówić o chyba najlepszym polskim ośrodku. Tak to mamy państwowy GAT który nic nie robi :( Ale i tak bardzo lubię jechać na Hali Miziowej o 8 rano gdy cała trasa przede mna jest pusta :)

#8 KaBeSz

KaBeSz

Konto usunięte

• PipPip
  • 107 postów
60

Napisano 30 październik 2007 - 17:26

Ogólnie Pilsko lubię bardzo, zgadzam się z przedmówcami że jest bardzo słabo zarządzane. Gdyby było to prywatne z pewnością moglibyśmy mówić o chyba najlepszym polskim ośrodku. Tak to mamy państwowy GAT który nic nie robi :( Ale i tak bardzo lubię jechać na Hali Miziowej o 8 rano gdy cała trasa przede mna jest pusta :)

A ja za Pilskiem nie przepadam :rolleyes: i to z bardzo... dziwnego powodu :confused:: denerwuje mnie to przechodzenie z jednego wyciągu do drugiego; po drodze byle jakie talerzyki, którymi można albo głowę rozbić (oczywiście tą stalową liną :P), albo pojechać na kolanach... Nie jest to wygodne dla kogoś, kto "nie ma krzepy" w rękach...:D
Zdecydowanie wolę Szczyrk.... Tyle, że tam też GAT, i też problemy... Wiem, że w tym roku też może być krucho... Chyba już nie ma gdzie jeździć... :(

#9 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Olkusz

Napisano 30 październik 2007 - 21:13

Ja na Pilsku nie lubię przechodzić z Buczynki na Halę Szczawiny :D Niestety momentami trzeba żyłować pod górkę.

#10 AdamSlask

AdamSlask

Użytkownik

• PipPip
  • 158 postów
25
  • Pawłowice Śląskie

Napisano 30 październik 2007 - 21:51

Na krzesełku miałem przyjemność dojechać na hale szczawiny choć następnego dnia kolejka już nie działała wg. mnie bylo to dobre rozwiazanie ale myśle ze tymczasowe. Mam nadzieje ze GAT wezmie się do roboty i z tej pięknej góry zrobią jakis większy użytek ale puki co na to sie nie zanosi!

#11 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Żywiec

Napisano 16 listopad 2007 - 11:18

Wiadomość oficjalna ze strony GATu.

ON "PILSKO" - KORBIELÓW

Informujemy, że otwarcie sezonu narciarskiego planowane jest w piątek 23.11 br. Istnieje możliwość uruchomienia wybranych wyciągów w najbliższą niedzielę 18.11 br., ale z przyczyn formalnych decyzja o tym podjęta zostanie w sobotę 17.11 br. Informacja o takiej ewentualności podana zostanie na infolinii narciarskiej: tel. 033 475 00 75, a także na stronie internetowej www.pilsko.gat.pl. Po otwarciu ośrodka planujemy uruchomić następujące wyciągi: kolej linowa "Szczawiny" znad parkingu na Halę Szczawiny, wyciągi nr V i VI z Hali Szczawiny na Halę Miziową oraz wyciąg nr VII z Hali Miziowej na Pilsko. Dla ruchu narciarskiego udostępniona będzie trasa nr 5 FIS z Pilska do Hali Szczawiny.

Serdecznie zapraszamy!

Jeżeli ktoś się wybiera można się anonsować tu: http://www.skiforum....alendar.php?c=2
Czego szukasz w życiu? Czy miewasz takie pytania?

#12 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4153 postów
  • Na forum od: 01.2007
1157

Napisano 16 listopad 2007 - 11:22

W niedzielę ma też ruszyć Baba. http://www.pilsko.pl...&current_id=512
mirek

#13 Iva

Iva

Użytkownik

• Pip
  • 91 postów
  • Na forum od: 11.2007
2
  • Umiejętności: 6
  • nad morzem

Napisano 18 listopad 2007 - 09:26

czy macie w Korbielowie godne polecenia noclegi?

#14 jureczek160

jureczek160

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
6
  • Warszawa

Napisano 09 grudzień 2007 - 09:16

Witam,nocowałem dwa lata temu w schronisku PTTK"Chata baców"warunki takie sobie(jak to w schronisku)ale czysto i tanio,za to kuchnia gospodyni?naprawdę domowa(prawie wszystko własnej produkcji(delicje)minus?dojazd do wyciągu to około1km.za bliskożeby brać auto a za daleko aby dreptać w naszych uroczych(do marszu)butkach.Próbowałem tego i tego (wolę auto i wtedy oplata parkingowa 5zet(obsługa niemila)Za to góra jest świetna,wyciągi?patrz wyżej.pozdrawiam:)

#15 grizz

grizz

Użytkownik

• Pip
  • 70 postów
7
  • Kraków / Zawoja

Napisano 22 grudzień 2007 - 17:47

Jak warunki na trasach i czy ilość ludzi nie jest powalająca?

(chodzi o dzisiaj ;))
http://galeria.firlej.org || Voiceless it cries,Wingless flutters,Toothless bites,Mouthless mutters. || http://grizz.pl

#16 Kanet

Kanet

Użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 09.2007
7
  • Tarnowskie Góry/Kraków

Napisano 26 grudzień 2007 - 13:15

Witam,
Czy był ktoś dziś na Pilsku?
mam zamiar jechać tam jutro(godzinny rane) i chciałbym wiedzieć jakie są warunki, interesuje mnie szczególnie czy są kamienie bo z tego co wiem wszystkiew trasy są otwarte.

#17 grizz

grizz

Użytkownik

• Pip
  • 70 postów
7
  • Kraków / Zawoja

Napisano 26 grudzień 2007 - 13:53

Jako, ze od soboty nie padało, to kamienie zapewnie są.
http://galeria.firlej.org || Voiceless it cries,Wingless flutters,Toothless bites,Mouthless mutters. || http://grizz.pl

#18 Kanet

Kanet

Użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 09.2007
7
  • Tarnowskie Góry/Kraków

Napisano 27 grudzień 2007 - 18:40

Byłem dziś.
na Pilsku i Kopcu warunki extra(ale tez ludzi było extra dużo)
mizowa-->szczawiny, tutaj niestety kamienie i lod, ale nie az tak strasznie, da sie pojeździć.
na Buczynce warunki imo złe(tzn góra spoko ale końcówka to lod i duże kamienie w dużej ilości) na samym dole(kamienna badajrze) wbrew pozorą warunki fajne, nie ma lodu ani za duzo kamieni.

#19 volta2

volta2

Użytkownik

• PipPip
  • 152 postów
16
  • warszawa a dawniej baku

Napisano 29 grudzień 2007 - 02:51

A ja cały tydzień bawiłam w korbielowie, od soboty 22 grudnia. w sobotę to wiadomo - śląsk dojeżdża i ludzi tłum w kolejkach do orczyków. ale wigilia i pierwszy dzień świąt to była bajka. ludzi garstka, punkty nam znikały z karnteu błyskawicznie. kolejek w ogóle nie było, jazda w tempie góra-dół:)

jeden minus to czerwona trasa do samego dołu - nieczynna, więc zjazd krzesłem, albo przejazd na buczynek(buczynkę?) i potem drałowanie do parkingu.
buczynek znakomity, ale tylko w górnej części. w wigilię jeździłam po sztruksiku - i to było największe zaskoczenie!

pobyt oceniam nienajgorzej, to była nasza pierwsza wizyta w tym ośrodku.

o przedszkolu dimbo jeszcze stworzę osobny wątek, bo na to zasługuje:)

parkingi - za darmo!!! z tego co czytam, to jakaś nowość?

#20 karlone

karlone

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2007
6
  • Rybnik

Napisano 29 grudzień 2007 - 09:20

a jak tam dojazdem? bo mam tylnonapędowca na jakichś nowych zimówkach i nie jestem pewien czy sobie poradzą. z tego co pamietam to bywało tam oblodzone i lud miał problem